26 Kasım 2022 Cumartesi

13:31   CHP KONAK İLÇE KADIN KOLLARI BAŞKANI NURTEN SERHADBEYİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI    13:31   ANKARA BAROSU: “MESLEKTAŞLARIMIZA SÖZLÜ VE FİZİKSEL ŞİDDET UYGULAYAN, KANUN`A AYKIRI ŞEKİLDE SOKAK HAYVANLARINI TOPLAYAN BELEDİYE GÖREVLİLERİ VE İLGİLİLER HAKKINDA YASAL YOLLARA BAŞVURDUK”   13:06   SAMSUN KADIN DAYANIŞMASI: "ŞİDDETE YOKSULLUĞA KARŞI, İSYANDA, ÖZGÜRLÜK İÇİN SOKAKTAYIZ"    13:01   İSTANBUL MERKEZLİ 4 İLDE İCRALIK ARAÇ İHALELERİNE FESAT KARIŞTIRAN "TELLAL" ADLI SUÇ ÖRGÜTÜNE OPERASYON: 20 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI   12:55   BAKAN SOYLU, 2022 YILINDA 19 KONSER VE FESTİVALİN "KAMU GÜVENLİĞİ, SABOTAJ İHTİMALİ, KAMUOYU TEPKİSİ" GİBİ GEREKÇELERLE İPTAL EDİLDİĞİNİ AÇIKLADI   12:53   İSTANBUL`DA KADINA ŞİDDETE KARŞI EYLEMLERDE GÖZALTINA ALINAN 226 KİŞİ İFADELERİN ARDINDAN SERBEST BIRAKILDI   12:45   MUSTAFA ADIGÜZEL: “BU ÜLKEDE ŞEHİT VE GAZİLER ARASINDA AYRIMCILIK YAPILIYOR. 15 TEMMUZ ŞEHİT VE GAZİLERİNE AYRI UYGULAMA DİĞER ŞEHİT VE GAZİLERE AYRI”   12:04   TİP SAMSUN İL ÖRGÜTÜ: "HER GÜN KADIN CİNAYETLERİ HABERİYLE UYANDIĞIMIZ, ŞİDDET FAİLLERİNİN CEZALANDIRILMADIĞI BİR ÜLKEDE YAŞIYORUZ"   11:58   BAKAN MURAT KURUM: DÜZCE`DE 181 YAPIMIZ AĞIR HASARLI   11:57   ÖMER FETHİ GÜRER: “ÇARPITILMIŞ BİLGİLERLE ALGI YARATILIP ÜLKE İTHALATÇI BİR KONUMDA, DIŞA BAĞIMLI TARIM POLİTİKALARINA MAHKÛM EDİLMEKTEDİR”   10:52   MERSİN BÜYÜKŞEHİR, SAĞLIKLI MAHALLESİ`NE GEZİ DÜZENLEDİ    10:35   MERSİN BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ, D-400 KARAYOLU`NDA PEYZAJ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR    10:24   MERSİN BÜYÜKŞEHİR`İN PROJESİ KURSİYERLERİ İŞ HAYATINA HAZIRLIYOR   10:23   "15 TEMMUZ DESTAN DEĞİLDİR" PAYLAŞIMI NEDENİYLE SORUŞTURMA BAŞLATILAN İYİ PARTİ İZMİR İL YÖNETİM KURULU ÜYESİ AYBARS AKSOY HAKKINDA KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞINA KARAR VERİLDİ   10:22   LÖSEV SATSUMA MANDALİNASI SATIŞI BAŞLADI HER DİLİMİNDE HAYAT VAR !   07:10   KADINA ŞİDDETLE MÜCADELEDE TEK YÜREK OLDULAR! BAŞKAN YILMAZ; “YALNIZ DEĞİLSİNİZ”   07:01   2023 MALİ YILI BÜTÇESİ BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDE KABUL EDİLDİ   06:45   SEÇER: “MERKEZİ HÜKÜMET’TEN HAKKIMIZI ALMALIYIZ”   01:56   CEMEVLERİ İLE İLGİLİ KANUN RESMİ GAZETE`DE YAYINLANDI   23:43   NIKOLAUS MEYER-LANDRUT: TÜRKİYE`DE YASALARIN KORUDUĞU İLE İSTANBUL SÖZLEŞMESİ`NİN KORUMAYA ÇALIŞTIKLARI ARASINDA FARKLILIKLAR VAR  
 
     
   

AK PARTİLİ TÜZÜN’DEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI!


Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Tüzün, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.

 

Tarih : 24 Kasım 2022 Perşembe 18:08   Okunma : 171

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Tüzün, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.
Hasan Tüzün mesajında şu ifadeleri kullandı;" İnsanlık, tarih boyunca birçok meslek icat etti. Bu mesleklerin muhakkak en kadimi öğretmenlik mesleğidir. Meslekler içinde tek vazgeçilmezi, tek ölmeyecek olanı öğretmenlik mesleğidir.Öğretmen, insanlığın binlerce yılda elde ettiği her bir duyguyu, her bir düşünceyi en doğru şekliyle ve en doğru kıvamda yeni nesle kalıcı olarak nakleden kişidir. Her bir öğrenme, öğretmenin anı kişisi olarak yerini aldığı bir eylemdir. Öğretmen; bilim, teknoloji, kültür, sanat ve medeniyetin, kısaca her bakımdan güzel ve değerli olan insanlık mirasının sistematik ve verimli bir şekilde aktarımını profesyonelce yapan kişidir. İşte bu profesyonellikten ötürü eş zamanlı olarak rol modeldir öğretmen. Çocuğun, içinde doğduğu ve büyüdüğü aile alanının dışına taşıp, tüm toplumu ve toplumla beraber evreni kuşatan aidiyet duygusunu çocuğun gönlünde ve zihninde yaratan kişidir öğretmen.

Öğretmen; çocuğa ailesini, toplumunu, milletini, tüm dünya topluluklarını ham duygulardan çok uzak; olgun ve çok içli duygularla sevdirmeyi başaran kişidir. Öğretmen geçmişi koruyup geliştiren ve geçmişi gelecek için bir rehber yapabilen kişidir. Geçmişin tüm değerlerini, hükümlerini, ideallerini daha da güzelleştirip çocuk ve gencin geleceğine bakiye yapan kişidir öğretmen. Öğretmen her bakımdan bir beceri bileyicisidir. Yazı yazan bir küçüğün parmaklarının ucundaki ışığı görebilen kişidir öğretmen. Geçmişte kara tahtada, şimdi akıllı tahtada dolaşan küçüğün gözlerindeki manayı kavrayan ve onu hemen en doğru ufka yöneltebilen kişidir öğretmen. Öğrencisinin sözünü kelama dönüştüren kişidir, öğrencisinin düşüncesini fikre değdirendir öğretmen. Dünyada her bir başarı, her bir gelişme, her bir güzelleşme öğretmeni işaret eder. Ona atıf yapar. Onu anar. Onu hatırlatır. Ondan alınan feyzi doğrular. Öğretmen, cehaleti yenen irfan ordusunun komutanıdır. Büyük ATATÜRK, bu görevi şöyle ifade etmişlerdir: Öğretmenler! Yeni nesli, cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcileri, sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin maharetiniz ve fedakârlığınız derecesiyle orantılı bulunacaktır. Cumhuriyet; fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli koruyucular ister! Yeni nesli, bu özellik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir... Sizin başarınız, Cumhuriyetin başarısı olacaktır." Değerli Öğretmenlerimiz; işte bunun için milletleri kurtarma ve yaşatma vazifesi sizindir."dedi.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA