08:26   KıLıÇDAROĞLU: KIMSE MEMLEKETI SAHIPSIZ GÖRMESIN, BU MEMLEKETIN ASıL SAHIBI SESSIZ ÇOĞUNLUKTUR   03:54   MERSIN VALILIĞI, AKKUYU NGS’DA YAŞANAN PATLAMA HAKKıNDA INCELEME BAŞLATTı   03:12   MERSIN’DE İL AFET RISK AZALTMA PLANı HAZıRLıK ÇALıŞMALARı BAŞLADı   03:03   MERSIN SU SPORLARı VE YAŞAM MERKEZI HAYATA GEÇIYOR   00:06   YENIŞEHIR’DE IBADETHANELER VE ASM’LER DEZENFEKTE EDILIYOR   22:48   DEV ÇıNAR RÜZGARA DAYANAMADı   21:57   MERSIN’DE KıRSAL KALKıNMAYA 76,7 MILYON TL HIBE SAĞLANDı   21:50   FEYZIOĞLU’NDAN ADLI YARGıDA ZIYARETLER   20:45   VM MEDICAL PARK MERSIN HASTANESI ÇALıŞANLARı AŞı OLUYOR   20:28   MERSIN MODEL FABRIKA’DA HEDEF KARANLıK FABRIKALAR   19:40   BELEDIYE PERSONELI, BAŞKAN YıLMAZ’ı ALKıŞLARLA KARŞıLADı   18:36   BÜYÜKŞEHIR’DEN KıR DÜĞÜNÜ İÇIN DENIZE NAZıR ‘NIKÂH SALONU’   18:15   BAŞKAN GÜLTAK, BIR GÜNDE 5 MAHALLEYI ZIYARET ETTI   18:02   ERKEN ÇOCUKLUK DÖNEMI EĞITIMLERI AILELERI MUTLU EDIYOR   17:18   OLTASıNA MARTı TAKıLDı, NE YAPACAĞıNı ŞAŞıRDı   16:58   SILIFKE’NIN BISIKLET VE MOTOSIKLET MÜZESI   16:53   YOĞUN KAR YAĞıŞı SEBEBIYLE MAHSUR KALAN 10 TıR KURTARıLDı   13:05   MERSIN BÜYÜKŞEHIR KıŞ ŞARTLARıNDA MERKEZLE BAĞı KOPAN GÖKTEPE AILESININ YOL SORUNUNU ÇÖZDÜ   12:44   “MOBIL RAM ILE ENGELLERI YOK EDIYORLAR”   12:34   İZOCAM’DA ÜST DÜZEY ATAMA  
 
     
 
 

Yeşilboğaz: “Hukuk Güvende Olmazsa, Kimse Güvende Olmaz”


Mersin Barosunda stajını başarıyla tamamlayan 5 stajyer avukat yemin edip cübbe giyerek, avukatlık mesleğine resmi adımı attı. Burada konuşma yapan Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, “Hukuk güvende olmazsa, kimse güvende olmaz. Hukukun üstün olmadığı yerde, zorbalık üstün olur” dedi.

 

Tarih : 19 Eylül 2019 Perşembe 17:09   Okunma : 559

“HUKUKUN ÜSTÜN OLMADIĞI YERDE, ZORBALIK ÜSTÜN OLUR”

Mersin Baro Odasında gerçekleşen yemin törenine Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, baro yönetim kurulu, avukatlar ve aileler katıldı. Yemin eden Stajyer Avukatlar Ezgi Erkan, Mete Kamiloğlu, Mehmet Gök, Sezer Şahin ve Tuna Bilal Tekin Turhan’a cübbelerini, baro yönetim kurulu üyesi Av. Ece Kovan Demirtaş ve yanlarında staj yaptığı avukatlar giydirdi.

Yemin töreni öncesinde konuşma yapan Yeşilboğaz, ülkemizde avukatlık mesleğinin her geçen gün daha da zor şartlar altında yapıldığına dikkat çekerek, “Savunma mesleğini icra ederken karşılaştığımız her sorunda, vatandaşların hakları da elinden alınmış olmaktadır.  Hukukun üstün olmadığı yerde, zorbalık üstün olur. Hukuk güvende olmazsa, kimse güvende olmaz.  Kürsüye çıkıp meslek yemini edecek olan meslektaşlarımızın da, hukukun üstünlüğünü ve hukuk devletini yeniden inşa etmek için mücadele edeceğine inanıyorum. Kendilerine bu zorlu yolda başarılar diliyorum” diye konuştu.

Yemin töreninin ardından Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, ruhsatnameleri imzalayarak genç avukatlara takdim etti.

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..! 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA