26 Kasım 2022 Cumartesi

13:31   CHP KONAK İLÇE KADIN KOLLARI BAŞKANI NURTEN SERHADBEYİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI    13:31   ANKARA BAROSU: “MESLEKTAŞLARIMIZA SÖZLÜ VE FİZİKSEL ŞİDDET UYGULAYAN, KANUN`A AYKIRI ŞEKİLDE SOKAK HAYVANLARINI TOPLAYAN BELEDİYE GÖREVLİLERİ VE İLGİLİLER HAKKINDA YASAL YOLLARA BAŞVURDUK”   13:06   SAMSUN KADIN DAYANIŞMASI: "ŞİDDETE YOKSULLUĞA KARŞI, İSYANDA, ÖZGÜRLÜK İÇİN SOKAKTAYIZ"    13:01   İSTANBUL MERKEZLİ 4 İLDE İCRALIK ARAÇ İHALELERİNE FESAT KARIŞTIRAN "TELLAL" ADLI SUÇ ÖRGÜTÜNE OPERASYON: 20 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI   12:55   BAKAN SOYLU, 2022 YILINDA 19 KONSER VE FESTİVALİN "KAMU GÜVENLİĞİ, SABOTAJ İHTİMALİ, KAMUOYU TEPKİSİ" GİBİ GEREKÇELERLE İPTAL EDİLDİĞİNİ AÇIKLADI   12:53   İSTANBUL`DA KADINA ŞİDDETE KARŞI EYLEMLERDE GÖZALTINA ALINAN 226 KİŞİ İFADELERİN ARDINDAN SERBEST BIRAKILDI   12:45   MUSTAFA ADIGÜZEL: “BU ÜLKEDE ŞEHİT VE GAZİLER ARASINDA AYRIMCILIK YAPILIYOR. 15 TEMMUZ ŞEHİT VE GAZİLERİNE AYRI UYGULAMA DİĞER ŞEHİT VE GAZİLERE AYRI”   12:04   TİP SAMSUN İL ÖRGÜTÜ: "HER GÜN KADIN CİNAYETLERİ HABERİYLE UYANDIĞIMIZ, ŞİDDET FAİLLERİNİN CEZALANDIRILMADIĞI BİR ÜLKEDE YAŞIYORUZ"   11:58   BAKAN MURAT KURUM: DÜZCE`DE 181 YAPIMIZ AĞIR HASARLI   11:57   ÖMER FETHİ GÜRER: “ÇARPITILMIŞ BİLGİLERLE ALGI YARATILIP ÜLKE İTHALATÇI BİR KONUMDA, DIŞA BAĞIMLI TARIM POLİTİKALARINA MAHKÛM EDİLMEKTEDİR”   10:52   MERSİN BÜYÜKŞEHİR, SAĞLIKLI MAHALLESİ`NE GEZİ DÜZENLEDİ    10:35   MERSİN BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ, D-400 KARAYOLU`NDA PEYZAJ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR    10:24   MERSİN BÜYÜKŞEHİR`İN PROJESİ KURSİYERLERİ İŞ HAYATINA HAZIRLIYOR   10:23   "15 TEMMUZ DESTAN DEĞİLDİR" PAYLAŞIMI NEDENİYLE SORUŞTURMA BAŞLATILAN İYİ PARTİ İZMİR İL YÖNETİM KURULU ÜYESİ AYBARS AKSOY HAKKINDA KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞINA KARAR VERİLDİ   10:22   LÖSEV SATSUMA MANDALİNASI SATIŞI BAŞLADI HER DİLİMİNDE HAYAT VAR !   07:10   KADINA ŞİDDETLE MÜCADELEDE TEK YÜREK OLDULAR! BAŞKAN YILMAZ; “YALNIZ DEĞİLSİNİZ”   07:01   2023 MALİ YILI BÜTÇESİ BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDE KABUL EDİLDİ   06:45   SEÇER: “MERKEZİ HÜKÜMET’TEN HAKKIMIZI ALMALIYIZ”   01:56   CEMEVLERİ İLE İLGİLİ KANUN RESMİ GAZETE`DE YAYINLANDI   23:43   NIKOLAUS MEYER-LANDRUT: TÜRKİYE`DE YASALARIN KORUDUĞU İLE İSTANBUL SÖZLEŞMESİ`NİN KORUMAYA ÇALIŞTIKLARI ARASINDA FARKLILIKLAR VAR  
 
     
   

VELİ AĞBABA: "SEN DEVLETSİN, TERÖRİSTSE NİYE SERBEST BIRAKTIN, NİYE TAKİP ETMEDİN? BU TERÖRİST, PKK İLE ÇÖZÜM SÜRECİ YÜRÜTÜLÜRKEN SERBEST BIRAKILMIŞ"


CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Mersin`in Mezitli ilçesindeki polisevine saldıran teröriste ilişkin, "Sen devletsin, teröristse niye serbest bıraktın, niye takip etmedin? Geldin polis memurumuzun şehit olmasına sebep oldun. Bu terörist, PKK ile çözüm süreci yürütülürken serbest bırakılmış. Sen o zaman Öcalan`a özel koster çıkarıyorsun, sen Kandil`e devletin Anadolu Ajansı`nı, TRT`sini gönderiyorsun..." dedi. Ağbaba, suçlamalara, "O tarihte çözüm süreci adı altında Kandil ile PKK ile çay içip piknik yapanlar bizi suçluyor" sözleriyle karşılık verdi.

 

Tarih : 27 Eylül 2022 Salı 17:42   Okunma : 433

Haber: BERKAY VAROL - Kamera: AZİZ METİN TURAN

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Mersin`in Mezitli ilçesindeki polisevine saldıran teröriste ilişkin, "Sen devletsin, teröristse niye serbest bıraktın, niye takip etmedin? Geldin polis memurumuzun şehit olmasına sebep oldun. Bu terörist, PKK ile çözüm süreci yürütülürken serbest bırakılmış. Sen o zaman Öcalan`a özel koster çıkarıyorsun, sen Kandil`e devletin Anadolu Ajansı`nı, TRT`sini gönderiyorsun..." dedi. Ağbaba, suçlamalara, "O tarihte çözüm süreci adı altında Kandil ile PKK ile çay içip piknik yapanlar bizi suçluyor" sözleriyle karşılık verdi.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Mersin`in Mezitli ilçesinde polisevine yönelik düzenlenen terör saldırısına ve terörist Dilşah Ercan üzerinden CHP`ye yönelik eleştirilere ilişkin ANKA Haber Ajansı`na değerlendirmeler yaptı. 

Ağbaba, terörist Dilşah Ercan ile CHP`nin hiçbir temasının olmadığını; "Tutuklu Gazeteciler Raporu" yayınlanmadan önce 4`üncü yargı paketi ile serbest bırakıldığını vurguladı.  

“SALDIRIDA ŞEHİT OLAN POLİSİMİZ ÜZERİNDEN SALDIRIYI YAPAN TERÖRİSTİ BİZİMLE İLİŞKİLENDİRMEYE ÇALIŞIYORLAR”

CHP olarak "organize saldırılar" ile karşı karşıya olduklarını ifade eden Ağbaba, "Geçtiğimiz haftadan beri AKP trolleri, bazı gazeteci kılığındaki insanlar çeşitli yollarla bize saldırmaya çalışıyorlar. Dünkü yapılan saldırıda şehit olan polisimiz üzerinden saldırıyı yapan teröristi bizimle ilişkilendirmeye çalışıyorlar. Hatta utanmasalar PKK, terörist yerine bizi suçlayacaklar. Ne üzerinden? 2013 yılında temmuz ayında yazmış olduğumuz bir rapor üzerinden" dedi. 

“BU RAPORDA 188 GAZETECİ VAR”

Raporun bağımsız gözlemciler ve gazetecilik meslek örgütlerinin raporları üzerinden hazırlandığını belirten Ağbaba, "Onlardan alınan bilgiler üzerine yapılmış bir rapor. Devletin verdiği basın kartı sahiplerinin bize ulaştırmış olduğu mektuplar. Bu raporda 188 gazeteci var. Kimler var? Balbay (Mustafa Balbay), Tuncay Özkan, Deniz Yıldırım, Yalçın Küçük, Sami Menteş, Hikmet Çiçek, Turan Öz, İBDA-C`den hükümlü Şükrü Sak, Nedim Şener, Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu var. Var da var” diyerek raporun içeriğini anlattı.

“SEN DEVLETSİN, TERÖRİSTSE NİYE SERBEST BIRAKTIN, NİYE TAKİP ETMEDİN? POLİS MEMURUMUZUN ŞEHİT OLMASINA SEBEP OLDUN”

Mezitli`deki polisevine saldıran teröristin 2013 Mayıs ayında serbest bırakıldığına dikkat çeken Ağbaba, şunları söyledi:

“Bizim raporumuz 2013 Temmuz ayında yapılmış. Yani biz raporu basınla paylaşmadan önce ismi geçen terörist 4`üncü yargı paketi nedeniyle serbest bırakılmış. Bizim ismi geçen terörist ile bir görüşmemiz yok. Sadece bize yazmış olduğu bir mektup var. Mektupta, gazeteci olduğunu söylüyor, ismini, cismini yazıyor. Bizim yorumumuz bile yok. Biz 11 yıl önce yüz yüze görüşmediğimiz birini 11 yıl sonra ne yapacağını ne bilebiliriz. Sen devletsin, teröristse niye serbest bıraktın, niye takip etmedin? Geldin polis memurumuzun şehit olmasına sebep oldun. Bu terörist, PKK ile çözüm süreci yürütülürken serbest bırakılmış. Sen o zaman Öcalan`a özel koster çıkarıyorsun, sen Kandil`e devletin Anadolu Ajansı`nı, TRT`sini gönderiyorsun, tam 34 tane basın mensubunun mikrofonu var…”  

“O TARİHTE ÇÖZÜM SÜRECİ ADI ALTINDA KANDİL İLE PKK İLE ÇAY İÇİP PİKNİK YAPANLAR BİZİ SUÇLUYOR”

PKK terör örgütü ele başlarından Murat Karayılan`ın da aralarında bulunduğu örgüt yöneticilerinin yaptığı basın açıklamasına ilişkin fotoğrafı gösteren Ağbaba, “Burada PKK`nın üst yöneticilerinin, devletin göndermiş olduğu TRT`si, Anadolu Ajansı ile beraber basın toplantısı yapıyorsun. Bunları veya bunları gönderenleri suçlamıyorsun, bizi suçlamaya çalışıyorsun. Pekâlâ, İçişleri Bakanı, ne diyor? Cumhurbaşkanı`na tekmil veriyor. Diyor ki ‘Amanos`ta bir tek terörist kalmadı. Biz teröristlerin ayakkabı numarasını biliyoruz.` Bunu söyledikten iki gün sonra Mersin gibi büyük bir şehre Amanos`tan iki terörist gelip sızarak bir polisimizi şehit ediyor. O tarihte çözüm süreci adı altında Kandil ile PKK ile çay içip piknik yapanlar bizi suçluyor” diye eleştirdi.

“SUÇLU ARAYACAKSAN SOYLU`NUN ÇEKTİRDİĞİ RESİMLERE BAK”

Ağbaba, çözüm süreci dönemini anımsatırken, şunları anlattı:

“Bu çözüm süreci biz yanlış dedikçe onlar hem Türkiye`nin çeşitli illerinde PKK`nın örgütlenmesi müsaade etti hem de Kandil ile beraber iş birliği yaptı. 2013`ün Nevruz`unda İmralı`dan koster, özel uçakla mesaj iletenler şimdi bizi suçluyor. Suçlu arayacaksan Soylu`nun çektirdiği resimlere bak. Bunlardan niye sorumluluk duymuyor? Nerede hırsız, namussuz, nerede dolandırıcı varsa Soylu ile resmi var.

“11 YIL BOYUNCA HULUSİ AKAR`IN ADETA YANINDAN AYRILMAYAN, GÖLGE GİBİ GEZEN MEHMET DİŞLİ`DEN DOLAYI HULUSİ AKAR`A HESAP SORMUYORSUN”

Ayrıca biz bu raporları yazıncaya kadar sen FETÖ ile iş birliği yapıyordun. O FETÖ ile iş birliğin sonucunda devletin kademelerine yerleştirdiğin insanlar geldiler Meclis`i, Boğaz Köprüsü`nü bombaladılar. Genelkurmay`ın önünde kurşun sıktılar, 251 şehidimiz var. 11 yıl boyunca Hulusi Akar`ın adeta yanından ayrılmayan, gölge gibi gezen Mehmet Dişli`den dolayı Hulusi Akar`a hesap sormuyorsun ya da Ergenekon`da, Balyoz`da Türk Silahlı Kuvvetleri`ne savcılar aracılığıyla düşmanın yapmadığını yapan Recep Tayyip Erdoğan`a sormuyorsun, savcı Zekeriya Öz`ün hesabını Recep Tayyip Erdoğan`a sormuyorsun. O gün adete Türk Silahlı Kuvvetleri`ni yok eden gazetecisinden kumpasçısından hesap sormuyorsun. O gün Mehmet Baransu`yu baş tacı ediyorsun, 11 yıl sonra bizi suçluyorsun. İnsanda ahlak olur ar olur. Bu utanmazlar kendi pisliklerini, açıklarını kapatmak için bize saldırıyorlar. Ama bilsinler ki bu saldırı bizim üzerimizde leke bırakmaz. Biz her zaman terörün karşında olmuşuz. Terör nereden gelirse gelsin terörün karşında olmuşuz.”

"SEN KANDİL`DE PİKNİK YAPARKEN BİZ BU ÇÖZÜM SÜRECİNİN YANLIŞ OLDUĞUNU SÖYLÜYORDUK"

Çözüm süreci döneminde AKP`nin yöneticilerinin sözlerine dikkat çeken Ağbaba, şöyle konuştu:

"Ne demiş, bugün bize saldıran troliçe, `Abdullah Öcalan ölmeyi değil yaşatmayı seçti.` AKP milletvekili ne demiş, `PKK ve IŞID terör örgütü değil, politik hareketlerdir.` Ne demiş Tayyip`in danışmanı, `Öcalan, Ortadoğu`da Türkiye`nin önünü açıyor.` Ya da bir başkası ne demiş, bugün AKP`nin yönetiminde olan, `Abdullah Öcalan, dünyanın geleceğini çok iyi okuyor.` Terörist arıyorsan, terörist ile iş birliği arıyorsan aynaya bakacaksın kardeşim. Biz ömrümüzde PKK`nın elini sıkmamışız. Ömrümüzde terörün, teröristin elini sıkmamışız. Sen 2013, 2014`te terör örgütü ile Kandil`de piknik yaparken, İmralı`da devletin görevlileri ile Öcalan`a `başkanım` derken biz bu çözüm sürecinin yanlış olduğunu söylüyorduk.”

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA