09:08   AKDENIZ BELEDIYESI, ‘EĞLENCEDE DE FıRSAT EŞITLIĞI’ SAĞLıYOR   07:57   MERSIN’IN GÜLÜMSETEN HIZMET ARAÇLARı   03:43   BOŞ ARSADA YETIŞTIRILEN MıSıRLAR IÇIN HASAT SEVINCI   02:11   CHP KADıN KOLLARı GENEL BAŞKANı AYLIN NAZLıAKA’DAN İSTANBUL SÖZLEŞMESI TALIMATı   01:18   AILELER DANıŞMANLıK HIZMETI ALıYOR, ÇOCUKLAR OYUN ATÖLYESINDE EĞLENIYOR   00:58   BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI GSK, YENI SEZONA HAZıR   20:21   BAŞKAN ÖZYIĞIT, ÇALıŞMALARı YERINDE INCELEDI   16:53   CHP MYK 37’NCI OLAĞAN KURULTAY SONRASıNDA ILK TOPLANTıSıNı YAPTı   15:15   OĞUZ KAAN SALıCı’DAN ILK MESAJ   13:10   CHP MYK BELLI OLDU! İŞTE 16 KIŞILIK YENI A TAKıMı   11:28   YAŞ MEYVE SEBZE İHRACATıNDA TEMMUZ BEREKETI   23:27   CHP KADıN KOLLARı KURULTAYı’NDA AYLIN NAZLıAKA YENI BAŞKAN SEÇILDI   20:50   MEZITLI BELEDIYESI VE ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNÜN ORTAK MÜCADELESI BAŞARıYı GETIRDI.   09:54   MERSIN BÜYÜKŞEHIR BELEDIYE BAŞKANı VAHAP SEÇER, SILIFKE’NIN KıRSAL MAHALLELERINI GEZDI   23:29   TOROSLARıN ZIRVESINDE, KÖYLÜLERIN TENIS HEYECANı   23:20   BÜYÜKŞEHIR, ÇOCUKLARı SANATA YÖNLENDIRIYOR   23:01   BAŞKAN SEÇER, TIRAT MUTFAK ATÖLYESI’NIN AÇıLıŞıNA KATıLDı   22:17   ARATOS’U GÜNEŞE ÇıKARMAK IÇIN ILK KAZMA VURULDU   14:03   KıLıÇDAROĞLU : BIZI BÖLMEK, PARÇALAMAK ISTEYECEKLER   13:13   KıLıÇDAROĞLU VE CHP PM ÜYELERINDEN ANıTKABIR’E ZIYARET  
 
     
 
 

Alkaç, İlçe Ziyaretlerine Devam Ediyor


Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürü Alaeddin Alkaç, Bozyazı ve Anamur ilçelerini ziyaret ederek, şube müdürlüklerinde ve MESKİ tesislerinde incelemelerde bulundu.

 

Tarih : 9 Aralık 2019 Pazartesi 23:34   Okunma : 433

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürü Alaeddin Alkaç, Bozyazı ve Anamur ilçelerini ziyaret ederek, şube müdürlüklerinde ve MESKİ tesislerinde incelemelerde bulundu.

Genel Müdür Yardımcısı Ali Yılmaz’ın da eşlik ettiği ilçe gezileri kapsamında ilk olarak Anamur İlçesi’nde Şube Müdürlüğü’nü ziyaret eden Alaeddin Alkaç, Anamur, Bozyazı-Aydıncık Şube Müdürü Nazım Toprak ile ilçelerde devam eden çalışmalar ve yatırım projeleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Anamur Atıksu Arıtma Tesisi’ni ziyaret eden Alkaç’a, Anamur-Bozyazı-Mut Atıksu Arıtma Tesisleri sorumlusu Makbule Koç tarafından Anamur Atıksu Arıtma Tesisi hakkında bilgiler verildi. Tesis sorumlusu Koç, tesis ile ilgili, “Tesisin ilk kademesi 2020 yılı, ikinci kademesi ise 2040 yılına göre tasarlandı. Tesis 1. kademe kış mevsimi 90 bin kişiye, yaz mevsimi 140 bin kişiye, 2. kademe kış mevsimi 160 bin kişiye hizmet verecek şekilde yapıldı. Tesisin kapasitesi 26.556 m3/gündür. Atıksu Arıtma Tesisi, Çevre Bakanlığı’nın kurmuş olduğu SAİS (Uzaktan İzleme Sistemi) ile atıksuyun anlık verileri Çevre Bakanlığı tarafından izlenilmektedir. Tesislerde günlük atıksuyun iç analiz verilerini izlemek için mevcut hijyenik laboratuvarlarda analizler yapılmakta, atıksuyun çıkış suyu standartlarına uygunluğu kontrol edilmektedir. Ayrıca bu tesislerde atıksuyun deşarj çıkışları aylık akredite olan laboratuvarlar tarafından kontrol edilmektedir. Günlük yapılan veri ve analizler MESKİ’nin kontrol sistemine işlenmektedir” diye konuştu.

Anamur gezisinin ardından Bozyazı’ya geçen MESKİ Genel Müdürü Alaeddin Alkaç,

Bozyazı Atıksu Arıtma Tesisi’nde incelemelerde bulundu.  Alkaç’a Bozyazı Atıksu Arıtma Tesisleri Proses sorumlusu Hülya Nar, tesis hakkında bilgi verdi. Tesis Proses sorumlusu Nar, Genel Müdür Alkaç’a, tesisin 1. kademesinin 2027 yılı, 2. kademesinin ise 2047 yılına göre tasarlandığını, 1. kademe kış mevsiminin 23 bin kişi, yaz mevsiminin 26 bin 500 kişi olarak, 2. kademe kış mevsiminin 35 bin kişi, yaz mevsiminin 41 bin 500 kişi olarak planlandığı ve 4.360m3/gün arıtma kapasitesine sahip olduğunu belirtirken, çıkış suyu su kirliliği kontrol yönetmeliği 21.3 standartlarının altında bir değerle Akdeniz ve Bozyazı Sini çayına deşarj edildiği bilgisini aktardı.

‘Çalışanlarımızın  Görsel ve Peyzaj Yönünde Geri Dönüşüm Ürünlerinden Yaptığı  Figürler Tesislerimize Renk Kattı’

Genel Müdür Alkaç, ilçelerdeki altyapı sorunlarını çözmek için ne gerekiyorsa yapmaya kararlı olduklarını söyleyerek, “İlçelerimizin altyapı sorunlarını çözmek için 2020 yılında yeni projeler gerçekleştireceğiz. Kırsal kesimdeki ilçelerimizin de altyapı sorunlarını çözmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kırsal kesimdeki mahallelerin altyapı sorunlarını çözmek için MESKİ Genel Müdürlüğü çalışanları ile birlikte koordineli bir şekilde çalışacağız” diye konuştu.

Alkaç, il genelinde işlettikleri atıksu arıtma tesislerini rutin olarak ziyaret ettiklerini belirterek, “Daha temiz bir Mersin için il genelindeki tesislerimizde yoğun mesai harcıyoruz. 13 adet Atıksu Arıtma Tesisi ve 11 adet Paket Atıksu Arıtma Tesisi  olmak üzere 24 adet atıksu arıtma tesisi bulunmaktadır. Bozyazı - Anamur ilçemizdeki atıksu arıtma tesisimizi de ziyaret ederek, yürütülen çalışmaları yakından takip ettik. Anamur ve Bozyazı Atıksu Arıtma Tesisleri’nin ünitelerinin temizliğinden, makina ekipmanlarının çalışırlığından, ayrıca çalışanlarımızın  boş zamanlarında tesislere görsel ve peyzaj yönünde geri dönüşüm ürünlerinden değişik figürlerde çalışmalar yapmasından ve tesislerdeki  çalışma arkadaşlarımın  yaratıcı fikir ve uygulamalarından  dolayı teşekkür ediyorum. Daha temiz bir çevre için çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Paylaş :
Etiketler :  MESKİ, BOZYAZI, SİLİFKE, MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..! 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA