14:03   KıLıÇDAROĞLU : BIZI BÖLMEK, PARÇALAMAK ISTEYECEKLER   13:13   KıLıÇDAROĞLU VE CHP PM ÜYELERINDEN ANıTKABIR’E ZIYARET   12:17   CHP GENÇLERIN OYUNU ALACAK   13:51   MERSIN’DE YÖRÜK MÜZESI AÇıLDı   13:50   ARSLANKÖYLÜ KADıNLAR, TARIHI HALKEVI’NDE MESLEK ÖĞRENIYOR   13:47   ERDEMLI BELEDIYESI’NIN ÜRETICI İÇIN OLUŞTURDUĞU, "ÜRETICI PAZARı’NDA" PANDEMI TEDBIRLERINE TAM UYULDU   13:45   MEZITLI BELEDIYESI, BOŞ ARSAYı SPOR SAHASıNA ÇEVIRDI   13:44   TOROSLAR’DA "SAĞLıK İÇIN HEPIMIZ İÇIN" DENETIMI   13:42   MERSIN’DE YAZLıK SITELER ARASı PLAJ VOLEYBOL TURNUVASıNıN KURALARı ÇEKILDI   13:41   MUT’TA ANTEP FıSTıĞı HASADıNA BAŞLANDı   13:38   YUVADAN ÇıKAN DENIZ KAPLUMBAĞALARı, DENIZLE BULUŞTU   09:43   DENIZE GIRERKEN DE SOSYAL MESAFEYE UYALıM   22:14   CHP PM ÜYESI NAZLıAKA,ADAYLıĞıNı RESMEN AÇıKLADı   12:54   BABASıNıN ÖLDÜREN ZANLı TUTUKLANDı   12:51   YOLA DÖKÜLEN MAZOT KAZAYA NEDEN OLDU: 2 YARALı   12:48   BAŞKAN SEÇER, AKDENIZ BÖLGESI MUHTAR TEMSILCILERI İLE BULUŞTU   12:40   1800 YıLLıK YAZıTTA DEFINECI TAHRIBATı   12:37   BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESINDEN, YAĞDA MAHALLESI SAKINLERINE SPOR EKIPMANı DESTEĞI   09:15   ÜÇOCAK MAHALLESI’NDE ÇÖP EV TEMIZLENDI   19:43   YENIŞEHIR HALK KART ILE YEREL ESNAFLAR DA KAZANıYOR  
 
     
 
 
image

Okunma : 501  Tarih : 11.07.2020  E-Mail : fatihberkil@hotmail.com

 
Ramazan  Kara.

AYASOFYA CAMİ OLACAK

AYASOFYA CAMİ OLACAK
  Hem İstanbul'da yeteri kadar cami varken ve Ayasofya'nın bir bölümünde ibadet yapılması için kadrolu bir din adamı çalışırken -yani ezan okunup namaz kılınırken- hem de Ayasofya müze olduğu için oradan yıllık yüklüce bir gelir elde edilirken Ayasofya'nın camiye çevrilmesini anlayabilmiş değilim.
  Bu yüzden; bir takım insanların, bu düşüncemi çarpıtarak gereksiz eleştiriler yapacağını bildiğim halde kendimi, bunları yazmak zorunda hissediyorum.
  İnşallah, Ayasofya'nın cami olarak hizmet vermeye başlaması, Müslüman olmayan ülkelerdeki camilerin kullanılması ile ilgili bir soruna neden olmaz.
  Ayasofya'nın -cami olarak- 24 Temmuz günü kılınacak Cuma Namazı ile hizmete açılacağını öğrendiğimde "Keşke başka bir gün olsaydı" diye düşünmeden edemedim.
  24 Temmuz -aynı zamanda- Lozan Antlaşması'nın imzalandığı gün olduğu için yeni tartışmalar doğuracaktır çünkü.
  Oysa ülkemizin,yeni tartışmalar çok sağduyu ve çözüm üretmeye ihtiyacı var.
  Ayasofya'nın, Diyanet Işleri Başkanlığına devredilip cami olarak ibadete açılması, yeni tartışmalara gebe olduğu için gündemdeki çok önemli sorunların çözümüne köstek olacak diye çok korkuyorum.
  Birkaç gün; her şeyi ikinci plana iterek, yatıp kalkıp bu konuyu konuşup tartışacağız çünkü.
  O nedenle ben "Koronavirüsten Sakarya'daki patlamaya, Çoklu Baro Sisteminden Maaş Zammına kadar konuşulacak birçok konu varken, keşke Ayasofya'yı daha sonra gündeme getirseydik." diye düşünüyorum.
  Bu günlerde, böyle bir gündem yaratmanın hiç gereği yoktu bence.
  Çoklu Baro Sistemi ile ilgili yasa kabul edildi. Bu konunun, hukukçular tarafından günlerdir tartışılması ve günlerce tartışılacak olması nedeniyle şimdilik  bir şey yazmak istemiyorum.
  Ölümlere ve yaralanmalara neden olan Sakarya'daki patlama ile ilgili araştırma önergesi reddedildikten birkaç saat sonra, askerlerimizin yaşamını yitirmesine çok üzüldüm ve "Acaba o enkaz kaldırılmadan önce gerektiği gibi soğutulmadı mı?" diye düşünmeden edemedim.
  O enkaz, özel araçlar ve o konuda uzman bir ekiplerle kaldırılmak yerine neden belediyeye ait bir kamyonla ve askerlerimizin yardımıyla kaldırıldı?
  Onu da anlamış değilim.
  Bayrama sayılı günler kaldığı için "Bayram ikramiyesi ile ilgili de bir şeyler yaz" diyenler olduğu için yazımı, o konuya kısaca değinerek bitirmek istiyorum.
  Enflasyon ve maaşlar arttığı halde bayram ikramiyesi, yıllardır aynı kaldı. O nedenle, bu bayramda zamlı ikramiye beklemek hepimizin beklentisi.
  Dilerim ve umarım, Ayasofya'nın cami olarak hizmet vermeye başlaması; bayram ikramiyesinin artmasına ve bir takım yurtlar ile Kur'an Kurslarında yaşanan Çocuk istismarlarının bitmesine de neden olur.
 
 
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 
 
  YORUMLAR
 
 
  YORUM YAZIN
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz :

Güvenlik Kodu : Güvenlik Kodu
Kod :

 

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA