10:55   BARO BAŞKANLARı: “YÜRÜTMENIN YARGıYA MÜDAHALESI, KABUL EDILEMEZ BOYUTLARA ULAŞMıŞTıR”   10:39   SAHILDE SARı SıCAK BIR KAFE: “LIMON KAFE” VE BIR BAKKAL   10:08   YENIŞEHIR BARıŞ MANÇO VE CEM KARACA’Yı ŞARKıLARıYLA ANDı   09:29   SPORCU ÇOCUKLARıN AILELERI BILGILENDIRILDI   19:20   CHP AKDENIZ GENÇLIK KOLLARı’NDA YENI BAŞKAN ABDURAHMAN ERDEN   10:42   BAŞKAN YıLMAZ KREŞ SÖZÜNÜ TUTTU, HER ŞEY ÇOCUKLARıMıZ IÇIN   09:46   MERSİN BAROSU HSK ÜYELERINI İSTIFAYA DAVET ETTI   19:50   CHP, ERDOĞAN’A 18 YıL ÖNCEKI SÖZLERINI HATıRLATTı: NEREDEN NEREYE   18:58   OLCAY TOK: “BU ZARARLıYA KARŞı HAKLı BIR SAVAŞ AÇTıK”   18:41   YENIŞEHIR’DE BEBEK KÜTÜPHANESI AÇıLDı   16:58   AK PARTI’NIN MERSIN’DEKI ILÇE KONGRELERI 22 ŞUBAT’TA BAŞLıYOR   15:38   BELEDIYE ÇALıŞANLARıNA YAZıŞMA EĞITIMI   15:12   JUDO ŞAMPIYONLARı TOROSLAR’DA YETIŞECEK   15:00   KENT GENELINDE KALDıRıM ÇALıŞMALARıNA HıZ VERILDI   14:11   KOVID-19 SALGıNı, TALEPLERI TÜRK KIMYA SEKTÖRÜNE YÖNELTTI   11:51   19. MERSIN ULUSLARARASı MÜZIK FESTIVALI’NE STK’LARDAN TAM DESTEK.   08:31   BAŞKAN TARHAN ÇALıŞANLARLA KAHVALTıDA BULUŞTU   07:28   BÜYÜKŞEHIR, MERSIN’I GÜZELLEŞTIRMEYE DEVAM EDIYOR   06:41   PAZAR ALANıNDA HASSAS TERAZI UYGULAMASı   06:04   CHP İL BAŞKANı ADIL AKTAY MAZBATASıNı ALDı  
 
     
 
 


Mersin Barosunda stajını tamamlayan 15 stajyer avukat yemin ederek, savunmaya güç vermek üzere ruhsatını düzenlenen törenle aldı. Yeşilboğaz konuşmasında, “Savunma ordumuza güç katacak olan genç meslektaşlarımızla birlikte Türkiye’nin aydınlık günlere doğru ilerlemesi için hep birlikte mücadele edeceğiz” dedi.

 

Tarih : 21 Ocak 2020 Salı 23:36   Okunma : 648

Mersin Barosunda stajını tamamlayan 15 stajyer avukat yemin ederek, savunmaya güç vermek üzere ruhsatını düzenlenen törenle aldı. Yeşilboğaz konuşmasında, “Savunma ordumuza güç katacak olan genç meslektaşlarımızla birlikte Türkiye’nin aydınlık günlere doğru ilerlemesi için hep birlikte mücadele edeceğiz” dedi.

Mersin Barosu Konferans Salonunda düzenlenen yemin töreninde Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, yönetim kurulu, avukatlar ve aileler, stajyer avukatların mesleğe ilk adımı atmanın heyecanını paylaştı. Tören öncesi konuşma yapan Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, ülkemizin hukuk adına çok zor günler yaşadığı ve yeniden yapılanma süreci içerisinde olduğunu belirterek, “Cumhuriyetin değerleri bir bir yok ediliyor, kaleleri bir bir yıkılıyor. En önemlisi de insanları bir arada tutan, birbirimize güvenip inanmamızı sağlayan en önemli unsur olan hukuk kurumu, çok zor günler geçiriyor. Ancak inançlı, idealist ve geleceğe umutla bakan, savunma ordumuza güç katacak olan genç meslektaşlarımızla birlikte, bu zorlu sürecin üstesinden geleceğimize inanıyorum. Sizler bize güç vereceksiniz, bizler de size el vereceğiz. Türkiye’nin aydınlık günlere doğru ilerlemesi için hep birlikte mücadele edeceğimize inanıyorum” ifadesini kullandı.

Avukatlık mesleğinin, diğer meslek örgütlerinden farklı bir yapısı olduğunu Yeşilboğaz, “Avukatlık bir meslek değil, bir yaşam biçimidir. Bu nedenle gece-gündüz bu ateşten gömleği üzerinizden çıkarmayacaksınız. Bu mücadeleyi her yerde onurla sürdüreceğinize inanıyorum. Yolunuz açık olsun” dedi.

Daha sonra kürsüye çıkıp yemin eden Stajyer Avukatlar; Alp Ertuğrul Bulut, Betül Çavuş, Aslıhan Şahin, Bektaş Olçum, Yusuf Göçer, Ummuhan Şişman, Yasin Aygün, Yasin Arslan, Sezai Köse, Salih Aktaş, Rahmi Çerdik, Hale Nur Kıratlı, Mehmet Uğur Can, Mustafa Ekici, Damla Özgün Özer’e cübbelerini, Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, Başkan Yardımcısı Fatma Demircioğlu ve yanlarında staj yaptıkları avukatlar giydirdi. Avukatlık mesleğine resmi adımı atan stajyer avukatlara ruhsatnamelerini Yeşilboğaz imzalayarak takdim etti.

 

 


Paylaş :
Etiketler :  MERSİN BAROSU, BİLGİN YEŞİLBOGAZ

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA