6 Aralık 2023 Çarşamba

13:01   BAŞKAN ABDULLAH ÖZYİĞİT "ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE DE GÖNÜLLÜLERİMİZLE BİRLİKTE EMEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ"   12:54   TARSUSLU KADINLAR, KADIN HAKLARI GÜNܒNDE İLK DEFA ANITKABİR’İ ZİYARET ETTİ   12:38   YENİŞEHİR HALK KART’IN KASIM AYI TUTARLARI YATIRILDI   11:59   BELEDİYE ÇALIŞMALARINA MEZİTLİ GÖNÜLLÜLERİNDEN TAM DESTEK   11:50   ‘ÇOCUK MECLİSİ’ ÜYELERİ BİLİME VE SANATA DOYDU, BÜYÜKŞEHİR’İN FAALİYETLERİNİ YERİNDE İNCELEDİ   22:32   BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKANI RIZA AKPOLAT: BEŞİKTAŞ 2019 YILINA KADAR HEP SİYASİ TERCİHLERİNDEN DOLAYI CEZALANDIRILMIŞ BİR İLÇE”   21:30   ÖZGÜR ÖZEL, HACIBEKTAŞ BELEDİYE BAŞKANI ARİF YOLDAŞ ALTIOK İLE TBMM`DE BİR ARAYA GELDİ   20:46   FİNLANDİYA BÜYÜKELÇİSİ HAMALAİNEN: NATO`YA ÜYELİĞİMİZİ ONAYLAYAN TÜRKİYE VE DİĞER ÜYELERE TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUZ. İSVEÇ`İN NATO ÜYELİĞİNİN DE TÜRKİYE VE MACARİSTAN TARAFINDAN ONAYLANMASINI DİLİYORUZ   20:28   HDP İZMİR İL BİNASI`NA YÖNELİK SALDIRI… SEZGİN TANRIKULU: “HESABINI ADALET VE KALKINMA PARTİSİ`NİN VERMESİ LAZIM VEYA KENDİSİ ORTAK DEĞİLSE BUNUN HESABINI SORMASI LAZIM”   20:11   CHP`NİN KADIN TEMSİLİYETİNİN YETERSİZLİĞİ İLE İLGİLİ ARAŞTIRMA ÖNERGESİ, TBMM GENEL KURULU`NDA AKP VE MHP TARAFINDAN REDDEDİLDİ   20:07   ÖZGÜR ÖZEL, CHP MANİSA İL ÖRGÜTÜYLE TBMM`DE BİR ARAYA GELDİ   20:06   İYİ PARTİ KADIN POLİTİKALARI BAŞKANI YÜKSEL: "KADINLARIN TOPLUMDA EŞİT VE ADİL BİR ŞEKİLDE TEMSİL EDİLMELERİ, DEMOKRASİMİZİN VE İNSAN HAKLARININ VAZGEÇİLMEZ BİR PARÇASIDIR"   19:26   ÖZGÜR ÖZEL, CHP AYDIN İL ÖRGÜTÜYLE TBMM`DE BİR ARAYA GELDİ   18:21   İBRHİM SANİ GÖKMEN, CHP AKDENİZ BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNU YAPTI   18:19   DOĞAN TANIŞ, BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI   18:15   BAYRAM YILDIRMAZ, CHP BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI   18:12   DENİZ DEMİR: “EKONOMİK KRİZ, ÜNİVERSİTE TERCİHLERİNE YANSIYACAK KADAR DERİN BİR YOKSULLUK YARATTI"   18:05   BAYRAM GÜNEŞ CHP’DEN MECLIS ÜYESI ADAY ADAYı   18:03   ESKİ CHP İZMİR MİLLETVEKİLLERİ TACETTİN BAYIR VE MUSA ÇAM, ‘ÖN SEÇİM` ÇAĞRISIYLA İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI`NA ADAY ADAYI OLDU   17:30   VAHAP SEÇER: MERSİN HALKINI 5. ULUSLARARASI MERSİN MARATONU İÇİN 10 ARALIK`TA ÖZGECAN ASLAN MEYDANI`NA DAVET EDİYORUM  
 
     
   

VAHAP SEÇER, ‘AHBİB İHRACATIN YILDIZLARI ÖDÜL TÖRENİ`NE KATILDI


Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Akdeniz Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ‘İhracatın Yıldızları Ödül Töreni`ne katıldı.

 

Tarih : 29 Eylül 2023 Cuma 09:37   Okunma : 393

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Akdeniz Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ‘İhracatın Yıldızları Ödül Töreni`ne katıldı.

AHBİB Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Memiş`in ev sahipliğinde Mersin Divan Otel`de gerçekleştirilen ‘İhracatın Yıldızları Ödül Töreni`ne Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer`in yanı sıra, Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, ihracatçı birlikleri başkanları, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda sektör temsilcisi ve iş insanı katıldı.

SEÇER: “MERSİN BİR TİCARET KENTİ”

Törende konuşan Başkan Vahap Seçer, Mersin`in bir ticaret kenti olduğunu, bu durumu da hızlı adımlarla ve yapılan yatırımlarla daha da tahkim ettiğini söyledi. Mersin`in ticaret kenti olma hüviyeti dolayısıyla yurdun birçok farklı yerinden insanın kente geldiğini aktaran Seçer, “Mersin göçle kurulmuş, göçle büyümüş, başta liman ve liman sonrası ticaret ile var olmuş önemli bir kent halinde. Sadece Türkiye`de değil, Arap coğrafyasında, Kafkaslarda, Balkanlar`da hülasa tüm dünyada, lokasyonu, özellikle Doğu Akdeniz`in dünyaya açılan kapısı olma hüviyeti ve limanı nedeniyle, umarım konteyner limanı da olur, limanları nedeniyle önemli bir kent haline geliyor” dedi. Mersin`in bu gelişmeden doğan bazı yatırımlara da ihtiyaç olduğunun altını çizen Seçer, Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, büyüyen ve gelişen kente, öngörü ve ferasetle yapılacak olan yatırımların önünü açmanın kendisinin vazifelerinden olduğunu kaydetti.

Mersin`in demografik yapısında son zamanlarda önemli değişiklikler olduğunu söyleyen Seçer, demografik, sosyokültürel ve ekonomik yapısı ile Mersin`le benzeştiği için deprem sonrası Hatay ve diğer illerden Mersin`e çok sayıda iş insanının geldiğini hatırlattı. Bu kişilerin Mersin`e ve Mersin ekonomisine önemli katkı yaptıklarına dikkat çeken Seçer, “Ama son yıllarda beklentinin çok üzerinde bir nüfus artışı ile karşı karşıya olduğumuzu da söylemek istiyorum. Her ortamda bunu vurgulamak istiyorum. Çünkü bunun önlemini almakla mükellefiz. Yeni alt ve üst yapılar, yollar açmamız, imar planları eksik olan bölgelerde bir an önce tamamlamamız, yapılaşmaya açmamız başlıca görevimiz” diye konuştu.

SEÇER KENT İÇİ ULAŞIMIN SORUNLARINA DİKKAT ÇEKTİ

Kent içi ulaşımın yoğun olduğu bölgelerdeki yollarda sıkıntılar olduğunu ifade eden Başkan Seçer şunları kaydetti: 

“Bunun çözümü mevcut yolları ıslah etmek, ihya etmek ve genişletmek. Başta D-400 karayolunu. İkincisi o güzergâhta yeni alternatif yollar açmak. En önemli çalışma Akdeniz`in imar planları içerisinde de işaretlenmiş olan, demiryolu hattına paralel giden Tarsus`a kadar uzanan D-400 karayoluna alternatif olan, 35 metre genişliğinde Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğunda olan yeni yolların açılması. İmar planları tamamlanır tamamlanmaz, Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak o istikamete doğru yeni yol çalışmalarımızı süratle başlatacağız. Bu işin zor tarafı imar planlarıydı. Önemli bir kısmı bitti, az bir kısmı kaldı. Umut ediyorum kısa sürede tamamlandıktan sonra, bu çalışmaları da başlatacağımızı buradan duyurmak istiyorum.”

“SİZLERLE İŞ BİRLİĞİ İÇERİSİNDE KENTİMİZE DEĞER KATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

“Bugün burada çok değerli bir topluluğun önünde hitap ettiğimin farkındayım. Sizler Mersin ekonomisine güç katıyorsunuz, değer katıyorsunuz. En önemlisi de istihdama önemli katkı sağlıyorsunuz” diyerek sözlerini sürdüren Seçer, sadece Mersin için değil, Türkiye için önemli olanın çalışma ve istihdam alanlarının artması olduğunu söyledi.

Seçer, “‘İş` demek, aş demek, ekmek demek, sosyal sorunların ilk elden çözümü demektir. İnsanlarımıza iş, aş sağlamak, daha yüksek bir hayat refahı seviyesi sağlamak bizim en başta gelen görevimiz ve bu konuda kamuya, devlete, iktidarlara yardımcı olan en önemli yardımcılar sizlersiniz, yani özel sektör. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da başarılı çalışmalarınızın devam edeceğini umut ediyorum ve diliyorum. Tabi ki Büyükşehir Belediye Başkanı olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sizlerle iş birliği içerisinde kentimize değer katmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

PEHLİVAN: “MERSİN ÜLKEMİZİN EN ÖNDE GELEN HUBUBAT İŞLEME MERKEZLERİNDE BİRİSİDİR”

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan ise “Birçok sektörün varlığını başarılarla ortaya koyduğu Mersin ilimizin özellikle hububat, bakliyat, yağlı tohum ve mamuller sektöründe ön planda olduğunu görüyoruz. Mersin ülkemizin en önde gelen hububat işleme merkezlerinde birisidir. Mersin için bu sektörlerin toplam ihracata katkısı çok önemli. Mersin aynı zamanda bir tarım ili. Üreticilerin bakliyat ve hububatın işlenmesinde, pazarlamamasında ve ihracatındaki başarısı da bizi gururlandırıyor. Bu başarının katlanarak artacağını görmek de geleceğe olan umudumuzu artırıyor” dedi.

GÜLDAL: “MERSİN BU İŞİ YAPANLARIN, BAŞARILI İŞ İNSANLARININ OLDUĞU BİR ŞEHİR”

TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal da “Akdeniz`de küresel ticaretin merkezi olan Mersin`de bu organizasyonun yapılması başka bir anlam ifade ediyor. Küresel ticarette ülkemiz çok önemli bir konumda. Mersin de bu işi yapanların, başarılı iş insanlarının olduğu bir şehir. Ödül alan ihracatın yıldızlarını tebrik ediyorum” diye konuştu.

MEMİŞ: “İHRACATÇI MOTİVASYONU ÜLKEMİZ İÇİN ÇOK KIYMETLİ”

AHBİB Başkanı Veysel Memiş ise “Ülkemizin döviz ihtiyacının olduğu bu dönemde bu ihtiyaca çok büyük katkı sağlayan ihracat ailemizin 2022 yılında olduğu gibi 2023 yılında da ödüllerini takdim ederek bir nebze de olsa onları onore etmemize olanak sağlayan bu etkinliği gerçekleştiriyoruz. Çünkü biliyoruz ki ihracatçı motivasyonu ülkemiz için çok kıymetli” dedi.

Konuşmaların ardından; 2023 yılında en fazla ihracat gerçekleştiren 28 firmaya ödülleri verildi.  Başkan Seçer de AHBİB`de en fazla ihracat gerçekleştiren firmalara ödüllerini takdim etti. Başkan Seçer`e ayrıca AHBİB Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Memiş tarafından da günün anısına hediye takdimi yapıldı.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2023 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA