6 Aralık 2023 Çarşamba

13:01   BAŞKAN ABDULLAH ÖZYİĞİT "ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE DE GÖNÜLLÜLERİMİZLE BİRLİKTE EMEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ"   12:54   TARSUSLU KADINLAR, KADIN HAKLARI GÜNܒNDE İLK DEFA ANITKABİR’İ ZİYARET ETTİ   12:38   YENİŞEHİR HALK KART’IN KASIM AYI TUTARLARI YATIRILDI   11:59   BELEDİYE ÇALIŞMALARINA MEZİTLİ GÖNÜLLÜLERİNDEN TAM DESTEK   11:50   ‘ÇOCUK MECLİSİ’ ÜYELERİ BİLİME VE SANATA DOYDU, BÜYÜKŞEHİR’İN FAALİYETLERİNİ YERİNDE İNCELEDİ   22:32   BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKANI RIZA AKPOLAT: BEŞİKTAŞ 2019 YILINA KADAR HEP SİYASİ TERCİHLERİNDEN DOLAYI CEZALANDIRILMIŞ BİR İLÇE”   21:30   ÖZGÜR ÖZEL, HACIBEKTAŞ BELEDİYE BAŞKANI ARİF YOLDAŞ ALTIOK İLE TBMM`DE BİR ARAYA GELDİ   20:46   FİNLANDİYA BÜYÜKELÇİSİ HAMALAİNEN: NATO`YA ÜYELİĞİMİZİ ONAYLAYAN TÜRKİYE VE DİĞER ÜYELERE TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUZ. İSVEÇ`İN NATO ÜYELİĞİNİN DE TÜRKİYE VE MACARİSTAN TARAFINDAN ONAYLANMASINI DİLİYORUZ   20:28   HDP İZMİR İL BİNASI`NA YÖNELİK SALDIRI… SEZGİN TANRIKULU: “HESABINI ADALET VE KALKINMA PARTİSİ`NİN VERMESİ LAZIM VEYA KENDİSİ ORTAK DEĞİLSE BUNUN HESABINI SORMASI LAZIM”   20:11   CHP`NİN KADIN TEMSİLİYETİNİN YETERSİZLİĞİ İLE İLGİLİ ARAŞTIRMA ÖNERGESİ, TBMM GENEL KURULU`NDA AKP VE MHP TARAFINDAN REDDEDİLDİ   20:07   ÖZGÜR ÖZEL, CHP MANİSA İL ÖRGÜTÜYLE TBMM`DE BİR ARAYA GELDİ   20:06   İYİ PARTİ KADIN POLİTİKALARI BAŞKANI YÜKSEL: "KADINLARIN TOPLUMDA EŞİT VE ADİL BİR ŞEKİLDE TEMSİL EDİLMELERİ, DEMOKRASİMİZİN VE İNSAN HAKLARININ VAZGEÇİLMEZ BİR PARÇASIDIR"   19:26   ÖZGÜR ÖZEL, CHP AYDIN İL ÖRGÜTÜYLE TBMM`DE BİR ARAYA GELDİ   18:21   İBRHİM SANİ GÖKMEN, CHP AKDENİZ BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNU YAPTI   18:19   DOĞAN TANIŞ, BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI   18:15   BAYRAM YILDIRMAZ, CHP BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI   18:12   DENİZ DEMİR: “EKONOMİK KRİZ, ÜNİVERSİTE TERCİHLERİNE YANSIYACAK KADAR DERİN BİR YOKSULLUK YARATTI"   18:05   BAYRAM GÜNEŞ CHP’DEN MECLIS ÜYESI ADAY ADAYı   18:03   ESKİ CHP İZMİR MİLLETVEKİLLERİ TACETTİN BAYIR VE MUSA ÇAM, ‘ÖN SEÇİM` ÇAĞRISIYLA İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI`NA ADAY ADAYI OLDU   17:30   VAHAP SEÇER: MERSİN HALKINI 5. ULUSLARARASI MERSİN MARATONU İÇİN 10 ARALIK`TA ÖZGECAN ASLAN MEYDANI`NA DAVET EDİYORUM  
 
     
   

CHP GENEL BAŞKAN ADAY ADAYI ÜNAL KARAHASAN: “KEMALİZM ASIL ŞİMDİ; CHP TAM SOL İLERİ”


CHP Kocaeli İl Kongresi`ne katılan Genel Başkan Aday Adayı Ünal Karahasan, “Kemalist bir ışıkla bu dünyanın bozuluma uğradığını gören bir solcu olarak baktığımda ufuklardan bana sosyalizm el sallıyor. İlerici devrimler birbiriyle çelişmez. İlerici devrimler, birbirini tamamlar. Ne diyorum? Kemalizm asıl şimdi; CHP tam sol ileri” dedi.

 

Tarih : 30 Eylül 2023 Cumartesi 14:16   Okunma : 160

Haber: ÇAĞATAN AKYOL - Kamera: ADEM KARABAYIR

CHP Kocaeli İl Kongresi`ne katılan Genel Başkan Aday Adayı Ünal Karahasan, “Kemalist bir ışıkla bu dünyanın bozuluma uğradığını gören bir solcu olarak baktığımda ufuklardan bana sosyalizm el sallıyor. İlerici devrimler birbiriyle çelişmez. İlerici devrimler, birbirini tamamlar. Ne diyorum? Kemalizm asıl şimdi; CHP tam sol ileri” dedi.

CHP Genel Başkan Aday Adayı Ünal Karahasan, 38. CHP Kocaeli Olağan İl Kongresi`nde konuştu. Karahasan`ın konuşması özetle şöyle:

“Hayli eski zamanlar dolaşarak bu püsküyen çağa itiraz etmeye geldim. İmge şehrinin sokaklarında 40 yıldır dolaşan bir şair olarak Atila İlhan`la sisler bulvarında derin ve içli sohbetlerden geldim. Tembihlerini ve telkinlerini alıp da geldim. Parola vatan, işareti namus kaldıracıyla dip dalgasını başlatacaksınız dediği emanetiyle geldim. Atatürk`ün iki büyük eserine sahip çıkmaya geldim. Doğru bir zeminde, iyi bir yere geldim. CHP`ye geldim. Bilgililik idarecilerin, ölçülülük üretenlerin, cesaret ve yiğitlik koruyucuların, adalet herkesin taşıması gereken erdemlerdir diyen Platon`un yolundan saparak insanlık buralara geldi. İtiraz etmeye geldim.

YAPAY ZEKAYA KARŞI YATAY ZEKA ÖNERİYORUM”

Yönetim erkinde elinde bulunduranlar için beka birincil sorundur. Otokrasiler, bekayı kendi hükümranlığının geleceğini temin için korkan bir teyakkuzla ele alırlar ve onu kaybetmemek için de şedit, hırçın, hoyrattırlar. Giderek hukukun üstünlüğünü, üstünlerin hukukuna kanun yoluyla da parti devletine dönüştürürler. Kendi bekalarını da sürdürebilmek için. Demokrasiler, yönetim erkini kuvvetler ayrılığı dizgesi içinde, kurumlar aracılığıyla toplum tabanına ulaştırmak isterler. Dünyayı mahveden, harap eden küresel kapitalizm, gittiği yerlere bu iki otokrasi ve demokrasi tekniğini birden kullanarak gidiyor. Mısır`ı, Tunus`u, Libya`yı, Irak`ı, Suriye`yi harap etmeye giderken demokrasi götürüyordu. Artık tehdit bunun dairesine geçti. Artık beka, milletlerarası bir gerilim olmaktan başka bir formasyona dönüştü. Nedir o? Günümüzde yapay zekanın aldığı boyut ile artık yapay kuş, yapay haşere hedefteki insanları gidip yok edebilecek bir yere geldik. Buna hangi güvenlik kalkanları ile, hangi güvenlik konseptleri ile karşı konulabilir? Yapay zekaya karşı yatay zeka öneriyorum. Yatay zeka bizim kodlarımızda bulunan, tasavvufu da merkeze koyarak insanı yeniden özüne, insanı kamil olma yönüne neyle döndürebiliriz? Dikey boyutta yaradanın ilmini kavramak isteyen insan, ancak menzile yatayda çalışmalarla gider, dayanışmalarla gider.

MERKEZE BİRLEŞİK ÖZNEYİ KOYAN BİR YAKLAŞIM, GENEL MERKEZ`İMİZ İÇİN BİR TARTIŞMA MANŞETİ OLSUN”

Genel Başkanlık sorumludur. Sayın Genel Başkanımız gibi nazik insanlar bile otoriteryan olabiliyorlar. Genel Başkanlık yerine kolektif aklın, örgüt tabanından yukarıya doğru politik önermelerin ancak ilçelerde, ilçe sekreteri, illerde il sekreteri, Genel Merkez`de de Genel Sekreter tarafından kamuoyu ile paylaşılmasını istiyorum. Ben demeyen, senden başlayan ama sen, ben, o, biz, siz, onlar çok ve güzel işler hızlı bir biçimde başarabiliriz diyerek merkeze birleşik özneyi koyan bir yaklaşım, Genel Merkez`imiz için bir tartışma manşeti olsun.

KEMALİZM ASIL ŞİMDİ; CHP TAM SOL İLERİ”

Kemalist bir ışıkla bu dünyanın bozuluma uğradığını gören bir solcu olarak baktığımda ufuklardan bana sosyalizm el sallıyor. İlerici devrimler birbiriyle çelişmez. İlerici devrimler, birbirini tamamlar. Ne diyorum? Kemalizm asıl şimdi; CHP tam sol ileri.”

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2023 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA