17:44   MERSIN, ÖLÜMLÜ-YARALANMALı TRAFIK KAZALARıNDA 7’NCI SıRADA   17:42   ERDEMLI’DE UYUŞTURUCU OPERASYONUNDA 2 ŞÜPHELI GÖZALTıNA ALıNDı   17:40   PLAJLARDA SOSYAL MESAFELI DENIZ KEYFI BAŞLADı   17:39   MEZITLI’DE YATıRıMLAR MAHALLE MUHTARLARıYLA BIRLIKTE PLANLANDı   17:37   TOROSLAR’DA ASFALT SEFERBERLIĞI   17:35   BAŞKAN ÖZYIĞIT’TEN TEMIZLIK PERSONELLERINE ÖZEL TEŞEKKÜR   12:42   BAŞKAN TARHAN’DAN KORONALı GÜNLERDE DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR ZIYARETI   12:38   KORONALı GÜNLERLE DANS EDEREK VEDALAŞTıLAR    12:30   BÜYÜKŞEHIR’DEN ÖZEL BIREYLER VE AILELERINE “GÖRÜNTÜLÜ DESTEK HATTı” HIZMETI   12:27   SITELER MAHALLESININ 11 SOKAĞı BAŞTAN SONA YENILENDI   12:25   DAHA FAZLA ERIK, KAYıSı VE ZEYTIN ÜRETIMI İÇIN BÜYÜKŞEHIR’DEN DESTEK   12:23   MERSIN’IN SAHILLERI BÜYÜKŞEHIR’LE GÜZELLEŞIYOR   12:21   BÜYÜKŞEHIR’DEN KARGıPıNARı VE ALATA ARASıNDA 8 KILOMETRE BISIKLET YOLU   08:03   PARK VE BAHÇELER EKIPLERI KENTTEKI ÇALıŞMALARA HıZ VERDI   04:08   İŞTE TFF’NIN AÇıKLADıĞı TALIMATLAR DOĞRULTUSUNDAKI YENI FUTBOL DÜZENI   07:37   SINEMALAR KAPALı AMA ONLINE SALONUMUZ VARDıR   19:44   ENGINAR TARLASıNDA HAREKETLILIK HAFTASı COŞKUSU    16:14   YEŞILBOĞAZ: ÇOCUK SUÇTAN ARıNDıRıLMALı   15:27   BELEDIYE SÖZLEŞMESINDE KADıNA ŞIDDET KRITERI   15:03   TOROSLAR’DAKI PARKLAR ÇIÇEK AÇTı  
 
     
 
 

Başkan Seçer: “Sorunların Hepsi Akılcı Planlamalarla Çözülür”


Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Erdemli Ticaret Odası Başkanı Orhan Sarı ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti. Tarım ve turizm alanında potansiyeli yüksek olan Erdemli İlçesi’nin bu alanlardaki gelişimine katkı sunmak istediklerini ifade eden Seçer, “Erdemli, üretim potansiyeli çok muazzam bir yer. Bölgenin bana göre en çok istikbal vadeden ilçelerinin başında geliyor. Yeni yatırımlarla çok daha iyi noktalara geleceğini düşünüyorum. Biz de belediye olarak Erdemli halkımıza hizmet etmek, ilçemizin gelişimine katkı vermek istiyoruz” dedi.

 

Tarih : 11 Eylül 2019 Çarşamba 12:18   Okunma : 311

Erdemli Ticaret Odası Başkanı Orhan Sarı ve odanın yönetim kurulu üyeleri Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Sarı, uzun süredir Büyükşehir Belediyesi’nde özledikleri tabloyla karşılaşmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi. Erdemli İlçesi’nin çözüm bekleyen sorunlarının konuşulduğu ziyarette, özellikle altyapı sorunlarına ağırlık vereceklerini ifade eden Başkan Seçer, tarım ve turizm alanında potansiyeli yüksek olan Erdemli İlçesi’nin bu alanlarda gelişimine katkı sunmak istediklerini söyledi.

“SORUNLARIN HEPSİ AKILCI PLANLAMALARLA ÇÖZÜLÜR”

İletilen yol genişletme talebini not eden Başkan Seçer, Erdemli’de çözüm bekleyen sorunların olduğunu, planlı ve uzun soluklu çözümler için çalışmalar yaptıklarını vurguladı. Seçer,  “İlçemizin çözüm bekleyen sorunları var, bunların farkındayız. İlgili arkadaşlarımızla, muhtarlarımızla, sizin gibi değerli odalarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla istişare halindeyiz.  Yol, yeni hal, otogar, altyapı, kanalizasyon, arıtma talebi gibi birçok talep var. Sahilin fiziki koşulları konusunda çok şikayet var. Bu sorunların hepsi akılcı planlamalarla çözülür” dedi.

“TECE VE SONRASI İÇİN ALTYAPI YATIRIMLARINA ÖNEM VERECEĞİZ”

Yaz nüfusu neredeyse üç katına çıkan Erdemli İlçesi’nde özellikle altyapı sorunlarına ağırlık vereceklerini sözlerine ekleyen Başkan Seçer, “İlk dönemimizin sonuna kadar özellikle Tece ve sonrası için altyapı yatırımlarına önem vereceğiz. Erdemli’de hem sahilde hem yaylalarda çok birikmiş sorunlar var. O bölgenin halkı kanalizasyon, altyapı, temiz içme suyuna erişim gibi çok önemli sorunlarla boğuşuyor.  Finansman konusunda çalışmalar yapıyoruz. Altyapı konusunda finansmana daha çabuk ulaşabiliyoruz. Önemli mesafeler alacağız. Avrupa Birliği fonları gibi farklı kaynaklardan finansman sağlayabiliyoruz.  Önemli olan bunları bulup hayata geçirmek. İyi kadrolarla bu işleri başaracağız” diye konuştu.

“ERDEMLİ, YENİ YATIRIMLARLA ÇOK DAHA İYİ NOKTALARA GELECEK”

Erdemli İlçesi’nin gelecek açısından umut vaat ettiğini ifade eden Seçer, ilçenin gelişimine katkı vermek istediklerini ifade ederek, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Erdemli, üretim potansiyeli çok muazzam bir yer. Bölgenin bana göre en çok istikbal vadeden ilçelerinin başında geliyor. En çok beklenti içinde olduğunuz, tarımsal üretim ve turizm potansiyeli çok önemli bir ilçe. Tarımsal potansiyeli var. Bir de tarımsal potansiyelli ürünler var. Herkesin çok rahat ulaşabileceği önemli bir lokasyonda bulunuyor. Yeni yatırımlarla çok daha iyi noktalara geleceğini düşünüyorum. Biz de Belediye olarak Erdemli halkımıza hizmet etmek, ilçemizin gelişimine bizler de katkı vermek istiyoruz.”

ORHAN SARI: “ÖZLEDİĞİMİZ, ARZULADIĞIMIZ BİR TABLO”

Başkan Seçer’e hayırlı olsun dileklerini ileten Erdemli Ticaret Odası Başkanı Orhan Sarı, Büyükşehir Belediyesi’nde özledikleri tabloyla karşılaşmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Biz her zaman böyle bir tabloyla karşılaşmayı ümit ettik ve böyle bir tabloyla karşılaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Açıkçası özlediğimiz, arzuladığımız bir tablo” diye konuştu.

Erdemli’de genişletilmesi gereken Çiriş-Erdemli merkez arası yayla yolu sorununa değinen Sarı, Başkan Seçer’den çözüm talep etti. Sarı, “Yayla yolları sorunumuzda yıllardır bir arpa boyu yol gidemedik. Kısa vadede buna çözüm göremiyoruz ama alternatif olarak bizim yayla yollarındaki en büyük ulaşım sorunumuz Çiriş ile Erdemli arasındaki bölge. Çok yokuş ve virajların olduğu bir bölge. Trafik kilitleniyor. Kocahasanlı Üçtepe’den Çiriş’e kadar olan bir yol var.  O yol genişlemeye çok müsait. Kamulaştırma noktasında da çok fazla sorun olmayan bir yol. Erdemli’den Çiriş’e kadar olan bölgenin yarısı kadar mesafesi olan bir yol. Büyükşehir Belediyesi tarafından güzel bir şekilde genişletilip, asfalt dökülürse Erdemli’den Çiriş’e kadar olan ulaşım sorunu çok ciddi anlamda çözülmüş olur. Erdemli halkının gönlüne taht kurmuş olursunuz” dedi.

Ziyaret sonrası, Oda Başkanı Sarı, Başkan Seçer’e getirdikleri Mustafa Kemal Atatürk tablosunu hediye etti.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA