23 Temmuz 2024 Salı

16:59   AYLIN NAZLıAKA: "SOYADı DAYATMASı 9. YARGı PAKETINDEN ÇıKARTıLDı"   16:26   TBMM`DE SOKAK HAYVANLARı ILE ILGILI KANUN TEKLIFI GÖRÜŞMELERINDE "TELEVIZYON" TARTıŞMASı...   15:55   CHP`LI BELEDIYELERDE "EMEKLI HALK KART" UYGULAMASı IÇIN TARIH BELLI OLDU...   15:04   MILLI YÜZÜCÜ ALPER SUNAÇOĞLU, HAYVANLARA "ÖTANAZI" TEKLIFINI PROTESTO ETMEK IÇIN AÇLıK GREVINE BAŞLAYACAĞıNı AÇıKLADı   13:49   CHP IL BELEDIYE BAŞKANLARı TOPLANTıSı, 1-3 AĞUSTOS`TA BURDUR`DA YAPıLACAK   13:21   SILIFKE BELEDIYE BAŞKANı TURGUT: "ASFALTSıZ YOL, HIZMET ALMADıK MAHALLE BıRAKMAYACAĞıZ"   13:05   MESKİ`DEN DIJITAL DÖNÜŞÜM ATAĞı   12:30   YENIŞEHIR BELEDIYE BAŞKANı ÖZYIĞIT, AŞURE ETKINLIĞINE KATıLDı   10:58   MERSIN BÜYÜKŞEHIR BELEDIYE BAŞKANı SEÇER, AŞURE ETKINLIĞINE KATıLDı   09:26   MERSIN BÜYÜKŞEHIR KENT ORTESTRASı`NıN KONSERLERI DEVAM EDIYOR   01:49   BIDEN`ıN ADAYLıKTAN ÇEKILMESI, BERABERINDE BIRÇOK YENI SORU VE TARTıŞMA GETIRDI...   01:17   ÖZGÜR ÖZEL ERKEN SEÇIM ÇAĞRıSıNı YINELEDI   01:11   CHP`LI BAŞARıR`DAN, PERINÇEK`E SERT TEPKI: "KANDIL PÜSKÜLÜ, ÇENENI KES"   01:08   AKBELEN NÖBETI`NIN 3`ÜNCÜ YıLı... İKIZKÖY MUHTARı IŞıK: “AKBELEN`I YOK ETTILER AMA NIYETLERI SADECE AKBELEN DEĞIL. DAHA YOK EDILECEK 30 KÖY VAR”   20:03   CHP LIDERI ÖZEL`DEN SURUÇ KATLIAMı`NDA YAŞAMıNı YITIRENLER IÇIN ANMA MESAJı   18:12   MERSIN BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI, KıBRıS BARıŞ HAREKATı`NıN 50`NCI YıLı DOLAYıSıYLA YEMEK PROGRAMı DÜZENLEDI   17:59   VAHAP SEÇER, CHP MERSIN KADıN KOLLARı İL KONGRESI`NE KATıLDı   09:24   MERSIN BÜYÜKŞEHIR`IN YAZ DÖNEMI VOLEYBOL KURSLARıNA YOĞUN ILDI   16:12   FURKAN APARTMANı DAVASıNDA KARAR VERILDI   16:01   VELI AĞBABA`DAN AK PARTI`YE: ``SEÇIM VAATLERINIZIN HIÇBIRI BU YASADA YOK``  
 
     
   

CHP’Lİ YILDIZ BİÇER’DEN SKANDAL İDDİAYI HATIRLAMADIĞINI SÖYLEYEN BÜLENT TEZCAN’A YANIT! ’BU HATIRLATMA İLE HAFIZASININ TOZU ALINACAK’


YSK’nın 2017’de referandumda mühürsüz oyların geçerli sayılması kararını, AİHM’e götürmesinin partisi tarafından engellediğini söyleyen eski CHP milletvekili Atilla Kart’ı yalanlayan Bülent Tezcan’a eski CHP’li Milletvekili Tur Yıldız Biçer’den yanıt geldi.

 

Tarih : 23 Eylül 2023 Cumartesi 23:41   Okunma : 648

YSK’nın 2017’de referandumda mühürsüz oyların geçerli sayılması kararını, AİHM’e götürmesinin partisi tarafından engellediğini söyleyen eski CHP milletvekili Atilla Kart’ı yalanlayan Bülent Tezcan’a eski CHP’li Milletvekili Tur Yıldız Biçer’den yanıt geldi.

Eski CHP Milletvekili Atilla Kart, 'başkanlık' referandumunda Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) mühürsüz oyların geçerli sayılacağına yönelik kararını Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) CHP adına götürmesinin parti yönetimi tarafından engellendiğini açıklamıştı.

Kart'ı engellediği iddia edilen isimler arasında yer alan CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan ise "Tek tek o diyaloglarda şu şunu dedi, bu bunu dedi. Benim hatırlamam mümkün değil, söylediğiniz yıl 2017 şu anda 2023’teyiz. Tam 6 sene olmuş, teyip olsa bandı silinir” ifadelerini kullanarak söz konusu iddiaları 'hatırlamadığını' vurgulamıştı.

Tezcan’ın açıklamasına eski CHP Milletvekili Tur Yıldız Biçer'den yanıt geldi.

Biçer, sosyal medya hesabından Tezcan’ın konuşmasını alıntılayarak 2017'de CHP Hukuk ve Seçim İşleri tarafından mesaj ile partillere YSK’nin mühürsüz oyları geçerli sayacağının bildirildiğini ancak yapılan kapalı toplantıda kim tarafında atıldığı sorulduğunda tepki gösterildiğini yazdı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun mesajın kim tarafından yolLandığını sormasının üzerine Tezcan’ın kendisinin kolunu sıktığını ve sinirlenerek odasına davet ettiğini ifade eden Tur Yıldız Biçer’in açıklamaları şu şekilde:

"Liberal budalalar bile hatalarını kabul etmiş, kenara çekilmişken Tezcan ve arkadaşları manifestolarında 'En büyük dönüşümler, en büyük kırılmaların yaşandığı dönemlerde gerçekleşir' gibi sözler, değişim vaadiyle hala siyaset sahnesindeler. Ülke ve parti için acı olan da budur.

Evet, bu 2 referandumda en büyük dönüşümün, en büyük kırılmaların acı tecrübelerini yaşadık, yaşıyoruz. 'Sehven' atılan bir SMS’teki muğlak ifadelerle CHP’li sandık kurulu üyelerini sandık başından çeken Bülent Teczan ve dönemin sorumluları da siyasetten, CHP’den çekilmelidir.

Aşağıda okuyacaklarınız bunun gerekçesidir. '2023'teyiz, 2017'de olanları hatırlamam mümkün değil' diyen Sayın Bülent Tezcan’ın hafızasındaki tozun alınmasına yardımcı olacaklardır. 'Silinmeyen bantın' sürecidir… Süreç, ilk kez aşağıda olan bu mesajla başladı.

HER ŞEY BU MESAJLA BAŞLAMIŞ!

Sayın Bülent Tezcan; referandumdan hemen sonra CHP Genel Merkezimizde yaptığımız ilk kapalı grup toplantısında, söz alarak bu mesajı okudum. Sayın Genel Başkanımıza bu mesajı neden ve kimin attığını sordum. Sayın Genel Başkan 'bu mesajı ilk kez duyuyorum, bir kez daha okur musunuz?' dedi. Bir kez daha okudum. Hatırlarsanız salonda buz gibi bir hava oluştu. Sayın genel başkan mesajla ilgili bir bilgisi ve bir talimatı olmadığını söyledi. 'Hukuk ve Seçim İşleri Sorumlumuz Sayın Bülent Tezcan’dır' dedi ve size Bülent Bey sayın milletvekilimizin sorduğu soruya bir yanıt verin dedi. Siz en önde oturuyordunuz, ayağa kalkarak; 'çok yoğun bir gündü; kim, nasıl bir mesaj, kime gönderilmiş bilmiyorum , hatırlamıyorum' dediniz. O zaman 6 yıl geçmemişti; ama ne hikmetse siz yine hatırlayamıyorsunuz.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2024 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA