21 Haziran 2024 Cuma

11:48   CHP, ÖZGÜR ÖZEL`IN KATıLıMıYLA `YURT DıŞı ÖRGÜTLENME ÇALıŞTAYı` DÜZENLIYOR   10:01   HAVA SıCAKLıKLARı 13 ILDE 40 DERECENIN ÜSTÜNE ÇıKACAK   09:38   YEŞIL GELECEK IÇIN KLAIPEDA`DA `YOL HARITASı` HAZıRLANDı   09:14   VAHAP SEÇER, BAYRAMıN 4. GÜNÜNÜ MEZITLI HALKıYLA GEÇIRDI   01:16   ÖZGÜR ÖZEL: “MEHMET ŞIMŞEK ILE GÖRÜŞME FIKRI CUMHURBAŞKANı ERDOĞAN`DAN ÇıKTı. BIZIM KEMER SıKMA VEYA ÖRTÜLÜ IMF POLITIKALARıNA DESTEK VERME GIBI BIR ŞEYIMIZ SÖZ KONUSU OLAMAZ”   12:03   LGS SıNAVı SONUÇLARı HAFTAYA AÇıKLANıYOR   11:53   YOL KENARıNDA 8 LIRAYA SÜT MıSıR SATAN OSMANIYELI KADıN ÜRETICI: "GEÇEN SENE ITIRAZ EDEN YOKTU BU SENE ITIRAZ EDIYORLAR"   10:51   HAVA SıCAKLıKLARı DAHA DA ARTıYOR... MEVSIM NORMALLERININ 7-10 DERECE ÜSTÜNDE SEYREDECEK HAVA SıCAKLıKLARı 9 ILDE 40 DERECENIN ÜSTÜNE ÇıKACAK   09:56   ÇANAKKALE`DE TARIHI YARıMADADAKI ORMAN YANGıNı 18 SAATTIR SÖNDÜRÜLEMEDI   09:51   6 ŞUBAT DEPREMLERININ ÜZERINDEN 500 GÜN GEÇTI... ANKA`YA KONUŞAN AILELER: "EYLEM TOK VE OĞLU ABD`DE YAKALANDıLAR, DEMEK KI KıRMıZı BÜLTEN IŞE YARıYORMUŞ”   09:49   HAVA SıCAKLıKLARı DAHA DA ARTıYOR... YURT GENELINDE HAVA SıCAKLıKLARı MEVSIM NORMALLERININ 7-10 DERECE ÜSTÜNDE SEYREDECEK   09:36   VAHAP SEÇER, TOROSLAR`DA YAŞAYAN YURTTAŞLARLA BAYRAMLAŞTı   09:25   MERSIN BÜYÜKŞEHIR`IN KURSIYERLERI, ‘BEN KADıNıM` OYUNU ILE SEYIRCI KARŞıSıNA ÇıKTı   12:12   İSRAIL BAŞBAKANı NETANYAHU, SAVAŞ KABINESINI FESHETTI   11:03   SIYASI PARTILER ARASı BAYRAMLAŞMA... MHP`LI KARAKAYA: "MISAFIR IKRAM EDILENI YEMIYORSA, GIDERKEN KENDISINE ÇıKıN YAPıLıR"   10:31   SIYASI PARTILERDE BAYRAMLAŞMA ZIYARETI... DENIZ YÜCEL: "TÜRKIYE BÜYÜK MILLET MECLISI`NIN GEÇMIŞTEKI IŞLEVINI NE YAZıK KI KAYBETTIĞINI GÖRÜYORUZ"   10:26   TEMA VAKFı: “ÜLKEMIZDE 2012-2023 YıLLARı ARASıNDA YAKLAŞıK 410 BIN HEKTAR ORMAN ALANı KAYBEDILDI”   09:46   MERSIN BÜYÜKŞEHIR, ``MERTUSENG TURIZM ÇALıŞTAYı`` ILE SEKTÖRÜN ÖNDE GELENLERINI VE GENÇLERI BULUŞTURDU   19:05   ÖZGÜR ÖZEL, ÖNCEKI GENEL BAŞKANLARıN BAYRAMıNı KUTLADı   17:34   ÖZGÜR ÖZEL`DEN CUMHURBAŞKANı ERDOĞAN ILE SIYASI PARTILILERIN GENEL BAŞKANLARı VE GRUP BAŞKANLARıNA BAYRAM TELEFONU  
 
     
   

BAŞLANGIÇ SEVİYESİNDEKİ YATIRIMCILAR BİTCOİN GRAFİKLERİNİ NASIL OKUMALI?


Grafik okumak, özellikle kripto para yatırımcıları için son derece önemli bir konu. Hatta denilebilir ki, Bitcoin ve diğer kripto varlıklarına yatırım yapacaksanız ilk ve en temel olarak grafikleri nasıl okuyabileceğinizi öğrenmeniz gerekiyor. Bağlangıç seviyesindeki yatırımcılar Bitcoin grafiklerini nasıl okumalı? Soruyu sizler için yanıtlarken, verdiğimiz verilerin birer yatırım tavsiyesi olmadığını lütfen aklınızdan çıkarmayın. Şimdi, temel finans becerilerinizi geliştirmek için kolları sıvayalım. Bitcoin grafik canlı nedir ve nasıl okunur?

 

Tarih : 8 Şubat 2024 Perşembe 14:35   Okunma : 2324

Grafik okumak, özellikle kripto para yatırımcıları için son derece önemli bir konu. Hatta denilebilir ki, Bitcoin ve diğer kripto varlıklarına yatırım yapacaksanız ilk ve en temel olarak grafikleri nasıl okuyabileceğinizi öğrenmeniz gerekiyor. Bağlangıç seviyesindeki yatırımcılar Bitcoin grafiklerini nasıl okumalı? Soruyu sizler için yanıtlarken, verdiğimiz verilerin birer yatırım tavsiyesi olmadığını lütfen aklınızdan çıkarmayın. Şimdi, temel finans becerilerinizi geliştirmek için kolları sıvayalım. Bitcoin grafik canlı nedir ve nasıl okunur?

BİTCOİN GRAFİKLERİ NEDEN ÖNEMLİ?

Yatırımcılar, Bitcoin ve farklı kripto para piyasalarında “ucuzken al” ve “değerlenince sat” temel prensibi ile hareket ederler. Ancak bu kadar basit değil, değerler çoğunlukla kitle psikolojisine ve yatırımcı gruplarının alım-satım alışkanlıklarına bağlıdır. Bununla birlikte, Bitcoin ve diğer kripto paraların gelecekteki değerlerini tespit için çoğunlukla “teknik analiz” adı verilen yöntem kullanılır.

Teknik analiz ile yatırımcılar, bir risk değerlendirmesi yapabilirler. Bu nedenle “tabloları okumak” bir Bitcoin yatırımcısı için son derece önemlidir. BTC canlı fiyat değerleri, ilk kez Japonlar tarafından 1980`li yıllarda kullanılmaya başlanan mum grafikleri ile takip edilebilir.

MUM GRAFİK NEDİR?

Mum grafikler, belli bir zaman aralığında (tercihen 30 dk.`lık dilimler) Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatını – değerini gösterirler. Bitcoin dolar grafik verilerini WhiteBIT veya başka bir platform üzerinden incelediğinizde, yeşil mum – Bitcoin değerinin arttığına ve kırmızı mum ise düştüğüne işaret eder. Elbette hepsi bu değil.

Mumun ucundaki ince çizgi ise, çoğunlukla o ticari metanın alabileceği en yüksek değeri ifade etmek için kullanılır. Mum grafik değerlerini incelediğinizde uzun bir yeşil çizgi, sütunun üstünde ise bu ticari metanın yüksekten değerlendirilme eğiliminde (fiyatının artacağı) şeklinde yorumlanabilir. Mum grafikler konusunda uzmanlaşmak isterseniz, BTC anlık grafikleri inceleyerek işe başlayabilirsiniz.

BİTCOİN GRAFİKLERİ/MUM GRAFİK NEDEN ÖNEMLİ?

Yatırım kararları kripto para dünyasında ve hisse senedi marketinde kararlar “teknik analiz” yöntemi ile alınır. İsabetli bir teknik analiz için ise, mum grafikleri doğru okumak son derece önemlidir. Çoğu kripto para ticareti eğitiminde, Bitcoin dolar canlı grafik okuma gibi alıştırmalar bu nedenle önemlidir. Tüm bunlara ek olarak teknik analiz, aynı zamanda “direnç noktaları” veya “Ayı Bayrağı”, “Trend” gibi teknik terimlerden de söz edilebilir.

Mum grafikler ve teknik analiz sayesinde yatırımcılar, son derece değişken olan piyasalarda satın aldıkları veya alacakları ya da tam tersi olarak satmayı planladıkları kripto paralar için karar verirler. Bunun için Bitcoin grafik okuma, en az teknik analiz kadar önemlidir. Hatta pek çok kurs veya online kursta ilk olarak Bitcoin grafiği okuma ve sonrasında teknik analize dair konulardan söz edilir.

BİTCOİN GRAFİK OKUMA KONUSUNDA NASIL USTA OLABİLİRSİNİZ?

Bitcoin ve diğer ticari metaların piyasa hareketleri, son derece önemlidir. Kimi zaman patternler, yani bir ticari metanın tekrar eden değer değişimi de yatırımcılar için büyük önem arz eder. Tüm bunlar için Bitcoin grafik okuma önemlidir. Peki, bu işte ustalaşmak için ne gibi adımlar atabilirsiniz?

Mum Grafiklerin Dinamiği: Grafikleri iyi analiz etmek, doğru yatırımın anahtarıdır.

Pratik, Mükemmel Yapar: Piyasaları takip edin ve kendi trend yorumlarınızı oluşturun.

Teknik Analize Önem Verin: Teknik analiz konusunda uzmanlaşmak, piyasalar konusunda uzmanlaşmak demektir ve son derece önemlidir.

Terimler, Önemlidir: “Bitcoin endeks”, “Ayı Sezonu”, “Boğa Sezonu” ve diğer pek çok terimi iyi öğrenmek en az grafik okuma kadar önemlidir.

Kendi Tahminlerinizi Oluşturun: Günlük alıştırmalar yaparak, yatırım yapmasanız da kendinizi çoğu konuda geliştirebilirsiniz.

Yukarıdaki adımlar, kısa vadede olmasa da uzun vadede sizleri ciddi bir Bitcoin yatırımcısı haline getirebilir. Günümüzde pek çok alım satım platformu, kendi eğitimlerini ücretsiz olarak veriyor.

Bitcoin grafiklerini okumak, sizlere Altcoin veya hisse senedi pazarında yepyeni kapılar açabilir. Bunun için pratik yapmaktan ve grafik okuma dışında teknik analiz konusunda kendinizi geliştirmekten asla geri durmayın. Pratik, mükemmel yapar. Bu nedenle, bir yatırım yapamasanız da canlı takip yapak ve piyasaları değerlendirmek sizler için yerinde olabilir.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2024 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA