18:03   MEME KANSERI İÇIN ŞEMSIYE ALTıNDA TOPLANDıLAR   17:54   AKDENIZ BELEDIYE MECLISI EKIM AYı TOPLANTıSıNı YAPTı   17:50   GÜLTAK, DÜNYA YAŞLıLAR GÜNÜ’NÜ KUTLADı   17:47   CHP’Lİ ALİ MAHİR BAŞARIR: “ÖNLEM ALMAMAK AKILLARA ZİYAN BİR DURUM”   17:47   ‘’ KULACıM KADAR UZAKTASıN’’ SLOGANıYLA KKTC’YE KADAR YÜZECEK   17:44   "OPTISYENLER KADRO BEKLIYOR"   17:39   TARSUS TSO’DA PANDEMI ÖNLEMLERINE BIR YENISI DAHA    17:32   MERSIN BÜYÜKŞEHIR BELEDIYE BAŞKAN VEKILI GÜLCAN KıŞ, “KÜRESEL GÖÇ GÖREV GÜCܒ’ TANıTıM TOPLANTıSı’NA KATıLDı   15:09   AKUT’TAN KıZıLAY ŞEHIDI ANıSıNA KAN BAĞıŞı    14:48   TOROSLAR BELEDIYESI, DÜNYA KALP GÜNܒNDE KALPLERE DOKUNDU   14:23   MEYAD’DAN, BAŞKAN YıLMAZ’A TEŞEKKÜR ZIYARETI   14:21   MERSIN BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI ŞEHIR TIYATROSU, PERDELERINI 2 EKIM’DE AÇıYOR   13:55   TOPLU TAŞıMA VE KONAKLAMA TESISLERINDE HES KODU ZORUNLULUĞU GETIRILDI   13:10   SIGARA VE ALKOL BANDROLLERI ÜRETEN ŞIRKET HAKKıNDA SORU ÖNERGESI   11:24   NARKOTIK NOKTA UYGULAMASı   11:01   SEÇER, AŞıRı YAĞıŞLARDA SAHIL ŞERIDINI TAŞKıNLARDAN KURTARACAK ÇALıŞMALARı İNCELEDI   10:11   YENIŞEHIR’DE OKULLAR VE ASM’LER DEZENFEKTE EDILIYOR   10:02   TÜRKIYE BAROLAR BIRLIĞI VE AZERBAYCAN CUMHURIYETI AVUKATLAR BAROSU’NUN ORTAK AÇıKLAMASı   09:42   MERSIN BÜYÜKŞEHIR’DEN TEMALı OTOBÜS DURAKLARı   11:08   TARSUS’A İKI COĞRAFI İŞARETLI ÜRÜN DAHA  
 
     
 
 

DEVA ailesi buluştu


Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydemir, Mersin İl Başkanı Cenk Cenkcimenoğlu’nun başkanlığında çalışmalarını sürdüren kurucu heyet üyeleri ile bir araya geldi.

 

Tarih : 16 Eylül 2020 Çarşamba 21:48   Okunma : 538

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydemir, Mersin İl Başkanı Cenk Cenkcimenoğlu’nun başkanlığında çalışmalarını sürdüren kurucu heyet üyeleri ile bir araya geldi. Mersin Vista Otel’de gerçekleşen istişare ve tanışma toplantısında, parti politikaları ve siyaset anlayışı anlatılarak, oluşturulma aşamasında olan İl Yönetim Kurulu Üyeliği için görüşülen isimler yer aldı. Gerçekleştirilen yuvarlak masa buluşmasında, özgeçmişleri okunan katılımcıların parti politikalarına bakışı ve düşünceleri hakkında fikir alışverişi yapıldı.

“ALTERNATİF DEĞİLİZ, FARKLIYIZ”

Türk siyasetine yeni bir anlayış getirmek için yola çıktıklarına vurgu yapan Aydemir, “Biz alternatif değiliz. Mevcut siyasetlerin hepsini reddediyoruz. Yeni bir siyasal anlayışla halkımızın karşısına çıkıyoruz. Hakaretin olmadığı, rakiplerin küçük görülmediği bir siyasal üslup belirliyoruz. Biz farklıyız ve farklı olduğumuzu gören halkımızda etrafımızda birleşiyor. Nitelikli ve bilinçli üyeler istiyoruz. Ahlaklı, düzgün ve çevresinde saygınlığı olan insanlarla yola çıkacağız. Hep bir fikir alışverişi içersinde olacağız. Türkiye çok farklı fikirlerin harmanlandığı demokrasi sevdalısı bir ülke. Bizim anlayışımızda herkes birbirinin fikirlerine saygı duyacak” dedi.

‘SİYASETİ TOPLUMU BİRLEŞTİRMEK İÇİN YAPACAĞIZ’

Günümüzün siyaset anlayışının doğru olmadığına vurgu yapan Aydemir, “Günümüzde algı yönetimi ile birlikte insanları kandırarak, gerçekleri gizleyerek siyaset yürütülme alışkanlığı var. Oysa, bugün burada bir araya gelen herkes çok iyi biliyor ki siyaset bu değildir. Siyaset toplum için yapılmalı. Makamlar gelip geçici yerler ve bizim için hiç önemli değil. Bizim hiçbir kuşkumuz ve korkumuz yok. Yarın yine yüz yüze geldiğimizde bir dost sıcaklığı ile birimizin yüzüne bakabilmeliyiz. Ötekileşmeye izin vermeyeceğiz. Siyaset gerçek anlamda toplumu birleştirmek için vardır” diye konuştu.

‘KADIN VE GENÇLERİN AĞIRLIKTA OLDUĞU YENİ İSİMLERLE YOLA ÇIKIYORUZ’

Parti teşkilatlarını oluştururken son derece hassas davranacaklarını ifade eden Aydemir konuşmasında, “Biz işleyişi ve politikaları ile farklı bir parti olalım. Parti tüzüğünde belirtildiği gibi yönetimde yer alanların en az yarısı hiç siyasete katılmamış, en az yüzde 35’i kadın, en az yüzde 20’si genç olsun” ifadelerine yer verdi.

‘YENİ YOL ARKADAŞLARIMIZLA GÜÇLÜ TÜRKİYE’Yİ KURMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ’

Mersin’de daha önce siyasette yer almamış isimlerin ağırlıkta olduğu bir kadro kurmak için titiz bir çalışma yürüttüklerini belirten DEVA Partisi Mersin İl Başkanı Cenk Cenkcimenoğlu da konuşmasında, “Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan’ın liderliğinde, oldukça sıkıntılı bir dönemden geçen Türkiye Cumhuriyeti’ni yeniden atağa kaldırmak için Mersin’den omuz verecek bir kadro kurmaya çalışıyoruz. Görev almasını istediğimiz arkadaşlarımızın hepsi ülkemizin içerisinde bulunduğu durumdan hoşnut olmayarak, taşın altına elini koymaya hazır kişilerdir. Parti teşkilatları için düşündüğümüz arkadaşlarımızın büyük bölümünü birkaç hafta öncesine kadar siyasi bir yapılanma içerisinde olmadan mesleklerine devam eden, Mersin’in saygın isimleri arasında yer alıyordu. Kamuoyu ile paylaştığımızda büyük bir şaşkınlığın yaşanacağını söyleyebiliriz. Siyasi tecrübesi olan arkadaşlarımızla birlikte partimizin yarattığı sinerji ile güçlü Türkiye’yi kurmak için çalışmaya hazırlar” şeklinde konuştu.

Paylaş :
Etiketler :  DEVA, AİLESİ, BULUŞTU, DEVA, PARTİSİ, GENEL, BAŞKAN, ALİ BABACAN, COVID-19, PANDEMİ

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!
 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA