24 Nisan 2024 Çarşamba

15:33   BAŞKAN YILDIZ, ÇOCUKLARIN BAYRAM SEVİNCİNİ PAYLAŞTI   15:23   DÜNYA ÇOCUKLARI 23 NİSAN’I YENİŞEHİR SOKAKLARINDA KUTLADI    12:02   BURHANETTİN BULUT`TAN KAMU HARCAMALARINDA TASARRUF ÇAĞRISI YAPAN ERDOĞAN`A: “TASARRUFU SARAY`DAN BAŞLATIN”   11:41   TCMB: KISA VADELİ DIŞ BORÇ STOKU YÜZDE 0,9 ORANINDA AZALIŞLA 173,6 MİLYAR DOLAR OLDU   11:24   MEZİTLİ, 23 NİSAN`I EMİR CAN İĞREK`LE KUTLADI    11:01   MERKEZ BANKASI: KONUT FİYAT ENDEKSİ ŞUBATTA YÜZDE 2,2 ARTTI. İSTANBUL`DA ORTALAMA METREKARE FİYATI 45 BİN 420 TL OLDU   10:05   MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI: “FIRAT KALKANI BÖLGESİNDE 4PKK/YPG`Lİ TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ"   09:14   MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI VAHAP SEÇER ULUSLARARASI MERSİN ÇOCUK FESTİVALİNE KATILDI   22:50   CHP GENEL BAŞKANI ÖZEL: "ERKEN SEÇİMİ MİLLET İSTEMEDEN BEN İSTEMEYECEĞİM"   22:28   BAHÇELİ`NİN ``DEM PARTİ KAPATILSIN`` AÇIKLAMASI.. ADALET BAKANI TUNÇ: “DEM PARTİ DE TERÖRÜ DESTEKLEYEN FAALİYETLERDE BULUNURSA KAÇINILMAZ OLUR``   22:14   FATİH ERBAKAN: "AKP`YE BİZ KAYBETTİRMEDİK, BAZI YERLERDE MHP KAYBETTİRDİ"   21:55   ERDOĞAN İLE ÖZGÜR ÖZEL`İN BAŞ BAŞA GÖRÜŞME ÖNCESİ İLK TEMASI... CHP GRUP BAŞKAN VEKİLİ EMİR: "SICAK BİR SOHBETTİ"   20:14   TAKSİM`DE 1 MAYIS KUTLAMALARINA İZİN VERİLMEMESİ... BAKAN YERLİKAYA: "YASAK YOK, KISITLAMA VAR"   19:21   ÖZGÜR ÖZEL`DEN, 10. CUMHURBAŞKANI AHMET NECDET SEZER`E `TEŞEKKÜR" ZİYARETİ   18:45   ERDOĞAN, HASAN KILIÇ`IN CENAZE TÖRENİNE KATILDI   18:14   İSTANBUL VALİSİ GÜL`ÜN YASAK KARARINI AÇIKLADIĞI TAKSİM`DE 1 MAYIS KUTLAMASINA MAKAMINA OTURAN ÇOCUK İZİN VERDİ   17:23   ALMANYA CUMHURBAŞKANI STEİNMEİER, GAZİANTEP`TE GAZİKENT İLKOKULU`NU ZİYARET ETTİ   16:48   TBMM GENEL KURULU ÖZEL GÜNDEMLE TOPLANDI... CEMAL ENGİNYURT: "ATATÜRK`ÜN YOLUNDA GİTMEKTEN ONUR DUYACAĞIZ``   16:42   TBMM, ÖZEL GÜNDEMLE TOPLANDI... ERHAN USTA: PARLAMENTER SİSTEME DÖNÜŞÜN YENİ ANAYASA İÇİN ÖNEMLİ BİR BAŞLANGIÇ OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ. BU YÖNDE ATILACAK ADIMLARA DESTEK OLACAĞIZ   16:33   ÖZEL`DEN ERDOĞAN`IN ANAYASA ÇAĞRISINA YANIT: "BİR ŞEYİ DEĞİŞTİRMEK İSTİYORSANIZ ÖNCE MEVCUDUNA UYUN DA ONU GÖRELİM``  
 
     
   

SULTANGAZİ HALK BULUŞMASINDA KONUŞAN İMAMOĞLU: “2024 - 2025 EĞİTİM DÖNEMİNDE 100 BİN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİMİZE VERDİĞİMİZ BURSU 7 BİN 500 LİRADAN 15 BİN LİRAYA ÇIKARACAĞIZ”


Sultangazi`deki Halk Buluşması`nda konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, üniversite öğrencilerine verilen 7 bin 500 liralık bursun 15 bin liraya çıkacağını söyledi. İmamoğlu: “Bu şehirde israfı bitiren ve hizmeti getiren biz olduk. Bir avuç insanı mutlu etmedik, milleti mutlu ettik. Bu şehirde bugüne kadar ne yazık ki bizim görevi devraldığımız günden itibaren değişen çok şey var. Bu şehirde diyorlardı ki öğrenciye burs veremeyiz. Sözüm ona Cumhuriyet Halk Partisi bir hukuku bir yasayı iptal ettirmiş. Bakın biz ne yaptık? Sadece bu sene 100 bin gencimize üniversite burcu verdik. Hem de 7 bin 500 lira. Seneye 2024 - 2025 eğitim döneminde öğrenci bursunu yine 100 bin öğrencimize vereceğiz. 7 bin 500 liradan 15 bin liraya çıkaracağız” dedi.

 

Tarih : 22 Şubat 2024 Perşembe 19:06   Okunma : 327

Haber: OKTAY YILDIRIM/ÇAĞATAN AKYOL Kamera: SADIK KARAKULOĞLU

Sultangazi`deki Halk Buluşması`nda konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, üniversite öğrencilerine verilen 7 bin 500 liralık bursun 15 bin liraya çıkacağını söyledi. İmamoğlu: “Bu şehirde israfı bitiren ve hizmeti getiren biz olduk. Bir avuç insanı mutlu etmedik, milleti mutlu ettik. Bu şehirde bugüne kadar ne yazık ki bizim görevi devraldığımız günden itibaren değişen çok şey var. Bu şehirde diyorlardı ki öğrenciye burs veremeyiz. Sözüm ona Cumhuriyet Halk Partisi bir hukuku bir yasayı iptal ettirmiş. Bakın biz ne yaptık? Sadece bu sene 100 bin gencimize üniversite burcu verdik. Hem de 7 bin 500 lira. Seneye 2024 - 2025 eğitim döneminde öğrenci bursunu yine 100 bin öğrencimize vereceğiz. 7 bin 500 liradan 15 bin liraya çıkaracağız” dedi. 

Sultangazi`deki Halk Buluşmasında CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Sultangazi Belediye Başkan Adayı Ferhat Epözdemir katıldı. Seçim otobüsü üzerinden konuşan İmamoğlu şunları söyledi: 

“EKONOMİYİ BATIRANLAR, DÖVİZİ ENFLASYONU PATLATANLAR İHMAL ETTİĞİ TÜM VATANDAŞLARIMIZIN İHTİYAÇLARINA BİZ KOŞTUK: İstanbul`a sosyal adaleti getirmek için çok çalıştık. Sizlerin ihtiyaçlarını karşılamak sizler neye ihtiyaç duyuyorsanız o konularda politikalar geliştirmek hizmetler geliştirmek için çok çalıştık. Halk Sütten Anne Karta kreşlerden öğrenci yurtlarına, Kent Lokantalarından Yenidoğan paketine kadar vatandaşlarımızın her anında yanlarında olduk. Hiçbir vatandaşımızı aç açıkta bırakmadık. Şehrimizin her yöresinde her ilçesinde eşit davranarak eşit hizmeti 39 ilçesine yaydık. Ekonomiyi batıranlar, dövizi enflasyonu patlatanlar, ihmal ettiği tüm vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına biz koştuk. Hatırlayın 2019`da ne demişlerdi? Sosyal yardımları bunlar kesecek demişlerdi bizim için. Biz ne yaptık tam altı katına çıkardık, Vatandaşlarımızın yanında olduk. Yoksulluğun artması, ekonominin kötü olmasından dolayı bunlar ekonomiyi kötü ettikleri için biz sizlerin yanında olduk olmaya devam edeceğiz.

100 BİN ÖĞRENCİMİZE VERECEĞİMİZ BURSU 15 BİN LİRAYA ÇIKARACAĞIZ: Biz 2020 - 2021- 2022 - 2023- 2024 Sultangazi`de neler yapmışız söyleyeyim size. Sadece Sultangazi`de altyapı konusunda özellikle Cebeci ve Yayla mahallelerinin imar sorunlarını biz çözdük, iki kreşi yaptık. Kütüphane, ders atölyesi, psikolojik danışma merkezi, Gazi Sosyal Tesisleri, özellikle Cebeci bölgesindeki maden ocaklarının çevreye verdiği zararı bertaraf ettik. Devam eden projelerimizi de yine biz başlattık, sürdürüyoruz. Esentepe katlı otoparkı ve belediye hizmet birimleri, yine Esentepe Cebeci ve Habipler`de üç tane daha kreşi bu şehre biz kazandırıyoruz. Bu şehirde israfı bitiren ve hizmeti getiren biz olduk. Bir avuç insanı mutlu etmedik, milleti mutlu ettik. Bu şehirde bugüne kadar ne yazık ki bizim görevi devraldığımız günden itibaren değişen çok şey var. Bu şehirde diyorlardı ki öğrenciye burs veremeyiz. Sözüm ona Cumhuriyet Halk Partisi bir hukuku bir yasayı iptal ettirmiş. Bakın biz ne yaptık? Sadece bu sene 100 bin gencimize üniversite burcu verdik. Hem de 7 bin 500 lira. Seneye 2024 - 2025 eğitim döneminde öğrenci bursunu yine 100 bin öğrencimize vereceğiz. 7 bin 500 liradan 15 bin liraya çıkaracağız. 

SİZİ KUTUPLAŞTIRANLARA, KARŞI KARŞIYA GETİRENLERE OY VERMEK YOK: Bu öğrenci bursunu niye örnek verdim? Biz göreve geldiğimizde daha önce hiç olmayan şeyleri, daha önce olmayan şeyleri dağıttık. Anne Kart dağıttık biliyorsunuz. Daha önce böyle bir uygulama yoktu, sıfırdı. Öğrenci bursu veriyoruz daha önce sıfırdı. Kreş hiç yoktu bizim dönemimizde başladı. Şu anda yüze yakın kreşimiz var. Bu hizmetlerin hepsi halka dönük hizmetler, çocuklarımıza dönük hizmetler, gençlerimize dönük hizmetler. Allah aşkına bir tane çocuğumuza, bir tane gencimize biz soruyormuyuz sen hangi partidensin. Sen şu partidensen veririz bu partidensen vermeyiz. Böyle bir şey yapmadık, yapmayız. Bizim hizmetimiz, insanımıza, bizim hizmetimiz çocuklarımıza, bizim hizmetimiz gençlerimize. 2019`da  söz vermiştik. 2019`da ne demiştim? Partizanlığı bu şehirden söküp atacağım demiştim söktük attık, Onlar ne diyor? Oy vermeyi hizmet vermeyle eşit tutuyor. Oy verirsen hizmet gelir diyor. Bu seçim öyle basit bir seçim değil. Bu seçimde neye oy vereceksiniz biliyor musunuz? Ayrımcılık yapana mı? Birleştirene mi oy vereceksiniz. Bu seçim onun seçimi. Sizi ayrıştırana oy vermeyeceksiniz. Sizi kutuplaştırana, insanları birbirine oy verdi vermedi üzerine ne yazık ki karşı karşıya getirenlere oy vermek yok. 

BUNLAR YİNE MİLLETİ ALDATACAKLARINI ZANNEDİYORLAR: Bizim her vaadimiz insanımız için hazırlanmış vaatler. Bütün taahhütlerimiz, bütün yaptıklarımız, metrolardan yeşil alana, İstanbul`u su basan, insanları sel altında bırakan tek bir noktasını bırakmadık. Bütün bunlar sizler için, sosyal yardımlarımız sizler için. Eğitime katkılarımız daha güçlü bir nesil yetiştirmek için. Bunları yapmaya devam ediyoruz. En büyük meselelerimizden birisi ne? Depremle mücadele. Bir yandan, planlamalarımızı yapıyoruz, bir yandan şehri güçlendirecek değişimle ilgili önce adımlar atıyoruz ve her yerde diyoruz ki bakın depremle mücadele bir seferberlik işi. Her yerde diyoruz ki depremle mücadele işbirliği yapma yeri. Burada siyaset olmaz. Burada yalan dolan talan olmaz. Burada milletin ihtiyaçlarını çözmek olur. Bunlar yine milleti aldatacaklarını zannediyorlar. 

BUNLAR OY İÇİN SEÇİM İÇİN HERŞEYİ YAPARLAR: Beş yılda 650 bin konut yapacaklarmış.  Ya Allah aşkına bakın niye yalan olduğunu anlatacağım size. Birkaç sayı vereyim mi size. Yapamayacağını ben değil devletin resmi rakamları bile söylüyor. TOKİ, onların yönetiminde, İstanbul`da 2002`den 2023`e tam 21 senede kaç konut yaptı biliyor musunuz? 98 bin. Daha kötüsünü söyleyeyim mi? 98 bin konutun daha henüz 60 binini teslim edebilmiş. 21 senede 60 bin bin konut yapacaksın beş yılda 650 bin konut yapacağım diye oy için hem de milletin canını korumak adına en önemli meselede yalan konuşacaksın. Bakın daha ileriye gidiyorum.  Konuyu bu kadar basit alıyorlar ki KİPTAŞ, doksan 94`ten 2019`a kadar yani 25 sene onlar yönettiler. 25 senede KİPTAŞ kaç konut yaptı biliyor musunuz? 70 bin. Yani bir tarafta 21 senede 60 bin devletin bütün imkanları KİPTAŞ 70 bin. Üst üste koyduğunda bu 130 bin yapıyor ve bunun çoğu da lüks konut. Hani var ya Marmara`nın kıyılarında Ataköy`de orada burada lüks lüks binalar ya da Fikirtepe`deki o lüks binalar. Çoğu da lüks konut senin, vatandaşımın yanından geçemeyeceği konutlar. Şimdi bu performansın üzerinden efendim neymiş 650 bin konut yapacakmışsın. Konut yapmışken bu 650 bin konutla ilgili bir şey daha söyleyeyim. Öyle bir 650 bin konut yapacağım diyor ki bunun toplam bütçesi neredeyse 550 milyar lira. Yani İstanbul Büyükşehir Belediyesi`nin merkezi idareden aldığı bütün paraları hiç maaş ödemese kimsenin maaşını vermezse normal hizmetlerini yerine getirmese bile buna yetmiyor. O bakımdan şunu söyleyeyim. Onun bu yaptığı söz aslında ifade şunu gösteriyor. Bunlar oy için seçim için herşeyi yaparlar. 

İSTANBUL VEKALET YÖNETİM TAŞIYAMAZ: 31 Mart`ta kime oy veriyorsunuz? Ben tek kişiyim Ekrem İmamoğlu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı. Beş yıldır belediye başkanınızım. Birazdan genel başkanımız hep birlikte ağırlayacağız burada. Partimiz genel başkanımız, partimizin üs kurulu uygun gördü atandık ama ben buradayım. İstanbul Belediye Başkanı adayıyım sırtımı kime dönerim. 16 milyon vatandaşa mı? Bana, talimatı kim verir? 16 milyon İstanbullu verir. Bize tarifi, talimatı sadece milletimiz verir. Buradaki yolculukta İstanbullular bize güvenir biz de İstanbullulara güveniriz. Peki bana tarif yapan İstanbul`un işine karışan şunu şöyle yap, bunu böyle yap diyen başka bir kişi var mı? Yok. Sırtımı bir kişiye mi dayıyorum? Yok. Yani o kişiye güvenerek mi yola çıkıyorum? Hayır. Biliyorsunuz rakibim var. Ama onun arkasında bir kişi var. O bir kişi var. Açık söyleyeyim mi? O bir kişi arkasından çekildiğinde ne olacak? Çok net ifade ediyorum İstanbul vekalet yönetim taşıyamaz. Bu şehir başkasına güvenerek İstanbul yönetilemez. Bu şehir bu şehirde aday olan kişi aslan gibi tek başına çıkar milletinden oy ister. Milletinden aldığı oy ile 16 milyondan talimat alarak İstanbul`u yönetir. Biz ona talibiz. Siz varsınız talimat veren de sizsiniz. Hep öyle olacaksınız. İstanbullular ne derse o olacak. 

BİZ PARTİZANLIĞI BELEDİYENİN KORİDORLARINDAN SÖKÜP ATTIK: Sizden isteğim var. Bir, lütfen çok çalışalım. Sultangazi`de çok çalışalım. Sultangazi`nin bizim erdemli eşitlikçi, her insanına eşit bakan, insanını mutlu eden sosyal devlet anlayışını en iyi uygulayan halkçı bir belediyeciliğe ihtiyacı var. Annelerin, çocukların, Sultangazili gençlerin buna ihtiyacı var. Adayımız Ferhat Epözdemir benim siyasi yol arkadaşım. İstanbul Büyükşehir Belediyesi`nde beraber meclis üyeliği de yaptık bir arada çalıştık. Şimdi Ferhat Bey`e desteğinizi istiyorum. Sultangazi`de oylarınızı biz istiyoruz. Sadece Sultangazi`de Ferhat kardeşime, sevgili yol arkadaşıma değil, meclise de oy istiyoruz. Biz mecliste de en yüksek oyu alarak seçilmek istiyoruz. Aynı zamanda sürece en güçlü desteği vermeniz adına tabi ki partimiz çalışıyor. İlçe başkanımız ekipleri hep birlikte çalışıyorlar. Ama biz ilçe başkanımızın siyasi yol arkadaşlarımızın dışında bu seçimin İstanbul ittifakı gücünü, İstanbulluların gücünü istiyoruz. Biz herkesin oyuna talibiz. Ne dedik? Partizanlığı hizmette de söküp attık bu şehrin damarlarından. Biz partizanlığı belediyenin koridorlarından söküp attık. 

MİLLETTEN TALİMAT ALANI SEÇECEKSİNİZ BİR KİŞİDEN TALİMAT ALANI DEĞİL: Onun için İstanbul İttifakı`nın tam gücünü, tam desteğini arkamızda istiyoruz. İstanbul İttifakı`ndan son olarak şunu istiyoruz. Sandıkta görev alın, İstanbul gönüllerine katılın. Birlikte mücadele edelim. Komşularınızı anlatın. Biz iyi niyetimizle, güler yüzümüzle temiz kalbimizle, adaletimizle geliyoruz. Beş yıl boyunca mutlu bir İstanbul, güler yüzlü bir İstanbul bu şehrin anneleri, mutlu anneleri, bebekleri mutlu, çocukları mutlu, gençleri mutlu, daha çok mutlu olacağız.  Demokrasiyi her sokağına, her caddesine, her mahallesine özgürlüğü, barışı, adaleti biz getireceğiz daha da büyüteceğiz. İstanbullular kucaklaşacağız, bir yürek olacağız, tek yürek olacağız. Milletçe, mutlu olacağız. Son olarak, son olarak sevgili hemşehrilerim az bir zaman kaldı. Kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz. Biz reklamlarda afişlerde biz varız. Adaylarımız var bizim ortamımızda özgürlük var. Bizde talimat yok. Sizlere şunu söylüyorum, milletinden talimat alanı seçeceksiniz. Bir kişiden talimat alanı değil. Millet ne derse o olur diyeni seçeceksiniz. Bir kişi değil milletin dertleriyle uğraşanı seçeceksiniz Kanal İstanbul`u başlatmak için gelenleri değil. Tam yol ileri diyoruz. Her şey çok güzel olacak”

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2024 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA