22:34   BAŞKAN ERCIK: ÖĞRETMENLERIMIZ, GELECEĞIN MIMARıDıR   21:28   TOROSLAR’DA VEZNELER, HAFTA SONU AÇıK   20:45   BÜYÜKŞEHIR, ZEYTIN FIDANı DAĞıTıMıNı AKDENIZ’DEN BAŞLATTı, 60 BIN 120 ADET ZEYTIN FIDANı TOPRAKLA BULUŞUYOR   19:44   AZERBAYCAN’A ANıT HEYKEL YAPTı, GÖZYAŞLARıNı TUTAMADı   19:18   FORUM MERSIN’E TSE GÜVENLI HIZMET BELGESI   16:57    BAŞKAN YıLMAZ, ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ KUTLADı   07:17   ALACA’DAN 24 KASıM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJı   06:29   DÜMER’DEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJı   06:14   BAŞKAN GÜLTAK, ÖĞRETMENLER GÜNܒNÜ KUTLADı   06:02   BARO BAŞKANı YEŞILBOĞAZ: PANDEMI SıNAVıNDA EĞITIMDE SıNıFTA KALDıK,   05:54   AKDENIZ BELEDIYESINDEN EMLAK VERGISI VE ÇTV HATıRLATMASı   05:28   CHP’LI MUTLUAY’DAN 24 KASıM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJı   04:20   KURULTAY’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJı   23:49   KOÇAK’TAN IHALEYI ALAN KOZUVA’YA HAYıRLı OLSUN MESAJı   22:35   AB, TÜRK MAKARNASıNA UYGULADıĞı KOTAYı GÖZDEN GEÇIRMELI   21:50   ÖĞRETMENLERIMIZE MINNET VE ŞÜKRAN DUYUYORUZ   14:35   BÜYÜKŞEHIR’IN EVDE SAĞLıK VE BAKıM EKIBI UMUTLARı YEŞERTIYOR, HASAN AMCA AYAĞA KALKTı   14:23   BELEDIYE EKIPLERI TÜFEKLE YARALANAN KÖPEK İÇIN SEFERBER OLDU   14:12   YENIŞEHIR’DE TARıM ÜRÜNLERI MARKALAŞTı    13:59   TRAFIK VE YAYA GÜVENLIĞI İÇIN MERSIN BÜYÜKŞEHIR’DEN KAPSAMLı FAALIYET  
 
     
 
 

Milletvekili Şimşek’ten Tarsus TSO ziyareti


Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası, Mersin Milletvekili Baki Şimşek ve beraberinde MHP Tarsus İlçe Teşkilatını ağırladı. Ziyarette Tarsus Organize Sanayi Bölgesi başta olmak üzere bölgede devam eden projeler hakkında görüşüldü.

 

Tarih : 27 Ekim 2020 Salı 06:48   Okunma : 491

Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Baki Şimşek ve MHP Tarsus İlçe Teşkilatından kalabalık bir heyet, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Tarsus TSO Yönetim Kurulu Başkanı H. Ruhi Koçak, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri tarafından konuk edilen heyetle birlikte kent ve bölge ekonomisi ve devam eden projeler hakkında görüşme sağlandı. Tarsus TSO Yönetim Kurulu Başkanı H. Ruhi Koçak, ziyarette konuk heyete Oda çalışmaları, yürütülen faaliyetler hakkında bilgi verdi. Tarsus OSB’de gelinen sürece dikkat çeken Başkan Koçak, ‘’Tarsus’u eski günlerine döndürebileceğimiz ve yeniden sanayi kimliği kazandırabileceğimiz Tarsus Organize Sanayi Bölgesi çalışmamız var. OSB’miz 2017 yılında tüzel kişilik kazandı ve inanılmaz hızla ilerledi. Pandemiye rağmen OSB’mize inanılmaz bir yatırım iştahı oldu. Çünkü proje doğru, yeri doğru ve sunulan fiyatı çok uygundu. Yatırımcı bize inandı ve güvendi. Geldiğimiz süreçte bölgede değil Türkiye genelinde konuşuluyoruz. Tabii bu projenin kahramanı çok, bu başarı el birliği ve birlikteliğin bir sonucu. 106 firma ile yatırım için sözleşme imzaladık. Halen de devam eden bir talep söz konusu. İhtiyacımız olan tek şey yatırımcımıza doğalgaz ve elektrik alt yapısını sunmak. Beklentimiz bizim hızımıza kamunun da ayak uydurması ve işlerin daha hızlı ilerlemesi yönünde. Botaş’ın bölgeye doğalgazı ulaştırmasını, TEİAŞ’ın indirme merkezi yaparak elektik teminini sağlamasını talep ediyoruz. Bunun dışında bölge içerisinde dere yatağı ıslahı var. DSİ’den de bu yönde talebimiz var. Bu konuda sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Doğrudan 15 bin istihdam sağlayacak bu projede emeği geçen, katkı koyan veya koyacak herkese teşekkür ediyoruz’’diye konuştu.

MAKUS TALİHİMİZİ DEĞİŞTİRECEK

Mersin Milletvekili Baki Şimşek de Tarsus Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek şunları söyledi: ‘’Tarsus OSB kentin makus talihini değiştirecek çok önemli bir proje. Bu projeyi işsizliğe çözüm noktasında çok önemli görüyoruz. Sanayileşmeyi sağlayacak, kente ve bölgeye yeni bir soluk kazandıracak. Ancak ne yazık ki Tarsus’ta Organize Sanayi Bölgesi dışında son 5 yıldır hayata geçmesi için hep aynı projeleri konuşuyoruz, çırpınıyoruz, didiniyoruz ama Mersin olarak sonuçlanmasını beklediğimiz veya istediğimiz yatırımları, projeleri hayata geçiremiyoruz. Biz istiyoruz ki her yıl farklı projeler konuşabilelim. Tabi gerek Tarsus OSB gerekse Tarsus Turizm Alanı ve gerekse Çukurova Havalimanı başta olmak üzere diğer devam eden projelerin hayata geçmesi için takipçiyiz. Bu projeler bölgedeki işsizliğin çözümündeki en büyük projeler. Takipçiyiz ve takipçisi olmaya da devam edeceğiz.’’

Konuşmaların ardından Tarsus OSB sunumu ile devam eden toplantı Tarsus Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret ile sona erdi.

Paylaş :
Etiketler :  PANDEMİ, TARSUS, SANAYİ, ODASI, MHP, COVID-19

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..! 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA