28 Eylül 2022 Çarşamba

21:40   MSB: GÖLCÜK TERSANE KOMUTANLIĞIMIZDA MEYDANA GELEN İŞ KAZASINDA SÖZLEŞMELİ ER ENES BIYIK ŞEHİT OLDU   21:11   CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU, DAVUTOĞLU`NU ZİYARET ETTİ   21:06   KILIÇDAROĞLU: “AH ERDOĞAN AH… KAFANDAKİ TİLKİLER KAÇINILMAZ OLARAK DİLİNE VURUYOR. KADIN HAKLARINA İNANMAYAN SEN, BUNU SADECE OY ALMAK İÇİN BİR İŞ GİBİ GÖRÜRSÜN”   19:19   TGC BAŞKANI OLCAYTO: SANSÜR, SADECE HABERİ, KİTABI, SİNEMAYI, SANATI ETKİLEMİYOR. GİYİMİMİZE, YAŞAM BİÇİMİMİZE KADAR DAYATILAN BİR SANSÜR SÖZ KONUSU   18:50   ŞANLIURFA`NIN ULUAĞAÇ KÖYÜNDE ÖĞRENCİLER, KOMŞU KÖYDEKİ OKULA YÜRÜYEREK GİDİP GELİYOR: “İKİ YILDIR SERVİSİMİZ YOK. KIŞIN ÇOK ZORLANIYORUZ. YETKİLİLERDEN SERVİS İSTİYORUZ”   18:49   ERDOĞAN: YILBAŞINDA TÜM KESİMLERİN GELİRLERİNİ CİDDİ ŞEKİLDE YÜKSELTEREK REFAH KAYBINI GİDERMEKTE KARARLIYIZ   18:37   GENEL İŞ`TEN KEMAL KILIÇDAROĞLU`NA ZİYARET   18:27   EGM: MERSİN`DEKİ TERÖR SALDIRISIYLA İLGİLİ PAYLAŞIM YAPAN 22 SOSYAL MEDYA KULLANICISI HAKKINDA ADLİ İŞLEM BAŞLATILDI   18:10   RİZE`DE GAZETECİ GENÇAĞA KARAFAZLI`NIN YARGILANDIĞI DAVANIN DURUŞMASI 20 ARALIK`A ERTELENDİ   18:02   ABDURRAHMAN TUTDERE, SİNCİKLİ DEPREMZEDELERİN MAĞDURİYETİNE DİKKAT ÇEKTİ: "NEDEN MUHAMMED MUSTAFA`YI KIŞIN SOĞUĞUNDA KONTEYNERE MECBUR BIRAKIYORSUNUZ?"   17:50   KILIÇDAROĞLU: GÖLE`DE MEYDANA GELEN DEPREM NEDENİYLE BÖLGEDEKİ TÜM VATANDAŞLARIMIZA GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİ İLETİYORUM   17:50   TBB BAŞKANI SAĞKAN: "TAHİR ELÇİ CİNAYETİNİN GÜNLÜK SİYASİ HESAPLARA ALET EDİLMESİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”   17:42   VELİ AĞBABA: "SEN DEVLETSİN, TERÖRİSTSE NİYE SERBEST BIRAKTIN, NİYE TAKİP ETMEDİN? BU TERÖRİST, PKK İLE ÇÖZÜM SÜRECİ YÜRÜTÜLÜRKEN SERBEST BIRAKILMIŞ"   17:31   OYA ERSOY: "MAHSA AMİNİ`NİN ÖLDÜRÜLMESİNİN PROTESTO EDİLMESİ ESKİŞEHİR EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ`NÜ NEDEN RAHATSIZ ETMİŞTİR?”   17:30   MSB: SURİYE`NİN KUZEYİNDE SALDIRI HAZIRLIĞINDA OLDUĞU TESPİT EDİLEN VE TACİZ ATEŞİ AÇAN 13 PKK/YPG`Lİ TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ   17:18   ÜRETİCİLERDEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN`A "ELEKTRİK" TEPKİSİ: "ÇİFTÇİLER ELEKTRİK DESTEĞİ İSTİYOR"   17:15   SES MALATYA ŞUBESİ`NDEN `PROMOSYON` EYLEMİ: “ÜCRETLERİMİZ ÜZERİNDEN BANKALARIN ELDE ETTİĞİ KÂRDAN PAYIMIZI İSTİYORUZ"   16:55   GENÇLER! İYİ Kİ MERSİN’E GELDİNİZ   16:53   KILIÇDAROĞLU İLE UYSAL BİR ARAYA GELDİ. KILIÇDAROĞLU MERSİN`DEKİ SALDIRIYI KINADI: "İNSANLIK SUÇUNA KARŞI ORTAK TAVIR TAKINMAK DA SİYASETÇİ OLARAK BİZİM GÖREVİMİZ"   16:36   MUSTAFA SARIGÜL: TARAFSIZ CUMHURBAŞKANI , GÜÇLÜ BİR MECLİS VE BAĞIMSIZ YARGIDAN YANAYIZ  
 
     
   

DEVA PARTİLİ HATİPOĞLU`NDAN, KAMU KURUMLARINDAKİ COVİD-19 TEDBİRLERİNİN YÜRÜRLÜKTEN KALDIRILMASINA ELEŞTİRİ: "TÜRKİYE YİNE DENEME YANILMA YÖNTEMİYLE İLERLEYECEK"


Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkan Yardımcısı Aysun Hatipoğlu, COVID-19 Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik Tedbirler ile ilgili genelgenin yürürlükten kaldırılması kararı ile ilgili “Anlaşıldığı kadarıyla virüs yayılım durumuna göre önlemler peyderpey alınacak. Yani Türkiye yine deneme yanılma yöntemiyle ilerleyecek” dedi.

 

Tarih : 9 Nisan 2022 Cumartesi 16:11   Okunma : 293

BURCU KAHRİMAN

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkan Yardımcısı Aysun Hatipoğlu, COVID-19 Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik Tedbirler ile ilgili genelgenin yürürlükten kaldırılması kararı ile ilgili “Anlaşıldığı kadarıyla virüs yayılım durumuna göre önlemler peyderpey alınacak. Yani Türkiye yine deneme yanılma yöntemiyle ilerleyecek” dedi.

“COVID-19 Kapsamında Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Normalleşme ve Alınacak Tedbirler" konulu genelge Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`ın imzasıyla yürürlükten kaldırıldı. DEVA Partisi Sağlık Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Aysun Hatipoğlu, genelgenin yürürlükten kaldırılmasını ANKA Haber Ajansı`na değerlendirdi. Hatipoğlu, şunları söyledi:

“TEDBİRİ DE ELDEN BIRAKMAMAK GEREKİYOR”

Covid-19 salgınında günlük vaka ve vefat sayılarının düşmesiyle birlikte normalleşme kararları da adım adım gelmeye devam ediyor. Resmî Gazete`nin bugünkü sayısında Sayın Cumhurbaşkanı`nın imzasıyla kamu çalışanlarına yönelik tedbirlerin kaldırıldığına dair bir genelge yayınlandı biliyorsunuz. Artık koronavirüs salgını ile mücadele Sağlık Bakanlığı ve bilim kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda ilerleyecek. Ancak salgının yavaş yavaş şiddetini kaybettiğini görmek son derece sevindirici olmakla beraber tedbiri de elden bırakmamak gerekiyor.

“TÜRKİYE YİNE DENEME YANILMA YÖNTEMİYLE İLERLEYECEK”

Hatırlarsanız geçtiğimiz yaz aylarına girerken bunu acı bir şekilde tecrübe etmiştik. Vaka sayısının birazcık düşmesi ile aniden normalleşme kararları alınmıştı. Ve pandemi tekrar patlamıştı. Arkasından vefatlar, ekonomik kayıplar derken son derece dramatik bir tablo ortaya çıkmıştı. Plansızlığı çok acı bir şekilde yaşadık. Yüzbinlerce eve ateş düştü. Bu yeni kararla kamu kurum çalışanlarından 60 yaş üstü, hamilelik, kronik hastalık gibi hassas durumda olanların nasıl korunacağı konusu henüz net değil. Anlaşıldığı kadarıyla virüs yayılım durumuna göre önlemler peyderpey alınacak. Yani Türkiye yine deneme yanılma yöntemiyle ilerleyecek.

Biz DEVA Partisi olarak pandeminin başından beri mücadelenin yapısallaştırılmış bir şekilde bilimsel gerçeklerle ve veriye dayalı bir program ile yapılması gerektiğini söyledik.  Filyasyon, tarama ve test yönetmelerinin bölgesel hatta il bazında yapılarak veri üretilmesine bu verilerin etkin şekilde analiz edilmesini ve böylece pandemi ile mücadelenin veriye dayalı bir şekilde gerekli yerde gerekli müdahale şeklinde yapılması gerektiğini söyledik. Maalesef diğer pek çok alanda olduğu gibi Covid-19 gibi yaklaşık 100 bin kişinin canına mal olmuş bir felaket el yordamıyla, günlük, çelişkili kararlarla yönetildi bugüne kadar.”

“BUNDAN SONRASINI DOĞRU ZAMANDA, DOĞRU MÜDAHALE İLE İLERLETMEK GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ”

Resmi istatistiklere göre pandeminin başından bu yana ülkemizde 100 bine yakın kişi hayatını kaybetti. Uluslararası kuruluşlar bu sayıların 3`le, 4`le çarpılması gerektiğini söylüyor. Bir manada adeta bir savaş geçiriyor gibiyiz. Bundan sonrasını pandemi bitti tuzağına tekrar düşmeden, virüsün mutasyon potansiyelini göz ardı etmeden, toplumsal bağışıklığı sağlama çabasından ödün vermeden, sürekli veri üreterek, analiz ederek, doğru zamanda, doğru müdahale ile ilerletmek gerektiğini düşünüyoruz.”

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA