28 Kasım 2022 Pazartesi

15:22   İSTANBUL EMNİYETİ, TAKSİM SALDIRISININ FİRARİ ŞÜPHELİSİ BİLAL HASSAN`IN YPG ÜNİFORMALI FOTOĞRAFINI PAYLAŞTI   15:13   İMAMOĞLU`NDAN AKP`NİN ‘İSTANBUL BULUŞMASI` DEĞERLENDİRMESİ: "BİR ZAMANLAR YENİKAPI`DA BULUŞMALAR YAPARLARDI. `1-1,5 MİLYON KİŞİ KATILDI` DENİRDİ. ŞİMDİ 25-30 BİN KİŞİLİK BULUŞMAYI ÖVÜYORLAR, NEREDEN NEREYE"   14:56   İYİ PARTİ SÖZCÜSÜ ZORLU`DAN ALTINDAĞ AÇIKLAMASI: “ANKARA İL BAŞKANLIĞIMIZCA DİSİPLİN SÜRECİ BAŞLATILMIŞTIR”   14:42   ‘ALTILI MASA`NIN DOKUZUNCU TOPLANTISI, DEMOKRAT PARTİ EV SAHİPLİĞİNDE BAŞLADI   13:39   MERSİN BÜYÜKŞEHİR`İN ‘YOL TRAFİK GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİ` YENİLENDİ   13:23   SAĞLIK BAKANLIĞI 42 BİN 500 YENİ PERSONEL ALACAK: EN ÇOK KADRO TIBBİ SEKRETER, HEMŞİRE VE EBELERE   13:23   ŞANLIURFA`DA MISIR HASADI BAŞLADI... ABDULLAH MELİK: "1 KİLOGRAM MISIRIN MALİYETİ YAKLAŞIK OLARAK 5 LİRA 54 KURUŞTUR, MISIRIN 7 LİRA 74 KURUŞA SATILMASI GEREKİYOR Kİ ÜRETİCİ KAR EDEBİLSİN"   13:19   MEZİTLİLİ ÇOCUKLAR SANDIK TECRÜBESİ YAŞADI    13:06   YENİŞEHİR BELEDİYESİ TİYATRO FESTİVALİNDE BİNLERCE SANATSEVERİ AĞIRLADI   13:04   ERDOĞAN: ÜLKEMİZLE BİRLİKTE SURİYE VE IRAK`IN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNE TEHDİT OLUŞTURAN BU TERÖR ÖRGÜTÜNÜN KÖKÜNÜ KAZIMAKTA KARARLIYIZ   12:53   AHMET KAYA, KAPATILAN MADEN ORTAOKULU`NU İNCELEDİ: "KÖY HALKININ TEK RİCALARI VAR, OKULLARININ AÇILMASI"   12:31   TERÖR ÖRGÜTÜ DHKP-C`NİN TÜRKİYE SORUMLUSU GÜLTEN MATUR İSTANBUL`DA YAKALANDI   12:30   ALTILI MASA “ŞİMDİ DEMOKRASİ ZAMANI” TANITIM FİLMİ: “BİZ HEP BİRİZ AMA ASLA BİR KİŞİ DEĞİLİZ”   12:29   ALTILI MASA ANAYASA ÖNERİSİNİ AÇIKLIYOR... SERAP YAZICI: “HAZIRLADIĞIMIZ ÖNERİ, ANAYASA TARİHİMİZDE İLK DEFA SAVUNMA MAKAMINI ANAYASAL BİR STATÜYE KAVUŞTURMUŞTUR”   12:29   İŞTE ALTI SİYASİ PARTİNİN GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ ÖNERİSİ`NİN TAM METNİ   12:20   ALTILI MASA ANAYASA ÖNERİSİNİ AÇIKLIYOR... BÜLENT KAYA: "YÜKSEKÖĞRETİMDE ÖZGÜR VE ÇOĞULCU BİR SİSTEM OLUŞTURARAK BİLİMSEL ÖZERKLİĞİN YANINDA, MALİ ÖZERKLİĞİ DE ANAYASAL GÜVENCE ALTINA ALACAĞIZ"   12:17   ALTILI MASA`NIN ANAYASA ÖNERİSİ AÇIKLANIYOR... DP`Lİ YÜCEL: “ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ ÖNERİSİNİN HAYATA GEÇMESİYLE BİRLİKTE, YÜRÜTMENİN HER KADEMESİNDEN 4 SENEDİR HER GÜN DUYDUĞUMUZ ‘CUMHURBAŞKANIMIZIN TALİMATIYLA` KLİŞESİNİ ARTIK DUYMAYACAĞIZ”   12:08   ALTILI MASA ANAYASA ÖNERİSİNİ AÇIKLIYOR... UĞUR POYRAZ: "SİYASİ PARTİLER HAKKINDA YARGITAY CUMHURİYET BAŞSAVCISININ KAPATMA DAVASI AÇABİLMESİNİ TBMM`NİN İZNİNE BAĞLIYORUZ"   12:04   ALTILI MASA 156 SAYFALIK ANAYASA ÖNERİSİNİ AÇIKLADI   12:02   ALTILI MASA ANAYASA ÖNERİSİNİ AÇIKLIYOR... MUHARREM ERKEK: "TEK ADAM SİSTEMİNİ SONA ERDİRMEYİ, HUKUK DEVLETİ VE KUVVETLER AYRILIĞINA DAYANAN YENİ BİR SİSTEME GEÇMEYİ TAAHHÜT EDİYORUZ"  
 
     
   

Vestel, Mobil Dünya Kongresi’nde


Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, "Google ile akıllı telefon tarafında devam eden iş birliğimize ek olarak Android Pie işletim sistemli Android TV üreteceğiz.

 

Tarih : 26 Şubat 2019 Salı 22:56   Okunma : 1151

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, "Google ile akıllı telefon tarafında devam eden iş birliğimize ek olarak Android Pie işletim sistemli Android TV üreteceğiz. Android TV ürün gamını 2019 yılı mayıs ayında Türkiye'den başlamak üzere Avrupa'da piyasaya sürmeye hazırlanıyoruz." dedi.

İspanya'nın Barselona kentinde kapılarını dün açan ve dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından biri olarak kabul edilen GSMA Mobil Dünya Kongresi-Mobile World Congress'e (MWC 2019) katılan Türk şirketleri, yeni teknolojilerini ziyaretçilerin beğenisine sunuyor.

Fuara 6. kez katılan Vestel, Android Pie işletim sistemi ile çalışan Android TV'yi üreteceğini açıkladı. Mobil Dünya Kongresi'nde Venus'ün yeni modeli V7'yi tanıtan şirket, Venus Z30'un da satışa çıktığını duyurdu.

GSMA Mobil Dünya Kongresi kapsamında Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, Türk gazetecilerle bir araya geldi. Google Android TV ve IoT İş Birlikleri Direktörü Ariel Spivak'ın da katıldığı toplantıda Turan Erdoğan, Google ile yaptıkları iş birliğinin detaylarını paylaştı.

Erdoğan, Android Pie işletim sistemli TV'lerin Vestel City'de üretileceğini belirterek, Android TV ürün gamını 2019 yılı mayıs ayında Türkiye'den başlamak üzere Avrupa'da piyasaya sürmeye hazırlandıklarını bildirdi.

Erdoğan, şunları kaydetti:

"Google ile akıllı telefon tarafında devam eden iş birliğimize ek olarak Android Pie işletim sistemli Android TV üreteceğiz. Android TV, tüketiciye istediği içerik ve uygulamaları anında sunarak kusursuz bir deneyimi garanti ediyor. Android TV, hızlı ve kolay bir şekilde pazardaki değişikliklere tepki verebilen, geleceğe uyumlu ve güvenli bir platform. Vestel Android TV, tüketicilere en uygun içerik önerilerini sunarak istedikleri şekilde akıllı televizyon deneyimini yaşatacak.

Satışa sunulacak Vestel üretimi Android Pie işletim sistemli TV'ler Avrupa'daki tüketici deneyimini artıracak ve TV'leri akıllı evlerin merkezi konumuna getirme hedefimize de katkı sağlayacak. Vestel Android TV ile tüketiciler gişe rekorları kıran son filmlere, canlı maç sonuçlarına anında erişebilmenin yanı sıra aynı ekran üzerinden sesli komutla ortam ışıklarını kontrol edebilecek. Tüketiciler, binlerce uygulamaya erişebilecek ve TV'lerini Google asistan sayesinde sesli komut ile çalıştırabilecek."

"Global bir teknoloji şirketiyiz"

Turan Erdoğan, Mobil Dünya Kongresi'nde bulunmanın 155 ülkeye ihracat yapan bir şirket olarak kendileri için gurur verici olduğunu ifade ederek, "Vestel olarak fuar kapsamında sergilediğimiz ürünlerle dünya devleri ile yarışıyoruz." dedi.

Son birkaç yıldır çeşitli platformlarda Vestel'in sadece bir TV üreticisi veya bir beyaz eşya perakendecisi değil, global bir teknoloji şirketi olduğunu vurguladıklarını belirten Erdoğan, küresel büyümeyi stratejilerinin odağına aldıklarını söyledi.

Erdoğan, "Mobil Dünya Kongresi'nin bu yılki teması 'Akıllı Bağlantı.' Biz de bu temaya paralel akıllı ürünlerimizi sergiliyoruz. Bu yıl hem Venus Z30'un satışa çıktığını müjdeliyor hem de segmentinde fark yaratacak V7'yi ilk defa görücüye çıkarıyoruz." diye konuştu.

"Akıllı telefon pazarı 2019'da toparlanacak diye bekliyoruz"

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Erdoğan, cep telefonu fiyatlarının "alıp yürüdüğünü", araba fiyatı olduğunu belirterek, tüketicilerin yerli, ulaşılabilir fiyatlarla, teknolojinin son imkanlarına sahip telefonlara ulaşmasını amaçladıklarını kaydetti.

Fuardan yeni iş birlikleri ve yeni siparişlerle ayrılma hedefinde olduklarını aktaran Erdoğan, "Şu an ağırlıklı olarak iç pazarda telefon satıyoruz ve iç pazarda 2018'de ciddi bir daralma oldu. Satışlar 12 küsur milyondan 9 milyonlara düştü. Biz de bu düşüşten nasibimizi aldık. Ama bu sene yine toparlanacak diye bekliyoruz." şeklinde konuştu.

Cep telefonunda ÖTV'nin artırılması haberlerine ilişkin soru üzerine Erdoğan, "Bu durum sektörü pozitif etkiler. Umut ediyoruz ki, yerli üretimlerde ÖTV oranı daha farklı olur. Biz de konuyu daha yeni duyduk. Fiyat aralığına göre vergi artırımı olacak. Direkt yüzde 50 gibi bir vergi artışı söz konusu değil. Ülkemiz için ne iyi olacaksa o şekilde olmasını isteriz." değerlendirmesinde bulundu.

Kur artışından dolayı artan maliyetleri ihracatla dengelediklerini, bu süreci bu şekilde yönettiklerini ifade eden Erdoğan, "2019'da telefon pazarında hedefimiz, yüzde 7-8'li rakamlara tekrar oturmak." dedi.

"Ciromuzun yüzde 70'i ihracattan"

Turan Erdoğan, bugüne dek startup'lara önemli yatırım yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini, şu an yatırım yaptıkları startup'ın 12'ye ulaştığını belirterek, ihracatın çok iyi gittiğini, cirolarının yüzde 70'inin şu an ihracattan geldiğini söyledi.

Erdoğan, "Üçüncü çeyrekten itibaren Türkiye büyümeye, aradaki farkı kapatmaya hızla başlayacak. Bunun sinyallerini görüyoruz. Perakende, haftalık bazda burnunu yukarı kaldırdı, kur da bir yerlere oturdu. Türkiye pazarındaki daralmanın hızlı şekilde toparlanacağını ve eski seviyelerine geleceğini umut ediyoruz." diye konuştu.

"Son 1-2 haftada perakende kıpırdamaya başladı"

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Erdoğan, Ar-Ge'ye her yıl cironun yüzde 2-2,5'unu yatırdıklarını, bu yıl bu rakamın yüzde 3'lere çıkabileceğini söyledi.

Erdoğan, "Ar-Ge yatırımlarımız her geçen gün artıyor. Buraya yatırım yapmazsanız ayakta kalmanız mümkün değil. Bin 600 tane mühendis çalıştırıyoruz. 2 bine çıkacağız. Aradığımız mühendisler de yazılım mühendisi, sistem mühendisi... Nitelikli mühendisler arıyoruz. Piyasada yazılım mühendisi sıkıntısı var. Bugün bulsak bugün alırız." diye konuştu.

Beyaz eşyada ÖTV indiriminin uzatılacağını tahmin ettiklerini dile getiren Erdoğan, son 1-2 haftada perakendenin kıpırdamaya başladığını söyledi.

V serisinin en yenisi Venus V7 görücüye, Z30 satışa çıktı


Fuarda, akıllı ev sistemlerinden yeni teknolojilere, akıllı telefonlardan yatırım yaptıkları startup'lara geliştirdikleri tüm ürün ve hizmetleri standa çıkaran Vestel, V serisinin en yenisi Venus V7'yi de ziyaretçilerin beğenisine sundu.

6.2 inç 19: 9 damla çentikli ekranı, 8 MP ön ve 13+2 MP arka kamerası, yapay zekalı arka kamerasında farklı çekim modları ve yüz tanıma teknolojisiyle öne çıkan V7'nin yanı sıra Z30 da 2 bin 999 liradan raflardaki yerini aldı.

Paylaş :
Etiketler :  vestel, android, google

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA