07:29   81 MILYON TEK YÜREK OLDU   07:09   CHP SÖZCÜSÜ FAIK ÖZTRAK’TAN KURULTAY AÇıKLAMASı   23:31   CHP’DEN AYASOFYA TEPKISI: CUMHURIYET HUKUKU YOK SAYıLDı   19:15   CHP’DE 18 İL BAŞKANıNDAN ORTAK DEKLARASYON   19:13   MUTFAKTA YıLAN PANIĞI    19:10   BÜYÜKŞEHIR’DEN “SANDALYENI KAP GEL” KONSERLERI   19:20   ERDEMLI BELEDIYESI BAKıM ÇALıŞMALARıNı SÜRDÜRÜYOR   19:19   GÜLIZAR BIÇER KARACA: “BAROLAR ADALET MÜCADELESIDIR”   19:17   MERSIN’DE PARK VE BAHÇELER EKIPLERI, METRUK VE MEZBELE GÖRÜNÜMDEKI BOŞ ARAZILERI TEMIZLIYOR   19:15   MAĞAZADA UNUTULAN ALTıN DOLU ÇANTAYı ÇALDı   19:12   MERSINLI GAZETECI ENDER ERDEMIL HAYATıNı KAYBETTI   19:12   BÜYÜKŞEHIR BAŞKAN VEKILI GÜLCAN KıŞ, İLBANK GENEL KURULU’NA KATıLDı   19:09   CHP’LI ANTMEN "BIZ BIZE YETERIZ TÜRKIYEM" KAMPANYASıNDA TOPLANAN PARALARı SORDU   19:07   YAŞLı ADAMDAN 35 GÜNDÜR HABER ALıNAMıYOR   19:06   BAŞKAN YıLMAZ, YENI ENCÜMEN ÜYELERIYLE İLK TOPLANTıSıNı YAPTı   19:03   MERSIN’DE SCOOTERLı ZABıTALAR DEVRIYEDE   19:01   ZABıTADAN SAHILDE ÇEKIRDEK DENETIMI   19:01   ÖLMEK İSTEYEN KADıNı IRMAĞA ATLAYıP KURTARDı   18:58   LISE LABORATUVARıNDAKI PATLAMADA HAYATıNı KAYBEDEN ÖĞRETMEN TOPRAĞA VERILDI   18:56   MERSIN’DE "MERDIVEN ALTı" PEYNIR ÜRETIMI YAPıLAN DEPOYA BASKıN  
 
     
 
 
image

Okunma : 184  Tarih : 31.05.2020  E-Mail : fatihberkil@hotmail.com

 
Ramazan  Kara.

65 YAŞ ÜSTÜ

65 YAŞ ÜSTÜ
 Bildiğiniz gibi, birkaç gün önce; hepimizi tedirgin eden Koronavirüs ile ilgili, yeni önlemler alındığı gibi eski önlemlerde esneklikler de sağlandı.
  65 yaş üstü olanlar, varsa iş yerlerini açabilecek ama iş yeri olmayanlar, pazar günleri belirlenen saatler dışında sokağa çıkamayacak.
  65 yaş üst eşlerden birinin, iş yerine gidip gün boyu çalıştıktan sonra eve dönmesi söz konusuyken, çalışmayan diğeri sokağa çıkma yasağı engeline takılacağı için pazar günü saat: 14.00 ile 20.00 arasını bekleyecek ve akşam aynı evde buluşacaklar yani.
  Keşke, 65 yaş üstü olanlar için hafta içerisinde en az 1 gün -belirlenen saatlerde- fatura yatırma ve bankada işlem yapma gibi işleri için de izin verilseydi.
  O yaştakilerin büyük bir çoğunluğu, internet üzerinden işlem yapmayı bilmiyor çünkü.
  Ben, önerilerim doğrultusunda kararlar alınmazsa -birkaç gün sonra- özellikle ileri yaşta olanların, büyük bir çoğunluğunun; sokağa çıkma yasağı yokken bile yalnızlık ve terk edilmişlik duygusu nedeniyle yaşadıkları sorunların artmasından ve psikolojik rahatsızlıklar yaşamalarından çok korkuyorum.
  Son kararlara göre; 18 yaş altı olanlar, sokağa çıkamayacak olmasına karşın kreşler ve bakım evleri açık olacak. Acaba oraya giden çocuklar, bir arada olacak mı, olmayacak mı?
  Koronavirüse ara verip sizi -biraz da- Türkiye İş Bankasına götürmek istiyorum.
  Eski bakan ve şu anda DEVA Partisi genel başkanı olan Sayın Ali Babacan "Türkiye İş Bankası hisselerine el konulamaz" dedikten sonra "Aynı konunun, değişik zamanlarda gündeme getirildiğini ancak hukukçuların yaptığı incelemelerde iki kez (Adnan Menderes'in başbakan olduğu 1950'li yıllar ve Kenan Evren'in cumhurbaşkanı olduğu 12 Eylül döneminden söz ediyor) mahkeme tarafından el konulma kararının kaldırıldığını, bu nedenle Başbakanlıktan verilen talimata rağmen birkaç yıl önce kendisi imzalamadığı için öyle bir yasa teklifinin  bakanlar kuruluna getirilemediğini" ayrıca "Tasarrufun mülkiyet ve miras hukukuna açık aykırılık teşkil ettiği gibi Türkiye’nin yurt dışındaki imajını da çok kötü etkileyeceğini" söyledi.
  Sayın Ali Babacan'dan söz edince insanın aklına "Bir ay içerisinde, partisinden istifa ederek mecliste yeni grup kurulmasını sağlayacak milletvekilleri olabilir mi?" sorusu geliyor.
  Aynı soru "Olursa, bu durumda; kurulduğu günlerde 50 civarında milletvekilinin katılımıyla, Türkiye Büyük Millet Meclisinde grup kuran Adalet ve Kalkınma Partisi veya Cumhur İttifakının diğer ortağı Milliyetçi Hareket Partisi yetkilileri, nasıl bir tepki verir?" diye genişletilebilir.
  Çok büyük bir tepki göstererek, Siyasi Partiler Yasasında değişikliğe mi giderler? Yoksa,  Yassıada'ya "Demokrasi ve Özgürlükler Adası" adını verdiklerini anımsayarak "Demokrasinin gereği olarak" mı görürler? Bekleyip göreceğiz.
  Ben, Yassıada'ya, geçmişte "Yaşlıada" denilmesini anlamıştım ama insanların hapsedildiği bir adaya "Demokrasi ve Özgürlükler Adası" denilmesini hala anlayamadım.
  Yukarıdaki konular hakkında yapılabilecek konuşmaların, en ayrıntılısı ve en doyurucusu; hem yaşam deneyimi, hem de onların yaşadığı gençlik yılları düşünülünce 65 yaş üstü olanlarla yapılır ama onların da sokağa çıkması yasak.
 
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 
 
  YORUMLAR
 
 
  YORUM YAZIN
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz :

Güvenlik Kodu : Güvenlik Kodu
Kod :

 
 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA