6 Aralık 2023 Çarşamba

13:01   BAŞKAN ABDULLAH ÖZYİĞİT "ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE DE GÖNÜLLÜLERİMİZLE BİRLİKTE EMEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ"   12:54   TARSUSLU KADINLAR, KADIN HAKLARI GÜNܒNDE İLK DEFA ANITKABİR’İ ZİYARET ETTİ   12:38   YENİŞEHİR HALK KART’IN KASIM AYI TUTARLARI YATIRILDI   11:59   BELEDİYE ÇALIŞMALARINA MEZİTLİ GÖNÜLLÜLERİNDEN TAM DESTEK   11:50   ‘ÇOCUK MECLİSİ’ ÜYELERİ BİLİME VE SANATA DOYDU, BÜYÜKŞEHİR’İN FAALİYETLERİNİ YERİNDE İNCELEDİ   22:32   BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKANI RIZA AKPOLAT: BEŞİKTAŞ 2019 YILINA KADAR HEP SİYASİ TERCİHLERİNDEN DOLAYI CEZALANDIRILMIŞ BİR İLÇE”   21:30   ÖZGÜR ÖZEL, HACIBEKTAŞ BELEDİYE BAŞKANI ARİF YOLDAŞ ALTIOK İLE TBMM`DE BİR ARAYA GELDİ   20:46   FİNLANDİYA BÜYÜKELÇİSİ HAMALAİNEN: NATO`YA ÜYELİĞİMİZİ ONAYLAYAN TÜRKİYE VE DİĞER ÜYELERE TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUZ. İSVEÇ`İN NATO ÜYELİĞİNİN DE TÜRKİYE VE MACARİSTAN TARAFINDAN ONAYLANMASINI DİLİYORUZ   20:28   HDP İZMİR İL BİNASI`NA YÖNELİK SALDIRI… SEZGİN TANRIKULU: “HESABINI ADALET VE KALKINMA PARTİSİ`NİN VERMESİ LAZIM VEYA KENDİSİ ORTAK DEĞİLSE BUNUN HESABINI SORMASI LAZIM”   20:11   CHP`NİN KADIN TEMSİLİYETİNİN YETERSİZLİĞİ İLE İLGİLİ ARAŞTIRMA ÖNERGESİ, TBMM GENEL KURULU`NDA AKP VE MHP TARAFINDAN REDDEDİLDİ   20:07   ÖZGÜR ÖZEL, CHP MANİSA İL ÖRGÜTÜYLE TBMM`DE BİR ARAYA GELDİ   20:06   İYİ PARTİ KADIN POLİTİKALARI BAŞKANI YÜKSEL: "KADINLARIN TOPLUMDA EŞİT VE ADİL BİR ŞEKİLDE TEMSİL EDİLMELERİ, DEMOKRASİMİZİN VE İNSAN HAKLARININ VAZGEÇİLMEZ BİR PARÇASIDIR"   19:26   ÖZGÜR ÖZEL, CHP AYDIN İL ÖRGÜTÜYLE TBMM`DE BİR ARAYA GELDİ   18:21   İBRHİM SANİ GÖKMEN, CHP AKDENİZ BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNU YAPTI   18:19   DOĞAN TANIŞ, BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI   18:15   BAYRAM YILDIRMAZ, CHP BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI   18:12   DENİZ DEMİR: “EKONOMİK KRİZ, ÜNİVERSİTE TERCİHLERİNE YANSIYACAK KADAR DERİN BİR YOKSULLUK YARATTI"   18:05   BAYRAM GÜNEŞ CHP’DEN MECLIS ÜYESI ADAY ADAYı   18:03   ESKİ CHP İZMİR MİLLETVEKİLLERİ TACETTİN BAYIR VE MUSA ÇAM, ‘ÖN SEÇİM` ÇAĞRISIYLA İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI`NA ADAY ADAYI OLDU   17:30   VAHAP SEÇER: MERSİN HALKINI 5. ULUSLARARASI MERSİN MARATONU İÇİN 10 ARALIK`TA ÖZGECAN ASLAN MEYDANI`NA DAVET EDİYORUM  
 
     
   

CHP ANKARA İL KONGRESİ... İL BAŞKANI ADAYI SERCAN ÇIĞGIN: KONGREDE HANGİ SONUÇ ÇIKIYORSA ONA HEP BERABER SAYGI DUYACAĞIZ. BEN SEÇİLİRSEM BİLİYORUM Kİ, ÜMİT HOCAM YARIN BENİMLE TEKRAR ALANLARDA OLACAK


CHP Ankara İl Kongresi`nde konuşan Başkanı Adayı Sercan Çığgın, “Kongrede hangi sonuç çıkıyorsa ona hep beraber saygı duyacağız. Ben seçilirsem biliyorum ki, Ümit (Erkul) Hocam yarın benimle tekrar alanda olacak. Ama Ümit Hocam da şunu iyi biliyor, `Yarın ben seçilirsem Sercan kardeşim de benim yanımda olur.` Ama bugün ben seçileceğim. Çünkü ben hazırım. Çünkü ben siyaseti part-time yapmadım, yarı zamanlı yapmadım. Ben sonuna kadar Ankara İl Örgütü`nde çalışacağım. Ama bu kongre salonundan çıkan iradeye saygı duyacağım” dedi.

 

Tarih : 23 Eylül 2023 Cumartesi 18:18   Okunma : 307

CHP Ankara İl Kongresi`nde konuşan Başkanı Adayı Sercan Çığgın, “Kongrede hangi sonuç çıkıyorsa ona hep beraber saygı duyacağız. Ben seçilirsem biliyorum ki, Ümit (Erkol) Hocam yarın benimle tekrar alanda olacak. Ama Ümit Hocam da şunu iyi biliyor, `Yarın ben seçilirsem Sercan kardeşim de benim yanımda olur.` Ama bugün ben seçileceğim. Çünkü ben hazırım. Çünkü ben siyaseti part-time yapmadım, yarı zamanlı yapmadım. Ben sonuna kadar Ankara İl Örgütü`nde çalışacağım. Ama bu kongre salonundan çıkan iradeye saygı duyacağım” dedi.

CHP Ankara İl Kongresi bugün yapılıyor. CHP Ankara İl Başkanı Adayı Sercan Çığgın da delegelere seslendiği konuşmasında şunları söyledi:

“SAYIN GENEL BAŞKANI`MA `HEMEN BİR AN ÖNCE YEREL SEÇİMLERİN STARTINI VERMEMİZ LAZIM` DEDİM”

“Ben niçin Ankara İl Başkanı adayı oldum? 18 Ağustos`ta sayın Genel Başkanı`mı ziyaret ettim. Çünkü ben partimin gençlik kollarından geliyorum. Partimin gençlik kolları geçen ay 70`inci yaşına girdi. CHP Gençlik Kolları Türkiye`de birçok siyasi partiden eski bir partidir. Oradan devlet adamları yetişti, oradan CHP`ye genel başkanlar yetişti. Benim için de hep referans noktası olmuştur. Sayın Genel Başkanı`mdan randevu aldım, çok yakın bir arkadaşımla gittim. Durum tespiti yaptım, siyasi gözlemlerimi anlattım ve niçin Ankara İl Başkanı adayı olmak istediğimi sayın Genel Başkanı`ma sundum. Çünkü ben partimin gençlik kollarından geliyorum. Teamüllere sonuna kadar bağlıyım.

İnşallah bu akşam bu salondan demokratik bir şölen havasıyla yarışan diğer adayımızla birlikte çok güzel bir kongre gerçekleştireceğiz.

Sayın Genel Başkanı`ma, `28 Mayıs sonrasında hemen bir an önce yerel seçimlerin startını vermemiz lazım ama örgütümüz dağınık, örgütümüz ayrışmış, örgütümüz bir arada değil, örgütümüz heyecanını yitirmiş, önce örgütümüzü ayağa kaldırmamız lazım. Önce örgütümüzde küskünlerle birlikte barışmamız lazım. Önce ayrışmayı bitirip, bir araya gelmemiz lazım` dedim. `Ben buna talibim` dedim. Sayın Genel Başkanı`ma 2024 perspektifimi sunduğumda, 3 belediye başkanımız çok kıymetli, Çankaya, Yenimahalle ve Elmadağ, 25 yıl sonra büyükşehiri kazandık, 4 tane belediyemiz var, bunları muhafaza edeceğiz ama ilave belediyeler kazanacağız. Saydım sırasıyla. Etimesgut`u kazanacağız dedim, Mamak`ı kazanacağız dedim, Gölbaşı`nı kazanacağız dedim, Büyükşehir Belediyesi`nde meclis çoğunluğunu alacağız dedim. Ama boş yere demedim, hamaset yapmadım. Ben bir program ile Genel Başkanı`mızın karşısına çıktım. Sayın Genel Başkanım, il başkanı olduğumda 7 acil işimiz var, bunları hayata geçirmemiz lazım. 4 strateji planımız var, bunları hayata geçirmemiz lazım. İl başkan yardımcıları ve il örgütünün yapısını yeniden ele almak lazım. Edilgeniz dedim, etken olmalıyız.

Genel Başkanım beni çok büyük bir dikkatle dinledi. Sayın Genel Başkanım dedi ki, `Hayır, gençsin, delegeleriniz, ilçe başkanlarınız, il örgütünüz kongrede yarışmak isterse aday olun` dedi. Ben de aday oldum.

“BEN ANKARA İL ÖRGÜTÜ DIŞINDA HİÇBİR GÖREVE TALİP DEĞİLİM”

Ben hiçbir üyemi heyecanlandıramıyorsam seçmeni ikna etme, kalbine girme şansım yok. Önce kendim heyecanlanacağım. Ben heyecanla `Bu görevi istiyorum` diyebileceğim. Vallahi de istiyorum billahi de istiyorum. Ben Ankara İl Örgütü dışında hiçbir göreve talip değilim. Hiçbir göreve. Hiçbir göreve talip değilim. Şimdi hazırım. Kendimi çok hazır hissediyorum. Yani yarın sabah 7`de Mamak İlçe Örgütü`nün kapısından girip Mamak`ı ayağa kaldırmak istiyorum. Hiç yorulmadım. Dün gece, sabah 5`te eve girdim. 1 saatte çıktım, yorulmadım.

“KONGREDE HANGİ SONUÇ ÇIKIYORSA ONA HEP BERABER SAYGI DUYACAĞIZ”

Kongrede hangi sonuç çıkıyorsa ona hep beraber saygı duyacağız. Ben seçilirsem biliyorum ki, Ümit Hocam yarın benimle tekrar alanda olacak. Ama Ümit Hocam da şunu iyi biliyor, `Yarın ben seçilirsem Sercan kardeşim de benim yanımda olur.` Ama bugün ben seçileceğim. Çünkü ben hazırım. Çünkü ben siyaseti part-time yapmadım, yarı zamanlı yapmadım. Ben sonuna kadar Ankara İl Örgütü`nde çalışacağım. Ama bu kongre salonundan çıkan iradeye saygı duyacağım.

Başkent Ankara, 29 Ekim`de 4 belediyemizle birlikte Ankara tarihinin en büyük yerel seçim çalışmasını başlatacağız. Çoban ateşini o gün yakacağız. O gün tüm Ankara`ya, tüm Türkiye`ye nasıl çalışılacağını, nasıl hazır olduğumuzu herkese göstereceğiz.

Bir ay kala seçim çalışmasını başlatmayacağız. Tüm araç gereçlerimiz, insan kaynaklarımız, fiziksel koşulları en iyi noktaya taşıyacak şekilde hazır olacak.

2024 yılında ben tek başıma karar almayacağım. Ankara İl Örgütü`müzde il başkan yardımcılarımız, ilçe başkanlarımız, delegemizle bunları konuşacağız. Tek kişinin karar aldığı anlayış yok. Örgütsel anlayışı devam ettirmek için kolektif anlayış ve büyük bir organizasyona ihtiyaç var. Ben onu da hayata geçirmeye talibim.”

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2023 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA