22:34   BAŞKAN ERCIK: ÖĞRETMENLERIMIZ, GELECEĞIN MIMARıDıR   21:28   TOROSLAR’DA VEZNELER, HAFTA SONU AÇıK   20:45   BÜYÜKŞEHIR, ZEYTIN FIDANı DAĞıTıMıNı AKDENIZ’DEN BAŞLATTı, 60 BIN 120 ADET ZEYTIN FIDANı TOPRAKLA BULUŞUYOR   19:44   AZERBAYCAN’A ANıT HEYKEL YAPTı, GÖZYAŞLARıNı TUTAMADı   19:18   FORUM MERSIN’E TSE GÜVENLI HIZMET BELGESI   16:57    BAŞKAN YıLMAZ, ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ KUTLADı   07:17   ALACA’DAN 24 KASıM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJı   06:29   DÜMER’DEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJı   06:14   BAŞKAN GÜLTAK, ÖĞRETMENLER GÜNܒNÜ KUTLADı   06:02   BARO BAŞKANı YEŞILBOĞAZ: PANDEMI SıNAVıNDA EĞITIMDE SıNıFTA KALDıK,   05:54   AKDENIZ BELEDIYESINDEN EMLAK VERGISI VE ÇTV HATıRLATMASı   05:28   CHP’LI MUTLUAY’DAN 24 KASıM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJı   04:20   KURULTAY’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJı   23:49   KOÇAK’TAN IHALEYI ALAN KOZUVA’YA HAYıRLı OLSUN MESAJı   22:35   AB, TÜRK MAKARNASıNA UYGULADıĞı KOTAYı GÖZDEN GEÇIRMELI   21:50   ÖĞRETMENLERIMIZE MINNET VE ŞÜKRAN DUYUYORUZ   14:35   BÜYÜKŞEHIR’IN EVDE SAĞLıK VE BAKıM EKIBI UMUTLARı YEŞERTIYOR, HASAN AMCA AYAĞA KALKTı   14:23   BELEDIYE EKIPLERI TÜFEKLE YARALANAN KÖPEK İÇIN SEFERBER OLDU   14:12   YENIŞEHIR’DE TARıM ÜRÜNLERI MARKALAŞTı    13:59   TRAFIK VE YAYA GÜVENLIĞI İÇIN MERSIN BÜYÜKŞEHIR’DEN KAPSAMLı FAALIYET  
 
     
 
 

DEVA Partisi güçlendikçe, iktidar panikliyor


İktidar partisinin devlet olanaklarını kullanarak DEVA Partisi’nin engellemeye çalıştığını ifade eden DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali Rıza Babaoğlan, “İktidar partisi ve onun küçük ortağı bizimle uğraşacağına ülkenin bozulan ülke ekonomisini düzeltmek için uğraşsın. Enerjisini buna harcasın. Vatandaşlar artık ‘Ekmek bulamıyoruz’ ‘Evlatlarımıza eğitim için gerekli materyalleri alamıyoruz’ diye serzenişte bulunuyor. İktidar bunları çözeceğine bizi engellemekle meşgul. Bunları halkımızın takdirine bırakıyoruz. Her türlü engellemelere rağmen partimize olan ilgi her geçen gün artıyor. Bunu gören iktidar partisi de haliyle panikliyor” dedi.

 

Tarih : 27 Ekim 2020 Salı 07:06   Okunma : 1516

 

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Halkla İlişkiler Başkanı Ali Rıza Babaoğlan, Artı TV’de Nazım Alpman ile ‘Gün Başlıyor’ programına katılarak gündemi değerlendirdi.  İktidar partisinin devlet olanaklarını kullanarak DEVA Partisi’nin engellemeye çalıştığını ifade eden Babaoğlan, “Malatya’da bizden bir gün sonra iktidar partisinin kongresi vardı. Bizim Malatya’da kongre yapacağımız günler öncesinden belliydi. İlgili arkadaşlar da belediye ile anlaşıp kongre duyurusu için billboardlara ilan verdiler. Oraları kiraladık. Kontratımız olmasına rağmen AK Parti kongre yapacağı gerekçesiyle ilanlarımız kaldırıldı. Yine Genel Başkanımız Ali Babacan  Malatya’nın kalbi sayılacak caddede esnaf gezisi yaparken iktidar partisine ait araçlar kendi kongrelerinin duyurusunu yaparak genel başkanımızın sesini kısmaya çalıştılar. Bunları kamuoyunun ve halkımızın takdirine bırakıyoruz. Her türlü engellemelere rağmen partimize olan ilgi her geçen gün artıyor. Bunu gören iktidar partisi de haliyle panikliyor. Partimizi kurmamızın üzerinden 7.5 ay geçti ve biz bu süre zarfında çok çalıştık. 77 tane İl Başkanı ve 380’in üzerinde ilçe başkanı atadık. 9. İl kongremizi Malatya’da gerçekleştirdik. Cumartesi günü Malatya’daydık. Salı günü Edirne, hafta sonu da Gaziantep ve Şanlıurfa’da olacağız. Böylelikle bu hafta sonuna kadar 12 il kongremizi tamamlaşmış olacağız. Partimize ciddi anlamda teveccüh ve ilgi var. Kongrelerimizi gerçekleştirdiğimiz şehirlerde inanılmaz bir ilgiyle karşılaşıyoruz. Yüzlerce araçlık konvoylarla karşılanıyoruz. Çok büyük kalabalıklarla kongre yapma imkanımız oluyor. Şehrin sokak ve caddelerine Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan’a çok büyük bir ilgi var. Çünkü vatandaşlarımız dertlerinin ve sorunlarının çaresinin DEVA Partisi ve Ali Babacan olduğunu çok iyi biliyor” şeklinde konuştu.

 “VATANDAŞIN EVİNDE TENCERE KAYNAMIYOR”

Partinin Halkla İlişkiler Başkanı olması nedeniyle sürekli vatandaşlarla iletişim halinde olduğuna dikkat çeken Babaoğlan, “Vatandaşlarımızın en büyük talebi ve şikayeti ekonomi, özgürlükler ve adalet üzerine. Vatandaşlar artık ‘Ekmek bulamıyoruz’ ‘Evlatlarımıza eğitim için gerekli materyalleri alamıyoruz’ diye serzenişte bulunuyor. Konu ekmek olunca söylenecek söz de bulunamıyor. Bu ülkenin yüzde 40’ı asgari ücretle geçiniyor. Şuan ülkede uzaktan eğitim var. Uzaktan eğitimden de faydalanmak için tablet ya da bilgisayar lazım. Asgari ücretle çalışan bir baba evladına 2 bin TL’lik tableti nasıl alacak? Tüm bunları hiçbir siyasi sloganla kapatamazsınız. İnsanların evinde tencere kaynamıyor. Siz istediğiniz kadar gittiğiniz kentleri billboard ve afişlerle donatın ama vatandaşların dertlerine derman olamadıktan sonra bu neye yarar? Siz 2 saat sonra o kentten ayrılıp gideceksiniz ve o insanlar yine ekonomik sorunlarla baş başa kalmaya devam edecek. Kış geliyor bu insanların ekonomisine bir de ısınma külfeti binecek. Vatandaşlar da bunun farkında ve siyasi iktidardan umudunu yitirmiş durumda. İktidar partisi ve onun küçük ortağı bizimle uğraşacağına ülkenin bozulan ülke ekonomisini düzeltmek için uğraşsın. Enerjisini buna harcasın” dedi.

“SİYASİ FOSİLLERİN KİMLER OLDUĞUNU HALKIMIZ BİLİYOR”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘Siyasi fosil’ eleştirisine de yanıt veren Babaoğlan, “Ülkeyi ekonomik krize sokan iktidar ve onun küçük ortağı bizimle uğraşacağına sorunları çözmeye odaklansın. DEVA Partisi bir halk hareketidir. Halkın beklenti ve talebiyle kurulmuş bir siyasi partidir. Siyasi fosillerin kimler olduğunu halkımız biliyor. DEVA Partisi’nin sahiplenen kesimin büyük kısmı gençler ve kadınlardan oluşuyor. Bugün bir tweet atmak ya da atılan bir tweeti beğenmeye paylaşmaya korkan 18-20 yaşlarındaki gençler de bu cendereden kurtuluş yolunun Ali Babacan ve DEVA Partisi’nden geçtiğini görüyor ve biliyor. Bizim yaydığımız mesajları en çok dinleyen ve bunu paylaşan gençler iken iktidarın küçük ortağının bize ‘Siyasi Fosil’ demesinin hiçbir gerçeklik payı yoktur. Kaldı ki Türkiye’de siyasi fosillerin kimler olduğunu halkımız çok iyi biliyor. Sokağa çıktığımız da bunu çok net görebiliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Paylaş :
Etiketler :  PANDEMİ, DEVA, PARTİSİ, İKTİDAR, PANİKLİYOR, ALİ, BABACAN, COVID-19

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..! 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA