26 Kasım 2022 Cumartesi

13:31   CHP KONAK İLÇE KADIN KOLLARI BAŞKANI NURTEN SERHADBEYİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI    13:31   ANKARA BAROSU: “MESLEKTAŞLARIMIZA SÖZLÜ VE FİZİKSEL ŞİDDET UYGULAYAN, KANUN`A AYKIRI ŞEKİLDE SOKAK HAYVANLARINI TOPLAYAN BELEDİYE GÖREVLİLERİ VE İLGİLİLER HAKKINDA YASAL YOLLARA BAŞVURDUK”   13:06   SAMSUN KADIN DAYANIŞMASI: "ŞİDDETE YOKSULLUĞA KARŞI, İSYANDA, ÖZGÜRLÜK İÇİN SOKAKTAYIZ"    13:01   İSTANBUL MERKEZLİ 4 İLDE İCRALIK ARAÇ İHALELERİNE FESAT KARIŞTIRAN "TELLAL" ADLI SUÇ ÖRGÜTÜNE OPERASYON: 20 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI   12:55   BAKAN SOYLU, 2022 YILINDA 19 KONSER VE FESTİVALİN "KAMU GÜVENLİĞİ, SABOTAJ İHTİMALİ, KAMUOYU TEPKİSİ" GİBİ GEREKÇELERLE İPTAL EDİLDİĞİNİ AÇIKLADI   12:53   İSTANBUL`DA KADINA ŞİDDETE KARŞI EYLEMLERDE GÖZALTINA ALINAN 226 KİŞİ İFADELERİN ARDINDAN SERBEST BIRAKILDI   12:45   MUSTAFA ADIGÜZEL: “BU ÜLKEDE ŞEHİT VE GAZİLER ARASINDA AYRIMCILIK YAPILIYOR. 15 TEMMUZ ŞEHİT VE GAZİLERİNE AYRI UYGULAMA DİĞER ŞEHİT VE GAZİLERE AYRI”   12:04   TİP SAMSUN İL ÖRGÜTÜ: "HER GÜN KADIN CİNAYETLERİ HABERİYLE UYANDIĞIMIZ, ŞİDDET FAİLLERİNİN CEZALANDIRILMADIĞI BİR ÜLKEDE YAŞIYORUZ"   11:58   BAKAN MURAT KURUM: DÜZCE`DE 181 YAPIMIZ AĞIR HASARLI   11:57   ÖMER FETHİ GÜRER: “ÇARPITILMIŞ BİLGİLERLE ALGI YARATILIP ÜLKE İTHALATÇI BİR KONUMDA, DIŞA BAĞIMLI TARIM POLİTİKALARINA MAHKÛM EDİLMEKTEDİR”   10:52   MERSİN BÜYÜKŞEHİR, SAĞLIKLI MAHALLESİ`NE GEZİ DÜZENLEDİ    10:35   MERSİN BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ, D-400 KARAYOLU`NDA PEYZAJ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR    10:24   MERSİN BÜYÜKŞEHİR`İN PROJESİ KURSİYERLERİ İŞ HAYATINA HAZIRLIYOR   10:23   "15 TEMMUZ DESTAN DEĞİLDİR" PAYLAŞIMI NEDENİYLE SORUŞTURMA BAŞLATILAN İYİ PARTİ İZMİR İL YÖNETİM KURULU ÜYESİ AYBARS AKSOY HAKKINDA KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞINA KARAR VERİLDİ   10:22   LÖSEV SATSUMA MANDALİNASI SATIŞI BAŞLADI HER DİLİMİNDE HAYAT VAR !   07:10   KADINA ŞİDDETLE MÜCADELEDE TEK YÜREK OLDULAR! BAŞKAN YILMAZ; “YALNIZ DEĞİLSİNİZ”   07:01   2023 MALİ YILI BÜTÇESİ BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDE KABUL EDİLDİ   06:45   SEÇER: “MERKEZİ HÜKÜMET’TEN HAKKIMIZI ALMALIYIZ”   01:56   CEMEVLERİ İLE İLGİLİ KANUN RESMİ GAZETE`DE YAYINLANDI   23:43   NIKOLAUS MEYER-LANDRUT: TÜRKİYE`DE YASALARIN KORUDUĞU İLE İSTANBUL SÖZLEŞMESİ`NİN KORUMAYA ÇALIŞTIKLARI ARASINDA FARKLILIKLAR VAR  
 
     
   

OĞUZ KAAN SALICI`NIN ŞANLIURFA`DA YEMEK YEDİĞİ FABRİKA İŞÇİLERİ: "ZENGİNDEN AZ, FAKİRDEN ÇOK ALIYORLAR"


CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Şanlıurfa`da ziyaret ettiği fabrikada işçilerle yemek yedi. Salıcı, işçilere “Sana asgari ücret olarak 15 bin lira yapabilir, yapmıyor. Niye yapmıyor? Çünkü çetelere para veriyor. Senin sırtından beşli çete zengin oluyor, niye beşli çete zengin oluyor?” dedi. İşçi ise Salıcı`ya “Zenginden az, fakirden çok alıyorlar” diye yanıt verdi.  

 

Tarih : 24 Kasım 2022 Perşembe 15:13   Okunma : 462

HABER: TAMER ARDA ERŞİN- KAMERA: FURKAN ERDEM

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Şanlıurfa`da ziyaret ettiği fabrikada işçilerle yemek yedi. Salıcı, işçilere “Sana asgari ücret olarak 15 bin lira yapabilir, yapmıyor. Niye yapmıyor? Çünkü çetelere para veriyor. Senin sırtından beşli çete zengin oluyor, niye beşli çete zengin oluyor?” dedi. İşçi ise Salıcı`ya “Zenginden az, fakirden çok alıyorlar” diye yanıt verdi.  

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı başkanlığındaki CHP Doğu Masası heyeti, Şanlıurfa`da fabrika ziyaretinde bulundu ve işçilerle sohbet etti. Salıcı, ünlü markalara mont ve ayakkabı üreten işçilerle beraber öğle yemeği yedi. Salıcı, işçilerden üretimleri hakkında bilgi aldı. Salıcı ile işçiler arasında asgari ücretin ne kadar olması gerektiğine ilişkin fikir alışverişi de oldu. Salıcı, işçilere “(İşçiler) AK Parti 10 bin lira verdi, ben oyumu AK Parti`ye oyumu vermek istemiyordum ama gene gidip AK Parti`ye vereceğim. Asgari ücretin 10 bin lira olması önemli değil der mi?” diye sordu. Kadın işçi, “Kim iyi yönetirse oy ona gider” diye yanıt verdi.

Bir kadın işçi de Salıcı`ya “Sizin fikriniz ne geçim sıkıntısı açısından?” diye sordu. Salıcı, şunları söyledi:

“Mesele şurada, bu iktidarın uygulamış olduğu politikaların sonucunda biz bu geçim sıkıntısını yaşıyoruz. Durduk yere olmuyor. Niye 5 sene önce olmuyordu? Başkanlık sistemi yoktu, başka bir şey vardı. Ya da şöyle söyleyeyim, bu Suriyeliler neden geldi Türkiye`ye? Yanlış dış politikanın sonucunda geldi. Niye bize geliyor da başka bir yere gitmiyor? Çünkü biz oradaki kavgayı körükledik. Bu politikalar değişmeden hayat pahalılığı bitmez. Sana asgari ücret olarak 15 bin lira yapabilir, yapmıyor. Niye yapmıyor? Çünkü çetelere para veriyor. Beşli çeteye veriyor değil mi? Senin sırtından beşli çete zengin oluyor, niye beşli çete zengin oluyor?”

Kadın işçi, “O kadar çalışıyorum, benim az. Onların neden?” diye sordu. Salıcı, “Sen geçinemiyorsun, bu adam parayı saçıyor. Bu adaletsizlik niye oluyor? Bunu düşünmek lazım” dedi. Bir diğer kadın işçi de “Zenginden az, fakirden çok alıyorlar” diye yanıt verdi.

FABRİKA SAHİBİ: DOĞUYA YATIRIM YAPACAĞIM DİYE BİR DAVAM VARDI

CHP heyeti, Şanlıurfa Organize Sanayi Müdürlüğü`nü de ziyaret etti. Heyeti karşılayan Bölge Müdürü Osman Oktay, üretimleri hakkında bilgi verdi. Salıcı ve beraberindeki heyet daha sonra iş kazası yaşanan bir fabrikayı ziyaret etti. Fabrikanın Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Aksu, Salıcı`ya olayın nasıl olduğunu ve üretime ne kadar ara vermek zorunda kaldıklarını anlatarak, “Benim buraya gelme sebebim, doğuda yatırım yapacağım diye bir davam vardı. Dava çocuğum, beni yetiştiren topraklara benim borcum var. Gençlere de hep bunu anlatıyorum. Sakın bir yere gitmeyin, burada kalın” dedi.

Salıcı, daha sonra ihracat yapan başka bir fabrika sahibinden de üretimleri hakkında bilgi aldı.

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA