26 Kasım 2022 Cumartesi

13:31   CHP KONAK İLÇE KADIN KOLLARI BAŞKANI NURTEN SERHADBEYİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI    13:31   ANKARA BAROSU: “MESLEKTAŞLARIMIZA SÖZLÜ VE FİZİKSEL ŞİDDET UYGULAYAN, KANUN`A AYKIRI ŞEKİLDE SOKAK HAYVANLARINI TOPLAYAN BELEDİYE GÖREVLİLERİ VE İLGİLİLER HAKKINDA YASAL YOLLARA BAŞVURDUK”   13:06   SAMSUN KADIN DAYANIŞMASI: "ŞİDDETE YOKSULLUĞA KARŞI, İSYANDA, ÖZGÜRLÜK İÇİN SOKAKTAYIZ"    13:01   İSTANBUL MERKEZLİ 4 İLDE İCRALIK ARAÇ İHALELERİNE FESAT KARIŞTIRAN "TELLAL" ADLI SUÇ ÖRGÜTÜNE OPERASYON: 20 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI   12:55   BAKAN SOYLU, 2022 YILINDA 19 KONSER VE FESTİVALİN "KAMU GÜVENLİĞİ, SABOTAJ İHTİMALİ, KAMUOYU TEPKİSİ" GİBİ GEREKÇELERLE İPTAL EDİLDİĞİNİ AÇIKLADI   12:53   İSTANBUL`DA KADINA ŞİDDETE KARŞI EYLEMLERDE GÖZALTINA ALINAN 226 KİŞİ İFADELERİN ARDINDAN SERBEST BIRAKILDI   12:45   MUSTAFA ADIGÜZEL: “BU ÜLKEDE ŞEHİT VE GAZİLER ARASINDA AYRIMCILIK YAPILIYOR. 15 TEMMUZ ŞEHİT VE GAZİLERİNE AYRI UYGULAMA DİĞER ŞEHİT VE GAZİLERE AYRI”   12:04   TİP SAMSUN İL ÖRGÜTÜ: "HER GÜN KADIN CİNAYETLERİ HABERİYLE UYANDIĞIMIZ, ŞİDDET FAİLLERİNİN CEZALANDIRILMADIĞI BİR ÜLKEDE YAŞIYORUZ"   11:58   BAKAN MURAT KURUM: DÜZCE`DE 181 YAPIMIZ AĞIR HASARLI   11:57   ÖMER FETHİ GÜRER: “ÇARPITILMIŞ BİLGİLERLE ALGI YARATILIP ÜLKE İTHALATÇI BİR KONUMDA, DIŞA BAĞIMLI TARIM POLİTİKALARINA MAHKÛM EDİLMEKTEDİR”   10:52   MERSİN BÜYÜKŞEHİR, SAĞLIKLI MAHALLESİ`NE GEZİ DÜZENLEDİ    10:35   MERSİN BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ, D-400 KARAYOLU`NDA PEYZAJ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR    10:24   MERSİN BÜYÜKŞEHİR`İN PROJESİ KURSİYERLERİ İŞ HAYATINA HAZIRLIYOR   10:23   "15 TEMMUZ DESTAN DEĞİLDİR" PAYLAŞIMI NEDENİYLE SORUŞTURMA BAŞLATILAN İYİ PARTİ İZMİR İL YÖNETİM KURULU ÜYESİ AYBARS AKSOY HAKKINDA KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞINA KARAR VERİLDİ   10:22   LÖSEV SATSUMA MANDALİNASI SATIŞI BAŞLADI HER DİLİMİNDE HAYAT VAR !   07:10   KADINA ŞİDDETLE MÜCADELEDE TEK YÜREK OLDULAR! BAŞKAN YILMAZ; “YALNIZ DEĞİLSİNİZ”   07:01   2023 MALİ YILI BÜTÇESİ BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDE KABUL EDİLDİ   06:45   SEÇER: “MERKEZİ HÜKÜMET’TEN HAKKIMIZI ALMALIYIZ”   01:56   CEMEVLERİ İLE İLGİLİ KANUN RESMİ GAZETE`DE YAYINLANDI   23:43   NIKOLAUS MEYER-LANDRUT: TÜRKİYE`DE YASALARIN KORUDUĞU İLE İSTANBUL SÖZLEŞMESİ`NİN KORUMAYA ÇALIŞTIKLARI ARASINDA FARKLILIKLAR VAR  
 
     
   

CENGİZ GÖKÇEL: ANA KONTEYNER AKTARMA LİMANI, TAM YATIRIMA DÖNÜŞECEĞİ ZAMAN MERSİN`DEN KAÇIRILIYOR


CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, Mersin Ana Konteyner Aktarma Limanı Projesi`nin Mersin`den alınıp farklı bir kente kaydırılmasına tepki gösterdi. Gökçel, “9. ve 10. Kalkınma Planı`nda, Mersin`e ana konteyner aktarma limanı yapılmasıyla ilgili maddeler yazmaktaydı. 11. Kalkınma Planı`ndan ‘Mersin Ana Konteyner Aktarma Limanı` adını çıkarttılar. Biz tam yatırıma dönüşeceği zamanı beklerken şimdi bakıyoruz, Mersin`den bu liman kaçırılıyor” dedi.

 

Tarih : 20 Eylül 2022 Salı 14:42   Okunma : 206

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, Mersin Ana Konteyner Aktarma Limanı Projesi`nin Mersin`den alınıp farklı bir kente kaydırılmasına tepki gösterdi. Gökçel, “9. ve 10. Kalkınma Planı`nda, Mersin`e ana konteyner aktarma limanı yapılmasıyla ilgili maddeler yazmaktaydı. 11. Kalkınma Planı`ndan ‘Mersin Ana Konteyner Aktarma Limanı` adını çıkarttılar. Biz tam yatırıma dönüşeceği zamanı beklerken şimdi bakıyoruz, Mersin`den bu liman kaçırılıyor” dedi.

Cengiz Gökçel, bugün yaptığı açıklamada, 9. ve 10. Kalkınma Planı`nda Mersin`de yapılması planlanan ana konteyner aktarma limanının, 11. Kalkınma Planı`nda ‘Mersin` adı çıkartılıp ucu açık şekilde ‘Doğu Akdeniz` olarak yer almasına tepki gösterdi. Gökçel, şunları söyledi:

“11. KALKINMA PLANI`NDAN ‘MERSİN ANA KONTEYNER AKTARMA LİMANI` ADINI ÇIKARTTILAR”

“Mersin, ülkemizin dünyaya açılacağı bir kapı. Mersin`de bir limanımız var. Mersin, lojistikte şu an Türkiye`nin merkezi konumunda. 9. ve 10. Kalkınma Planı`nda Mersin`e ana konteyner aktarma limanı yapılmasıyla ilgili maddeler yazmaktaydı. 11. Kalkınma Planı`ndan ‘Mersin Ana Konteyner Aktarma Limanı` adını çıkarttılar. Ucu açık, ‘Doğu Akdeniz` havzasında yapılabilecek bir ana konteyner aktarma limanı şekline dönüştürdüler. Mersin, bir liman bir kenti. Mersin, liman ve lojistikte Türkiye`nin en önde gelen illerinin başında geliyor.

“YATIRIMA DÖNÜŞECEĞİ ZAMANI BEKLERKEN ŞİMDİ BAKIYORUZ, MERSİN`DEN BU LİMAN KAÇIRILIYOR”

Mersin İnisiyatifi, geçtiğimiz yıl bütün sivil toplum kuruluşlarıyla, belediyeleriyle, Mersin`de lojistik sektöründe faaliyet gösteren firmalarla Mersin Ana Konteyner Aktarma Limanı`nın yapılmasıyla ilgili çaba sarfetti. ÇED raporları çıktı, projesi hazır. Biz tam yatırıma dönüşeceği zamanı beklerken şimdi bakıyoruz, Mersin`den bu liman kaçırılıyor. Eğer biz Mavi Vatan`a sahip çıkacaksak, eğer biz ağır tonajlı konteyner gemilerinin bizim limanlarımızda daha fazla taşıma yapmasını istiyorsak mutlaka Mersin`de ÇED raporu alınmış, projesi yapılmış Mersin Ana Konteyner Aktarma Limanı`nı yapmamız gerekir.

“AKP`NİN MERSİN İLE BİR ZORU VAR”

AKP, zaten 11. Kalkınma Planı yapılırken burada art niyetli olduğunu göstermişti. Biz, parlamentoda, basın yayın yoluyla bu limanın Mersin`den kaçırılacağını duyurduk. Mersin`deki STK`lar, başta büyükşehir belediyemiz, sivil inisiyatif, milletvekilleri, tek tek isimlerini söyleyerek ‘Birlikte mücadele edelim, bu yatırım Mersin`den kaçırılmasın` dedik. Ama bir duyuyoruz ki başka yerlerde liman yapımı için ÇED raporuna müracaat edilmiş. AKP`nin Mersin ile bir zoru var. Mersin`den intikam alma gibi bir duygusu var. Ama Mersinli şunu iyi bilsin ki biz, bu limanı mutlaka Mersin`e, Mersin Ana Konteyner Aktarma Limanı olarak yapacağız. Az kaldı, geliyor gelmekte olan. CHP iktidarında Mersin Ana Konteyner Aktarma Limanı`nı hayata geçireceğiz.”

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA