6 Aralık 2023 Çarşamba

13:01   BAŞKAN ABDULLAH ÖZYİĞİT "ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE DE GÖNÜLLÜLERİMİZLE BİRLİKTE EMEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ"   12:54   TARSUSLU KADINLAR, KADIN HAKLARI GÜNܒNDE İLK DEFA ANITKABİR’İ ZİYARET ETTİ   12:38   YENİŞEHİR HALK KART’IN KASIM AYI TUTARLARI YATIRILDI   11:59   BELEDİYE ÇALIŞMALARINA MEZİTLİ GÖNÜLLÜLERİNDEN TAM DESTEK   11:50   ‘ÇOCUK MECLİSİ’ ÜYELERİ BİLİME VE SANATA DOYDU, BÜYÜKŞEHİR’İN FAALİYETLERİNİ YERİNDE İNCELEDİ   22:32   BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKANI RIZA AKPOLAT: BEŞİKTAŞ 2019 YILINA KADAR HEP SİYASİ TERCİHLERİNDEN DOLAYI CEZALANDIRILMIŞ BİR İLÇE”   21:30   ÖZGÜR ÖZEL, HACIBEKTAŞ BELEDİYE BAŞKANI ARİF YOLDAŞ ALTIOK İLE TBMM`DE BİR ARAYA GELDİ   20:46   FİNLANDİYA BÜYÜKELÇİSİ HAMALAİNEN: NATO`YA ÜYELİĞİMİZİ ONAYLAYAN TÜRKİYE VE DİĞER ÜYELERE TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUZ. İSVEÇ`İN NATO ÜYELİĞİNİN DE TÜRKİYE VE MACARİSTAN TARAFINDAN ONAYLANMASINI DİLİYORUZ   20:28   HDP İZMİR İL BİNASI`NA YÖNELİK SALDIRI… SEZGİN TANRIKULU: “HESABINI ADALET VE KALKINMA PARTİSİ`NİN VERMESİ LAZIM VEYA KENDİSİ ORTAK DEĞİLSE BUNUN HESABINI SORMASI LAZIM”   20:11   CHP`NİN KADIN TEMSİLİYETİNİN YETERSİZLİĞİ İLE İLGİLİ ARAŞTIRMA ÖNERGESİ, TBMM GENEL KURULU`NDA AKP VE MHP TARAFINDAN REDDEDİLDİ   20:07   ÖZGÜR ÖZEL, CHP MANİSA İL ÖRGÜTÜYLE TBMM`DE BİR ARAYA GELDİ   20:06   İYİ PARTİ KADIN POLİTİKALARI BAŞKANI YÜKSEL: "KADINLARIN TOPLUMDA EŞİT VE ADİL BİR ŞEKİLDE TEMSİL EDİLMELERİ, DEMOKRASİMİZİN VE İNSAN HAKLARININ VAZGEÇİLMEZ BİR PARÇASIDIR"   19:26   ÖZGÜR ÖZEL, CHP AYDIN İL ÖRGÜTÜYLE TBMM`DE BİR ARAYA GELDİ   18:21   İBRHİM SANİ GÖKMEN, CHP AKDENİZ BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNU YAPTI   18:19   DOĞAN TANIŞ, BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI   18:15   BAYRAM YILDIRMAZ, CHP BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI   18:12   DENİZ DEMİR: “EKONOMİK KRİZ, ÜNİVERSİTE TERCİHLERİNE YANSIYACAK KADAR DERİN BİR YOKSULLUK YARATTI"   18:05   BAYRAM GÜNEŞ CHP’DEN MECLIS ÜYESI ADAY ADAYı   18:03   ESKİ CHP İZMİR MİLLETVEKİLLERİ TACETTİN BAYIR VE MUSA ÇAM, ‘ÖN SEÇİM` ÇAĞRISIYLA İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI`NA ADAY ADAYI OLDU   17:30   VAHAP SEÇER: MERSİN HALKINI 5. ULUSLARARASI MERSİN MARATONU İÇİN 10 ARALIK`TA ÖZGECAN ASLAN MEYDANI`NA DAVET EDİYORUM  
 
     
   

BÜYÜKŞEHİR, KÜLTÜR VE SANAT SEMİNER DİZİSİNİN İLKİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ


Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Mersin’i kültür ve sanat şehri yapmak için kent genelinde sürdürdüğü destekleri, aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda‘Mersin Kültür ve Sanat Sivil Girişimi’ projesi ile‘Kültür ve Sanat Seminer Dizisi’ninilkini, Akdeniz Opera ve Bale Kulübü Derneği ve Mersin Kent Konseyi işbirliğinde gerçekleştiren Büyükşehir, kentte önemlibir kültür ve sanat etkinliğini Mersinlilerle buluşturdu. Etkinlik kapsamında Prof. Dr. Füsun Üstel,‘Kültür Politikası’başlıklı semineriyle kent bileşenlerine sunum gerçekleştirdi.

 

Tarih : 29 Eylül 2023 Cuma 23:20   Okunma : 375

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Mersin’i kültür ve sanat şehri yapmak için kent genelinde sürdürdüğü destekleri, aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda‘Mersin Kültür ve Sanat Sivil Girişimi’ projesi ile‘Kültür ve Sanat Seminer Dizisi’ninilkini, Akdeniz Opera ve Bale Kulübü Derneği ve Mersin Kent Konseyi işbirliğinde gerçekleştiren Büyükşehir, kentte önemlibir kültür ve sanat etkinliğini Mersinlilerle buluşturdu. Etkinlik kapsamında Prof. Dr. Füsun Üstel,‘Kültür Politikası’başlıklı semineriyle kent bileşenlerine sunum gerçekleştirdi.

Kültür ve sanat faaliyetlerini kent genelinde yaygınlaştırmak için her geçen gün yeni projelere imza atan Mersin Büyükşehir Belediyesi, kent paydaşlarıyla bir ilki daha gerçekleştirdi. Bu kapsamda Büyükşehir, ‘Mersin Kültür ve Sanat Sivil Girişimi’ projesi ile Akdeniz Opera ve Bale Kulübü Derneği (AKOB) ve Mersin Kent Konseyi işbirliğinde, AKİB (Akdeniz İhracatçı Birlikleri) Salonu’nda ‘Kültür ve Sanat Seminer Dizisi’ninilkini gerçekleştirdi.

Moderatörlüğünü Doç. Dr. Ulaş Bayraktaroğlu’nun yaptığı etkinlikte, İKSV (İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı)Kültür Hattı Danışma Kurulu üyesi Prof. Dr. Füsun Üstel,‘Kültür Politikası’başlıklı semineriyle kent bileşenlerine sunum yaptı. Etkinliğe AKOB, Mersin Kent Konseyi, üniversiteler, yerel yönetim ve sivil toplum kuruluşlarından pek çok temsilci katıldı.

Etkinlikte seminer öncesi, Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuarı Öğretim GörevlisiLılyTchumburıdze’nin öğrencilerinden, ulusal ve uluslararası birçok ödül alan Neva Ecmel Bildik ve Deniz Yakın, katılımcılara eşsiz bir müzik performansı sergilediler.

Özdülger: “Şehrimize katkı sunan bütün organizasyonlarda varız”

‘Mersin Kültür ve Sanat Sivil Girişimi’ projesinde, AKOB ve Mersin Kent Konseyi’nin işbirliğiyle etkinliği düzenlediklerini belirten Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Koordinatörü ve Opera Sanatçısı Bengi İspir Özdülger, “Önemli bir seminer için bir araya geldik. Etkinliğe, Prof. Dr. Füsun Üstel hocamız da davet edildi. Biz de Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak, bu çalışmaya destek olduk” dedi. Kültür politikası üzerine çok güzel bir seminerin gerçekleştirildiğini dile getiren Özdülger, seminerde yer alan bilgilerin kendisini derinden etkilediğini ifade etti. Büyükşehir Belediyesi olarak kültür ve sanat faaliyetlerini destekleyerek, kurum ve kuruluşlarla işbirliği halinde yol aldıklarını kaydeden Özdülger, “Şehrimize katkı sunacağına inandığımız bütün organizasyonlarda her zaman varız” şeklinde konuştu.

Tarlakazan: “Mersin’de yerel yönetim anlayışındaki değişim, beraberinde kültür ve sanat alanında da canlı bir değişimi getirdi”

Kültür ve sanat kavramının karışık bir kavram olduğunu ve Mersin’de yerel yönetim anlayışının değişmesiyle, kültür sanat alanında canlı bir değişim olduğunu dile getiren AKOB Başkanı Demet Tarlakazan, “Kültür politikası çok önemli bir konu. Bu alanda çalışan Prof. Dr. Füsun Üstel, İKSV Kültür Hattı Danışma Kurulu üyesi. Birçok yerel yönetim ve İKSV’nin projelerinde yer aldı. Ondan bu konuyu dinlemek istedik. Etkinliği AKOB olarak,kültür sanat seminer dizisi olarak yapmayı planlıyoruz. Buda ilki. Önce taşları döşemek istedik” dedi.Tarlakazan yapılan etkinliğin yerel yönetimler başta olmak üzere, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, üniversiteler gibi kent bileşenlerinin hepsini içine alan ve bu bileşenlerin fikir alışverişinde bulunmaları ve kendi vizyonlarını gözden geçirebilmeleri için hayata geçirildiğini sözlerine ekledi.

“Büyükşehir Belediyesi’nin vizyonundancesaret alarak bu işe kalkıştık”

Mersin’de tüm bileşenlerle bir sinerji yaratmayı amaçladıklarını ifade eden Tarlakazan, “Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin cesaret verici vizyonlarıyla bu işe kalkıştık. Biz AKOB olarak da bu işe girişebilirdik, ama bunun anlamı sınırlı olurdu. Kültür politikası konusu, yerel yönetimleri de yakından ilgilendiriyor. Yerel yönetimlerin bu alanda çok aktif aktörleri var. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ve Kent Konseyi’nin gelişen vizyonlarından cesaret aldık. Paydaşlıkları ve destekleri ile bu vizyonu görebildikleri ve hemen destek verdikleri için de teşekkürlerimi iletiyorum” diye konuştu.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2023 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA