6 Aralık 2023 Çarşamba

13:01   BAŞKAN ABDULLAH ÖZYİĞİT "ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE DE GÖNÜLLÜLERİMİZLE BİRLİKTE EMEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ"   12:54   TARSUSLU KADINLAR, KADIN HAKLARI GÜNܒNDE İLK DEFA ANITKABİR’İ ZİYARET ETTİ   12:38   YENİŞEHİR HALK KART’IN KASIM AYI TUTARLARI YATIRILDI   11:59   BELEDİYE ÇALIŞMALARINA MEZİTLİ GÖNÜLLÜLERİNDEN TAM DESTEK   11:50   ‘ÇOCUK MECLİSİ’ ÜYELERİ BİLİME VE SANATA DOYDU, BÜYÜKŞEHİR’İN FAALİYETLERİNİ YERİNDE İNCELEDİ   22:32   BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKANI RIZA AKPOLAT: BEŞİKTAŞ 2019 YILINA KADAR HEP SİYASİ TERCİHLERİNDEN DOLAYI CEZALANDIRILMIŞ BİR İLÇE”   21:30   ÖZGÜR ÖZEL, HACIBEKTAŞ BELEDİYE BAŞKANI ARİF YOLDAŞ ALTIOK İLE TBMM`DE BİR ARAYA GELDİ   20:46   FİNLANDİYA BÜYÜKELÇİSİ HAMALAİNEN: NATO`YA ÜYELİĞİMİZİ ONAYLAYAN TÜRKİYE VE DİĞER ÜYELERE TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUZ. İSVEÇ`İN NATO ÜYELİĞİNİN DE TÜRKİYE VE MACARİSTAN TARAFINDAN ONAYLANMASINI DİLİYORUZ   20:28   HDP İZMİR İL BİNASI`NA YÖNELİK SALDIRI… SEZGİN TANRIKULU: “HESABINI ADALET VE KALKINMA PARTİSİ`NİN VERMESİ LAZIM VEYA KENDİSİ ORTAK DEĞİLSE BUNUN HESABINI SORMASI LAZIM”   20:11   CHP`NİN KADIN TEMSİLİYETİNİN YETERSİZLİĞİ İLE İLGİLİ ARAŞTIRMA ÖNERGESİ, TBMM GENEL KURULU`NDA AKP VE MHP TARAFINDAN REDDEDİLDİ   20:07   ÖZGÜR ÖZEL, CHP MANİSA İL ÖRGÜTÜYLE TBMM`DE BİR ARAYA GELDİ   20:06   İYİ PARTİ KADIN POLİTİKALARI BAŞKANI YÜKSEL: "KADINLARIN TOPLUMDA EŞİT VE ADİL BİR ŞEKİLDE TEMSİL EDİLMELERİ, DEMOKRASİMİZİN VE İNSAN HAKLARININ VAZGEÇİLMEZ BİR PARÇASIDIR"   19:26   ÖZGÜR ÖZEL, CHP AYDIN İL ÖRGÜTÜYLE TBMM`DE BİR ARAYA GELDİ   18:21   İBRHİM SANİ GÖKMEN, CHP AKDENİZ BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNU YAPTI   18:19   DOĞAN TANIŞ, BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI   18:15   BAYRAM YILDIRMAZ, CHP BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI   18:12   DENİZ DEMİR: “EKONOMİK KRİZ, ÜNİVERSİTE TERCİHLERİNE YANSIYACAK KADAR DERİN BİR YOKSULLUK YARATTI"   18:05   BAYRAM GÜNEŞ CHP’DEN MECLIS ÜYESI ADAY ADAYı   18:03   ESKİ CHP İZMİR MİLLETVEKİLLERİ TACETTİN BAYIR VE MUSA ÇAM, ‘ÖN SEÇİM` ÇAĞRISIYLA İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI`NA ADAY ADAYI OLDU   17:30   VAHAP SEÇER: MERSİN HALKINI 5. ULUSLARARASI MERSİN MARATONU İÇİN 10 ARALIK`TA ÖZGECAN ASLAN MEYDANI`NA DAVET EDİYORUM  
 
     
   

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YUNUS EMRE: “CHP`LİLERE MÜCADELE ETMEKTEN VAZGEÇMEK YAKIŞMAZ. BÜTÜN BU ZORLUKLARI GÜÇ BİRLİĞİYLE AŞACAĞIZ”


CHP Genel Başkan Yardımcısı Yunus Emre, “Bütün bu zorlukların içerisinden, bütün zorbalıklara karşı bir arada olarak, omuz omuza vererek, dayanışma içerisinde olarak bu zorlukları aştık. Bugünde önümüzde iki yol var. Ya pes edeceğiz, havlu atacağız ama ben eminim ki Atatürk`ün kurduğu bu partinin hiçbir üyesi bu anlayışta olmaz, CHP`lilere mücadele etmekten vazgeçmek yakışmaz. Bütün bu zorlukları güç birliğiyle aşacağız” dedi.

 

Tarih : 30 Eylül 2023 Cumartesi 13:16   Okunma : 143

Haber: ÇAĞATAN AKYOL - Kamera: ADEM KARABAYIR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yunus Emre, “Bütün bu zorlukların içerisinden, bütün zorbalıklara karşı bir arada olarak, omuz omuza vererek, dayanışma içerisinde olarak bu zorlukları aştık. Bugünde önümüzde iki yol var. Ya pes edeceğiz, havlu atacağız ama ben eminim ki Atatürk`ün kurduğu bu partinin hiçbir üyesi bu anlayışta olmaz, CHP`lilere mücadele etmekten vazgeçmek yakışmaz. Bütün bu zorlukları güç birliğiyle aşacağız” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Yunus Emre, bugün yapılan CHP 38. Kocaeli İl Kongresi`nde divan başkanı olarak seçildi. Kongrenin açılışında konuşan Emre, şunları söyledi:

“CHP sıradan bir parti değildir. Bunu çok iyi biliyoruz. Bu 38 sayısının, 38. kongre olmasının bir önemli boyutunu da dikkatlerinize sunmak istiyorum. CHP`nin aslında birinci kongresi, 1927 yılında Ankara`da toplanıyor. Büyük Atatürk bu kongreye büyük önem veriyor. Bu nedenle çıkıyor kürsüye, 7 gün boyunca Kurtuluş Savaşı`nı kendi cephesinden anlattığı eserini, Nutuk adlı eserini CHP`nin bu kongresinde okuyor, bununla da yetinmiyor. Aynı metni bir kongre kararı olarak kurultayın önüne sunuyor ve oybirliğiyle Atatürk`ün nutku, kongre kararı olarak kabul ediliyor. Aynı kongrede büyük Atatürk bir şey daha yapıyor. Bir önerge veriyor, kongre divan başkanlığına diyor ki bu önergeyle: `Bugün Ankara`da toplanan bu kurultay, bizim iki numaralı kurultayımızdır. CHP`nin birinci kurultayı 4 Eylül 1919`da Sivas`ta toplanan Anadolu ve Rumeli Müdafa-i Hukuk Cemiyeti`nin kongresi, Sivas Kongresi CHP`nin birinci kurultayıdır.` Kararını Atatürk`ün imzasının olduğu önergeyle CHP kurultayı olarak kabul ediyor.

CHP, GERÇEKTEN DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BİR PARTİDİR”

Bugün 38. kurultayımıza giderken geriye doğru saydığımızda biliyoruz ki bir numaralı kurultayımız, Sivas Kongresi`dir. Biz böyle bir partiyiz. CHP, gerçekten dünyada eşi benzeri olmayan bir partidir. Kurtuluş Savaşı`nın içerisinden çıkmış, cumhuriyeti kurmuş; devrimleri gerçekleştirmiş, Türkiye`yi çok partili demokrasiye taşımış, solun, sosyal demokrasinin evrensel ilkelerini Türkiye`nin gündemine getirmiş bir partidir. CHP sıradan bir parti değildir diyor Bilsay hoca. CHP programları üzerine yazılan bir eserin önsözünde diyor. Niye sıradan bir parti değildir? Çünkü, bir yandan tarihten getirdiği, kendi köklerinden getirdiği bir değişmez özü vardır CHP`nin. Kadın erkek eşitliğini savunur, ulusal egemenliği savunur; laikliği savunur; Türkiye`yi çağdaş uygarlık seviyesine taşımak için atılmış bütün adımları başta cumhuriyetin kurulmasını savunan bir partidir. Ama bir yandan da o gün Türkiye için ne lazımsa, çağın gereği neyse, en doğru fikir neyse onu Türkiye`nin gündemine getiren parti, CHP`dir diyor. Biz böyle bir partiyiz.

BURALARDAN ÖNEMLİ KARARLAR ÇIKACAK”

CHP olarak büyük görevlerle karşı karşıyayız. Geçmişte bıraktığımız Mayıs seçimlerinde Maalesef istediğimiz sonuçları alamadık. Seçimlerde başarılı olmaya çok yaklaştık. 25 milyonun üzerinde sayın Genel Başkanımız bir destek buldu ama bu oy, seçimleri kazanmaya yetmedi. Tabii ki bu konu üzerine hep beraber konuşacağız. Tartışacağız. Görüşler ortaya konulacak. Bugün Kocaeli Kongresi`nde divan başkanı olarak karşınızdayım. CHP`nin üyeleri olarak çok büyük bir ailenin birer parçasıyız. Aile içerisinde bugün bu konuları değerlendireceğiz. Gelecekte de değerlendireceğiz. Buralardan önemli kararlar çıkacak. Kararlar buralardan çıkacak.

GEÇMİŞTE, PARTİDE DAHA FAZLA KONUŞMA, TARTIŞMA, BİR ARAYA GELME İMKANLARI OLUYORDU”

Bir özeleştiri tabii yapmak lazım. Geçmişte, partide daha fazla konuşma, tartışma, bir araya gelme imkanları oluyordu. Bunlar Maalesef son dönemde önemli ölçüde ne yazık ki azaldı. Geçmişte bizim tüzüğümüzde örneğin küçük kurultay vardı. Danışma kurulları çok daha düzenli biçimde yapılıyordu. Bunları yapmamız lazım. Unutmayalım ki salt bir zorbalık olmayacaksa eğer aramızdaki ortaklıklar, bizi bir arada tutan değerler, müşterek olanlar hayatımıza yön veriyorsa, bunları tartışıyorsak bir zorbalık olmaktan çıkar. O bakımdan bu kongrelerdeki konuşmaları, tartışmaları çok önemsiyorum.

BÜTÜN BU ZORLUKLARI GÜÇ BİRLİĞİYLE AŞACAĞIZ.”

Bütün bu zorlukların içerisinden, bütün zorbalıklara karşı bir arada olarak, omuz omuza vererek, dayanışma içerisinde olarak bu zorlukları aştık. Bugünde önümüzde iki yol var. Ya pes edeceğiz, havlu atacağız ama ben eminim ki Atatürk`ün kurduğu bu partinin hiçbir üyesi bu anlayışta olmaz, CHP`lilere mücadele etmekten vazgeçmek yakışmaz. Bütün bu zorlukları güç birliğiyle aşacağız.”

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2023 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA