19:12   BÜYÜKŞEHIR BAŞKAN VEKILI GÜLCAN KıŞ, İLBANK GENEL KURULU’NA KATıLDı   19:09   CHP’LI ANTMEN "BIZ BIZE YETERIZ TÜRKIYEM" KAMPANYASıNDA TOPLANAN PARALARı SORDU   19:07   YAŞLı ADAMDAN 35 GÜNDÜR HABER ALıNAMıYOR   19:06   BAŞKAN YıLMAZ, YENI ENCÜMEN ÜYELERIYLE İLK TOPLANTıSıNı YAPTı   19:03   MERSIN’DE SCOOTERLı ZABıTALAR DEVRIYEDE   19:01   ZABıTADAN SAHILDE ÇEKIRDEK DENETIMI   19:01   ÖLMEK İSTEYEN KADıNı IRMAĞA ATLAYıP KURTARDı   18:58   LISE LABORATUVARıNDAKI PATLAMADA HAYATıNı KAYBEDEN ÖĞRETMEN TOPRAĞA VERILDI   18:56   MERSIN’DE "MERDIVEN ALTı" PEYNIR ÜRETIMI YAPıLAN DEPOYA BASKıN   22:42   BARO BAŞKANLARı ANKARA’DASAVUNMA NÖBETINDE YEŞILBOĞAZ: KORKUNÇ SONUÇLAR DOĞURACAK   09:08   İKTIDAR IÇIN ATILIM    17:15   GÜLNAR’DA "KONTROLLÜ" BELEDIYE MECLIS TOPLANTıSı   17:12   MERSIN’DE ASKER UĞURLAMA EĞLENCE VE KONVOYLARıNA KESINLIKLE İZIN VERILMEYECEK   17:10   TOROSLAR’DA 4 AYDA 6 BIN TON SıCAK ASFALT DÖKÜLDÜ   17:08   MERSIN’DE KURBAN SATıŞ ALANı HAZıRLANıYOR   17:07   GÖRME ENGELLI ECRIN, BISIKLET SÜREREK GÖNÜLLERI FETHETTI   16:59   BAŞKAN KÖSE’DEN PAKIZE ESEN’E ZIYARET   16:55   ‘ÇOCUKLAR İÇIN MAVI KURDELE TAK’   23:35   CHP’LI PAKIZE ESEN BEYIN KANAMASı GEÇIRDI   14:49   BAŞKAN TARHAN: "BELEDIYE OLARAK ÇOK İYI DURUMDAYıZ"  
 
     
 
 

Yeşilboğaz: “Çocuğun Üstün Yararı İlkesi Birincil Öncelik Olmalıdır”


Türkiye Barolar Birliği tarafından ‘Yargı Kararlarında Çocuk Adaleti’ konulu sempozyum düzenlendi.

 

Tarih : 25 Nisan 2019 Perşembe 00:15   Okunma : 574

Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, Çocuk Hakları Merkezi Başkanı ve TBB Çocuk Hakları Merkezi üyesi Av. Burcu Düzen, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, baro başkanları, baroların çocuk hakları merkezi başkanları ve TBB yönetim kurulunun katılımıyla,Türkiye Barolar Birliği Toplantı Salonu’nda düzenlenen, üç oturumda gerçekleşen Sempozyum’da katılımcılar; ‘Çocuğun Cinsel İstismar Suçuna Yönelik Yargıtay İçtihatlarının ve Uygulamalarının Tartışılması’, ‘Medeni Hukuk Davalarında Çocuğun Katılım ve Görüşünü İfade Etme Hakkı’, ‘Çocuğun Üstün Yararı İlkesi Karşısında Erken Evlilik Olgusu’ konularında bilgilendirildi.

“ÇOCUKLAR CEZALANDIRILMAK YERİNE, TOPLUMA YENİDEN KAZANDIRILMALIDIR”

Çocukların adaletli bir şekilde korumasını sağlamanın önemine vurgu yapan Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, “Öncelikle çocuğun üstün yararı göz önünde bulundurulmalıdır. Çocuğun üstün yararı ilkesi gereğince, çocuğun hakları üstün tutulmalı ve birincil öncelik olmalıdır.Çocuk her türlü ayrımcılıktan uzak, eşit ve adil muamele görmeli, çocuğun kendi görüşlerini ifade etmesi ve bu görüşlere özen gösterilmesi hakkının daha da geliştirilmesi, her çocuğun istismar, sömürü ve şiddetten korunması, çocuğu koruma tedbirlerine riayet edilmesi, çocuk adaleti alanındaki her türlü politikada hukuka aykırılığın önlenmesi gerekmektedir.  Hukuk sitemimizde temel amaç; çocukların cezalandırılması değil, topluma yeniden kazandırılması olmalıdır” diye konuştu.

Paylaş :
Etiketler :  BİLGİN YEŞİLBOĞAZ, MERSİN BAROSU, TBB

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA