2 Şubat 2023 Perşembe

01:39   KILIÇDAROĞLU: ATAMA BEKLEYEN ZİRAAT MÜHENDİSLERİNE SÖZÜMDÜR. İKTİDARA GELİYORUZ, ÇİFTÇİMİZLE BİRLİKTE ÇALIŞACAĞINIZ KADROLARI HIZLA SAĞLAYACAĞIZ   01:28   ERDOĞAN: EYT KAPSAMINDA EMEKLİLİĞE HAK KAZANAN VATANDAŞLARIMIZA İLK AYLIKLARI ŞUBAT YA DA MART GİBİ BAĞLANABİLİR   22:58   AYKUT ERDOĞDU, CHP`YE GERİ DÖNDÜ   22:28   FAİK ÖZTRAK: ERDOĞAN, MECLİS`E GELMEYEN AK PARTİLİ VEKİLLERE KIZMIŞ; ‘ALDIĞINIZ MAAŞ HARAMDIR HAKKIMI HELAL ETMİYORUM` DEMİŞ. ‘BUNLAR MİLLETTEN KOPTU` DERKEN BOŞA DEMİYORUZ. ARTIK GİDİYORSUNUZ   22:15    CHP’Lİ SAYDAM,SANDIKTA HER TÜRLÜ TEDBİR ALINACAKTIR   22:13   ERKEN TEŞHİS SAYESİNDE TEDAVİ GÖRDÜ, HAYATA TUTUNDU   22:12   VALİ PEHLİVAN MTOSB’DE İNCELEMELERDE BULUNDU   22:10   “TOROSLAR’DAN KARTPOSTALLIK MANZARALAR”   22:08   AYDIN`DA ELEKTRİK İHALESİNİ ALAN AYDEM ŞİRKETİ, AKP VE ERDOĞAN LOGOLU BAYRAKLARI ASTI   22:04   KILIÇDAROĞLU: DEFALARCA UYARDIM SENİ SPK, GEREKENİ YAPMADIN, KÜÇÜK YATIRIMCININ SOYULMASINA GÖZ YUMDUN. ÇOK ÖFKELİYİM. GÖRÜŞECEĞİZ. VALLAHİ DE GÖRÜŞECEĞİZ   20:02   KARAMOLLAOĞLU, BABACAN VE DAVUTOĞLU`NU ZİYARET ETTİ   18:27   MERAL AKŞENER, İYİ PARTİ GENÇLİK KOLLARI İL BAŞKANLARI İLE BİR ARAYA GELDİ   18:27   TBMM`DE MİLLETVEKİLLERİNE BİLGİ VEREN MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ORTAÖĞRETİM GENEL MÜDÜRÜ`NDEN H.K.G. DEĞERLENDİRMESİ: “MÜNFERİT OLAYLARIN BASIN ÜZERİNDEN YANSIMASI SONUCU BU OLAYLAR OLUŞUYOR. SANKİ BAKANLIK, OLAY OLDUĞUNDA HAREKETE GEÇİYOR GİBİ”   18:13   CHP`NİN "YÜRÜTME ORGANININ MECLİS ÜZERİNDEKİ VESAYETİNİN ARAŞTIRILMASI" ÖNERİSİ, AKP VE MHP`Lİ MİLLETVEKİLLERİN OYLARIYLA REDDEDİLDİ   18:13   CHP SAHA ÇÖZÜM EKİBİ YOZGAT`TA ÇALIŞMALARINA BAŞLADI   18:05   MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SEÇER, ÖĞRENCİLERİN YARIŞMA HEYECANINA ORTAK OLDU   17:59   SEYİT TORUN: "SERBEST PİYASADA FINDIK 63 LİRAYA ULAŞIRKEN, TMO 58 VE 61 TL ÜZERİNDEN FINDIK SATIŞINA BAŞLADI VE FINDIK FİYATLARI 7-8 LİRA DÜŞTÜ. BU ÜRETİCİYE İHANET ETMEKTİR"   17:54   ALMAN SOSYAL DEMOKRAT PARTİSİ MİLLETVEKİLLERİ CHP GENEL MERKEZİNDE   17:45   KOCAELİ ŞEHİR HASTANESİ İNŞAATINDA TAŞERON İŞÇİLER, MAAŞLARINI ALAMADIKLARI İÇİN GREVE BAŞLADI: “EV SAHİBİ KAPIMIZA DAYANDI, ‘ÇIKIN` DİYOR. PERİŞAN OLDUK”   17:43   DAVUTPAŞA`DA 15 YIL ÖNCE 21 KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ KAÇAK MAYTAP ATÖLYESİNDEKİ PATLAMAYA İLİŞKİN DAVADA BİR SANIK HAKKINDA ZORLA GETİRİLME KARARI VERİLDİ  
 
     
   

AHMET KAYA, KAPATILAN MADEN ORTAOKULU`NU İNCELEDİ: "KÖY HALKININ TEK RİCALARI VAR, OKULLARININ AÇILMASI"


CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Trabzon`un Yomra ilçesinde Maden Ortaokulu`nun 2006 yılındaki kaya düşmesi nedeniyle 2020 yılında kapatıldığını belirterek, alınacak önlemlerle güvenli bir eğitim yapılabileceğini, okulun yeniden açılması gerektiğini söyledi. Kaya, “Köyde yaşayan insanların bazıları çocuklarını okutabilmek için, o kadar mesafelere göndermemek için şehre taşınmışlar. Köyde nüfus azalmaya başlamış. O nedenle muhtarımızın ve köy halkının tek ricaları var, okullarının açılması” dedi.

 

Tarih : 28 Kasım 2022 Pazartesi 12:53   Okunma : 238

ESRA NUR PERVAN

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Trabzon`un Yomra ilçesinde Maden Ortaokulu`nun 2006 yılındaki kaya düşmesi nedeniyle 2020 yılında kapatıldığını belirterek, alınacak önlemlerle güvenli bir eğitim yapılabileceğini, okulun yeniden açılması gerektiğini söyledi. Kaya, “Köyde yaşayan insanların bazıları çocuklarını okutabilmek için, o kadar mesafelere göndermemek için şehre taşınmışlar. Köyde nüfus azalmaya başlamış. O nedenle muhtarımızın ve köy halkının tek ricaları var, okullarının açılması” dedi.

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Trabzon`un Yomra ilçesinde kaya düşmesi nedeniyle kapatılan Maden Ortaokulu`nda incelemeler bulundu. Kaya`ya CHP Yomra İlçe Başkanı Erol Pekşen, İl Başkan yardımcıları Bayram Yılmaz ve Fikret Çiçek ile parti yöneticileri eşlik etti. Kaya, burada şu açıklamayı yaptı:

"KİME SELAM VERDİYSEK `OKULUMUZUN AÇILMASINA KATKI VERİN` DEDİ"

“Yomra İlçemize bağlı Maden mahallemizdeyiz. Burada iki yıldır çok ciddi bir okul sıkıntımız var. Yomra İlçe Başkanımız ve il yöneticisi arkadaşlarımızla birlikte bu soruna duyarsız kalamadık ve incelemelerde bulunmak sıkıntıyı yerinde görmek üzere buraya geldik. Gördüğümüz manzara şu; 2003 yılında yapılmış ve eğitime açılmış çok güzel bir okul binamız var. O kadar güzel bir bina ki ‘temiz okul, sağlıklı okul` projesinde beyaz bayrak almış. İçeride akıllı sınıfların olduğu, akıllı tahtaların olduğu, pırıl pırıl bir okulumuz. Şu an kapısını açsanız eğitime hazır durumda. 2006 yılında burada bir talihsizlik yaşanmış.

"TALİHSİZ OLAYIN ARINDAN 14 YIL BOYUNCA EĞİTİM VERİLDİ"

Okulun hemen yanındaki kayalıklardan bir taş düşmüş ve maalesef bir çocuğumuzun rahmetli olmasına sebep olmuş. Bu olayın ardından okulumuz 2020 yılına kadar açık kalmaya devam etmiş. Ama Millî Eğitim Bakanlığı İnşaat Emlak Daire Başkanlığı tarafından tutulan bir rapora göre okulumuzun kapısına kilit vurulmuş. Denebilir ki kaza oldu okul kapatıldı. Ama kazanın olduğu 2006 yılından 2020 yılına kadar okulumuz açık tutuluyor. Fakat ne hikmetse 2020 yılında gelinip okulumuzun kapısına kilit vuruluyor. Maden Ortaokulu`nun sadece Maden`e değil, çevredeki 8 köyde yaklaşık 2500-3000 insana hizmet veriyor. Okulun kapatılması çok büyük mağduriyetler yaratmış. 8 köyden yavrularımız bu okulda eğitim alırken, bugün o çocuklarımız 15-20 kilometre uzaktaki yetersiz bir okula taşınıyor.

"OKULUN KAPATILMASI DAHA FAZLA MAĞDUR ETTİ"

Kaya düşmesi tehlikesi nedeniyle okulun kapatılmasının mağduriyeti daha da büyüttüğünü söyleyen Kaya, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Burası rakımın biraz yüksek olduğu dağlık bir alan. Çocuklarımız 2 yıldır karda, buzda minibüslerle 10-15 kilometre mesafedeki yetersiz bir okula taşınıyor. Ayrıca taşınan okulun yol güzergahında da birçok heyelan riski var, birçok sıkıntı var. Sadece çocuklarımız değil, köy mağdur ediliyor. Köyde yaşayan insanların bazıları çocuklarını okutabilmek için, o kadar mesafelere göndermemek için şehre taşınmışlar. Köyde nüfus azalmaya başlamış. O nedenle muhtarımızın ve köy halkının tek ricaları var, okullarının açılması. Yetkililere sesleniyorum; sayın Valim, sayın Büyükşehir Belediye Başkanım, sayın Milli Eğitim Bakanım, taş düşme riski var mı var. Ama alınacak tedbirlerle bu okulda güvenli eğitim yapılma şansı var.

"ALINACAK BİRTAKIM TEDBİRLERLE OKUL EĞİTİME AÇILABİLİR"

Kendisinin de bir mühendis ve iş güvenliği uzmanı olduğunu belirten Kaya, “Yetkililere sesleniyorum; sayın Valim, sayın Büyükşehir Belediye Başkanım, sayın Milli Eğitim Bakanım, taş düşme riski var mı var. Okulda ve çevresinde incelemelerde bulunduk. Evet, okulun yanında bir şev var, kaya var. Taş düşme riski var mı, var. Ama alınacak tedbirlerle bu okulumuzda güvenli eğitim yapabilme şansı da var. Hemen yan tarafta bir arazi var şuraya yapılacak bir perde beton, kayada alınacak bir güvenlik önlemi ve okulun girişinin ön tarafa alınmasıyla buradaki soruna çözüm üretilebilir ve okulumuz kısa sürede eğitime açılabilir. Yavrularımız okullarına, köyümüz öğretmenlerine kavuşabilir. İsteğimiz talebimiz budur."

"HEP BİRLİKTE YAVRULARIMIZI OKULLARINA KAVUŞTURALIM"

İnanıyorum ki bu sese yetkililer duyarsız kalmayacaklar ve gereğini hep birlikte yapıp yavrularımızı okullarına, köyümüzü öğretmenlerine kavuşturacağız ve bu bölgenin, burada yaşayan insanların ve çocuklarımızın hayır duasını alacağız. Derdimiz, gayemiz budur" dedi.

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2023 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA