6 Aralık 2023 Çarşamba

13:01   BAŞKAN ABDULLAH ÖZYİĞİT "ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE DE GÖNÜLLÜLERİMİZLE BİRLİKTE EMEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ"   12:54   TARSUSLU KADINLAR, KADIN HAKLARI GÜNܒNDE İLK DEFA ANITKABİR’İ ZİYARET ETTİ   12:38   YENİŞEHİR HALK KART’IN KASIM AYI TUTARLARI YATIRILDI   11:59   BELEDİYE ÇALIŞMALARINA MEZİTLİ GÖNÜLLÜLERİNDEN TAM DESTEK   11:50   ‘ÇOCUK MECLİSİ’ ÜYELERİ BİLİME VE SANATA DOYDU, BÜYÜKŞEHİR’İN FAALİYETLERİNİ YERİNDE İNCELEDİ   22:32   BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKANI RIZA AKPOLAT: BEŞİKTAŞ 2019 YILINA KADAR HEP SİYASİ TERCİHLERİNDEN DOLAYI CEZALANDIRILMIŞ BİR İLÇE”   21:30   ÖZGÜR ÖZEL, HACIBEKTAŞ BELEDİYE BAŞKANI ARİF YOLDAŞ ALTIOK İLE TBMM`DE BİR ARAYA GELDİ   20:46   FİNLANDİYA BÜYÜKELÇİSİ HAMALAİNEN: NATO`YA ÜYELİĞİMİZİ ONAYLAYAN TÜRKİYE VE DİĞER ÜYELERE TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUZ. İSVEÇ`İN NATO ÜYELİĞİNİN DE TÜRKİYE VE MACARİSTAN TARAFINDAN ONAYLANMASINI DİLİYORUZ   20:28   HDP İZMİR İL BİNASI`NA YÖNELİK SALDIRI… SEZGİN TANRIKULU: “HESABINI ADALET VE KALKINMA PARTİSİ`NİN VERMESİ LAZIM VEYA KENDİSİ ORTAK DEĞİLSE BUNUN HESABINI SORMASI LAZIM”   20:11   CHP`NİN KADIN TEMSİLİYETİNİN YETERSİZLİĞİ İLE İLGİLİ ARAŞTIRMA ÖNERGESİ, TBMM GENEL KURULU`NDA AKP VE MHP TARAFINDAN REDDEDİLDİ   20:07   ÖZGÜR ÖZEL, CHP MANİSA İL ÖRGÜTÜYLE TBMM`DE BİR ARAYA GELDİ   20:06   İYİ PARTİ KADIN POLİTİKALARI BAŞKANI YÜKSEL: "KADINLARIN TOPLUMDA EŞİT VE ADİL BİR ŞEKİLDE TEMSİL EDİLMELERİ, DEMOKRASİMİZİN VE İNSAN HAKLARININ VAZGEÇİLMEZ BİR PARÇASIDIR"   19:26   ÖZGÜR ÖZEL, CHP AYDIN İL ÖRGÜTÜYLE TBMM`DE BİR ARAYA GELDİ   18:21   İBRHİM SANİ GÖKMEN, CHP AKDENİZ BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNU YAPTI   18:19   DOĞAN TANIŞ, BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI   18:15   BAYRAM YILDIRMAZ, CHP BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI   18:12   DENİZ DEMİR: “EKONOMİK KRİZ, ÜNİVERSİTE TERCİHLERİNE YANSIYACAK KADAR DERİN BİR YOKSULLUK YARATTI"   18:05   BAYRAM GÜNEŞ CHP’DEN MECLIS ÜYESI ADAY ADAYı   18:03   ESKİ CHP İZMİR MİLLETVEKİLLERİ TACETTİN BAYIR VE MUSA ÇAM, ‘ÖN SEÇİM` ÇAĞRISIYLA İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI`NA ADAY ADAYI OLDU   17:30   VAHAP SEÇER: MERSİN HALKINI 5. ULUSLARARASI MERSİN MARATONU İÇİN 10 ARALIK`TA ÖZGECAN ASLAN MEYDANI`NA DAVET EDİYORUM  
 
     
   

CHP ANKARA İL KONGRESİ... TURAN AYDOĞAN: "ZULMÜN OLDUĞU YERDE TARAFSIZLIK NAMUSSUZLUKTUR` DER CEMİL MERİÇ, ZULMÜN GÖBEĞİNDE BİR ÜLKEDE YAŞIYORUZ, BAY KEMAL İLE BERABER TARAF OLACAĞIZ"


CHP Ankara İl Kongresi`ne katılan Parti Meclisi (PM) Üyesi Turan Aydoğan; "CHP, bilime dayalı siyaset yapan bir partidir. O yüzden her kavrama saldırmak yerine bir yiğit genel başkanın 10 yıl boyunca yürüdüğü helalleşmeden Emine Şenyaşar`a kadar Roboski`den her türlü mağduriyete, adaletsizliğe uğramış insanların yanında olmaya kadar bir yolu sahiplenmek gerekmiyor mu? Bu bizim mirasımız demek gerekiyor mu? Bunun arkasında durmak gerekmiyor mu? Ucuz ve lümpen tariflerle saldırmak yerine bu yolu geliştirmek, genişletmek, yeni yeni alanlar açmak gerekmiyor mu? O yüzden ben tarafım. ‘Zulmün olduğu yerde tarafsızlık namussuzluktur` der Cemil Meriç. Zulmün göbeğinde bir ülkede yaşıyoruz. Taraf olacağız. Bay Kemal ile beraber taraf olacağız" dedi.

 

Tarih : 23 Eylül 2023 Cumartesi 17:11   Okunma : 292

Haber: GÜRKAN DEMİRTAŞ - Kamera: ÜNAL AYDIN 

CHP Ankara İl Kongresi`ne katılan Parti Meclisi (PM) Üyesi Turan Aydoğan; "CHP, bilime dayalı siyaset yapan bir partidir. O yüzden her kavrama saldırmak yerine bir yiğit genel başkanın 10 yıl boyunca yürüdüğü helalleşmeden Emine Şenyaşar`a kadar Roboski`den her türlü mağduriyete, adaletsizliğe uğramış insanların yanında olmaya kadar bir yolu sahiplenmek gerekmiyor mu? Bu bizim mirasımız demek gerekiyor mu? Bunun arkasında durmak gerekmiyor mu? Ucuz ve lümpen tariflerle saldırmak yerine bu yolu geliştirmek, genişletmek, yeni yeni alanlar açmak gerekmiyor mu? O yüzden ben tarafım. ‘Zulmün olduğu yerde tarafsızlık namussuzluktur` der Cemil Meriç. Zulmün göbeğinde bir ülkede yaşıyoruz. Taraf olacağız. Bay Kemal ile beraber taraf olacağız" dedi.

CHP Ankara İl Kongresi bugün yapılıyor. Kongrede CHP PM Üyesi Turan Aydoğan söz aldı. Aydoğan, konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu`nun "Helalleşme" söylemlerine atıf yaparken, "Helalleşmeden yana ben tarafım. Helalleşmeyi bizim partili arkadaşlarımız da anlamamışlar. Helalleşme, bir devlet adamı yol yürümesidir. CHP`ye özgü bir şey değildir. Devletin helalleşmesidir. Devletin helalleşeceği 30 yıl yargılanmış devrimciler de var içinizde. Henüz helalleşmedi" diye konuştu. 

Aydoğan`ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle: 

“SİZE GAZ VERMEYECEĞİM: Ben öyle çıtayı yükseğe koyarak konuşmayacağım. Size gaz falan de vermeyeceğim, havaya da sokmayacağım. CHP`lilerin nasıl olması gerektiğini sayın Genel Başkanım birçok konuşmasında dile getirdi. CHP`liler bilgili olur dedi Genel Başkanımız, akılla davranır, rasyonel olurlar, sorunları doğru tespit ederler, sorunların çözümleriyle ilgili emek harcarlar, ombudsmanlık görevini yaparlar, bulundukları sokak dahil olmak üzere her yerde güvenilir olurlar, vesaire benzeri özellikler saydı. 

SİYASET RASYONEL BİR İŞTİR: Akılla davranmak ve sorunları çözmenin bir diğer başlığı da stratejik davranmak. Siyaset keşke sadece duygularla yapılan bir iş olsaydı. Siyaset rasyonel bir iş. Sadece duygularımızı teşhir edip birbirimize karşı duygu deşarjı yaşayacağımız bir alan değil, siyasetin önünde yürüyenlerin omuzlarının çökük olması gerekiyor. Boynunun eğik olmaları gerekiyor, saygılı olmaları gerekiyor, üretken olmaları gerekiyor, bir o kadar da sağ duyulu olmaları gerekiyor. Ağızlarından çıkanı kulaklarının da duyması gerekiyor. Nerede, nasıl davranacaklarını da çok iyi bilmeleri gerekiyor. Bu kimseye bir eleştiri değil. Bu bir tespit. 

SİYASET, TARAF OLMAYI GEREKTİRİR: Faşizan, seçimli despotik, otoriter bir düzenin olduğu bir yerde, ‘faşizme karşı omuz omuza` diyen bir yaş ortalamasının olduğu yerde her şeyi biz biliriz, ne işimiz var falancayla, sağımızı da solumuzu da unutalım, sadece bulunduğumuz yerde cürmümüz kadar ateş yakalım, sonra da bu ülkenin sorunlarını biz çözeriz demek sizce rasyonel mi, akılcı mı, sorunları çözebilmek için yeterli mi? Siyaset, rasyonel bir iştir. Taraf olmayı gerektirir. 

‘FAŞİZME KARŞI OMUZ OMUZA` FANTEZİ OLARAK MI KALACAK: Bu ucube 50 artı 1 sistemini aşabilmek için sizin gibi ötekileştirilen, sizin gibi adaletsizlikten mağdur edilen, sizin gibi çözümsüzlüğe itilen, sizin gibi aç, yoksul, işsiz bırakılan, çocukları okulda açlıktan bayılan insanlarla el ele vermeyecek misiniz? ‘Faşizme karşı omuz omuza` fantezi olarak mı kalacak? Birliktelik tariflerimiz siyasal eleştiri malzemesi olarak mı kalacak? Helalleşmeden yana ben tarafım. Helalleşmeyi bizim partili arkadaşlarımız da anlamamışlar. Helalleşme, bir devlet adamı yol yürümesidir. CHP`ye özgü bir şey değildir. Devletin helalleşmesidir. Devletin helalleşeceği 30 yıl yargılanmış devrimciler de var içinizde. Henüz helalleşmedi. 

BAY KEMAL İLE BERABER TARAF OLACAĞIZ: Biz devleti yönetirken helalleşeceğimizi söyledik. Helalleşme bir modeldir, yüzleşmedir aslı. Batıda kullanılmış bir modeldir. Bir insan hakları savunucusu olarak bu partinin milletvekili olarak çeşitli illerde anlattığımız bir şeydir. Zulmedilmiş, işkence görmüş, hakkını arayamamış, mağdur edilmiş kitleler var. O kitleler, bu saatten sonra siz onlara yeniden yargılama hakkını verseniz bile oldukları yerde olamazlar. Onlardan devlet özür dilemeli, helalleşmeli, gerekirse tazminat ödemeli, gerekirse onlarla alakalı yeni bir sosyolojik cephe oluşturmalı. Bunlar bilimsel şeylerdir. CHP, bilime dayalı siyaset yapan bir partidir. O yüzden her kavrama saldırmak yerine bir yiğit genel başkanın 10 yıl boyunca yürüdüğü helalleşmeden Emine Şenyaşar`a kadar Roboski`den her türlü mağduriyete, adaletsizliğe uğramış insanların yanında olmaya kadar bir yolu sahiplenmek gerekmiyor mu? Bu bizim mirasımız demek gerekiyor mu? Bunun arkasında durmak gerekmiyor mu? Ucuz ve lümpen tariflerle saldırmak yerine bu yolu geliştirmek, genişletmek, yeni yeni alanlar açmak gerekmiyor mu? O yüzden ben tarafım. ‘Zulmün olduğu yerde tarafsızlık namussuzluktur` der Cemil Meriç. Zulmün göbeğinde bir ülkede yaşıyoruz. Taraf olacağız. Bay Kemal ile beraber taraf olacağız. Çetelere karşı taraf olacağız. Her türlü saldırıya karşı gövdemizi koyacağız. Bu ülkeyi temiz sermayeye kavuşturacağız. Çetelerden kurtaracağız. Sermayenin temiz olmadığı yerde bileceğiz ki demokrasi olmaz. Demokrasi savaşçıları olacağız.”

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2023 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA