29 Eylül 2022 Perşembe

01:40   ERDOĞAN: ENFLASYONDAN ÖNCE FAİZE BAKIYORUM. FAİZ ORANINI YÜZDE 12`YE İNDİRDİK. YUKARI ÇIKMA YOK ARTIK, DAHA DA İNECEK   21:38   MGK BİLDİRİSİ: “YUNANİSTAN YÖNETİMİNİN BEYHUDE ÇABALARINA KARŞI MİLLETİMİZİN HAK VE MENFAATLERİNİN MUHAFAZASI İÇİN ULUSLARARASI HUKUK ÇERÇEVESİNDEKİ HER TÜRLÜ MEŞRU YÖNTEM VE ARACI KULLANMAKTAN İMTİNA ETMEYECEĞİMİZ KUVVETLE VURGULANMIŞTIR”   21:25   ANKARALI KADINLARDAN İRAN`DAKİ ‘MAHSA AMİNİ` PROTESTOLARINA DESTEK: “HİÇBİR KARANLIK SONSUZA KADAR SÜRMEZ”   20:56   İSTANBUL BOĞAZI GÜNEY-KUZEY YÖNLÜ OLARAK GEMİ TRAFİĞİNE AÇILDI   19:22   KARAMOLLAOĞLU`NU ZİYARET EDEN KILIÇDAROĞLU: “GÜNDEMLE İLGİLİ SAYIN GENEL BAŞKANA BİLGİ VERDİM”   19:01   ETEM ÇALIŞKAN’IN SERGİSİ, SANATSEVERLERDEN BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR   18:59   BAŞSAVCI ÖZTOPRAK, MGC’Yİ ZİYARET ETTİ   18:55   LÖSEMİYLE YOLCULUK PROJESİ, LÖSEV AİLELERİNİ BULUŞTURDU   18:54   MURAT EMİR: SAĞLIK BAKANLIĞI, BU YIL DA GRİP AŞISININ TEDARİKİNDE VE DAĞITIMINDA SORUNLAR YAŞIYOR   18:50   TARSUS TSO’DA SİGORTA KOMİTESİ YENİ DÖNEM HEDEFLERİNİ KONUŞTU   18:49   SAYIŞTAY RAPORU: GÖÇ İDARESİ 2021`DE; AB PROJESİ BÜTÇESİNDEN 78 MİLYON, BM PROJESİ BÜTÇESİNDEN 30 MİLYON LİRA HARCADI   18:48   GELECEĞE YATIRIM YAPIYORUZ   18:47   TOTALENERGİES’E İKİ YENİ DİSTRİBÜTÖR   18:45   “TERÖRÜ VE DESTEKÇİLERİNİ ŞİDDETLE, NEFRETLE KINIYORUZ”   18:43   SULTAN BOZKURT’TAN ESKİ SEVGİLİYE: “TİTANİK” BİLE SENİN KADAR BATMADI   18:41   MUTLU ÜRETİCİYE BÜYÜK KOLAYLIK    18:40   İSTANBUL BOĞAZI, DÜMENİ KİLİTLENEN GEMİ NEDENİYLE TRAFİĞE KAPATILDI   18:33   TOROSLAR ZABITASI, ÇEVRE KİRLİLİĞİNE GEÇİT VERMİYOR   18:31   VELİ AĞBABA: NE HİKMETSE BU TERÖRİSTİN KENDİLERİ TARAFINDAN SERBEST BIRAKILDIĞINI HİÇ SÖYLEMİYORLAR   18:26   SEYİT TORUN: "BUGÜN İKLİM KRİZİ ÇOK BÜYÜK DEĞİLSE, CHP`Lİ BELEDİYELER SAYESİNDE"  
 
     
   

Özel Sağlık Sektöründe Dijital İk Programları: Yeni Oyun Kurucu Hero


Günümüzde toplumlar ve işletmeler sosyal, ekonomik, kültürel ve teknolojik açıdan hızlı ve sürekli değişimin yaşandığı bir dönem içerisindedirler. Özellikle teknoloji, her geçen saniye değişmekte ve birçok farklı teknolojik ürün, sistem hayatımıza girmektedir. Globalleşmeyle birlikte iş dünyasında birçok iş kolu ve hizmet değişimin eşiğindedir. Her geçen gün değişen teknoloji ile birlikte bazı meslek kollarına ihtiyaç kalmazken bazı meslek kollarında dijital dönüşüm yaşanmaktadır. Dolayısıyla firmalar sektörde devamlılıklarını sağlayabilmek, ilerleyebilmek, en önemlisi ise büyük resimde fark yaratırken aynı zamanda öne çıkabilmek için kendilerini dijitale adapte etmek zorunda kalmaktadır

 

Tarih : 6 Aralık 2021 Pazartesi 18:30   Okunma : 306

Günümüzde toplumlar ve işletmeler sosyal, ekonomik, kültürel ve teknolojik açıdan hızlı ve sürekli değişimin yaşandığı bir dönem içerisindedirler. Özellikle teknoloji, her geçen saniye değişmekte ve birçok farklı teknolojik ürün, sistem hayatımıza girmektedir. Globalleşmeyle birlikte iş dünyasında birçok iş kolu ve hizmet değişimin eşiğindedir. Her geçen gün değişen teknoloji ile birlikte bazı meslek kollarına ihtiyaç kalmazken bazı meslek kollarında dijital dönüşüm yaşanmaktadır. Dolayısıyla firmalar sektörde devamlılıklarını sağlayabilmek, ilerleyebilmek, en önemlisi ise büyük resimde fark yaratırken aynı zamanda öne çıkabilmek için kendilerini dijitale adapte etmek zorunda kalmaktadır

Kurumlara en önemli rekabet gücü sağlayan insan faktörünü bünyelerine kazandıran insan kaynakları da bu dijital dönüşümden en çok etkilenen birimlerden olmuştur.

İnsan kaynakları birimi eskiden sadece resmi işlemlerin yapıldığı personel müdürlüğü vasfındayken değişen kuşaklar, çalışma şartları ve modellerinden sonra artık insan odaklı bir anlayış ile yönetimin stratejik iş ortağı olarak varlığını sürdürmektedir. Bu yeni kimliği ile insan kaynakları departmanı, kurumuna, minimum gider ve zamanla maksimum verimi ve katkıyı sağlayarak kendi alanında fark yaratabilir hale gelmiştir. Kurumsal dönüşümün başlangıcı, insan kaynaklarının işleyişinin bu dönüşüme adapte olmasından ve kurum içerisinde bu dönüşümü kurumun kültürü haline getirmesinden geçmektedir. Dolayısıyla insan kaynaklarının çizdiği yol haritası, kurumun kendi sektöründeki yol haritasına da katkı sağlamaktadır. Aynı açıdan değerlendirildiğinde günümüz şartlarında bu dönüşümlere kendisini en hızlı şekilde adapte edip yol haritasını güncellemesi gereken sektörlerin başında da sağlık sektörü gelmektedir.

 Zorlu pandemi şartlarını da göz önüne alırsak insan sağlığının en çok tehdit altında olduğu bu dönemde sağlık sektöründeki insan kaynaklarının işi diğer sektördeki insan kaynaklarına oranla bir hayli güçleşmektedir. Sağlık sektöründeki çalışma şartlarının zorluğu, ağırlıklı olarak vasıflı mesleklerdeki insanları bulma, bulunan nitelikli çalışanları kuruma kazandırırken onları hem geliştirme hem de kariyer rotalarını doğru şekilde çizme gerekliliği sağlık sektöründeki insan kaynakları yönetimini diğer sektörlere oranla daha zorlu ilerleyen bir süreç haline getirmektedir. Dolayısıyla globalleşmeyle birlikte yapay zekaya bağlı ortaya çıkan birçok hizmetin bütünleşik sistemler içinde birbirleri ile entegre edilmesi hem zamandan kazanç hem de maddi anlamda kâr sağlamaktadır. Değişimin getirdiği bu kolaylıklar sayesinde de dijital yazılımlar, firmaların iş yükünü azaltırken aynı zamanda çalışan açısından bakılınca da bu firmaların tercih edilen iş yeri haline gelmelerine, bu sayede firmaya en büyük katma değeri sağlayan gücü yani insan faktörünü kuruma kazandırmaktadırlar. Doğru insan gücüne sahip bir kurum ise uzun vadeli olarak sektördeki paydaşları ile rekabet ederek doğru hamlelerle gelişimini sürdürebilir konuma gelmektedir.

Dijitalleşen İK’ya yeni bir kahraman: HERO

Artı365 Danışmanlık olarak geliştirdiğimiz dijital insan kaynakları yazılımı ‘HERO’ sayesinde özel sağlık kuruluşları; iş başvurusunda bulunan tüm adayların CV havuzunu oluşturabilir, bu havuzdan seçilen adayların mülakatını düzenleyip, işe alım süreçlerini organize edebilir. Yeni başlayan personellerin HERO sistemine giriş yapmalarını sağlayacak isimlerine özel oluşturulmuş kullanıcılar ile yönetici ve personel arasındaki bağ, sistem üzerinden kontrollü bir şekilde yönetilebilir. Personeller istek ve taleplerini sistem üzerinden iletebilirken bu talepler doğrultusunda sınırsız sayıda onaylayıcı kişi belirlenerek onay süreci istenilen doğrultuda planlanabilir. Personeller bu alanda izin, avans, eğitim talebi, işe giriş bildirimi, bilgi güncelleme vb. birçok isteği yöneticilerinden talep edebilir. Yöneticinin onayından geçmeyen hiçbir talep onaylanmış olarak gözükmeyeceğinden bu süreç takip edilebilir bir şekilde düzenlenmiş olacaktır. Ayrıca devamsızlık ve disiplin süreçleri sistem üzerinden takip edilip ilgili evraklar personele yönlendirilerek konu ile alakalı kendisinden savunma talebinde bulunarak kayıtları oluşturulabilir.

Tüm bunların yanında sağlık sektöründe ekstra önem taşıyan kalite yönetimi, evrak sirkülasyonunun yoğun olduğu bir birimdir fakat ‘Form ve Basım Yönetimi’ modülümüz sayesinde tüm kalite birimi, form ve yönergeleri personelin ulaşabileceği bir konumda bulundurarak istenilen zamanda hızlıca ulaşılabilecek bir düzende ayarlayabilir. Personelin tüm evrakları taranarak sistemde ‘Doküman’ yönetimi modülümüzdeki ‘Kişisel’ alanına kaydedilir ve bu evraklar KVKK kuralları dâhilinde saklanır. Uzaktan çalışma modülümüzde, icap nöbeti için görevlendirilen personellerin kayıtları tutulabilirken ayrıca sistem üzerinde uzaktan çalışma yapan personeller de listelenebilir. Personellere uygulanacak performans ve çalışan memnuniyeti anketleri sistem üzerinden oluşturularak gizli yanıt yöntemi ile şeffaf bir anket çalışması sağlanabilir.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA