09:08   AKDENIZ BELEDIYESI, ‘EĞLENCEDE DE FıRSAT EŞITLIĞI’ SAĞLıYOR   07:57   MERSIN’IN GÜLÜMSETEN HIZMET ARAÇLARı   03:43   BOŞ ARSADA YETIŞTIRILEN MıSıRLAR IÇIN HASAT SEVINCI   02:11   CHP KADıN KOLLARı GENEL BAŞKANı AYLIN NAZLıAKA’DAN İSTANBUL SÖZLEŞMESI TALIMATı   01:18   AILELER DANıŞMANLıK HIZMETI ALıYOR, ÇOCUKLAR OYUN ATÖLYESINDE EĞLENIYOR   00:58   BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI GSK, YENI SEZONA HAZıR   20:21   BAŞKAN ÖZYIĞIT, ÇALıŞMALARı YERINDE INCELEDI   16:53   CHP MYK 37’NCI OLAĞAN KURULTAY SONRASıNDA ILK TOPLANTıSıNı YAPTı   15:15   OĞUZ KAAN SALıCı’DAN ILK MESAJ   13:10   CHP MYK BELLI OLDU! İŞTE 16 KIŞILIK YENI A TAKıMı   11:28   YAŞ MEYVE SEBZE İHRACATıNDA TEMMUZ BEREKETI   23:27   CHP KADıN KOLLARı KURULTAYı’NDA AYLIN NAZLıAKA YENI BAŞKAN SEÇILDI   20:50   MEZITLI BELEDIYESI VE ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNÜN ORTAK MÜCADELESI BAŞARıYı GETIRDI.   09:54   MERSIN BÜYÜKŞEHIR BELEDIYE BAŞKANı VAHAP SEÇER, SILIFKE’NIN KıRSAL MAHALLELERINI GEZDI   23:29   TOROSLARıN ZIRVESINDE, KÖYLÜLERIN TENIS HEYECANı   23:20   BÜYÜKŞEHIR, ÇOCUKLARı SANATA YÖNLENDIRIYOR   23:01   BAŞKAN SEÇER, TIRAT MUTFAK ATÖLYESI’NIN AÇıLıŞıNA KATıLDı   22:17   ARATOS’U GÜNEŞE ÇıKARMAK IÇIN ILK KAZMA VURULDU   14:03   KıLıÇDAROĞLU : BIZI BÖLMEK, PARÇALAMAK ISTEYECEKLER   13:13   KıLıÇDAROĞLU VE CHP PM ÜYELERINDEN ANıTKABIR’E ZIYARET  
 
     
 
 
image

Okunma : 177  Tarih : 9.07.2020  E-Mail : fatihberkil@hotmail.com

 
Ramazan  Kara.

Zübeyde Hanım’a İftira Attırmayacaktık

ZÜBEYDE HANIMA İFTİRA ATTIRMAYACAKTIK
  Birkaç gün önce, cumhurbaşkanımızın kızı ve maliye bakanımızın eşi olan Esra Albayrak hakkında; ipe sapa gelmez şeyler söylendiğine hep birlikte tanık olduk.
  Bu durum karşısında, toplumun her kesiminden gerekli tepkinin verilmesi olumlu ve yerinde bir tavır olmuştur.
  Olay ile ilgili mahkeme süreci başladığı için fazla yorum yapmak istemiyorum.
  Keşke benzer tepkiyi; Meral Akşener, Canan Kaftancıoğlu, Başak Demirtaş ve diğer hanımlara yapılan hakaretler için de gösterebilseydik.
  Hepinizin bildiği gibi, yıllardır; Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım için de "Genelevinde çalışıyordu" gibi saçma sapan şeyler söylenir.
  Bu tür söylemler karşısında; bir kesim kıyameti kopararak karşı çıkarken, bir kesim sessiz kalır, başka bir kesim de bu söylemleri kullanarak ölmüş bir kadına iftira atmayı tercih eder.
  Ölen birinin, Allah ile baş başla kaldığına ve artık onu değerlendirme hakkının, ancak ve yalnız Allah'a ait olduğuna inanan biri olarak ben, bu tür söylemlere hiç inanmadığım halde, öyle bir durum söz konusu olsa bile gündemde tutulmasını hep yadırgarım ve kınarım.
  Yukarıdaki olanları, toplumsal bir kokuşmuşluk olarak değerlendirince ben,  "Zübeyde Hanım'a iftira attırmayacaktık" diyebiliyorum.
  Kadınlarımız hakkındaki abuk subuk söylemler, aklıma, başka bir konuyu getirdi.
  Birkaç hafta önce, bekçilere "Yalnız yaşayan kadınların evlerini gözetleme yetkisi veren" bir düzenleme yapılırken "İyi niyetle gündeme gelen bu düzenleme, yaşama geçerse; bekçiler ile yalnız yaşayan kadınları karşı karşıya getirir ve birçok mahkemelik olay yaşanır" diye yazmıştım. Hala aynı görüşteyim.
  Böyle bir düzenleme için adım atanların amacı, yalnız yaşayan kadınları; kapısına dayanan serserilerden korumak, sarkıntılığı ve kadın cinayetlerini önlemek olabilir.
  Sokaklardaki taciz, tecavüz ve kadın katliamlarını önlemeden böyle bir uygulama ne işe yarar? Bana göre hiçbir işe yaramaz ve "Laf olsun, torba dolsun" türü bir uygulama olur.
  Bekçilik uygulaması ile ilgili olarak benim garibime giden başka bir şey de; gece bekçiliği uygulaması neden kaldırıldı? Neden yeniden uygulamaya konuldu? 
  Gece bekçisinin olmasını isteyenlerden biriyim. Gece bekçileri, geceleri bekçilik yapmalarının yanında, gündüzleri o mahallenin halkıyla iç içe yaşadığı için mahalle halkının çoğunda telefon numarası bulunmaktadır.
  O nedenle, acil bir durum söz konusu olduğunda; -gece bekçisi- olay yerine en erken zamanda ulaşabilecektir.
  Ancak tahsil düzeyi düşük olduğu ve hukuk bilgisi yetersiz kalacağı için bekçilere, abartılı yetkiler verilmesi bekçilerin, hem vatandaşlarla karşı karşıya kalmasına, hem de tatsız olaylar yaşanmasına neden olacaktır.
  Söz hukuktan açılmışken "Çoklu Baro Sistemi" ile ilgili bir şeyler de yazmak gerekirdi ama o konuya, daha sonra değineceğim.
 
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 
 
  YORUMLAR
 
 
  YORUM YAZIN
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz :

Güvenlik Kodu : Güvenlik Kodu
Kod :

 

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA