10:55   BARO BAŞKANLARı: “YÜRÜTMENIN YARGıYA MÜDAHALESI, KABUL EDILEMEZ BOYUTLARA ULAŞMıŞTıR”   10:39   SAHILDE SARı SıCAK BIR KAFE: “LIMON KAFE” VE BIR BAKKAL   10:08   YENIŞEHIR BARıŞ MANÇO VE CEM KARACA’Yı ŞARKıLARıYLA ANDı   09:29   SPORCU ÇOCUKLARıN AILELERI BILGILENDIRILDI   19:20   CHP AKDENIZ GENÇLIK KOLLARı’NDA YENI BAŞKAN ABDURAHMAN ERDEN   10:42   BAŞKAN YıLMAZ KREŞ SÖZÜNÜ TUTTU, HER ŞEY ÇOCUKLARıMıZ IÇIN   09:46   MERSİN BAROSU HSK ÜYELERINI İSTIFAYA DAVET ETTI   19:50   CHP, ERDOĞAN’A 18 YıL ÖNCEKI SÖZLERINI HATıRLATTı: NEREDEN NEREYE   18:58   OLCAY TOK: “BU ZARARLıYA KARŞı HAKLı BIR SAVAŞ AÇTıK”   18:41   YENIŞEHIR’DE BEBEK KÜTÜPHANESI AÇıLDı   16:58   AK PARTI’NIN MERSIN’DEKI ILÇE KONGRELERI 22 ŞUBAT’TA BAŞLıYOR   15:38   BELEDIYE ÇALıŞANLARıNA YAZıŞMA EĞITIMI   15:12   JUDO ŞAMPIYONLARı TOROSLAR’DA YETIŞECEK   15:00   KENT GENELINDE KALDıRıM ÇALıŞMALARıNA HıZ VERILDI   14:11   KOVID-19 SALGıNı, TALEPLERI TÜRK KIMYA SEKTÖRÜNE YÖNELTTI   11:51   19. MERSIN ULUSLARARASı MÜZIK FESTIVALI’NE STK’LARDAN TAM DESTEK.   08:31   BAŞKAN TARHAN ÇALıŞANLARLA KAHVALTıDA BULUŞTU   07:28   BÜYÜKŞEHIR, MERSIN’I GÜZELLEŞTIRMEYE DEVAM EDIYOR   06:41   PAZAR ALANıNDA HASSAS TERAZI UYGULAMASı   06:04   CHP İL BAŞKANı ADIL AKTAY MAZBATASıNı ALDı  
 
     
 
 


Erdemli ’de belediye tarafından toplanan iki tır dolusu yardım malzemesi Elazığ ve Malatya’ya gönderildi. Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, yardım toplamada vatandaşların gösterdiği hassasiyetin, depreme karşı yapılan çalışmalar konusunda da tüm kesimler tarafından gösterilmesine dikkat çekti.

 

Tarih : 28 Ocak 2020 Salı 00:59   Okunma : 836

Erdemli Blediyesi tarafından toplanan 2 tır dolusu yardım malzemesi Deprem bölgesine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Depremin hemen ardından Erdemli Belediyesi tarafından başlatılan ve belediye hoparlörleri aracılığı ile ilan yapılarak vatandaşlara duyurulan yardım toplama kampanyası büyük ilgi gördü ve bir gün içerisinde iki tır dolusu gıda maddesi başta olmak üzere, battaniye, su, ve elektrikli ısıtıcılardan oluşan yardım malzemeleri toplandı.

Erdemli belediyesi Limon Çiçeği Sosyal Marketi aracılığı ile gerçekleştirilen yardım toplama çalışmalarının devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, millet olarak acıyı paylaşmada büyük bir hassasiyet gösterildiğini, her yerde olduğu gibi Erdemlide ’de bu duygu ve hassasiyetin en açık bir şekilde ortaya konulduğunu söyledi. 

İlk tırın malzemeler yüklendikten hemen sonra önceki gün gönderildiğini ve ikinci tırında dün yola çıktığını açıklayan Başkan Tollu, Elazığ ve Malatya’da yaşanan depremin ülke ve millet olarak acı ama göz ardı edilemeyecek bir gerçeği ortaya koyduğunu belirterek, şunları dile getirdi. ” Deprem ilahi bir mukadderattır. Ancak yaşanan sonuçlar ve kayıplar büyük bir derstir. Hem devlet olarak, hem toplum olarak ortak akıl ve bilinçle hareket etmeliyiz. Alacağımız tedbirlerle bu sonuçları en hafife indirmeliyiz. İnşaat ruhsatı aşamalarında deprem yönetmeliğine uygun adımlar atılmasını istiyoruz. Bu bazen değişik kesimler tarafından işi yokuşa sürme şeklinde değerlendiriliyor. Oysa kanun ve diğer mevzuatlar hep insan yararınadır. Bunun böyle bilinmesi gerekir. Konut ya da işyeri yaparken bu hassasiyetle yapmalı, satın alırken de inşaatların sadece ekonomik yönüne değil de, bu yönlerinin de araştırılarak karar verilmesi gerekir. Biz belediye olarak bu konuda hassas davranıyoruz. İnşallah bu acı tablolar bundaki süreç için herkes açısından bir dönüm noktası olur.”

Erdemli belediyesinden yapılan açıklamanın sonunda, Elazığ ve Malatya’daki depremzedeler için toplanan ve yola çıkartılan iki tır dolusu malzemelerin deprem bölgesindeki kriz masaları aracılığı ile vatandaşlara dağıtılacağı ve yardım toplama işleminin halen devam ettiği bildirildi.

 


Paylaş :
Etiketler :  MÜKERREM TOLLU, ERDEMLİ BELEDİYESİ, ADEM ASLAN

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA