26 Kasım 2022 Cumartesi

13:31   CHP KONAK İLÇE KADIN KOLLARI BAŞKANI NURTEN SERHADBEYİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI    13:31   ANKARA BAROSU: “MESLEKTAŞLARIMIZA SÖZLÜ VE FİZİKSEL ŞİDDET UYGULAYAN, KANUN`A AYKIRI ŞEKİLDE SOKAK HAYVANLARINI TOPLAYAN BELEDİYE GÖREVLİLERİ VE İLGİLİLER HAKKINDA YASAL YOLLARA BAŞVURDUK”   13:06   SAMSUN KADIN DAYANIŞMASI: "ŞİDDETE YOKSULLUĞA KARŞI, İSYANDA, ÖZGÜRLÜK İÇİN SOKAKTAYIZ"    13:01   İSTANBUL MERKEZLİ 4 İLDE İCRALIK ARAÇ İHALELERİNE FESAT KARIŞTIRAN "TELLAL" ADLI SUÇ ÖRGÜTÜNE OPERASYON: 20 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI   12:55   BAKAN SOYLU, 2022 YILINDA 19 KONSER VE FESTİVALİN "KAMU GÜVENLİĞİ, SABOTAJ İHTİMALİ, KAMUOYU TEPKİSİ" GİBİ GEREKÇELERLE İPTAL EDİLDİĞİNİ AÇIKLADI   12:53   İSTANBUL`DA KADINA ŞİDDETE KARŞI EYLEMLERDE GÖZALTINA ALINAN 226 KİŞİ İFADELERİN ARDINDAN SERBEST BIRAKILDI   12:45   MUSTAFA ADIGÜZEL: “BU ÜLKEDE ŞEHİT VE GAZİLER ARASINDA AYRIMCILIK YAPILIYOR. 15 TEMMUZ ŞEHİT VE GAZİLERİNE AYRI UYGULAMA DİĞER ŞEHİT VE GAZİLERE AYRI”   12:04   TİP SAMSUN İL ÖRGÜTÜ: "HER GÜN KADIN CİNAYETLERİ HABERİYLE UYANDIĞIMIZ, ŞİDDET FAİLLERİNİN CEZALANDIRILMADIĞI BİR ÜLKEDE YAŞIYORUZ"   11:58   BAKAN MURAT KURUM: DÜZCE`DE 181 YAPIMIZ AĞIR HASARLI   11:57   ÖMER FETHİ GÜRER: “ÇARPITILMIŞ BİLGİLERLE ALGI YARATILIP ÜLKE İTHALATÇI BİR KONUMDA, DIŞA BAĞIMLI TARIM POLİTİKALARINA MAHKÛM EDİLMEKTEDİR”   10:52   MERSİN BÜYÜKŞEHİR, SAĞLIKLI MAHALLESİ`NE GEZİ DÜZENLEDİ    10:35   MERSİN BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ, D-400 KARAYOLU`NDA PEYZAJ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR    10:24   MERSİN BÜYÜKŞEHİR`İN PROJESİ KURSİYERLERİ İŞ HAYATINA HAZIRLIYOR   10:23   "15 TEMMUZ DESTAN DEĞİLDİR" PAYLAŞIMI NEDENİYLE SORUŞTURMA BAŞLATILAN İYİ PARTİ İZMİR İL YÖNETİM KURULU ÜYESİ AYBARS AKSOY HAKKINDA KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞINA KARAR VERİLDİ   10:22   LÖSEV SATSUMA MANDALİNASI SATIŞI BAŞLADI HER DİLİMİNDE HAYAT VAR !   07:10   KADINA ŞİDDETLE MÜCADELEDE TEK YÜREK OLDULAR! BAŞKAN YILMAZ; “YALNIZ DEĞİLSİNİZ”   07:01   2023 MALİ YILI BÜTÇESİ BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDE KABUL EDİLDİ   06:45   SEÇER: “MERKEZİ HÜKÜMET’TEN HAKKIMIZI ALMALIYIZ”   01:56   CEMEVLERİ İLE İLGİLİ KANUN RESMİ GAZETE`DE YAYINLANDI   23:43   NIKOLAUS MEYER-LANDRUT: TÜRKİYE`DE YASALARIN KORUDUĞU İLE İSTANBUL SÖZLEŞMESİ`NİN KORUMAYA ÇALIŞTIKLARI ARASINDA FARKLILIKLAR VAR  
 
     
   

KILIÇDAROĞLU İLE UYSAL BİR ARAYA GELDİ. KILIÇDAROĞLU MERSİN`DEKİ SALDIRIYI KINADI: "İNSANLIK SUÇUNA KARŞI ORTAK TAVIR TAKINMAK DA SİYASETÇİ OLARAK BİZİM GÖREVİMİZ"


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; ‘altılı masa`nın CHP ev sahipliğinde 2 Ekim`de yapılacak toplantısı öncesinde Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal`ı ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, Mersin`deki saldırıya ilişkin "İnsanlık suçuna karşı ortak tavır takınmak da siyasetçi olarak bizim görevimizdir" dedi. İkili, görüşme sonrasında ile Demokrat Parti Genel Merkezi`nin yakınındaki taksi durağını ziyaret etti.

 

Tarih : 27 Eylül 2022 Salı 16:53   Okunma : 333

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; ‘altılı masa`nın CHP ev sahipliğinde 2 Ekim`de yapılacak toplantısı öncesinde Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal`ı ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, Mersin`deki saldırıya ilişkin "İnsanlık suçuna karşı ortak tavır takınmak da siyasetçi olarak bizim görevimizdir" dedi. İkili, görüşme sonrasında ile Demokrat Parti Genel Merkezi`nin yakınındaki taksi durağını ziyaret etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘altılı masa`nın 2 Ekim`de CHP ev sahipliğinde yapılacak toplantısı öncesinde liderleri ziyaret etmeye devam ediyor. Kılıçdaroğlu, bugün DP Genel Başkanı Gültekin Uysal ile Demokrat Parti Genel Merkezi`nde ziyaret etti. Kılıçdaroğlu`na ziyarette, CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek eşlik etti. 

“85 MİLYON YURTTAŞ OLARAK TERÖRE KARŞI ORTAK TAVIR TAKINMAK ZORUNDAYIZ”

Ziyaretin ardından açıklama yapan Kılıçdaroğlu, dün Mersin Mezitli`de polisevine yapılan terör saldırısı içinz öncelikle şehit polis Sedat Gezer`e rahmet diledi. Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Güvenlik güçlerine sıkılan her kurşun millete sıkılan kurşundur. Bölücü terör örgütünün veya diğer terör örgütlerinin inançları yoktur, kimlikleri yoktur, ahlakları yoktur. Terör kimden ve nereden gelirse gelsin bu ülkede 85 milyon yurttaş olarak teröre karşı ortak tavır takınmak zorundayız. Terörden büyük acılar çektik. O acıların artık sona ermesi lazım. Teröre karşı siyasi görüşleriniz farklı olabilir. Ekonomi politikalarınız farklı olabilir ama terör bir insanlık suçudur. İnsanlık suçuna karşı ortak tavır takınmak da siyasetçi olarak bizim görevimizdir.”

“ÖNÜMÜZDEKİ SİYASAL SÜRECİN DE ZEHİRLENMESİNE BU TÜR SALDIRILARLA İMKAN VERMEMEK GEREKİR”

Uysal da saldırıyı kınayarak, “Terör ne tereddüt, ne müsamaha kaldırır. Türkiye`nin hatırı sayılır bir zaman diliminde terörle mücadele geçmişi var. Ama içinde bulunduğumuz sıcak atmosfer dolayısıyla da Türkiye`yi operasyona açık halden çıkartmak önümüzdeki siyasal sürecin de zehirlenmesine bu tür saldırılarla imkan vermemek gerekir. O açıdan gayet temkinli, itidalli ama mutlaka güvenlik güçlerimiz, istihbarat birimleri gereğini yapıyordur. Bu iklimin zehirlenmesine, tekrar altını çizmek isterim, müsaade etmemek lazım” diye konuştu.

TAKSİ DURAĞINI ZİYARET ETTİLER

Kılıçdaroğlu ve Uysal görüşmenin ardından, DP Genel Merkezi`nin yanındaki bir taksi durağında esnaf ile sohbet etti. Taksici, duraklarının Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından yeni yapıldığını açıkladı. Taksici, sigorta primlerinden şikayet ederek, "Şu anda en düşük sigorta 7 bin lira civarında, kazasız bir aracın. Biz bu konuda sizden, inşallah seçim sonrasında yardım istiyoruz ve bekliyoruz. Esnaf büyük sıkıntı içinde" dedi. Bir diğer taksici de araçlardan alınan ÖTV`den şikayet ederek, "Şu an araç değiştirme 500- 600 bin lira bandında. Sıfır araçlarda. İkinci el almak istesek zaten 300- 350 bin lira civarı" diye konuştu. 

Taksici, yerli araç TOGG için de, "Emekli 5 bin lira maaş alıyor, 500- 600 bin lira fiyat veriyorlar. Yerli araba. Yani bu millet ne yapacak bilmiyoruz" dedi. 

"BİZE GÖREVİ VERECEK OLAN MİLLETİN KENDİSİ"

Kılıçdaroğlu, milletin kararını seçimde vereceğini ifade ederek, şöyle konuştu:

"Millet kararını verecek ve biz kötü gidişi durduracağız. Örneğin Sayın Genel Başkanımla veya Millet İttifakı olarak biz bu konuda kararlıyız ama sonuçta bize görevi verecek olan milletin kendisi. Millet bize bu görevi verecek. Biz de bu görevi sağlıklı şekilde yerine getireceğiz. Devletin saydam olması lazım. Siz kazanırsanız güçlü devlet olur. Birileri kazanıp milyonlar kaybederse o zaman devlet gücünü kaybeder. Herkesin güçlü olması ve kazanması lazım. Herkesin evine akşam huzur içinde dönmesi lazım. Direksiyon başında insanların huzurlu olması lazım. Gönül huzuru olması lazım. Mutlu olmanız lazım. En büyük arzumuz bu zaten. Ama bunları yapacağız inşallah. Karamsar bir atmosfer var, biliyorum. Ama bu karamsar atmosferden Türkiye`yi çıkarmak mümkün. Elin oğlu çıkarıyor da biz mi çıkaramayacağız? Akıl, mantık, bilgi, birikim, irfan ile bu ülkede çözülmeyecek sorun yok. Hepsini çözeriz." 

KIRAT ROZETİNİ UYSAL`A VERDİ

Gültekin Uysal da görüşme sonrasında sosyal medya hesabında Kılıçdaroğlu`nun ziyaretine ilişkin şu mesajı yayınladı:

“Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Genel Merkezimizde bizleri ziyaret etti. Kendilerine nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum. Bir il programında kendilerine takdim edilen kırat rozetini de bize iletmek üzere kabul edip büyük bir nezaketle iletmesi dolayısıyla da ayrıca teşekkür ediyorum.”

Uysal, ayrıca Kılıçdaroğlu ile bir taksi durağında esnaf ile görüşmelerine ilişkin “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile partimize ziyaretleri sonrası Balgat`ta, Genel Merkezimize komşu Kardeşler Taksi Durağını ziyaret ettik. Yakıt fiyatları sonrası sigorta zammı ile de beli bükülen şoför esnafımız ile hasbihâl ettik” dedi.

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA