06:12   BAŞKAN SEÇER’DEN MESKI’YE ATAMA   05:51   KıLıÇDAROĞLU;MEZITLI’NIN BAŞARıSı ÖRNEK ALıNMALı   05:42   BÜYÜKŞEHIR’DE İŞE ALıNAN 100 KADıN PERSONEL EĞITIMDEN GEÇTI   05:31   KUMKUYU’NUN ALTYAPı SORUNU BU PROJE İLE ÇÖZÜLECEK   08:28   SONBAHARDA SAHILIN EN KEYIFLI YANı: BISIKLET   17:34   SEÇER VE KARALAR’DAN BIRLIKTE ÇALıŞMA VURGUSU   08:21   BAŞKAN SEÇER’DEN 6 AYLıK DEĞERLENDIRME TOPLANTıSı   07:19   MESKI’DEN SILIFKE’YE YAĞMUR SUYU HATTı   07:00   BÜYÜKŞEHIR’IN STRATEJIK PLANı HAZıR   06:26   BAŞKAN YıLMAZ’A SEMPOZYUMA KATKı PLAKETI   11:30   KÖPRÜ VE OTOYOLLARA ZAM YAPıLDı   11:29   TREN BILETLERI ZAMLANDı   11:28   MERSIN TARSUS YOLCU MINIBÜSÜ KAZA YAPTı! ÇOK SAYıDA YARALı VAR   11:26   YENIŞEHIR’DE EĞITIM YARDıMı BIN 200 TL   11:25   MERSIN TARSUS’TA MOTOSIKLET KAZASı   11:24   MERSIN’DE HORTUM KABUSU, 10 DAKIKA SÜRDÜ   11:22   MERSIN’DE 3 AYDıR KAYıP OLAN ABDULLAH BURNUKEL’IN CANSıZ BEDENI BULUNDU   11:19   MERSIN’DE TEFECI OPERASYONUNDA 9 KIŞI GÖZALTıNA ALıNDı   11:17   BÜYÜKŞEHIR LIMON ÜRETICISINI ASFALTA KAVUŞTURDU   11:15   PATIFEST’LE MERSIN’DEN ANLAMLı MESAJ  
 
     
 
 


Türkiye Barolar Birliği tarafından ‘Yargı Kararlarında Çocuk Adaleti’ konulu sempozyum düzenlendi.

 

Tarih : 25 Nisan 2019 Perşembe 00:15   Okunma : 352

Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, Çocuk Hakları Merkezi Başkanı ve TBB Çocuk Hakları Merkezi üyesi Av. Burcu Düzen, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, baro başkanları, baroların çocuk hakları merkezi başkanları ve TBB yönetim kurulunun katılımıyla,Türkiye Barolar Birliği Toplantı Salonu’nda düzenlenen, üç oturumda gerçekleşen Sempozyum’da katılımcılar; ‘Çocuğun Cinsel İstismar Suçuna Yönelik Yargıtay İçtihatlarının ve Uygulamalarının Tartışılması’, ‘Medeni Hukuk Davalarında Çocuğun Katılım ve Görüşünü İfade Etme Hakkı’, ‘Çocuğun Üstün Yararı İlkesi Karşısında Erken Evlilik Olgusu’ konularında bilgilendirildi.

“ÇOCUKLAR CEZALANDIRILMAK YERİNE, TOPLUMA YENİDEN KAZANDIRILMALIDIR”

Çocukların adaletli bir şekilde korumasını sağlamanın önemine vurgu yapan Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, “Öncelikle çocuğun üstün yararı göz önünde bulundurulmalıdır. Çocuğun üstün yararı ilkesi gereğince, çocuğun hakları üstün tutulmalı ve birincil öncelik olmalıdır.Çocuk her türlü ayrımcılıktan uzak, eşit ve adil muamele görmeli, çocuğun kendi görüşlerini ifade etmesi ve bu görüşlere özen gösterilmesi hakkının daha da geliştirilmesi, her çocuğun istismar, sömürü ve şiddetten korunması, çocuğu koruma tedbirlerine riayet edilmesi, çocuk adaleti alanındaki her türlü politikada hukuka aykırılığın önlenmesi gerekmektedir.  Hukuk sitemimizde temel amaç; çocukların cezalandırılması değil, topluma yeniden kazandırılması olmalıdır” diye konuştu.


Paylaş :
Etiketler :  BİLGİN YEŞİLBOĞAZ, MERSİN BAROSU, TBB

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA