2 Şubat 2023 Perşembe

01:39   KILIÇDAROĞLU: ATAMA BEKLEYEN ZİRAAT MÜHENDİSLERİNE SÖZÜMDÜR. İKTİDARA GELİYORUZ, ÇİFTÇİMİZLE BİRLİKTE ÇALIŞACAĞINIZ KADROLARI HIZLA SAĞLAYACAĞIZ   01:28   ERDOĞAN: EYT KAPSAMINDA EMEKLİLİĞE HAK KAZANAN VATANDAŞLARIMIZA İLK AYLIKLARI ŞUBAT YA DA MART GİBİ BAĞLANABİLİR   22:58   AYKUT ERDOĞDU, CHP`YE GERİ DÖNDÜ   22:28   FAİK ÖZTRAK: ERDOĞAN, MECLİS`E GELMEYEN AK PARTİLİ VEKİLLERE KIZMIŞ; ‘ALDIĞINIZ MAAŞ HARAMDIR HAKKIMI HELAL ETMİYORUM` DEMİŞ. ‘BUNLAR MİLLETTEN KOPTU` DERKEN BOŞA DEMİYORUZ. ARTIK GİDİYORSUNUZ   22:15    CHP’Lİ SAYDAM,SANDIKTA HER TÜRLÜ TEDBİR ALINACAKTIR   22:13   ERKEN TEŞHİS SAYESİNDE TEDAVİ GÖRDÜ, HAYATA TUTUNDU   22:12   VALİ PEHLİVAN MTOSB’DE İNCELEMELERDE BULUNDU   22:10   “TOROSLAR’DAN KARTPOSTALLIK MANZARALAR”   22:08   AYDIN`DA ELEKTRİK İHALESİNİ ALAN AYDEM ŞİRKETİ, AKP VE ERDOĞAN LOGOLU BAYRAKLARI ASTI   22:04   KILIÇDAROĞLU: DEFALARCA UYARDIM SENİ SPK, GEREKENİ YAPMADIN, KÜÇÜK YATIRIMCININ SOYULMASINA GÖZ YUMDUN. ÇOK ÖFKELİYİM. GÖRÜŞECEĞİZ. VALLAHİ DE GÖRÜŞECEĞİZ   20:02   KARAMOLLAOĞLU, BABACAN VE DAVUTOĞLU`NU ZİYARET ETTİ   18:27   MERAL AKŞENER, İYİ PARTİ GENÇLİK KOLLARI İL BAŞKANLARI İLE BİR ARAYA GELDİ   18:27   TBMM`DE MİLLETVEKİLLERİNE BİLGİ VEREN MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ORTAÖĞRETİM GENEL MÜDÜRÜ`NDEN H.K.G. DEĞERLENDİRMESİ: “MÜNFERİT OLAYLARIN BASIN ÜZERİNDEN YANSIMASI SONUCU BU OLAYLAR OLUŞUYOR. SANKİ BAKANLIK, OLAY OLDUĞUNDA HAREKETE GEÇİYOR GİBİ”   18:13   CHP`NİN "YÜRÜTME ORGANININ MECLİS ÜZERİNDEKİ VESAYETİNİN ARAŞTIRILMASI" ÖNERİSİ, AKP VE MHP`Lİ MİLLETVEKİLLERİN OYLARIYLA REDDEDİLDİ   18:13   CHP SAHA ÇÖZÜM EKİBİ YOZGAT`TA ÇALIŞMALARINA BAŞLADI   18:05   MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SEÇER, ÖĞRENCİLERİN YARIŞMA HEYECANINA ORTAK OLDU   17:59   SEYİT TORUN: "SERBEST PİYASADA FINDIK 63 LİRAYA ULAŞIRKEN, TMO 58 VE 61 TL ÜZERİNDEN FINDIK SATIŞINA BAŞLADI VE FINDIK FİYATLARI 7-8 LİRA DÜŞTÜ. BU ÜRETİCİYE İHANET ETMEKTİR"   17:54   ALMAN SOSYAL DEMOKRAT PARTİSİ MİLLETVEKİLLERİ CHP GENEL MERKEZİNDE   17:45   KOCAELİ ŞEHİR HASTANESİ İNŞAATINDA TAŞERON İŞÇİLER, MAAŞLARINI ALAMADIKLARI İÇİN GREVE BAŞLADI: “EV SAHİBİ KAPIMIZA DAYANDI, ‘ÇIKIN` DİYOR. PERİŞAN OLDUK”   17:43   DAVUTPAŞA`DA 15 YIL ÖNCE 21 KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ KAÇAK MAYTAP ATÖLYESİNDEKİ PATLAMAYA İLİŞKİN DAVADA BİR SANIK HAKKINDA ZORLA GETİRİLME KARARI VERİLDİ  
 
     
   

ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ YEMEK ÖNERGESİNE AKP`Lİ BAŞİSKELE BELEDİYE BAŞKANI`NDAN CEVAP: “ALGI OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORLAR… ÖNERGENİN İÇERİSİNDE BİR TON SİYASET VAR. AÇLIKTI, KITLIKTI BİLMEM NE”


Kocaeli`nde Başiskele İlçe Belediyesi`nin Aralık ayı Meclis toplantısında Millet İttifakı üyeleri ‘öğrencilere bir öğün ücretsiz yemek` verilmesi önergesi getirdi. AKP`li Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, "Son zamanlarda böyle bir algı oluşturmaya çalışıyorlar… Önerge, çocuklara yemek verilmesini kapsayabilir bu güzel ama önergenin içerisinde bir ton siyaset var. Açlıktı, kıtlıktı bilmem ne. Böyle bir organize önerge veriliyor” dedi.

 

Tarih : 7 Aralık 2022 Çarşamba 18:54   Okunma : 252

SEFA GARDİYANOĞLU

Kocaeli`nde Başiskele İlçe Belediyesi`nin Aralık ayı Meclis toplantısında Millet İttifakı üyeleri ‘öğrencilere bir öğün ücretsiz yemek` verilmesi önergesi getirdi. AKP`li Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, "Son zamanlarda böyle bir algı oluşturmaya çalışıyorlar… Önerge, çocuklara yemek verilmesini kapsayabilir bu güzel ama önergenin içerisinde bir ton siyaset var. Açlıktı, kıtlıktı bilmem ne. Böyle bir organize önerge veriliyor” dedi.

“Okullarda Bir Öğün Ücretsiz Sağlıklı Yemek Her Çocuğun Hakkı” sloganı ile başlatılan öğrencilere gıda desteği çağrısı gündemde. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu`nun çağrısı ve CHP Genel Merkezinin talimatı üzerine geçen hafta Kocaeli`nde CHP`li İzmit Belediyesi tarafından beslenme saati projesi kapsamında bir pilot okulda uygulama başlatıldı. CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı bugün düzenlenen basın toplantısında, tüm ilçe başkanlarına belediye meclislerinde önerge vermelerine dair talimat verdiğini açıkladı.

"İKİLİ ÖĞRETİM YOK"

Öğrencilere bir öğün ücretsiz yemek talebi dün yapılan Başiskele Belediyesi Aralık ayı Meclis toplantısında gündeme geldi. Talep, Millet İttifakı üyeleri tarafından Meclis`e sunuldu. Önergede, Başiskele Belediyesi`nden öğrencilere okullarda bir öğün sağlıklı ücretsiz yemek verilmesi talep edildi. Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü ise önerge hakkında şunları söyledi:

"Son zamanlarda böyle bir algı oluşturmaya çalışıyorlar. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi meclisinde de CHP`nin böyle bir önergesi vardı. Başiskele`de bir tane okul haricinde ikili öğretimin olduğu okul yok. Sabah giren öğrenci öğlen evine gidiyor. Milli Eğitim ile bunu konuşuyoruz. Bine yakın öğrencimizin bütün kırtasiye malzemelerini, eğitim malzemelerini, elbiselerini karşıladık. Bu rakamları da paylaşmıyoruz… Biz iktidar sorumluluğu içerisinde, belediyemize ihtiyaç duyulan, onlarca konuda eğitimi destekliyoruz… Bazı konfor taleplerini duruma göre değerlendiriyoruz. Zaten Türkiye`de bunu bayağıdır gündeme getiriyorsunuz. Çok uzatmamak lazım bunları burada. Bizim konumuz da değil bu. Algı yaratıyorsunuz."

"SİYASİ KAMPANYA"

Özlü`nün ardından söz alan Başiskele Belediyesi`nin CHP`li Meclis üyesi Emine Özkar, "Ben vatandaşın ve derneklerin talebini size getirdim. Elimde bir dernek talebi var. Ekmek ve Gül Derneği`nin talebi var” ifadelerini kullandı. İkili arasında şu duyalog yaşandı:

Özlü: Hangi dernek o? Kim o dernek?

Özkar: Araştırın bakın başkanım. Sadece derneklerin de değil Başiskele`de yaşayan vatandaşlarımızın da talebidir bu. 

Özlü: Bu vatandaşlar bir tek size geliyor. Bize de her gün vatandaşlar geliyor.

Özkar: Keşke kapılarınız açık olsa da bütün vatandaşlar gelebilse.

Özlü: Yine algı yapıyorsunuz.

Özkar: Ben algının peşinde değilim. Beni tanımamışsınız.

Özlü: Ben sizi tanıyorum. Elinize bir metin vermişler onu okuyorsunuz. Ben bir siyasi kampanyanın başlatıldığını düşünüyorum."

"SANKİ OKULLARDA AÇ ÖĞRENCİ VAR?"

İkili arasında yaşanan tartışmanın ardından söz alan Başiskele Belediyesi`nin AKP`li Meclis üyesi Hasan Numan Tonka ise, "Sanki okullarda aç öğrenciler varmış ve bunlar yeterli beslenemiyormuş gibi bir algı oluşturulmaya çalışıldığına ben de katılıyorum" diyerek Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin desteklerinden bahsetti.

"HER SEFERİNDE AZARLAMANIZDAN RAHATSIZIZ"

Meclis`in Saadet Partili üyesi Nuray Savcı Güçlü, "Başiskele sınırları içerisinde bir öğrenci bayıldıysa ve bu olay da bize intikal ettiyse bununla ilgili gerekli çalışmaları da yaptıysak, bununla ilgili de sizleri bilgilendirme hakkımız var. Seçilmiş olarak gelmiş insanlarız. Konuyu doğru platformlarda doğru bir şekilde tartışmak zorundayız. Birbirimizi irite ederek değil. Hoşgörü ile karşılamanız gereken şeyler var. Her seferinde azarlama söz konusu. Çok rahatsızlık duyuyoruz. Bir ihtiyaç da gelmişse onu da belirtelim" diye konuştu.

"ORGANİZE ÖNERGE"

Özlü ise, “Ben kimseyi azarlamadım. Önerge, çocuklara yemek verilmesini kapsayabilir bu güzel ama önergenin içerisinde bir ton siyaset var. Açlıktı, kıtlıktı bilmem ne… Böyle bir organize önerge veriliyor. Samimiyetini tartışıyorum bu önergenin. Bizde azarlama falan olmaz” dedi.

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2023 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA