09:08   AKDENIZ BELEDIYESI, ‘EĞLENCEDE DE FıRSAT EŞITLIĞI’ SAĞLıYOR   07:57   MERSIN’IN GÜLÜMSETEN HIZMET ARAÇLARı   03:43   BOŞ ARSADA YETIŞTIRILEN MıSıRLAR IÇIN HASAT SEVINCI   02:11   CHP KADıN KOLLARı GENEL BAŞKANı AYLIN NAZLıAKA’DAN İSTANBUL SÖZLEŞMESI TALIMATı   01:18   AILELER DANıŞMANLıK HIZMETI ALıYOR, ÇOCUKLAR OYUN ATÖLYESINDE EĞLENIYOR   00:58   BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI GSK, YENI SEZONA HAZıR   20:21   BAŞKAN ÖZYIĞIT, ÇALıŞMALARı YERINDE INCELEDI   16:53   CHP MYK 37’NCI OLAĞAN KURULTAY SONRASıNDA ILK TOPLANTıSıNı YAPTı   15:15   OĞUZ KAAN SALıCı’DAN ILK MESAJ   13:10   CHP MYK BELLI OLDU! İŞTE 16 KIŞILIK YENI A TAKıMı   11:28   YAŞ MEYVE SEBZE İHRACATıNDA TEMMUZ BEREKETI   23:27   CHP KADıN KOLLARı KURULTAYı’NDA AYLIN NAZLıAKA YENI BAŞKAN SEÇILDI   20:50   MEZITLI BELEDIYESI VE ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNÜN ORTAK MÜCADELESI BAŞARıYı GETIRDI.   09:54   MERSIN BÜYÜKŞEHIR BELEDIYE BAŞKANı VAHAP SEÇER, SILIFKE’NIN KıRSAL MAHALLELERINI GEZDI   23:29   TOROSLARıN ZIRVESINDE, KÖYLÜLERIN TENIS HEYECANı   23:20   BÜYÜKŞEHIR, ÇOCUKLARı SANATA YÖNLENDIRIYOR   23:01   BAŞKAN SEÇER, TIRAT MUTFAK ATÖLYESI’NIN AÇıLıŞıNA KATıLDı   22:17   ARATOS’U GÜNEŞE ÇıKARMAK IÇIN ILK KAZMA VURULDU   14:03   KıLıÇDAROĞLU : BIZI BÖLMEK, PARÇALAMAK ISTEYECEKLER   13:13   KıLıÇDAROĞLU VE CHP PM ÜYELERINDEN ANıTKABIR’E ZIYARET  
 
     
 
 
image

Okunma : 507  Tarih : 11.07.2020  E-Mail : fatihberkil@hotmail.com

 
Ramazan  Kara.

AYASOFYA CAMİ OLACAK

AYASOFYA CAMİ OLACAK
  Hem İstanbul'da yeteri kadar cami varken ve Ayasofya'nın bir bölümünde ibadet yapılması için kadrolu bir din adamı çalışırken -yani ezan okunup namaz kılınırken- hem de Ayasofya müze olduğu için oradan yıllık yüklüce bir gelir elde edilirken Ayasofya'nın camiye çevrilmesini anlayabilmiş değilim.
  Bu yüzden; bir takım insanların, bu düşüncemi çarpıtarak gereksiz eleştiriler yapacağını bildiğim halde kendimi, bunları yazmak zorunda hissediyorum.
  İnşallah, Ayasofya'nın cami olarak hizmet vermeye başlaması, Müslüman olmayan ülkelerdeki camilerin kullanılması ile ilgili bir soruna neden olmaz.
  Ayasofya'nın -cami olarak- 24 Temmuz günü kılınacak Cuma Namazı ile hizmete açılacağını öğrendiğimde "Keşke başka bir gün olsaydı" diye düşünmeden edemedim.
  24 Temmuz -aynı zamanda- Lozan Antlaşması'nın imzalandığı gün olduğu için yeni tartışmalar doğuracaktır çünkü.
  Oysa ülkemizin,yeni tartışmalar çok sağduyu ve çözüm üretmeye ihtiyacı var.
  Ayasofya'nın, Diyanet Işleri Başkanlığına devredilip cami olarak ibadete açılması, yeni tartışmalara gebe olduğu için gündemdeki çok önemli sorunların çözümüne köstek olacak diye çok korkuyorum.
  Birkaç gün; her şeyi ikinci plana iterek, yatıp kalkıp bu konuyu konuşup tartışacağız çünkü.
  O nedenle ben "Koronavirüsten Sakarya'daki patlamaya, Çoklu Baro Sisteminden Maaş Zammına kadar konuşulacak birçok konu varken, keşke Ayasofya'yı daha sonra gündeme getirseydik." diye düşünüyorum.
  Bu günlerde, böyle bir gündem yaratmanın hiç gereği yoktu bence.
  Çoklu Baro Sistemi ile ilgili yasa kabul edildi. Bu konunun, hukukçular tarafından günlerdir tartışılması ve günlerce tartışılacak olması nedeniyle şimdilik  bir şey yazmak istemiyorum.
  Ölümlere ve yaralanmalara neden olan Sakarya'daki patlama ile ilgili araştırma önergesi reddedildikten birkaç saat sonra, askerlerimizin yaşamını yitirmesine çok üzüldüm ve "Acaba o enkaz kaldırılmadan önce gerektiği gibi soğutulmadı mı?" diye düşünmeden edemedim.
  O enkaz, özel araçlar ve o konuda uzman bir ekiplerle kaldırılmak yerine neden belediyeye ait bir kamyonla ve askerlerimizin yardımıyla kaldırıldı?
  Onu da anlamış değilim.
  Bayrama sayılı günler kaldığı için "Bayram ikramiyesi ile ilgili de bir şeyler yaz" diyenler olduğu için yazımı, o konuya kısaca değinerek bitirmek istiyorum.
  Enflasyon ve maaşlar arttığı halde bayram ikramiyesi, yıllardır aynı kaldı. O nedenle, bu bayramda zamlı ikramiye beklemek hepimizin beklentisi.
  Dilerim ve umarım, Ayasofya'nın cami olarak hizmet vermeye başlaması; bayram ikramiyesinin artmasına ve bir takım yurtlar ile Kur'an Kurslarında yaşanan Çocuk istismarlarının bitmesine de neden olur.
 
 
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 
 
  YORUMLAR
 
 
  YORUM YAZIN
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz :

Güvenlik Kodu : Güvenlik Kodu
Kod :

 

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA