08:26   KıLıÇDAROĞLU: KIMSE MEMLEKETI SAHIPSIZ GÖRMESIN, BU MEMLEKETIN ASıL SAHIBI SESSIZ ÇOĞUNLUKTUR   03:54   MERSIN VALILIĞI, AKKUYU NGS’DA YAŞANAN PATLAMA HAKKıNDA INCELEME BAŞLATTı   03:12   MERSIN’DE İL AFET RISK AZALTMA PLANı HAZıRLıK ÇALıŞMALARı BAŞLADı   03:03   MERSIN SU SPORLARı VE YAŞAM MERKEZI HAYATA GEÇIYOR   00:06   YENIŞEHIR’DE IBADETHANELER VE ASM’LER DEZENFEKTE EDILIYOR   22:48   DEV ÇıNAR RÜZGARA DAYANAMADı   21:57   MERSIN’DE KıRSAL KALKıNMAYA 76,7 MILYON TL HIBE SAĞLANDı   21:50   FEYZIOĞLU’NDAN ADLI YARGıDA ZIYARETLER   20:45   VM MEDICAL PARK MERSIN HASTANESI ÇALıŞANLARı AŞı OLUYOR   20:28   MERSIN MODEL FABRIKA’DA HEDEF KARANLıK FABRIKALAR   19:40   BELEDIYE PERSONELI, BAŞKAN YıLMAZ’ı ALKıŞLARLA KARŞıLADı   18:36   BÜYÜKŞEHIR’DEN KıR DÜĞÜNÜ İÇIN DENIZE NAZıR ‘NIKÂH SALONU’   18:15   BAŞKAN GÜLTAK, BIR GÜNDE 5 MAHALLEYI ZIYARET ETTI   18:02   ERKEN ÇOCUKLUK DÖNEMI EĞITIMLERI AILELERI MUTLU EDIYOR   17:18   OLTASıNA MARTı TAKıLDı, NE YAPACAĞıNı ŞAŞıRDı   16:58   SILIFKE’NIN BISIKLET VE MOTOSIKLET MÜZESI   16:53   YOĞUN KAR YAĞıŞı SEBEBIYLE MAHSUR KALAN 10 TıR KURTARıLDı   13:05   MERSIN BÜYÜKŞEHIR KıŞ ŞARTLARıNDA MERKEZLE BAĞı KOPAN GÖKTEPE AILESININ YOL SORUNUNU ÇÖZDÜ   12:44   “MOBIL RAM ILE ENGELLERI YOK EDIYORLAR”   12:34   İZOCAM’DA ÜST DÜZEY ATAMA  
 
     
 
 

Başkan Dinçer’den Çanakkale Zaferi Kutlaması


18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 105’inci yıldönümünü kutlayan Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, “Çanakkale Zaferi Yüce Türk Milletinin bağımsızlığını, onuru ve vatanını korumak uğruna yedi düvele karşı yüz binlerce şehit vererek kazandığı, tarihin sayfalarına altın harflerle yazdırılan şanlı bir destandır” dedi.

 

Tarih : 18 Mart 2020 Çarşamba 12:24   Okunma : 517

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, yayınladığı mesajla 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 105. Yıldönümünü kutladı.

Başkan Dinçer, Çanakkale Zaferi’nin tarihin sayfalarından silinmek isteyen bir ulusun Yüce Atatürk önderliğinde vereceği Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın meşalesini ateşleyen ve Yüce Milletimizin bağımsızlığını, onurunu ve vatanını korumak uğruna yedi düvele karşı yüz binlerce şehit vererek kazandığımız şanlı bir destan olduğuna vurgu yaptı. Dinçer, “ Çanakkale Boğazı’nı önce denizden, sonra karadan geçmeyi hedefleyen işgal güçleri, başka bir devletin boyunduruğu altına girmeyi asla kabul etmeyen Yüce Türk Milletinin birlikteliği ve kararlı direnişi ile karşılaşmış, hiç ummadığı ağır bir yenilgi alarak, işgal etmek istediği topraklardan geri çekilmek zorunda bırakılmıştır. Dönemin en güçlü ordularına ve donanmalarına sahip işgalci güçlere karşı kazanılan bu büyük zaferle Yüce Milletimiz imkansızlıklar içerisinde olsa dahi, birlik ve beraberlik içinde olduğunda, vatanı elinden alınmak istendiğinde  canını seve seve feda edeceğini  bütün dünyaya göstermiş, yüz binlerce şehit ve gazi verilmesine rağmen, ‘Çanakkale Geçilmez’ ibaresini tarihe altın harflerle yazdırmıştır” dedi. Dinçer şöyle devam etti:

“ Çanakkale’de yazılan kahramanlık destanı, daha sonra Yüce Atatürk önderliğinde verilen Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın meşalesini yakmış,  böyle bir zafer kazanan milletin, vatanını kimseye bırakmayacağına dair inanç,  Anadolu’nun ruhuna işlemiştir. Bize bir vatan bırakmak için dönemin en gelişmiş teknolojilerinin kullanıldığı, çok uluslu donanmalara ve silahlı güçlere  karşı tereddüt etmeden canını ortaya koyan, bile bile ölüme koşan, kanlarıyla bu toprakları bize vatan yapan kahraman atalarımızın sayesinde bugün bu topraklarda al bayrağımızın gölgesinde varlığımızı sürdürüyoruz. Atalarımızın kanlarıyla bize bıraktıkları bu vatanın değerini bilmek ve Çanakkale Destanını gelecek nesillere aktarmak hepimizin en önemli görevlerinden olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 105. Yılını kutluyor, başka Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimiz ve gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum”.  

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..! 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA