12 Ağustos 2022 Cuma
17:34   BÜLENT KUŞOĞLU: ERDOĞAN`IN AÇTIĞI TEK BİR KAMU FABRİKASI YOK; DEVLETE AİT FABRİKALARI SATTI AMA AÇTIĞI DEVLET FABRİKASI YOK"   17:29   DOLAR HAFTAYI 17,95, EURO 18,44 TL`DEN KAPATTI   17:25   BAKAN NEBATİ: "TÜRKİYE EKONOMİ MODELİMİZ MEYVELERİNİ BUGÜN OLDUĞU GİBİ YARIN DA VERMEYE DEVAM EDECEK"   17:23   İMAMOĞLU, KURBAN BAĞIŞI KONSERVELERİNİN DAĞITIMINI BAŞLATTI: "1,5 MİLYON HANEYE DOKUNAN YARDIMLAŞMA AĞLARINI OLUŞTURDUK"   17:20   TARIM KREDİ MARKETLERİNDE İNDİRİMLİ SATIŞLAR PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLAYACAK   17:15   AKŞENER`İN DİNLEDİĞİ AKSARAYLI ESNAF: “ALIM GÜCÜ DİYE BİR ŞEY YOK. PARA KAZANAMIYORUZ SADECE GEÇİNİYORUZ”   17:01   SES SAMSUN ŞUBE BAŞKANI OCAK “BANKALAR KARLILIK REKORUNA DOĞRU KOŞTURURKEN EMEKÇİLER AYI NASIL ÇIKARABİLİRİM DİYE KURUŞ HESABI YAPIYOR”   16:58   OKAN GAYTANCIOĞLU: ‘KUZU, KOYUN FİYATLARINI İNDİRDİK` DEMEKLE OLMUYOR. BESİCİNİN YANINDA OLMAK LAZIM   16:45   ÜMİT ÖZDAĞ, OSMANİYE`DE TUTUKLANAN GAZETECİ HASAN TOLGA BALCILAR`I CEZAEVİNDE ZİYARET ETTİ: “BAKALIM HUKUK MU DAHA GÜÇLÜ, SİZ Mİ DAHA GÜÇLÜSÜNÜZ”   16:44   HOPA VE KEMALPAŞA SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNDEN SINIR KAPISINDAKİ TRAFİK KAZALARINA TEPKİ: “EN ÖNEMLİ HUSUS, KAYALIKLARIN ÇELİK HASIRLA KAPATILMASI GEREKTİĞİ”   16:35   TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ`NDEN SAĞLIK BAKANLIĞI`NA ÇAĞRI: “EK ÖDEME YÖNETMELİĞİNİ YENİDEN DÜZENLEYİN”   16:27   SMA HASTASI 15 AYLIK İDİL AYŞE`NİN KAMPANYASI TAMAMLANDI   16:18   81 İLİN CHP GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI, İSTANBUL`DA 3 GÜN SÜRECEK TOPLANTI YAPACAK   16:17   BURHANİYE`DE İZİN VERİLMEYEN `ZEYTİNLİ ROCK FESTİVALİ`NE SEFERİHİSAR TALİP OLDU   16:11   ATAŞEHİR`DEKİ EMLAK KONUT GYO ÖNÜNDE EYLEM YAPAN İŞÇİLER GÖZALTINA ALINDI   16:04   SAĞLIK BAKANI`NIN "KİTAP GİBİ" DEDİĞİ `EK ÖDEME` YÖNETMELİĞİNE TTB`DEN TEPKİ: "BİZİM TALEPLERİMİZ KARŞILANMADI"   15:47   “YEŞİL ALTIN, GÜMÜŞ DENİZ FESTİVALİ”, TÜRKÇE LAZCA TÜRKÜLERLE RİZE FINDIKLI`DA BAŞLADI   15:45   AKSARAY, BOŞANMA ORANINDA TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU. VATANDAŞ VE UZMANLAR: "BİRİNCİ NEDEN EKONOMİK KRİZ VE GEÇİM SIKINTISI"   15:36   PANKOBİRLİK MALATYA ŞUBESİ BAŞKANI CELAL ŞEREFHANLI: MALATYA OLARAK 80 BİN DÖNÜM PANCAR EKİM SAHASINI MAALESEF DOLDURAMADIK   15:35   CHP`Lİ BELEDİYEDEN ÜRETİCİYE DESTEK… “KARPUZ TARLADA KALMASIN” DİYEREK ÇİFTÇİNİN KARPUZUNU SATIN ALDI; YURTTAŞLARA KİLOSU 1 TL`DEN ULAŞTIRDI  
 
     
   

ALİ MAHİR BAŞARIR: FUNDA HANIM USULSÜZLÜKLERİ TESCİLLEMİŞ OLDU


CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, İstanbul Havalimanı`na ilişkin usulsüzlük iddialarının ardından “Şahsım ve ailem hakkında mesnetsiz, gerçek dışı ve iftira mahiyetinde açıklamada bulunulmuştur" açıklaması yapan eski Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Funda Makbule Ocak`a yanıt verdi. Başarır, “Biz, yapılan yaklaşık 3,5 milyar euroluk usulsüzlükleri belgeleriyle ortaya koyduk. Funda Hanım da sağ olsun, bu usulsüzlükleri tescillemiş oldu” dedi.

 

Tarih : 1 Temmuz 2022 Cuma 19:46   Okunma : 336

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, İstanbul Havalimanı`na ilişkin usulsüzlük iddialarının ardından “Şahsım ve ailem hakkında mesnetsiz, gerçek dışı ve iftira mahiyetinde açıklamada bulunulmuştur" açıklaması yapan eski Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Funda Makbule Ocak`a yanıt verdi. Başarır, “Biz, yapılan yaklaşık 3,5 milyar euroluk usulsüzlükleri belgeleriyle ortaya koyduk. Funda Hanım da sağ olsun, bu usulsüzlükleri tescillemiş oldu” dedi.

Ali Mahir Başarır, TBMM`de dün düzenlediği basın toplantısında, İstanbul Havalimanı`nı işleten İGA şirketinin pist inşaatında usulsüzlük yaptığını öne sürmüştü. Başarır, İstanbul Havalimanı ihalesinin yapıldığı dönemde DHMİ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Funda Makbule Ocak`ın oğlunun, aynı dönemde İGA`da üst düzey yönetici olarak işe başladığını söylemiş ve Ocak`ın mal varlıklarına ilişkin iddiaları dile getirmişti.

Funda Makbule Ocak, Airport Haber`e, “Şahsım ve ailem hakkında mesnetsiz, gerçek dışı ve iftira mahiyetinde açıklamada bulunulmuştur" açıklamasını yaptı. Başarır ise Ocak`ın sözlerini bugün yaptığı yazılı açıklama ile şöyle değerlendirdi:

“BİZİM İDDİA ETTİĞİMİZ MAL VARLIĞI YOKSA ÇIKSIN BELGELERİ İLE MAL VARLIKLARINI AÇIKLASIN”

“Funda Ocak, yapmış olduğu bu açıklamayla bizim iddia ettiğimiz usulsüzlüklerin hepsinin doğruluğunu tescillemiştir. Ayrıca Funda Makbule Ocak`ın DHMİ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olduğu dönemde oğlunun İGA şirketinde üst düzey yönetici olarak işe başladığı gün gibi ortadadır. O zaman çıksın, ‘Benim oğlum İGA`da işe başlamamıştır` desin. Bir de kalkıp, ‘Mesnetsiz ve gerçek dışı iftira` diyor. Kendisinin mal varlığına ilişkin ise ‘Benim ya da yakınlarımın böylesine bir mal varlığı yoktur` diyemedi. Sadece ‘gerçek dışı` demekle olmaz. Buradan kendisine çağrıda bulunuyorum; bizim iddia ettiğimiz mal varlığı yoksa çıksın belgeleri ile mal varlıklarını açıklasın. Biz, halkımız adına kendisinin ya da yakınlarının daireleri, rezidansları, oteli var mı yok mu diye sorduk.”

“FUNDA HANIM, ‘BU İŞİ BEN TEK BAŞIMA YAPMADIM, BENİM HARİCİMDE DE BU İŞİN SORUMLULARI VARDIR` DEMEK İSTİYOR”

Funda Makbule Ocak`ın kendisine 300 bin TL`lik manevi tazminat davası açtığını belirten Başarır, “Mahkemeye verilen dilekçede, ‘Davalı, açıklamalarında sanki müvekkil tek başına ihale ve benzeri kararları almış gibi algı yaratmakta, gerçeğe aykırı iddialarla kamuoyu yanıltılmakta, müvekkilin kişilik haklarına saldırmaktadır` ifadeleri yer almaktadır. Verilen dilekçedeki ifadelerden de anlaşılacağı gibi Funda Hanım, ‘Bu işi ben tek başıma yapmadım, benim haricimde de bu işin sorumluları vardır` demek istiyor” dedi.

“İHALEYİ ALAN ŞİRKETLERLE YAKIN İLİŞKİLER İÇERİSİNDE OLMASI NE KADAR ETİKTİR”

Funda Makbule Ocak`ın emekli olduktan sonra kurduğu danışmanlık şirketinden Sabiha Gökçen Havalimanı`yla ilgili makbuz kesip kesmediğini sorduklarını belirten Başarır, “DHMİ`de yönetim kurulu başkanlığı yapmış birinin ihaleyi alan şirketlerle bu kadar yakın ilişkiler içerisinde olması ne kadar etiktir” diye sordu.

“FUNDA HANIM USULSÜZLÜKLERİ TESCİLLEMİŞ OLDU”

Funda Makbule Ocak`ın kira ötelemesinin teknik zorunluluklar ve şartname hükümlerinin gereği olarak yapıldığını ifade ettiğini kaydeden Başarır, “Hangi teknik zorunluluktan bahsediyor. Yoksa şartnameye uygun olmayan dolgu malzemesinin pist yapımında kullanılmasından mı bahsediyor? Hiç mi utanma yok? Bir de kalkmış, yaptığımız açıklamalara ‘mesnetsiz` diyor. Biz, yapılan yaklaşık 3,5 milyar euroluk usulsüzlükleri belgeleriyle ortaya koyduk. Funda Hanım da sağ olsun, bu usulsüzlükleri tescillemiş oldu. Biz, basın açıklamamıza Ulaştırma ve Altyapı Bakanı yanıt versin istedik. Sayın Adil Karaismailoğlu`nun bu usulsüzlüklere neden ve niçin göz yumduğunu sorduk. Ama görüyoruz ki Sayın Bakan`dan ya da Binali Yıldırım`dan herhangi bir ses seda çıkmıyor” dedi.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA