11:32   CHP’LI DOĞAN ŞANLı’DAN BAYRAM MESAJı   10:47   CHP’LI AKAR’DAN BAYRAM MESAJı   10:16   CHP’LI İNAN KOÇ’TAN BAYRAM MESAJı   10:02   CHP’LI GÜLŞAH YıLDıRıM GENÇ’TEN BAYRAM MESAJı   09:30   CHP’LI MECLIS ÜYESI TOKEL’DEN BAYRAM MESAJı   05:22   CHP’LI VEKIL ALPAY ANTMEN’DEN BAYRAM MESAJı   05:01   CHP’LI SERVET GÜLENAY’DAN BAYRAM MESAJı   02:57   CHP’LI ALPTEKIN ESER’DEN BAYRAM MESAJı   02:29   CHP’LI ÖNAL ÖZDEMIR’DEN BAYRAM MESAJı   01:24   CHP’LI HASAN ÖNAL KURBAN BAYRAMıNı KUTLADı   22:57   CHP’LI DÖNDAŞ’DAN BAYRAM MESAJı   21:07   ŞEFTALI ÜRETICILERI HAREKETE GEÇTI   10:04   ASLAN GÜR’DEN BAYRAM MESAJı    09:55   CHP’LI ALI GALIP ÖZKAN’DAN BAYRAM MESAJı    09:43   VAHAP SEÇER’DEN KURBAN BAYRAMı MESAJı    07:48   BARO BŞK. BILGIN YEŞILBOĞAZ: “DOĞA SOYKıRıMıNA SON VERILMELI”   10:59   SABRI TEKLI KURBAN BAYRAMı’Nı KUTLADı   10:46   ADNAN AKBAŞ KURBAN BAYRAMı’Nı KUTLADı   10:16   MEHMET İZOL KURBAN BAYRAMı’Nı KUTLADı   09:40   FENERBAHÇE, MALATYA’DA YıKıLDı  
 
     
 
 

HDP Milletvekili Adaylarından Yeni Yönetime Ziyaret


Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin Milletvekili adayları Fatma Kurtalan ve Rıdvan Turan Mersin Gazeteciler Cemiyetini (MGC) ziyaret ederek, yeni yönetime hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

 

Tarih : 8 Haziran 2018 Cuma 17:01   Okunma : 243

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin Milletvekili adayları Fatma Kurtalan ve Rıdvan Turan, Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Demirtaş, Başkan Vekili Ali Ekber Şen,Başkan Yrd. Neslihan Yalçın ve Genel Sekreter Kerem Türk’ü ziyaret etti. Yeni yönetimi tebrik eden milletvekili adayları bundan sonraki süreçte kendilerine başarılar dilediler. Ziyaretin ardından MGC toplantı salonunda gazetecilerle bir araya gelen milletvekili adayları Rıdvan Turan ve Fatma Kurtalan seçim süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Seçim çalışması kapsamında mümkün mertebe Mersin’deki herkese ulaşmaya çalıştıklarını söyleyen HDP Milletvekili Adayı Fatma Kurtalan, Mersin Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinin önemine vurgu yaptı. Gazetecilerin olumsuz çalışma koşullarına da değinen Kurtalan, “İyi yönetilmeyen bir Türkiye sisteminde ülkede en çok etkilenen, baskıya maruz kalan bir çalışma alanıdır gazetecilik.” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dile getirdiği ‘Ya taraf olursun ya da bertaraf’ söylemini de eleştiren milletvekili adayı sözlerini şöyle sürdürdü: “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Ya taraf olursun ya da bertaraf’ sözünden en çok etkilenen gazeteciler olmuştur. Muhalif olan herkesin zarar gördüğü, etkilendiği, baskı ve şiddete maruz kaldığı bir tek adam dayatmasıyla karşı karşıyayız. Bu tek adamlık yaşamımızın her alanında dayatılıyor. Bu nedenleiyi yönetilmeyen bir ülkede güç birliğine, ittifaka ihtiyacımız var. Biz Mersin’in tek adam rejimine geçit vermeyeceğine inanıyoruz. Sahada gördüğümüz bu, sandığa da bunu yansıtmamız gerekiyor. Mersin, tüm halkların ve farklı inançların bir arada kardeşçe yaşayabildiği bir kent. Ülkemizin özgürlüğü ve adaleti için tüm bu farklılıklarla sandığa gitmemiz gerektiğini düşünüyorum.” şeklinde konuştu

Bir diğer HDP Mersin Milletvekili Adayı Rıdvan Turan ise, esas meseleninrehabilitasyon olmadığını, asıl konununülkeyi demokratik bir ruhla yeniden kurmak olduğunu dile getirdi. Bunun en önemli dönemecinin de 24 Haziran seçimleri olacağını dile getiren Turan, “Umut ediyorum ki 24 Haziran seçimleri ülkemiz ve halklarımız adına barışa, kardeşliğe ve eşitliğe vesile olur.” şeklinde konuştu.


Paylaş :
Etiketler :  hdp, mersin gazeteciler cemiyeti

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
 
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
mersinerji.com © Copyright 2017-2018 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA