07:11   ULAŞTıRMA BAKANı MEHMET CAHIT TURHAN GÖREVDEN ALıNDı   02:46   ERDOĞAN, CORONAVIRÜS TEDBIRLERINI AÇıKLADı   22:06   55 YıLLıK ALTYAPı SORUNU KıSA SÜREDE ÇÖZÜLDÜ   21:29   TOROSLAR BELEDIYESI’NDEN ÖRNEK PROJE, GENÇLERLE YAŞLıLARı KONUŞTURUYOR   20:20   BÜYÜKŞEHIR EKIPLERI, TARSUS’TA CADDELERI DEZENFEKTE EDIYOR   19:15   KORONAVIRÜSE KARŞı MÜCADELEDE TRAFIK IŞıKLARı KULLANıLıYOR: KıRMıZı ’EVDE KAL’, YEŞIL ’EVE GIT’   19:13   SÜLEYMAN SOYLU’DAN ’SOKAĞA ÇıKMA YASAĞı’ SORUSUNA YANıT   19:11   İMAMOĞLU: İSTANBUL İÇIN KONTROLLÜ KıSıTLAMA BEKLIYORUZ   15:01   TARSUS’TA UYUŞTURUCU OPERASYONU   14:57   MERSIN’DE 150 KILOGRAM KAÇAK SÜT ÜRÜNLERI ELE GEÇIRILDI   14:55   "CINSEL İSTISMAR SUÇLARıNA İNDIRIM UYGULANAMAZ"   14:50   BÜYÜKŞEHIR HAL KOMPLEKSI’NDE DENETIM VE ÖNEMLERI ARTTıRDı   14:48   MERSIN’DE EKMEK FıRıNLARıNA SıKı DENETIM   14:44   BAŞKAN TARHAN’DAN ÇALıŞANLARA SÜRPRIZ ZIYARET   14:39   BÜYÜKŞEHIR DEZENFEKTAN VE MASKE ÜRETIP, SABUN DAĞıTMAYA BAŞLAYACAK   14:37   CHP’LI ALI MAHIR BAŞARıR: "ESNAFıN AKLıYLA DALGA Mı GEÇILIYOR?"   20:39   MILLI EĞITIM BAKANı SELÇUK AÇıKLADı, EVDE EĞITIM 30 NISAN’A KADAR UZATıLDı   20:36   ESNAFTAN VATANDAŞLARA ÜCRETSIZ DEZENFEKTAN   20:34   TOROSLAR’DA PARK VE OYUN ALANLARı DEZENFEKTE EDILEREK KULLANıMA KAPATıLDı   20:33   YEŞILBOĞAZ, KÜBRA AŞKıN DAVASıNıN KARAR DURUŞMASıNA KATıLDı  
 
     
 
 

Seçer: Herkesin Umudu Olduk. Bu Umutları Boşa Çıkarmayacağız


Seçer: Herkesin Umudu Olduk. Bu Umutları Boşa Çıkarmayacağız.Artık herkesin belediye başkanıyız. Herkesin umudu olduk. Bu umutları boşa çıkarmayacağız” dedi.

 

Tarih : 17 Şubat 2020 Pazartesi 10:03   Okunma : 494

Partisinin il kongresinde konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “İnsanlar şehrin adaletiyiz diye bize oy verdiler. Şehrin güvencesiyiz diye bize oy verdiler. Şehrin abisi, kardeşi, sevgilisi, gülen yüzü olalım diye bize oy verdiler. İnsanlar bize toplumu birleştirin. Artık ayrım gayrım olmasın diye oy verdiler. Hizmette ayrımcılık yapmayın, siyasi görüşünden dolayı, mezhebinden dolayı, dininden, giyiminden, mahallesinden dolayı insanları ayırt etmeyin diye oy verdiler. Bunu başaracağız. Her geçen gün çok daha fazla çalışacağız. Artık herkesin belediye başkanıyız. Herkesin umudu olduk. Bu umutları boşa çıkarmayacağız” dedi.

Başkan Seçer, 31 Mart 2019’da göreve seçilen CHPl’li 11 Büyükşehir Belediye başkanının 10 aylık karnesinin ‘pekiyilerle’ dolu olduğunu da belirterek, “Yıl sonunda bize teşekkürname değil, takdirname yakışır” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin İl Örgütü’nün 37. Olağan Kongresi’ne katıldı.

Divan başkanlığını CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un yaptığı kongrede konuşma yapan Başkan Seçer, Engin Özkoç ile parlamentoda birlikte mücadele ettiklerini hatırlatarak sözlerine başladı.

Başkan Seçer, “Martın sonu bahar dedik. İnandık. Mücadele ettik, hep beraber yaptık. Zor günlerdi. Meşakkatli günlerdi. Bunu beraber başardık. Beraber çalıştık. İlçe ilçe, mahalle mahalle, sokak sokak, ev ev. Özellikle Mersin’de önce bir enerji düşüklüğü vardı. Acaba bu iş olacak mı? Türkiye’nin her tarafında CHP Millet İttifakı ile seçime giderken ittifakların sarsıldığı, partilerin aday çıkarmakta zorlandığı Mersin’de CHP Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde başarılı olabilecek mi diye endişe vardı. Ama kısa sürede kullandığımız dil, kurduğumuz ilişkiler, insanlara hitabımız, insanlara insan sevgisiyle yaklaşmamız Mersin’de havayı değiştirdi. Martın sonu bahar oldu” dedi.

‘Mersin halkına müteşekkirim’

CHP adaylarının ve Mersin’de kendisinin toplumun her kesiminden, İyi Parti, HDP, Saadet Partisi, Demokrat Parti, hatta Ak Parti seçmeninden destek aldığını ifade eden Vahap Seçer, “Hepsine müteşekkirim. Türk halkına müteşekkirim, Mersin halkına müteşekkirim” diye konuştu.

 ‘Temel prensipler için bir araya geldik’

Millet İttifakı’nda yer alan ya da dışardan destek veren partilerin temel prensipler çerçevesinde bir araya geldiklerini kaydeden Seçer, bu prensiplerin başında demokrasi, sandık güvenliği ve hukukun geldiğini ifade etti.

Seçer, “Her iki kişiden birinin oyunu aldıysak, Mersin’de başardıysak, Adana Zeydan başardıysa, İstanbul’da İmamoğlu, Ankara’da Yavaş başardıysa, 11 Büyükşehir Belediyesi, 253 il ve ilçede bunu başardıysak, insanların bu sorunlarına çözüm bulacak kadrolar CHP kadroları ve ona destek veren siyasi partilerin kadrolarıdır diyerek bize destek olmalarıyla başardık” dedi.

‘İnsanlar bize şehrin adaletiyiz diye oy verdiler’

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, sözlerini şöyle sürdürdü:

İnsanlar şehrin adaletiyiz diye bize oy verdiler. Şehrin güvencesiyiz diye oy verdiler. Şehrin abisi, kardeşi, sevgilisi, gülen yüzü olalım diye bize oy verdiler. İnsanlar bize toplumu birleştirin. Artık ayrım gayrım olmasın diye oy verdiler. Hizmette ayrımcılık yapmayın, siyasi görüşünden dolayı, mezhebinden dolayı, dininden, giyiminden, mahallesinden dolayı insanları ayırt etmeyin diye oy verdiler. Bunu başaracağız. Her geçen gün çok daha fazla çalışacağız. Artık herkesin belediye başkanıyız. Herkesin umudu olduk. Bu umutları boşa çıkarmayacağız.”

 ‘Bana güvenin, bana inanın, başaracağız’

Partililere, “Başkanınız hırsızsa avazınız çıktığı kadar bağırın. Namussuzsa, yetimin hakkını yemişse avazınız çıktığı kadar bağırın. Ama başkanınız birilerinin hortumunu kesmişe, kendini insanlığa adamışsa onun yanında durun” diye seslen Başkan Vahap Seçer, şunları söyledi:

Her 2 kişiden birinin oyunu alacaksak, cumhurbaşkanlığını bizim partimizin göstereceği, destekleyeceği adayın kazanmasını istiyorsak sadece CHP’lilerin oylarıyla kazanamıyoruz. Kapsayacağız. Kucaklayacağız. Onlar öcü değil. Ama biz de öcü değiliz. Sokakta, bizi öcü gibi gören, bizim de onları öcü gibi gördüğümüz kadınlarla karşılaşıyorum. Bunlar bize ellerini uzatmıyorlardı. Şimdi içten gelen bir refleksle boynuma sarılıyorlar. Türkiye değişiyor.  Ne dediler? Bunlar kazanamaz. Aha kazandık mı kazandık. Dediler ki bunlar yönetemez. 10 aylık süreye bakın. Karnemiz iyi. Hepsi pekiyi merak etmeyin. Yıl sonunda bize teşekkürname değil, takdirname yakışır. Haklı adamın sesi çıkar. Ben haklıyım sesim çıkıyor. Ne yaptığımızı biliyoruz, niçin karar aldığımızı biliyoruz. Hem Allah’ın huzurunda hesap veririz, hem mahkemelerin huzurunda. Kimseden korkumuz yok. Çiğ yemedik karnımız ağrımıyor. Onun için rahat olun. Bana güvenin, bana inanın. Başaracağız. Başarmak zorundayız.  Mersin’i deneyimli siyasetçi kadrolar yönetiyor. Bizlere inanın, bizlere güvenin. Bizler çalışıyoruz. Sorunları biliyoruz. Bizler liyakatlıyız, vatanseveriz, Cumhuriyet Halk Partiliyiz, Mustafa Kemal’in izinden gidiyoruz daha ne olsun. Ben görevimi yapıyorum. Alnım açık, başım dik sokakta da geziyorum. Biz demokratik bir seçimle geldik. Herkese hesap veririz. Rahat olun. Çalışan, üreten belediye başkanlarınız var. Bakın ağlamıyoruz. Güçlüyüz diyoruz. Başaracağız diyoruz.”

‘Halkın parasını halka veriyoruz’

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, partisinin olağan kongresinde belediyenin sosyal çalışmaları hakkında da bilgi verdi.

“Seçim öncesinde ne söz verdiysek onları bir, bir, bir yerine getiriyoruz. Ne dediysek o. Ne dediysek onu yapacağız” diyen Başkan Seçer, istihdamda kadınlara öncelik tanıdıklarını, Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, kadın kooperatifleri gibi birçok vaadi kısa sürede yerine getirdiklerini anlattı.

Kadınların çalışma yaşamında daha fazla yer alabilmesi için söz verdikleri ücretsiz kreşlerden ikisini kısa zamanda faaliyete alacaklarını kaydeden Başkan Seçer, 10 bin Halk Kart dağıtıklarını, bu sayede hem bakkalların kazandığını, hem yoksul vatandaşın evine gıda maddesi girdiğini söyledi.

Tarsus, Mersin, Erdemli ve Silifke’de 38 noktada sabahları işçi ve öğrencilere ücretsiz çorba dağıttıklarını belirten Başkan Seçer,  mahalle mutfaklarının da kısa süre sonra hizmete gireceğini müjdeledi.

Seçer, “Dar gelirli vatandaşlarımız mahalle mutfaklarından 3 TL’ye 3 çeşit yemek yiyecekler. Kendi paralarını yiyorlar. Bu yardım değil. Vergiyi onlar veriyor, askere onlar gidiyor, onlar şehit oluyor. Kendi paralarını onlara veriyoruz” dedi.

 

 

 

 


Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA