23 Şubat 2024 Cuma

01:25   ATAMA KARARLARI RESMİ GAZETE`DE... ADALET BAKAN YARDIMCILIĞI`NA HURŞİT YILDIRIM ATANDI   22:21   SAADET PARTİSİ İSTANBUL ADAYI BİROL AYDIN, PROJELERİNİ ANLATTI   19:37   DEM PARTİ 6 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYINI AÇIKLADI...   19:35   MERAL AKŞENER, İZMİR`DE ADAY TANITIM VE PROJE LANSMAN TOPLANTISI`NDA KONUŞTU:“BİRİNE GÖRE GAVUR İZMİR`SİN, ÖBÜRÜNE GÖRE MECBUR İZMİR`SİN… İKİSİNE DE ‘HADİ ORADAN BE!` DİYORUZ!”   19:29   VAHAP SEÇER`İN BOZYAZI SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZİ AÇILDI   19:15   ÖZGÜR ÖZEL: MURAT KURUM`UN İSTANBUL`UN FELAKETİ OLMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ   19:06   İYİ PARTİ İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ÜMİT ÖZLALE: İZMİR`İ TEKRARDAN ATATÜRK`ÜN VİZYONUNA GERİ DÖNÜŞTÜRECEĞİZ   19:06   SULTANGAZİ HALK BULUŞMASINDA KONUŞAN İMAMOĞLU: “2024 - 2025 EĞİTİM DÖNEMİNDE 100 BİN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİMİZE VERDİĞİMİZ BURSU 7 BİN 500 LİRADAN 15 BİN LİRAYA ÇIKARACAĞIZ”   18:51   ÖZGÜR ÖZEL`DEN ZEKERİYA YAPICIOĞLU`NA: “AYETİ HATIRLATINCA AĞIRLARINA GİDİYOR. NASIL BÜYÜK ÇÜRÜMÜŞLÜĞÜN İÇİNDELERSE BİZİM BUNLARI İFADE ETMEMİZDEN BİLE RAHATSIZ OLUYORLAR”   18:41   İYİ PARTİ SORGUN İLÇE TEŞKİLATI`NDA YÖNETİM KURULU VE PARTİ ÜYELERİ İSTİFA ETTİ   18:29   GÜLCAN KIŞ: "8 BAKAN ESKİTEN, 3 TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇUKUROVA HAVALİMANI 13 YILDIR BİTİRİLEMEDİ. HÜKÜMET İÇİN BU, TEK KELİMEYLE BİR UTANÇ PROJESİDİR   18:14   (1) ÖZGÜR ÖZEL: MURAT KURUM`UN İSTANBUL`UN FELAKETİ OLMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ   18:06   CHP EDİRNE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ŞÜKRÜ CİRAVOĞLU ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ, YENİ ADAY FİLİZ GENCAN AKIN   17:36   YALÇIN KARATEPE: "MERKEZ BANKASI YEREL SEÇİMLER GEÇENE KADAR FAİZ ARTIŞLARINA ARA VERMİŞ. HELE ŞU SEÇİMLER BİR BİTSİN"   17:20   ELAZIĞ`DA DEPREMZEDENİN TEPKİSİNİ GÖRÜNTÜLEYEN GAZETECİYİ DARP EDEN KORUMA POLİSİNİN SANIK OLARAK DOSYAYA EKLENMESİNİ MAHKEME REDDETTİ   17:17   CUMHUR UZUN`DAN `8. YARGI PAKETİ` DEĞERLENDİRMESİ: “20 LİRA OLAN CEZA 100 LİRAYA ÇIKARILIRKEN BAYRAM İKRAMİYELERİ 2 BİN LİRADAN 3 BİN LİRAYA ÇIKARILDI. BU AÇIK BİR ÇELİŞKİDİR”   17:06   VAHAP SEÇER: “BÜYÜKŞEHİR`İ TARİHİ BİR FARKLI KAZANACAĞIZ. ÇÜNKÜ 24 SAATİMİZ MERSİN, 24 SAATİMİZ BELEDİYE HİZMETLERİ”   16:57   TÜLAY HATİMOĞLULLARI: "AKP `BİZ EKONOMİYİ UÇURDUK` DİYOR AMA HİÇBİR ADAYI PAZAR YERİNİ, ESNAFI GEZEMİYOR. ÇÜNKÜ PROTESTOLARLA KARŞILAŞIYORLAR"   16:52   ERDOĞAN: YIL SONUNA DOĞRU ENFLASYONUN HIZLA DÜŞMEYE BAŞLAMASIYLA DAHA RAHAT NEFES ALACAĞIZ   16:19   ÖZGÜR ÖZEL, YARIN İSPANYA`YA GİDİYOR  
 
     
   

VAHAP SEÇER: MERSİN HALKINI 5. ULUSLARARASI MERSİN MARATONU İÇİN 10 ARALIK`TA ÖZGECAN ASLAN MEYDANI`NA DAVET EDİYORUM


Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, yurttaşları 10 Aralık`ta düzenlenecek 5. Uluslararası Mersin Maratonu`na davet ederek, "Mersin halkını 10 Aralık`ta saat 11.30`da Özgecan Aslan Meydanı`na davet ediyorum. Ben de katılacağım, Tarsus`ta Uluslararası Tarsus Yarı Maratonu halk koşusuna da katılmıştım. Parkuru da tamamlamıştık. Çok da keyifli bir koşu olmuştu. Mersinleri ve Mersin dışından gelen yurttaşlarımızı bekliyoruz" dedi.

 

Tarih : 5 Aralık 2023 Salı 17:30   Okunma : 346

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, yurttaşları 10 Aralık`ta düzenlenecek 5. Uluslararası Mersin Maratonu`na davet ederek, "Mersin halkını 10 Aralık`ta saat 11.30`da Özgecan Aslan Meydanı`na davet ediyorum. Ben de katılacağım, Tarsus`ta Uluslararası Tarsus Yarı Maratonu halk koşusuna da katılmıştım. Parkuru da tamamlamıştık. Çok da keyifli bir koşu olmuştu. Mersinleri ve Mersin dışından gelen yurttaşlarımızı bekliyoruz" dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir tarafından düzenlenen ve 10 Aralık`ta koşulacak olan 5. Uluslararası Mersin Maratonu`nun basın lansmanı`na katıldı. Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı`nda yapılan lansmana Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, sporcular, ulusal ve yerel basın mensupları, Büyükşehir bürokratları ve daire başkanları katıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından ‘Herkes Koşar Mersin`e` sloganıyla düzenlenen ‘5. Uluslararası Mersin Maratonu`, Dünya Atletizm Birliği tarafından  `Elite Label`  kategorisine alınan ve Türkiye`de bu kategoride yapılan iki maratondan biri olma özelliği taşıyor. 2024 Paris Yaz Olimpiyatları`na katılım için kota almak isteyen sporcular, maratona büyük önem veriyor. Türkiye dahil 25 ülkeden 104`ü yabancı sporcu olmak üzere toplam 1711 sporcunun yarışacağı maraton; 42 kilometre, 10 kilometre, Paten Yarışı ve Halk Koşusu kategorilerinden oluşuyor.

SEÇER: SPORCULAR BİR ANLAMDA BARIŞ ELÇİLERİDİR

Seçer burada şunları söyledi:

"Mersin hem coğrafya özellikleri hem iklim yapısı hem de doğası itibarıyla spora uygun bir kent. Özellikle atletizm sporunun da fevkalade yapılabileceği ortamları sunan bir kent. Tarihsel süreç de bu değerlendirmelerimizi doğruluyor. Bu kent eğer Federasyon Başkanı tarafından atletizm kenti olarak değerlendirilebiliyorsa demek ki dolu dolu atletizm geçmişi olan, atletizme çok değerli şampiyonlar, sporcular kazandıran bir kent hüviyetindedir.
Spor elbette bir aktivitedir ama sportif faaliyetler de, müsabakalar da insanları dünyanın dört bir yanından dil, din, mezhep, meşrep ayrımı yapmadan bir araya getiren çok önemli organizasyonlar.
Sporcular aslında bir anlamda barış elçileridir. Kültürleri bir yerden bir yere taşıyan kültür elçileridir. Farklı kentlere giderek bir anlamda medeniyetleri buluşturuyorlar. Onun için de sportif faaliyetleri önemsiyoruz. Yerel yönetim olarak bu ve bunun gibi birçok etkinliğin altına da imza atıyoruz. Sadece atletizm alanında değil, birçok spor disiplininde yaptığımız etkinliklerle de anlayışımızı ortaya koyuyoruz.

"42 KİLOMETRELİK MARATONUMUZDA 20 ÜLKEDEN 55`İ YABANCI OLMAK ÜZERE 342 SPORCUMUZ VAR"

10 Aralık Pazar günü 4 farklı kategoride yapacağız. 42 kilometrelik maratonumuzda 20 ülkeden 55`i yabancı olmak üzere 342 sporcumuz var. Yine 10 kilometrelik bir yarışımız var. 13 ülkeden 44`ü 1174 sporcu katılacak. Paten yarışımız var. 2 ülkeden 5`i yabancı sporcu olmak üzere 63 sporcumuz mücadele edecek.

Mersin halkını 10 Aralık`ta saat 11.30`da Özgecan Aslan Meydanı`na davet ediyorum. Ben de katılacağım, Tarsus`ta Uluslararası Tarsus Yarı Maratonu halk koşusuna da katılmıştım. Parkuru da tamamlamıştık. Çok da keyifli bir koşu olmuştu. Mersinleri ve Mersin dışından gelen yurttaşlarımızı bekliyoruz. Hep beraber halk koşusunu gerçekleştirmek istiyoruz.

Bu yarışlarda bin 100 personel, 45 sağlıkçı personel görev alacak. Hem Mersin Büyükşehir Belediyemizin personeli hem Emniyet Müdürlüğümüzün, İl Sağlık Müdürlüğümüzün, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün personelleri, görevlileri burada görev alacaklar. Toplamda 3 doktor, 6 fizyoterapist, 36 sağlık personeli, 3 acil sağlık ambulansı, 5 hasta nakil ambulansı ve 6 bisikletli sağlık ekibi görevlendirilecek. Mersin`deki bugüne kadar yapılan yarışlarda böyle bir konsept olmamıştı, bisikletli sağlık ekipleri görevlendirilmemişti ama bu yarışta bunu yapacağız ve bu şekilde bunu da başlatmış olacağız. Son kayıt tarihimiz 6 Aralık`a kadar devam edecek. www. mbbspor. org adresinden kayıt yaptırmak mümkün olacak."

Mersin`in atletizm için önemli şehirlerden birisi olduğunu kaydeden Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, iklim, tesis ve yapısal anlamda Türkiye`de ve dünyada koşulabilecek en iyi merkezlerden birisi olduğunu söyledi. Atletizmin her döneminde Mersin`den bir yıldızın çıktığına değinen Çintimar şöyle devam etti:
"Bu yıldızlardan birisi Nevin Yanıt, birisi Burcu Yüksel ve Ersu Şaşma. Tabi bu saydıklarımla birlikte birçok ismimiz ve değerimiz var ama bunlar şu an hem bizim hem Avrupa`nın hem de dünyanın yıldızı olan sporcularımız. Ersu Şaşma, olimpiyat finalisti ve umarım bu olimpiyatta da hem ülkemize hem de Mersin`e madalyayı kazandıracak.
Artık Türkiye bir atletizm ülkesidir. Bu yıl koşulan yol koşulları ve bizim liglerimizde yapılan yarışmalarla birlikte 300 binin üzerinde insanımız yarışmış koşmuş ve koşmaya devam ediyor. Atletizm yılın her gününde koşulan müsabakalarla aralık ayının son haftasında da yarışımız var. Ocak ayının 3`ünde de yarışımız var."

Pazar günü yapılacak olan maratonda koşacak sporcu Ruth Kenet, “İlk defa Mersin`e geliyorum ve burada olmaktan çok mutluyum. Elimden gelen en iyi dereceyle koşmaya çalışacağım Pazar günü” dedi. Yarı maratonda en iyi derecesinin 68 dakika 22 saniye olduğunu kaydeden Kenet, “Pazar günü maratonda bunun daha üzerine çıkmayı hedefliyorum” ifadelerine yer verdi.

Mersin`in kendisi için önemli bir yere sahip olduğunu kaydeden sporcu Ramazan Özdemir, “Yıllardır gelip burada koşuyoruz ve en iyilerin koştuğu illerden birisi” diye konuştu. Mersin`de olimpiyat barajının geçilebilir olduğuna inandığı için bu maratonu tercih ettiğini söyleye Özdemir, çok güzel bir organizasyon olduğunu belirterek katkı sunanlara teşekkür etti.

Kenya`dan gelen sporcu Hillary Kipchumba ise, “Mersin`e bu daveti için teşekkür ediyorum. Bu benim Mersin Maratonu`na ikinci gelişim, çok güzel bir parkuru var. İnanıyorum ki Pazar da en iyi derecemi yapacağım. Tüm organizasyon ekibine de teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2024 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA