1 Nisan 2023 Cumartesi

01:43   CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ KESİN ADAY LİSTESİ RESMİ GAZETEDE YAYINLANDI: KILIÇDAROĞLU, İNCE, ERDOĞAN VE OĞAN RESMEN ADAY   01:06   FİNLANDİYA`NIN NATO ÜYELİĞİNE İLİŞKİN KANUN TEKLİFİ TBMM GENEL KURULU`NDA KABUL EDİLDİ   23:27   KILIÇDAROĞLU`NDAN AB GÖÇMEN ANLAŞMASI AÇIKLAMASI: BAŞINDAN BERİ BU KONU HAKKINDA ÇOK NETTİM. ÖNCE TÜRKİYE   23:05   TBMM GENEL KURULU`NDA KABUL EDİLDİ... EN DÜŞÜK EMEKLİ AYLIĞI 7 BİN 500 TL`YE, BAYRAM İKRAMİYELERİ İSE 2 BİN TL`YE YÜKSELTİLDİ   21:15   AYLİN NAZLIAKA: “BUGÜN SAYIN GENEL BAŞKANIMIZLA GÖRÜŞTÜM VE 13. CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN KEMAL KILIÇDAROĞLU`NUN KABİNESİ`NDE YARIŞMAK ÜZERE MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞIMI ÇEKME KARARI ALDIM”   19:41   MEMLEKET PARTİSİ KURUCULARINDAN, PM ÜYESİ EŞBER ATİLA İSTİFA ETTİ: “CUMHURBAŞKANI ADAYI SAYIN KEMAL KILIÇDAROĞLU`NA DESTEK VERMEK; TEK ADAM DÖNEMİNİ BİTİRMEK, SARAY REJİMİNİ SONLANDIRMAK İSTEYEN HERKESİN ÖDEVİ HALİNE GELMİŞTİR”   19:33   MGK BİLDİRİSİ: 14 MAYIS 2023 PAZAR GÜNÜ BİRLİKTE YAPILACAK OLAN CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ İLE 28. DÖNEM MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMİNİN, HUZUR VE GÜVEN ORTAMI İÇERİSİNDE GERÇEKLEŞTİRİLMESİNE YÖNELİK TEDBİRLER GÖZDEN GEÇİRİLMİŞTİR   19:32   İMAMOĞLU: “BİZİM YOLA ÇIKIŞIMIZIN EN BÜYÜK ÖDÜLÜ BİRİNCİ TURDA SEÇİMİ KAZANMAKTIR VE KAZANACAĞIZ”   18:57   İMAMOĞLU: “İKTİDAR. AMA SÜLALE İÇİN İKTİDAR DEĞİL. MİLLET İÇİN İKTİDAR. ‘BEN BU BİRLİĞİN DIŞINDA KALACAĞIM, KENDİ GÜCÜMÜ GÖSTERECEĞİM` DİYEN HATA YAPAR. BAŞKASININ EKMEĞİNE YAĞ SÜRER”   18:37   KIZILDERE`DE YAŞAMINI YİTİREN CİHAN ALPTEKİN 51. ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE MEZARI BAŞINDA ANILDI   18:35   ENGİN ALTAY`DAN ERDOĞAN`A “GELECEK DÖNEM HELALLEŞME, ZENGİNLEŞME VE KUCAKLAŞMA DÖNEMİ OLACAK. MİLLETİN GELECEK DÖNEM İÇİN SENİN YALANLARINA DA BOŞ VAATLERİNE DE KARNI TOK”   18:26   UĞUR POYRAZ: “BUGÜN YSK TARAFINDAN VERİLEN KARARDA, ANAYASA`YI BİR KİŞİNİN GÖRÜŞ, İSTEK VE İNANÇLARI, HATTA İDEOLOJİLERİ DOĞRULTUSUNDA YORUMLAMAYA ÇALIŞTIKLARI GÖRÜLMÜŞTÜR”   18:25   OSMANİYELİ GAZETECİLER  32 GÜN SONRA TAHLİYE OLDU   18:01   AKŞENER`DEN ERDOĞAN`A YANIT: “BEN BURADAYIM, ADRESİM BELLİ, ÇANTAM ELİMDE, BENİM İÇİN SİLİVRİ SOĞUK DEĞİL; BUYURUN RECEP BEY”   17:48   YÜKSEK SEÇİM KURULU, ERDOĞAN`IN CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞINA YAPILAN İTİRAZLARI REDDETTİ   17:44   YILDIRIM KAYA`DAN YÖK`E: "ÖĞRENCİLER KENDİ YURTLARINA YERLEŞEBİLECEKLER Mİ? BUNUN HAZIRLIKLARINI YAPTINIZ MI? GERÇEKTEN YETER. GİDECEKSİNİZ ZATEN AMA TAHRİP ETMEDEN GİDİN"   17:30   CHP`NİN "YABANCILARIN TÜRKİYE`DEN MÜLK EDİNMELERİNİN KONTROL ALTINA ALINMASI" ÖNERİSİ, AKP VE MHP`Lİ VEKİLLERİN OYLARIYLA REDDEDİLDİ.. CHP`Lİ BAKAN: VANUATU VATANDAŞI NİYE TÜRKİYE`DEN GAYRİMENKUL ALIR?   17:11   İYİ PARTİLİ USTA`DAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN`A: “SİZ TAYYİP ERDOĞAN OLARAK DEVLET HİZMETİNDE BULUNDUĞUNUZ SÜRE BOYUNCA İMZANIZIN OLDUĞU TÜM PROJELERDE DEVLETİN YANİ HAZİNE`NİN MENFAATLERİNİ GÖZETMEKLE SORUMLUSUNUZ”   16:52   MERAL DANIŞ BEŞTAŞ,    16:39   MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SEÇER, ULUSLARARASI LIONS KULÜPLERİ BAŞKANI SHEEHAN VE BERABERİNDEKİ HEYETİ AĞIRLADI  
 
     
   

CHP SAHA ÇÖZÜM EKİBİ YOZGAT`TA ÇALIŞMALARINA BAŞLADI


CHP Genel Merkezi`nin “Saha Çözüm Projesi” kapsamında oluşturulan “Yozgat Saha Çözüm Ekibi”, Cumhuriyet Meydanı`nda yapılan açıklamanın ardından çalışmalarına başladı. CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, “CHP Genel Merkezi olarak bugüne kadar 14 ilde bu çalışmayı başlattık, 10`a yakın ilimizde bitirdik, bugün 15`inci ildeyiz. Önümüzdeki günler itibarıyla da değişik illerde bu çalışmayı devam ettireceğiz" dedi.

 

Tarih : 1 Şubat 2023 Çarşamba 18:13   Okunma : 336

SEYFİ ÇELİKKAYA

CHP Genel Merkezi`nin “Saha Çözüm Projesi” kapsamında oluşturulan “Yozgat Saha Çözüm Ekibi”, Cumhuriyet Meydanı`nda yapılan açıklamanın ardından çalışmalarına başladı. CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, “CHP Genel Merkezi olarak bugüne kadar 14 ilde bu çalışmayı başlattık, 10`a yakın ilimizde bitirdik, bugün 15`inci ildeyiz. Önümüzdeki günler itibarıyla da değişik illerde bu çalışmayı devam ettireceğiz" dedi.

CHP`nin Yozgat Saha Çözüm Ekibi, çalışmalarına başladı. CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, CHP Parti Meclis üyesi Devrim Barış Çelik, CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven, belediye başkanları, ilçe başkanları, partililerin katılımıyla ekibin çalışmalarıyla açıklama yapıldı.

"HALKIMIZDAN GELEN ÖNERİLERLE SORUNLARA ÇÖZÜMLER ÜRETECEĞİZ"

CHP Yozgat İl Başkanı Abdullah Yaşar, ‘Saha Çözüm Yozgat` ekibinin tüm ilçe ve köylerde hane ve esnaf ziyaretleriyle halkın yanında olacağını söyledi. "Esnafıyla, işçisiyle, köylüsüyle, genciyle, kadın ve erkeğiyle, tüm Yozgat halkıyla kol kola, kentimizin ve ülkemizin sorunlarını konuşacak, yine halkımızdan gelen önerilerle sorunlara çözümler üreteceğiz" diyen Yaşar, şunları söyledi:

"Katılımcı demokrasi anlayışı ile halkımızdan aldığımız görüşleri CHP Yozgat İl Başkanlığımızın ve CHP Genel Merkezimizin politikaları ile çözüme kavuşturacak plan ve programlar hazırlayacağız ve bu programları halkımıza sunarak, hemşerilerimizle birlikte kentimizin ve ülkemizin sorunlarına çözüm bulacağız. Parti örgütümüzden oluşan Saha Çözüm Ekibimiz, parti politikalarına hâkim, kentimizin sorunlarının farkında ve iletişim konusunda eğitim almış profesyonel partililerimizden oluşmaktadır. Çalışma boyunca ekibimiz, merkez ilçemizden başlayarak, ilçe ve köylerimizde tüm hane ve işyerlerini ziyaret edip, vatandaşlarımıza, partimizin politikalarını anlatacak, iktidar olduğumuzda hayata geçireceğimiz Aile Destekleri Sigortası, Merkez Türkiye Projesi, tarım ve hayvancılık politikalarımızı tanıtacak ve sorunlarını dinleyerek rapor haline getirecekler. Hazırlanan bu raporlar genel merkezimize sunulacak ve çözüm yolları ortaya koyulacaktır. Bu süre zarfında esnafımız, çiftçimiz, sivil toplum kurumları ve kanaat önderleri ile bir araya gelinecek ve kentimizin ekonomik kalkınmasıyla ilgili düşünceler kentimizin tüm paydaşlarından öğrenilecektir. ‘CHP Saha Çözüm Yozgat`, bu amaç ve hedeflerle, genel merkezimizin ve il başkanlığımızın liderliğinde yola çıkıyor. Sorunların çözüldüğü bir Yozgat ve Türkiye hedefiyle çalınmadık kapı, kulak verilmedik hemşerimiz bırakmamak üzere Yozgat`ta sahaya çıkıyoruz."

"BUGÜNE KADAR 14 İLDE BU ÇALIŞMAYI BAŞLATTIK"

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün de Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi`nin gerek Meclis grubunda gerek Parti Meclisi`nde ve gerekse Merkez Yönetim Kurulu üyeleri tarafından oluşturulan toplam 17 birim 17 komisyonla Türkiye`nin her bir tarafına gidip, belirlenen sorunların CHP iktidarında çözülmesi için yola çıktıklarını bildirdi. Tüzün, "Yozgat`ın sorunun ne olduğunu şimdiden tespit etmek üzere, iktidara geldiğimizde bir düğmeye bastığımızda Yozgat`ta hemşirelerimizin bizden isteklerinin ve beklentilerinin neler olduğunu öğrenebileceğimiz bir çalışmayı bugün Yozgat ilimizde başlatıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi olarak bugüne kadar 14 ilde bu çalışmayı başlattık, 10`a yakın ilimizde bitirdik, bugün 15`inci ildeyiz. Önümüzdeki günler itibarıyla da değişik illerde bu çalışmayı devam ettireceğiz" diye konuştu.

"BU SİYASİ İKTİDARDAN HESAP SORULABİLECEK"

Türkiye`nin içinde bulunduğu zor durumdan kurtulabilmenin çaresinin kısa bir süre sonra bulunacağını vurgulayan Tüzün, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Kısa bir süre sonra Türkiye`nin önüne sandık gelecek ve 21 yıldır Türkiye`de yaşanan başta hak, hukuk, adalet anlayışına ters düşen bu siyasi iktidardan hesap sorulabilecek. Türkiye`de var olan köylümüzün, çiftçimizin, esnafımızın, sanayicimizin, emeklilerimizin içinde bulunduğu zor durumdan kurtulabilecek bir yeni iktidara ihtiyaç olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. İşte biz de Cumhuriyet Halk Partisi olarak Yozgat`ta hemşerilerimizin bizlerden isteklerinin ne olduğunu öğrenebilmek için 2 ay süreyle yapacağımız bu çalışmada toplam Yozgat ilinde bulunan 418 bin 500 nüfusun büyük bir çoğunluğuna, 234 bin haneye, 23 bin 680 iş yerine ve 14 ilçemize, 22 beldemize ve bizzat köylerimize gidip bu çalışmayı gerçekleştireceğiz. Yozgat ilinde çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayacağız. Bu yönüyle baktığımızda da bu sorunların tespiti sadece kapıda kalmayacak. Tüm Cumhuriyet Halk Partisi`nin saha çözüm masasının kayıtlarına girecek ve iktidarımızda hangi ilçemizde hangi beldemizde, hangi köyümüzde, hangi sorunun olduğunu bir düğmeye bastığınızda bunu görüp çözüme kavuşturacağız. Bu anlamda Cumhuriyet Halk Partisi`nin tüm çalışma birimleri bütün Türkiye`de süreci devam ettiriyor ve programlarımızı söylüyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi`nin iktidarında, Millet İttifakı`nın iktidarında ilk 100 günde neler yapabileceğimizi ilk 6 ayda neler yapabileceğimizi ilk bir yılda neler yapabileceğimizi, bu çantanın içinde bulunan broşürler ile beraber genç arkadaşlarımız bizzat tüm konutlara, tüm iş yerlerine, tüm evlere giderek bunu anlatacak ve kayıt altına alacak. Bugün Yozgat`tayız. Yarın başka bir kentteyiz ama bugün havanın soğuk olmasıyla birlikte Yozgatlı hemşerilerimizin bizleri bu kadar sıcak karşılamasından dolayı büyük memnuniyet ve onur duyduğumu ifade ediyorum."

‘`BİR YILDIR 14 İLDE SAHA ÇÖZÜM ÇALIŞMALARI BAŞLADI``

CHP Parti Meclisi üyesi Devrim Barış Çelik ise, Yozgat`ın Anadolu`nun çok kıymetli kentlerinden biri olduğunu hatırlatarak, "Burada 15`inci il olarak bulunmaktayız. Yaklaşık bir yıldır 14 ilde saha çözüm çalışmaları başladı. Birçoğunda bitirildi. Bu sürecin tamamında Cumhuriyet Halk Partisi olarak Cumhuriyet Halk Partisi`nin kurulları olarak yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Saha çözüm, Cumhuriyet Halk Partisi örgütlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Oğuz Kaan Salıcı ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Seyit Torun`un başkanlığında oluşturulmuş, Bilecik milletvekilimiz sayın Yaşar Tüzün`ün ve Parti Meclisi üyesi ben Devrim Barış Çelik koordinasyonunda yürütülmekte olan bir çalışma" ifadelerini kullandı.

"İKTİDARI DEĞİŞTİRMEK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ"

Çelik, konuşmasında şunları söyledi:

"Bizim partimizin gençlik ve kadın örgütlerinden arkadaşlarımızın profesyonel eğitim alarak iletişim becerisi, parti politikalarına hakimiyeti ile ilgili eğitimleri tamamladıktan sonra Yozgat ilinin öncelikle merkezi olmak üzere, yani toplam 14 ilçede, 22 belde de, 550 köyde bütün iş yerlerini ve bütün haneleri tek tek gezerek vatandaşın, esnafın, iş yeri sahibinin sorunlarını yerinde tespit ederek varsa somut çözüm önerilerimizi onlara kapılarında anlatarak yoksa da bunları partiye bildirerek parti politikalarının gelişmesine katkı koymak amacıyla bizim tek tek ziyaret ettiğimiz bir çözüm çalışması. Biz sadece merkezde olmayacağız. Biz Sorgun`da olacağız, biz Yerköy`de olacağız, biz Boğazlıyan`da olacağız. Biz bundan sonra Yozgat`ın bütün ilçelerinde saha çözüm ekipleriyle birlikte olacağız. 14 Mayıs`ta Cumhuriyet Halk Partisi ve Altılı Masa`nın diğer partileri olarak Millet İttifakı`nın Cumhurbaşkanı adayıyla, Millet İttifakı`nın cumhurbaşkanlığı adaylığını belirlenmesinden sonra biz iktidarı değiştirmek için saha çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdüreceğiz."

Konuşmaların ardından Yozgat Bozok Engelliler Derneği Başkanı Mehmet Akbulut, bazı üyeleriyle birlikte CHP`nin tanıtım toplantısı alanına girip, sorunları hakkında bilgilendirmede bulundu. Akbulut, "Gerçekler acı bir durum. Bu şekildeki hayat şartlarında bir engellinin maaşının bin 500 lira yapmayla 2 bin lira yapmayla geçinemez hale gelmiş bir durumdayız. Yozgat bu zamana kadar engeller olarak biz müracaat ettiğimiz bazı devlet dairelerinde maalesef kendimizi izah ettiğimiz halde bunları alamıyoruz" dedi.

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2023 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA