2 Şubat 2023 Perşembe

01:39   KILIÇDAROĞLU: ATAMA BEKLEYEN ZİRAAT MÜHENDİSLERİNE SÖZÜMDÜR. İKTİDARA GELİYORUZ, ÇİFTÇİMİZLE BİRLİKTE ÇALIŞACAĞINIZ KADROLARI HIZLA SAĞLAYACAĞIZ   01:28   ERDOĞAN: EYT KAPSAMINDA EMEKLİLİĞE HAK KAZANAN VATANDAŞLARIMIZA İLK AYLIKLARI ŞUBAT YA DA MART GİBİ BAĞLANABİLİR   22:58   AYKUT ERDOĞDU, CHP`YE GERİ DÖNDÜ   22:28   FAİK ÖZTRAK: ERDOĞAN, MECLİS`E GELMEYEN AK PARTİLİ VEKİLLERE KIZMIŞ; ‘ALDIĞINIZ MAAŞ HARAMDIR HAKKIMI HELAL ETMİYORUM` DEMİŞ. ‘BUNLAR MİLLETTEN KOPTU` DERKEN BOŞA DEMİYORUZ. ARTIK GİDİYORSUNUZ   22:15    CHP’Lİ SAYDAM,SANDIKTA HER TÜRLÜ TEDBİR ALINACAKTIR   22:13   ERKEN TEŞHİS SAYESİNDE TEDAVİ GÖRDÜ, HAYATA TUTUNDU   22:12   VALİ PEHLİVAN MTOSB’DE İNCELEMELERDE BULUNDU   22:10   “TOROSLAR’DAN KARTPOSTALLIK MANZARALAR”   22:08   AYDIN`DA ELEKTRİK İHALESİNİ ALAN AYDEM ŞİRKETİ, AKP VE ERDOĞAN LOGOLU BAYRAKLARI ASTI   22:04   KILIÇDAROĞLU: DEFALARCA UYARDIM SENİ SPK, GEREKENİ YAPMADIN, KÜÇÜK YATIRIMCININ SOYULMASINA GÖZ YUMDUN. ÇOK ÖFKELİYİM. GÖRÜŞECEĞİZ. VALLAHİ DE GÖRÜŞECEĞİZ   20:02   KARAMOLLAOĞLU, BABACAN VE DAVUTOĞLU`NU ZİYARET ETTİ   18:27   MERAL AKŞENER, İYİ PARTİ GENÇLİK KOLLARI İL BAŞKANLARI İLE BİR ARAYA GELDİ   18:27   TBMM`DE MİLLETVEKİLLERİNE BİLGİ VEREN MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ORTAÖĞRETİM GENEL MÜDÜRÜ`NDEN H.K.G. DEĞERLENDİRMESİ: “MÜNFERİT OLAYLARIN BASIN ÜZERİNDEN YANSIMASI SONUCU BU OLAYLAR OLUŞUYOR. SANKİ BAKANLIK, OLAY OLDUĞUNDA HAREKETE GEÇİYOR GİBİ”   18:13   CHP`NİN "YÜRÜTME ORGANININ MECLİS ÜZERİNDEKİ VESAYETİNİN ARAŞTIRILMASI" ÖNERİSİ, AKP VE MHP`Lİ MİLLETVEKİLLERİN OYLARIYLA REDDEDİLDİ   18:13   CHP SAHA ÇÖZÜM EKİBİ YOZGAT`TA ÇALIŞMALARINA BAŞLADI   18:05   MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SEÇER, ÖĞRENCİLERİN YARIŞMA HEYECANINA ORTAK OLDU   17:59   SEYİT TORUN: "SERBEST PİYASADA FINDIK 63 LİRAYA ULAŞIRKEN, TMO 58 VE 61 TL ÜZERİNDEN FINDIK SATIŞINA BAŞLADI VE FINDIK FİYATLARI 7-8 LİRA DÜŞTÜ. BU ÜRETİCİYE İHANET ETMEKTİR"   17:54   ALMAN SOSYAL DEMOKRAT PARTİSİ MİLLETVEKİLLERİ CHP GENEL MERKEZİNDE   17:45   KOCAELİ ŞEHİR HASTANESİ İNŞAATINDA TAŞERON İŞÇİLER, MAAŞLARINI ALAMADIKLARI İÇİN GREVE BAŞLADI: “EV SAHİBİ KAPIMIZA DAYANDI, ‘ÇIKIN` DİYOR. PERİŞAN OLDUK”   17:43   DAVUTPAŞA`DA 15 YIL ÖNCE 21 KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ KAÇAK MAYTAP ATÖLYESİNDEKİ PATLAMAYA İLİŞKİN DAVADA BİR SANIK HAKKINDA ZORLA GETİRİLME KARARI VERİLDİ  
 
     
   

BAKAN KURUM: ÇÖP İTHAL ETMİYORUZ, HAM MADDE İTHAL EDİYORUZ


Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TBMM Genel Kurulu`nda milletvekillerinin sorularını yanıtlarken "Emin olun biz, çevre mevzuatı, uluslararası mevzuatlar dışında ülkemizde insanımıza, doğamıza, sağlığımıza zarar verecek hiçbir maddenin ülkemize girmesine, burada üretilmesine izin vermiyoruz. ‘Çöp ithal ediyorsunuz` dediniz. Çöp ithal etmiyoruz, ham madde ithal ediyoruz" dedi. Açılan ve kapanan şirketlere ilişkin bilgi veren Ticaret Bakanı Mehmet Muş ise "2021 yılında 44 bin 414 şirket kapanmış, 149 bin 613 şirket açılmış. 2022 yılının 30 Kasım itibariyle rakamlar; 182 bin 860 şirket kurulmuş, 52 bin 993 şirket kapanmış" diye konuştu.

 

Tarih : 7 Aralık 2022 Çarşamba 22:25   Okunma : 155

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TBMM Genel Kurulu`nda milletvekillerinin sorularını yanıtlarken "Emin olun biz, çevre mevzuatı, uluslararası mevzuatlar dışında ülkemizde insanımıza, doğamıza, sağlığımıza zarar verecek hiçbir maddenin ülkemize girmesine, burada üretilmesine izin vermiyoruz. ‘Çöp ithal ediyorsunuz` dediniz. Çöp ithal etmiyoruz, ham madde ithal ediyoruz" dedi. Açılan ve kapanan şirketlere ilişkin bilgi veren Ticaret Bakanı Mehmet Muş ise "2021 yılında 44 bin 414 şirket kapanmış, 149 bin 613 şirket açılmış. 2022 yılının 30 Kasım itibariyle rakamlar; 182 bin 860 şirket kurulmuş, 52 bin 993 şirket kapanmış" diye konuştu.

TBMM Genel Kurulu`nda bugün Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile bağlı kuruluşların bütçeleri görüşüldü. 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Genel Kurul`da milletvekillerinden gelen soruları yanıtladı.

BAKAN MUŞ: EKONOMİK BÜYÜMEMİZ GEÇEN SENE 11`İN ÜZERİNDE, BU SENE DE YÜZDE 5`İN ÜZERİNDE KAPATACAĞIMIZ ÖNGÖRÜLÜYOR

Açılan ve kapanan şirketlere ilişkin bilgi veren Ticaret Bakanı Mehmet Muş, “2021 yılında 44 bin 414 şirket kapanmış, 149 bin 613 şirket açılmış. 2022 yılının 30 Kasım itibariyle rakamlar; 182 bin 860 şirket kurulmuş, 52 bin 993 şirket kapanmış. Diğer taraftan esnafa yönelik baktığımız zaman rakamlara, 2021`de 233 bin 451 tescil, 79 bin 372 terkin. 2022; 293 bin 868 tescil, 108 bin 49 terkin yapılmış. Dolayısıyla hem açılan hem kapanan işletmeler vardır… Ekonomik büyümemiz geçen sene 11`in üzerinde, bu sene de yüzde 5`in üzerinde kapatacağımız öngörülüyor" dedi.

BAKAN DÖNMEZ: SABİT SAAT UYGULANMASININ HEM ELEKTRİK TÜKETİMİ HEM DE PSİKOLOJİK VE SOSYOLOJİK ETKİLERİ ANALİZ EDİLDİ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ise şöyle konuştu:

“İki milletvekilimizin sorusu; ‘Kalıcı yaz saati uygulamasına ilişkin tasarruf yapıldı mı, yapılmadı mı?` Bildiğiniz gibi 2015 yılında bu karar alınmıştı. İstanbul Teknik Üniversitesi ile aramızda yapılan protokol bir rapora bağlanmıştı. İTÜ tarafından yürütülen bilimsel çalışmalarda, sabit saat uygulanmasının hem elektrik tüketimi hem de psikolojik ve sosyolojik etkileri analiz edildi. Nitekim her yıl da bunun takibi yapıldı. Uygulamanın başlamasından bu yana elde edilen tasarruf yaklaşık 8 milyar 35 milyon kilovat saat olup bu tasarrufun parasal karşılığı tek zamanlı tarifede 5,69 milyar TL, üç zamanlı tarife 9,24 milyar TL."

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum da şunları söyledi:

"OKULLARIMIZI, CAMİLERİMİZİ, MİLLET BAHÇELERİMİZİ NASIL YAPTIYSAK 250 BİN SOSYAL KONUTU DA AYNI ANLAYIŞLA YAPACAĞIZ: Sayın vekilimiz, ‘20 yılda 1 milyon 170 bin konut ürettiniz, nasıl yapacaksınız` diye 250 bin konutu sordular. Söyledim ama bir kez daha söyleyeyim. Biz, 20 yılda köprülerimizi, hastanelerimizi, sanayi tesislerimizi, okullarımızı, camilerimizi, millet bahçelerimizi nasıl yaptıysak 250 bin sosyal konutu da aynı anlayışla sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yapacağız. Şu anda sahada devam eden 138 bin konut var. Tabii bunu hep söylüyoruz ama anlatamıyoruz. Bu, bir vizyon meselesi, ufuk meselesi. Bu vizyonu ve ufuğu vatandaşımızın lehine koyan bir AK Parti iradesi var. Bu konutlardan, -kaç kere söyledik ama yine söyleyelim- sadece ve sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı alabilir. Bunun dışında kimse alamaz.

ÇÖP İTHAL ETMİYORUZ, HAM MADDE İTHAL EDİYORUZ: Emin olun biz, çevre mevzuatı, uluslararası mevzuatlar dışında ülkemizde insanımıza, doğamıza, sağlığımıza zarar verecek hiçbir maddenin ülkemize girmesine, burada üretilmesine izin vermiyoruz. ‘Çöp ithal ediyorsunuz` dediniz. Çöp ithal etmiyoruz, ham madde ithal ediyoruz. O yüzden sıfır atık projesi önemli. Sıfır atıkla biz, geri kazanım oranımızı yüzde 35`lere çıkardık. Çok kısa zamanda daha da artıracağız. İthalatı bu oranda kısaltacağız."

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile bağlı kuruluşların bütçeleri, yapılan görüşmelerin ardından AKP ve MHP`li milletvekillerinin oylarıyla kabul edildi.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2023 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA