2 Şubat 2023 Perşembe

01:39   KILIÇDAROĞLU: ATAMA BEKLEYEN ZİRAAT MÜHENDİSLERİNE SÖZÜMDÜR. İKTİDARA GELİYORUZ, ÇİFTÇİMİZLE BİRLİKTE ÇALIŞACAĞINIZ KADROLARI HIZLA SAĞLAYACAĞIZ   01:28   ERDOĞAN: EYT KAPSAMINDA EMEKLİLİĞE HAK KAZANAN VATANDAŞLARIMIZA İLK AYLIKLARI ŞUBAT YA DA MART GİBİ BAĞLANABİLİR   22:58   AYKUT ERDOĞDU, CHP`YE GERİ DÖNDÜ   22:28   FAİK ÖZTRAK: ERDOĞAN, MECLİS`E GELMEYEN AK PARTİLİ VEKİLLERE KIZMIŞ; ‘ALDIĞINIZ MAAŞ HARAMDIR HAKKIMI HELAL ETMİYORUM` DEMİŞ. ‘BUNLAR MİLLETTEN KOPTU` DERKEN BOŞA DEMİYORUZ. ARTIK GİDİYORSUNUZ   22:15    CHP’Lİ SAYDAM,SANDIKTA HER TÜRLÜ TEDBİR ALINACAKTIR   22:13   ERKEN TEŞHİS SAYESİNDE TEDAVİ GÖRDÜ, HAYATA TUTUNDU   22:12   VALİ PEHLİVAN MTOSB’DE İNCELEMELERDE BULUNDU   22:10   “TOROSLAR’DAN KARTPOSTALLIK MANZARALAR”   22:08   AYDIN`DA ELEKTRİK İHALESİNİ ALAN AYDEM ŞİRKETİ, AKP VE ERDOĞAN LOGOLU BAYRAKLARI ASTI   22:04   KILIÇDAROĞLU: DEFALARCA UYARDIM SENİ SPK, GEREKENİ YAPMADIN, KÜÇÜK YATIRIMCININ SOYULMASINA GÖZ YUMDUN. ÇOK ÖFKELİYİM. GÖRÜŞECEĞİZ. VALLAHİ DE GÖRÜŞECEĞİZ   20:02   KARAMOLLAOĞLU, BABACAN VE DAVUTOĞLU`NU ZİYARET ETTİ   18:27   MERAL AKŞENER, İYİ PARTİ GENÇLİK KOLLARI İL BAŞKANLARI İLE BİR ARAYA GELDİ   18:27   TBMM`DE MİLLETVEKİLLERİNE BİLGİ VEREN MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ORTAÖĞRETİM GENEL MÜDÜRÜ`NDEN H.K.G. DEĞERLENDİRMESİ: “MÜNFERİT OLAYLARIN BASIN ÜZERİNDEN YANSIMASI SONUCU BU OLAYLAR OLUŞUYOR. SANKİ BAKANLIK, OLAY OLDUĞUNDA HAREKETE GEÇİYOR GİBİ”   18:13   CHP`NİN "YÜRÜTME ORGANININ MECLİS ÜZERİNDEKİ VESAYETİNİN ARAŞTIRILMASI" ÖNERİSİ, AKP VE MHP`Lİ MİLLETVEKİLLERİN OYLARIYLA REDDEDİLDİ   18:13   CHP SAHA ÇÖZÜM EKİBİ YOZGAT`TA ÇALIŞMALARINA BAŞLADI   18:05   MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SEÇER, ÖĞRENCİLERİN YARIŞMA HEYECANINA ORTAK OLDU   17:59   SEYİT TORUN: "SERBEST PİYASADA FINDIK 63 LİRAYA ULAŞIRKEN, TMO 58 VE 61 TL ÜZERİNDEN FINDIK SATIŞINA BAŞLADI VE FINDIK FİYATLARI 7-8 LİRA DÜŞTÜ. BU ÜRETİCİYE İHANET ETMEKTİR"   17:54   ALMAN SOSYAL DEMOKRAT PARTİSİ MİLLETVEKİLLERİ CHP GENEL MERKEZİNDE   17:45   KOCAELİ ŞEHİR HASTANESİ İNŞAATINDA TAŞERON İŞÇİLER, MAAŞLARINI ALAMADIKLARI İÇİN GREVE BAŞLADI: “EV SAHİBİ KAPIMIZA DAYANDI, ‘ÇIKIN` DİYOR. PERİŞAN OLDUK”   17:43   DAVUTPAŞA`DA 15 YIL ÖNCE 21 KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ KAÇAK MAYTAP ATÖLYESİNDEKİ PATLAMAYA İLİŞKİN DAVADA BİR SANIK HAKKINDA ZORLA GETİRİLME KARARI VERİLDİ  
 
     
   

ANKARA BAROSU: “MESLEKTAŞLARIMIZA SÖZLÜ VE FİZİKSEL ŞİDDET UYGULAYAN, KANUN`A AYKIRI ŞEKİLDE SOKAK HAYVANLARINI TOPLAYAN BELEDİYE GÖREVLİLERİ VE İLGİLİLER HAKKINDA YASAL YOLLARA BAŞVURDUK”


Ankara Barosu, Mamak`ta köpeklerin küpeli olmalarına rağmen toplanmaları ve daha sonra barınak önünde yaşananlara ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, “Meslektaşlarımıza sözlü ve fiziksel şiddet uygulayan, gerekse 5199 Sayılı Kanun`a aykırı bir şekilde sokak hayvanlarını toplayan Belediye görevlileri ve ilgililer hakkında yasal yollara başvurduğumuzu, Baromuzca sürecin sonuna kadar takip edileceğini bildirir; hukuka aykırılık nereden gelirse gelsin karşısında, mağdurun ise kim veya ne olduğuna bakılmaksızın yanı başında olacağımızı kamuoyuna duyururuz” denildi.

 

Tarih : 26 Kasım 2022 Cumartesi 13:31   Okunma : 281

Ankara Barosu, Mamak`ta köpeklerin küpeli olmalarına rağmen toplanmaları ve daha sonra barınak önünde yaşananlara ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, “Meslektaşlarımıza sözlü ve fiziksel şiddet uygulayan, gerekse 5199 Sayılı Kanun`a aykırı bir şekilde sokak hayvanlarını toplayan Belediye görevlileri ve ilgililer hakkında yasal yollara başvurduğumuzu, Baromuzca sürecin sonuna kadar takip edileceğini bildirir; hukuka aykırılık nereden gelirse gelsin karşısında, mağdurun ise kim veya ne olduğuna bakılmaksızın yanı başında olacağımızı kamuoyuna duyururuz” denildi.

Mamak Belediyesi ekiplerinin küpeli bir köpeği saldırgan olduğu iddiasıyla almaya çalışmasına engel olmak isteyen Ankara Barosu Hayvan Hakları Merkezi Başkanı avukat Tuğba Gürsoy, önceki gün; ekiplerin kendisine "Hakim, savcı, avukat kim gelirse gelsin, bize karışamaz. Biz bu köpekleri topladık" dediklerini aktarmıştı. Köpek, avukat Gürsoy`un tüm itirazlarına rağmen ekipler tarafından alınmıştı. Baronun Hayvan Hakları Merkezi yöneticileri köpek alındıktan sonra Mamak Belediyesi`nin barınağının önüne gitmişti. Burada merkez yöneticisi avukatlar ile belediye yetkilileri arasında tartışma çıkmıştı. Ankara Barosu Hayvan Hakları Merkezi Başkan Yardımcısı Avukat Güven Rıza Taştekin belediye çalışanları tarafından darp edilmişti. Taştekin ise “Boynuma darbe aldım, dizlerime vurdular. Parmağım morardı” dedi. Mamak Belediyesi, “Çalışmalar esnasında Veteriner Müdürlüğü`nün görevini yapmasına engel olmak isteyen görevlilere saldıran ve yalan haber yayan şahıs hakkında yasal işlemler başlatılmıştır” açıklamasını yapmıştı.

Ankara Barosu, tüm bu yaşananlara, yazılı açıklama ile tepki gösterdi. Açıklama şöyle:

“Ankara Barosu Hayvan Hakları Merkezimize “Mamak Belediyesi`nin kanuna aykırı bir şekilde sokak hayvanlarını topladığı, yaraladığı ve hatta bazı sokak hayvanlarının bu hukuka aykırı müdahaleler sebebiyle öldüğüne ilişkin” son günlerde gelen yoğun ihbarlar üzerine; konu ile ilgili gerekli araştırma ve raporlamayı yapmak amacıyla Hayvan Hakları Merkezi üyelerimiz 23.11.2022 tarihinde Baromuz tarafından görevlendirilmiştir.

“HAYVAN HAKLARI MERKEZİ BAŞKAN YARDIMCIMIZ RIZA GÜVEN TAŞTEKİN, BAKIMEVİ GÖREVLİLERİ TARAFINDAN FİZİKSEL ŞİDDETE MARUZ BIRAKILMIŞTIR”

24.11.2022 günü, Mamak Belediyesi görevlilerinin aynı eylemlere devam ettiğine yönelik gelen yeni bir ihbar üzerine Merkez Başkanımız Av. Tuğba Gürsoy olay yerine intikal etmiştir. Merkez Başkanımızca sokak hayvanlarının yasaya aykırı, eziyet edilir şekilde toplandığı tespit edilmişse de konu hakkında bilgi almak istediği esnada Belediye görevlileri tarafından sözlü ve fiziksel şiddete maruz bırakılmıştır. Aynı gün; görüş saatleri içerisinde konu ile ilgili tespitlerin devamı amacı ile Hayvan Hakları Merkezimiz, Mamak Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi Geçici Bakımevi`ne ziyarete gitmiş, fakat gerekçesiz bir şekilde içeri alınmamışlardır. Bu esnada Hayvan Hakları Merkezi Başkan Yardımcımız Av. Rıza Güven Taştekin, Bakımevi görevlileri tarafından fiziksel şiddete maruz bırakılmıştır.

“MAĞDURUN İSE KİM VEYA NE OLDUĞUNA BAKILMAKSIZIN YANI BAŞINDA OLACAĞIZ”

Gerek meslektaşlarımıza sözlü ve fiziksel şiddet uygulayan, gerekse 5199 Sayılı Kanun`a aykırı bir şekilde sokak hayvanlarını toplayan Belediye görevlileri ve ilgililer hakkında yasal yollara başvurduğumuzu, Baromuzca sürecin sonuna kadar takip edileceğini bildirir; hukuka aykırılık nereden gelirse gelsin karşısında, mağdurun ise kim veya ne olduğuna bakılmaksızın yanı başında olacağımızı kamuoyuna duyururuz”

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2023 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA