19:55   ŞAHNA MAHALLESI’NIN İÇME SUYU HASRETI SONA ERDI   18:39   HAYDI GEL KÖYÜMÜZE DESTEK VERELIM PROJESI ÜNIVERSITE EĞITIMINI BıRAKAN GENCIN DE UMUDU OLDU   17:04   MERSIN ŞEHIR HASTANESINDEN ’AŞı ZINCIRI’ KAMPANYASı   16:51   SULAR ÇEKILDI, KAYA MEZARLAR ORTAYA ÇıKTı   16:08   CMK TARIFESINDEN KDV KALDıRıLMALı   15:38   DEMIR, TARSUS’TAKI SPOR TESISLERINDE INCELEMELERDE BULUNDU   15:13   FORUM KATLı KAVŞAĞı’NDA ÇALıŞMALAR SON HıZLA DEVAM EDIYOR    14:48   YARALı KÖPEK TEDAVI EDILEREK KORUMA ALTıNA ALıNDı   14:39   ENDONEZYA’DAN MTOSB’YE BÜYÜK ILGI   10:09   MUT’TA ZEYTIN VE ZEYTINYAĞı HASADı SEZONU SONA ERDI   09:59   BÜYÜKŞEHIR GSK, ÇEŞME BASKETBOL’U DEPLASMANDA 79-76 YENDI   09:25   MEZITLILI ÇOCUKLARıN MINIK ELLERI TOPRAKLA BULUŞTU   20:59   MERSIN BÜYÜKŞEHIR, DARDA KALAN GÜLAY TEYZE’NINDE İHTIYAÇLARıNı KARŞıLADı   20:43   MERSIN’DE 2020 YıLıNDA BIN 200 HEKTAR ALAN AĞAÇLANDıRıLDı   20:37   GELIN ILE ANNESINE EV HAPSI CEZASı VERILDI   19:56   TARSUS BELEDIYESI SıFıR ATıK BELGESINI ALDı   19:21   BÜYÜKŞEHIR’DEN,TOROS DAĞLARı’NıN ETEKLERINDEN ZIRVESINE YOL ÇALıŞMASı SÜRÜYOR   15:30   ŞENGÜL ÖĞRETMEN ÇOCUKLAR IÇIN DUVARLARı RENKLENDIRIYOR   15:00    AKDENIZ BELEDIYESI’NDEN ‘PSIKOLOJIK DANıŞMANLıK’ HIZMETI   14:55   3 OCAK ŞIIR YARıŞMASıNıN ÖDÜLLERI, SAHIPLERINI BULDU  
 
     
 
 

Sağlıkçılar: Yüreklerin kulakları sağır


Pandemi döneminde hekim ve sağlık çalışanlarına söz verilen ek ödeme haklarının verilmemesine tepki gösteren sağlık çalışanları ’verilen sözler tutulsun’ diyor.

 

Tarih : 15 Haziran 2020 Pazartesi 11:22   Okunma : 3700

Dr. Ergün Demir ve Dr. Güray Kılıç, pandemi döneminde hekim ve sağlık çalışanlarına söz verilen ek ödeme haklarını vermeyen iktidarın; bürokratları ve danışmanlarını hiç ilgilerinin olmadığı alanlarda görevlendirerek 3 ayrı yerden maaş ödeyebildiğini belirterek “Bu pandemi döneminde vicdan, ahlak bunun neresinde?” diye sordu.

“Basında ve kamuoyunda kamu bankaları borsaya yaptıkları üst üste bildirimlerle yönetim kurullarındaki değişiklikleri duyurdular. Efsane güreşçi ve Spor Bakanı Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Vakıfbank Yönetim Kurulu’na atandı.

Eski Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak Ziraat Bankası yönetimine girdi, ekonomi yazarı Profesör Kerem Alkin Halkbank yönetimine girerken Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin Halkbank yönetimine atandı.

Kamu görevi olanlar 12 bin 530 TL, olmayanlar 22 bin 500 TL maaş alacak” diyen Demir ve Kılıç sözlerini şöyle sürdürdü: “Her koşulda büyük bir özveriyle nitelikli sağlık hizmeti sunmak için önemli çaba içinde olan sağlık çalışanları arasında ayrım yapılmaması ve çalışanların motivasyonlarının bozulmaması için ivedilikle bütün sağlık çalışanlarına üç ay süreyle tavandan ödeme yapılması sözü yerine getirilmelidir.”

Demir ve Kılıç, yaptıkları ortak açıklamada “Bu pandemi döneminde bir yanda bizzat Sağlık Bakanı tarafından söz verildiği halde ek ödeme hakkını alamayan, Covid-19’lu hastaların bulunduğu yoğun bakım servislerinde çalışan ve 20 TL ‘tavandan ek ödeme’ alan hemşire ile 1 kuruş bile almayan hastabakıcı, laborant ve temizlik görevlileri... Öte yandan hiçbir bilgi ve becerileri olmadığı kademelerde 3 ayrı yerden maaş ödenen bürokrat ve danışmanlar. Soruyoruz: Emek, liyakat, hakkaniyet, vicdan nerede? Ancak gördük ki; yüreklerin kulakları sağır. Talebimizi bir kez daha söylüyoruz: Sözünüzü tutunuz” dediler.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..! 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA