9 Haziran 2023 Cuma

13:48   VAHAP SEÇER, BÜYÜKŞEHİR`İN ‘İKLİM VE ÇEVRE BİLİM MERKEZİ`Nİ İNCELEDİ   12:39   ALİ ÖZTUNÇ`TAN DIŞİŞLERİ BAKANI FİDAN`A VİZE SORUSU: "AVRUPA ÜLKELERİNİN TÜRK VATANDAŞLARININ VİZE TALEPLERİNİ GERİ ÇEVİRDİĞİ YÖNÜNDEKİ İDDİALAR DOĞRU MUDUR?"   12:12   TARSUS BELEDİYESİ, TARIM YAŞAM ALANI VE MÜZESİ`Nİ HİZMETE AÇTI   12:07   MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYESİ `HATAY ESNAFLARI VE SANATÇILARIYLA DAYANIŞMA ETKİNLİĞİNE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR   12:04   GÜRSEL EROL: “TBMM BAŞKANLIK SEÇİMİNDE, LİSTELERİMİZDEN SEÇİLEN DEVA, SAADET VE GELECEK PARTİLİ MİLLETVEKİLLERİNİN PARTİMİZİN ADAYINA OY VERMEYEREK KENDİ ADAYLARINI ÇIKARMALARI BÜYÜK BİR SİYASİ NEZAKETSİZLİKTİR”   11:02   CHP`Lİ AĞBABA`DAN, EMEKLİLERİN BAYRAM İKRAMİYELERİNİN 15 BİN TL OLMASI İÇİN KANUN TEKLİFİ   11:01   BERGAMALI BESİCİ: "KURBANLIK FİYATI 8-9 BİN ARASINDA. TABİİ Kİ VATANDAŞA PAHALI GELİYOR"   10:51   AKP 2028 YILINA KADAR ŞEHİR HASTANELERİNİN SAYISINI 36`YA ÇIKARMAYI HEDEFLİYOR… SES ANKARA ŞUBESİ EŞ BAŞKANI YALÇINKAYA: “ŞEHİR HASTANELERİ; PERSONEL EKSİĞİNİ, EKİPMAN EKSİĞİNİ GİDERMİYOR”   10:38   ANKARA EMLAKÇILAR ODASI BAŞKANI AKÇAM: "ENFLASYONUN YÜZDE 40 OLDUĞU ÜLKEDE YÜZDE 25 ARTIŞ, MAL SAHİPLERİNİ TATMİN ETMEDİ. ASGARİ ÜCRETLİNİN EV ALMASI HAYAL ÖTESİ"   10:29   MÜFİT CAN SAÇINTI: ‘PARASIZ YAŞAMANIN SIRRI` İSİMLİ BİR FİLM ÇEKMEK İSTİYORUM. ‘NE ZAMAN ÇEKECEKSİN` DİYORLAR? İNŞALLAH PARAYI BULACAĞIZ FİLMİ ÇEKECEĞİZ”   09:54   MERSİN, MEVSİMLİK ÇİÇEK DİKİMİYLE RENKLENİYOR   07:12   KAHRAMANMARAŞ`IN ANDIRIN İLÇESİNDE 4.2 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM MEYDANA GELDİ   22:32   TBMM BAŞKANI NUMAN KURTULMUŞ GÖREVİ GEÇİCİ BAŞKAN DEVLET BAHÇELİ`DEN DEVRALDI…KURTULMUŞ: "SON DERECE RENKLİ, ÇOK SESLİ, ÇEŞİTLİLİĞİ YÜKSEK OLAN BİR PARLAMENTO ORTAYA ÇIKTI"   21:50   CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, TBMM BAŞKANI SEÇİLEN KURTULMUŞ`U CUMHURBAŞKANLIĞI`NDA KABUL ETTİ   20:06   TBMM`NİN YENİ BAŞKANI NUMAN KURTULMUŞ OLDU   18:46   AVRUPA BİRLİĞİ KONSEYİ BAŞKANI CHARLES MİCHEL CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN`I ARAYARAK KUTLADI   18:12   ERKAN BAŞ`TAN BAKAN TUNÇ`UN CAN ATALAY AÇIKLAMASINA TEPKİ: “HÜKÜM VARSA, NASIL ADAY OLABİLDİ VE SEÇİLDİ? MİLLETVEKİLİ DEĞİLSE ŞU ANDA YAPILAN SEÇİMDE NASIL TBMM BAŞKANLIĞI`NA ADAY OLABİLİYOR?”   17:41   TÜRKİYE GAZETECİLER CEMİYETİ: "RTÜK, KARARLARIYLA TOPLUMU İKİYE BÖLMEKTEDİR"   17:23   SAHTE CİMER HESABIYLA DOLANDIRILAN BİLECİKLİ MUHTAR UYARDI: "BEN YANDIM VATANDAŞLARIMIZ YANMASIN"   17:06   ARKEOLOGLAR DERNEĞİ YENİ YÖNETİMİNİ BELİRLEDİ: "BİR HAKKIN ELDE EDİLMESİNİ İNSANLIK TARİHİNİ ARAŞTIRAN BİZ ARKEOLOGLAR BİLİYOR OLMALIYIZ”  
 
     
   

İYİ PARTİLİ USTA`DAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN`A: “SİZ TAYYİP ERDOĞAN OLARAK DEVLET HİZMETİNDE BULUNDUĞUNUZ SÜRE BOYUNCA İMZANIZIN OLDUĞU TÜM PROJELERDE DEVLETİN YANİ HAZİNE`NİN MENFAATLERİNİ GÖZETMEKLE SORUMLUSUNUZ”


İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`ın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener`e yönelik açıklamalarını eleştirdi. Usta, “Siz Tayyip Erdoğan olarak devlet hizmetinde bulunduğunuz süre boyunca imzanızın olduğu tüm projelerde devletin yani Hazine`nin menfaatlerini gözetmekle sorumlusunuz. Millete hizmet ederken, milletin menfaatlerini korumakla mükellefsiniz. Siz ‘devletin malı deniz` anlayışıyla etrafınızda millete küfreden iş adamlarını davet usulü ihalelerle ihya etmek yerine, ‘kamu malı tüyü bitmemiş yetimin hakkıdır yedirmem` namus anlayışını korumakla mükellefsiniz” dedi.

 

Tarih : 30 Mart 2023 Perşembe 17:11   Okunma : 352

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`ın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener`e yönelik açıklamalarını eleştirdi. Usta, “Siz Tayyip Erdoğan olarak devlet hizmetinde bulunduğunuz süre boyunca imzanızın olduğu tüm projelerde devletin yani Hazine`nin menfaatlerini gözetmekle sorumlusunuz. Millete hizmet ederken, milletin menfaatlerini korumakla mükellefsiniz. Siz ‘devletin malı deniz` anlayışıyla etrafınızda millete küfreden iş adamlarını davet usulü ihalelerle ihya etmek yerine, ‘kamu malı tüyü bitmemiş yetimin hakkıdır yedirmem` namus anlayışını korumakla mükellefsiniz” dedi.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, bugün TBMM Genel Kurulu`nda yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`ın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener`e yönelik sözlerine yanıt verdi. Erdoğan`ın imar affı ile ilgili açıklamalarını da eleştiren Usta, şunları söyledi:

“TÜM PROJELERDE DEVLETİN YANİ HAZİNE`NİN MENFAATLERİNİ GÖZETMEKLE SORUMLUSUNUZ”

“Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün televizyon kanalında yapmış olduğu açıklamada Genel Başkanımız Meral Akşener`e ithamla, ‘Bugüne kadar yaptığımız her projeyi tartarak, hesaplayarak yaptık` ifadelerini kullanmıştır. Sayın Erdoğan biz İYİ Parti olarak her zaman projeye değil, ranta karşı olduğumuzu söyledik. Siz Tayyip Erdoğan olarak devlet hizmetinde bulunduğunuz süre boyunca imzanızın olduğu tüm projelerde devletin yani Hazine`nin menfaatlerini gözetmekle sorumlusunuz. Millete hizmet ederken, milletin menfaatlerini korumakla mükellefsiniz. Siz ‘devletin malı deniz` anlayışıyla etrafınızda millete küfreden iş adamlarını davet usulü ihalelerle ihya etmek yerine kamu malı, ‘tüyü bitmemiş yetimin hakkıdır yedirmem` namus anlayışını korumakla mükellefsiniz.

Yap, işlet, devret modeliyle yaptırılan ve Kasım 2012 Zafer Havalimanı 2023 yılında da zarar etmeye devam ediyor. Ocak, şubat dönemine yönelik 219 bin yolcu garantisine karşın yalnızca 7 bin yolcu havalimanını kullanmıştır. Havalimanı yapımı maliyeti 50 bin euro iken 2012- 2023 arasında şirkete yapılan garanti ödemesi 60 milyon euroyu geçmiştir. Osmangazi köprüsü çok daha vahim çok daha büyük. Yaklaşık 13-14 milyar lira maliyetle bir tane değil dört tane Osmangazi köprüsü yapılabilirdi. Yap, işlet, devret modeliyle devletin kasasında bir kuruş para çıkmayacağını savunanların tezi bir kez daha çökmüştür. Devlet zarara uğratılmıştır. Saraya yakın iş adamları ise yap-işlet-devret adı altında ihya edilmiştir. Bu açık bir rant düzenidir. Bu yetimin hakkını yemektir. Bu, milletin menfaatlerini korumak değil, millete hizmet adı altında müteahhitleri zengin etmektir. Bu, işçinin, çiftçinin, memurun emeklerini gasp etmektir.

“ERDOĞAN VE HÜKÜMETİNİN DEVLETİ ŞİRKET GİBİ YÖNETEREK PARA KAZANMA HIRSI İNSAN HAYATINA TERCİH EDİLMİŞTİ”

Sayın Erdoğan`ın dün yaptığı açıklamaların satır arasında bir itirafı dikkatimi çekti. Cümle aynen şöyle: ‘İmar affı filan artık düşünemeyiz. Düşünmeye kalırsak şu anda yaşadıklarımızla karşı karşıya kalabiliriz.` İmar affı yani ruhsata aykırı yapılara müsaade edilmesi, izin verilmesi. 50 binden fazla vatandaşımızın hayatını kaybettiği Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası tartışılan en önemli ihmallerden biri olarak kayıtlara geçmiştir. Ruhsata aykırı, kötü yapılmış binaların depremde yıkım etkisini artırdığı bilinmesine rağmen hükümetin düzenlediği imar affıyla felaketin boyu katlanmıştır. Fay hattının üzerinde olan Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya`da, Erdoğan, imar affının 438 binden fazla ev sahibinin sorunlarını çözdüğünü ifade etmiştir. Rant ve para uğruna göz yumulan imar affı sonrası Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ise, söz konusu af ile devletin elde ettiği gelirin 7 milyar 511 milyon liraya ulaştığını kaydetmişti.

“BİR KEZ OLSUN, DEV AYNASINA DEĞİL, BOY AYNASINA BAKARAK VİCDANINIZI ÖNCÜ TUTUN”

Erdoğan ve hükümetinin devleti şirket gibi yöneterek para kazanma hırsı insan hayatına tercih edilmişti. Dün Erdoğan`ın, ‘Artık imar affı yok` itirafı aslında daha önce yapılan afların yanlış olduğunun da bir ispatıdır. Devletin başı yani sorumluluk makamının bir numaralı yetkilisi olarak çıkardığınız imar affıyla ölen insanların vebali sizin üzerinizdedir. Bu vebalin siyasi karşılığı ise sağ kalanlardan af dilemek ya da helallik istemek değil istifa etmektir. Bir kez olsun memleketin üzerine yağan şerlerden kendinizi mesul tutun. Bir kez olsun dev aynasına değil boy aynasına bakarak vicdanınızı öncü tutun. Bir kez olsun sorumluluğunuzun gereğini hatırlayarak millete vermiş olduğunuz sözü tutun.

“YAKLAŞIK 500 BİN SÖZLEŞMELİYE KADRO VEREN HÜKÜMET ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİ YOK SAYMAYA DEVAM ETMEKTEDİR”

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 45 bin öğretmen ataması yapılacağı duyurulmuştu. Hükümet 5 yıl önce vadettiklerini yine seçime 5 kala yerine getirerek samimi olmadığını göstermiştir. Atama bekleyen 100 bin öğretmen varken sadece 45 bin öğretmen ataması yetersiz kalmış, talepleri karşılamamıştır. Atanamayan öğretmenlerle birlikte eğitim camiasının en önemli sorunlarından birisi de ücretli çalışan öğretmenlerdir. Ücretli öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığı`nın kadrolu ve sözleşmeli öğretmenleriyle birlikte aynı iş yükünü çekmelerine ve aynı görevi üstlenmelerine rağmen özlük haklarındaki eksiklik ve asgari ücretin altında aldıkları maaşla mağduriyet yaşamaktadır. Yaklaşık 500 bin sözleşmeliye kadro veren hükümet ücretli öğretmenleri yok saymaya devam etmektedir.

“ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZA VE AİLELERİNE GÖRDÜĞÜNÜZ BU AYLIK HAK MIDIR, REVA MIDIR?”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yaptığı açıklamayla birlikte engelli aylıklarının yeni miktarlarını duyurdu. Buna göre engelli aylığı engel oranına göre bin 594 ile 2 bin 392 lira arasında belirlenmiştir. Sosyal devlet olmanın gereği dezavantajlı vatandaşlarımıza onurlu bir hayat koşulu sağlamaktır. Elinizi vicdanınıza koyun ve söyleyin; bin 594 kira ya da 2 bin 392 liraya bu pahalılıkta birçok medikal zorunluluğu bulunan bir engelli nasıl masraflarını karşılayabilsin? Engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine gördüğünüz bu aylık hak mıdır, reva mıdır? Zulüm bunun tek adıdır.”

 

 

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2023 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA