24 Nisan 2024 Çarşamba

15:33   BAŞKAN YILDIZ, ÇOCUKLARIN BAYRAM SEVİNCİNİ PAYLAŞTI   15:23   DÜNYA ÇOCUKLARI 23 NİSAN’I YENİŞEHİR SOKAKLARINDA KUTLADI    12:02   BURHANETTİN BULUT`TAN KAMU HARCAMALARINDA TASARRUF ÇAĞRISI YAPAN ERDOĞAN`A: “TASARRUFU SARAY`DAN BAŞLATIN”   11:41   TCMB: KISA VADELİ DIŞ BORÇ STOKU YÜZDE 0,9 ORANINDA AZALIŞLA 173,6 MİLYAR DOLAR OLDU   11:24   MEZİTLİ, 23 NİSAN`I EMİR CAN İĞREK`LE KUTLADI    11:01   MERKEZ BANKASI: KONUT FİYAT ENDEKSİ ŞUBATTA YÜZDE 2,2 ARTTI. İSTANBUL`DA ORTALAMA METREKARE FİYATI 45 BİN 420 TL OLDU   10:05   MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI: “FIRAT KALKANI BÖLGESİNDE 4PKK/YPG`Lİ TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ"   09:14   MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI VAHAP SEÇER ULUSLARARASI MERSİN ÇOCUK FESTİVALİNE KATILDI   22:50   CHP GENEL BAŞKANI ÖZEL: "ERKEN SEÇİMİ MİLLET İSTEMEDEN BEN İSTEMEYECEĞİM"   22:28   BAHÇELİ`NİN ``DEM PARTİ KAPATILSIN`` AÇIKLAMASI.. ADALET BAKANI TUNÇ: “DEM PARTİ DE TERÖRÜ DESTEKLEYEN FAALİYETLERDE BULUNURSA KAÇINILMAZ OLUR``   22:14   FATİH ERBAKAN: "AKP`YE BİZ KAYBETTİRMEDİK, BAZI YERLERDE MHP KAYBETTİRDİ"   21:55   ERDOĞAN İLE ÖZGÜR ÖZEL`İN BAŞ BAŞA GÖRÜŞME ÖNCESİ İLK TEMASI... CHP GRUP BAŞKAN VEKİLİ EMİR: "SICAK BİR SOHBETTİ"   20:14   TAKSİM`DE 1 MAYIS KUTLAMALARINA İZİN VERİLMEMESİ... BAKAN YERLİKAYA: "YASAK YOK, KISITLAMA VAR"   19:21   ÖZGÜR ÖZEL`DEN, 10. CUMHURBAŞKANI AHMET NECDET SEZER`E `TEŞEKKÜR" ZİYARETİ   18:45   ERDOĞAN, HASAN KILIÇ`IN CENAZE TÖRENİNE KATILDI   18:14   İSTANBUL VALİSİ GÜL`ÜN YASAK KARARINI AÇIKLADIĞI TAKSİM`DE 1 MAYIS KUTLAMASINA MAKAMINA OTURAN ÇOCUK İZİN VERDİ   17:23   ALMANYA CUMHURBAŞKANI STEİNMEİER, GAZİANTEP`TE GAZİKENT İLKOKULU`NU ZİYARET ETTİ   16:48   TBMM GENEL KURULU ÖZEL GÜNDEMLE TOPLANDI... CEMAL ENGİNYURT: "ATATÜRK`ÜN YOLUNDA GİTMEKTEN ONUR DUYACAĞIZ``   16:42   TBMM, ÖZEL GÜNDEMLE TOPLANDI... ERHAN USTA: PARLAMENTER SİSTEME DÖNÜŞÜN YENİ ANAYASA İÇİN ÖNEMLİ BİR BAŞLANGIÇ OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ. BU YÖNDE ATILACAK ADIMLARA DESTEK OLACAĞIZ   16:33   ÖZEL`DEN ERDOĞAN`IN ANAYASA ÇAĞRISINA YANIT: "BİR ŞEYİ DEĞİŞTİRMEK İSTİYORSANIZ ÖNCE MEVCUDUNA UYUN DA ONU GÖRELİM``  
 
     
   

SAADET PARTİSİ İSTANBUL ADAYI BİROL AYDIN, PROJELERİNİ ANLATTI


Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın, “Medya Buluşması ve Proje Tanıtım Toplantısı” düzenledi. Toplantıda projelerini tanıtan Aydın, “İstanbul`un asıl sorunu ne sadece trafiktir ne de sadece depremdir. İstanbul`un ve İstanbullunun temel sorunu geçimdir” dedi.

 

Tarih : 22 Şubat 2024 Perşembe 22:21   Okunma : 233

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın, “Medya Buluşması ve Proje Tanıtım Toplantısı” düzenledi. Toplantıda projelerini tanıtan Aydın, “İstanbul`un asıl sorunu ne sadece trafiktir ne de sadece depremdir. İstanbul`un ve İstanbullunun temel sorunu geçimdir” dedi.

Saadet Partisi İBB Adayı Birol Aydın`ın, İstanbul Kongre Merkezi`ndeki “Medya Buluşması ve Proje Tanıtım Toplantısı”na , Saadet Partisi İstanbul Milletvekilleri Bülent Kaya, Mustafa Kaya, İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı ve Saadet Partisi`nin 39 ilçe belediye başkan adayı katıldı.

“İSTANBULLUNUN ASIL SORUNU GEÇİMDİR”

Toplantıda konuşan Birol Aydın, şunları söyledi:

“İstanbul`un sorunları adı altında, trafik ve deprem ve diğer konularla ilgili bir sürü çözümler sunuyorum, çokça projeler vadediyorum. Ancak İstanbul`un asıl sorunu ne sadece trafiktir ne de sadece depremdir. İstanbul`un ve İstanbullunun temel sorunu geçimdir. İstanbul`un sorunlarını, bu sorunlara önerdiğimiz çözümleri ve İstanbul tasavvurumuzu konuşacağız. İnşallah 31 Mart sonrası İstanbul`u hangi anlayışla yöneteceğimizi neleri önceleyeceğimizi, neleri yapacağımızı konuşacağız. Aslında yöneticilerin görmeleri ve akıllarından hiç çıkarmamaları gereken üç sayı vardır. İşte biz inşallah 1 Nisan sabahı göreve başlayıp beş sene sonra görevimizin sonuna geldiğimizde şu üç sayıyı işin merkezine almadığımız, aldığımız her kararda üç sayının temsil ettiklerini öncelemediğimiz tek bir gün bile geçirmemiş olacağız. Peki bu sayılar hangileridir ve ne anlam ifade etmektedir. Birinci sayımız seksen altı milyon doksan dokuz bin elli üç. Bu biricik dediğimiz Türkiye`mizde yaşayan insanların sayısıdır. Altını çizerek söylüyorum. İstanbul sadece İstanbul değildir. İstanbul, Türkiye`dir. İstanbul`a yaptığımız ve yapmadığımız her iş için Sivas`ta, Kastamonu`da, Diyarbakır`da, Sinop`ta ve Türkiye`nin her bir yerinde etkisinin olduğunu bilmek zorundayız. Bunu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmayacağız. İkinci sayımız on beş milyon altı yüz elli beş bin yedi dokuz yüz elli dört. Bu göz bebeğimiz İstanbul`da yaşayan insanlarımızın sayısıdır. Görev süremiz boyunca bu şehirde yaşayan ve Türkiye`mizin ekonomi, eğitim, sağlık, teknoloji, kültür, sanat ve spor alanlarında alternatifsiz omurgasını oluşturan hemşehrilerimizin için toplam fayda oluşturan işler yapacağız. Vatandaşlarımızın hayat konforunu arttıracağız. Üçüncü sayımız ise bir. Çünkü biz en küçüğünden en büyüğüne kadından erkeğine İstanbul`da yaşayan her bir insanımızın hayalleri, umutları, sevdaları, korkuları, endişeleri olan öznel birer fert olduklarını unutmayacağız. Neşesinde ve üzüntüsünde yanında olmayı, korkularını gidermeyi, duygularını yeşertmeyi, yönetimimizin temel şiarı yapacağız.

İstanbul`umuzun otuz dokuz ilçesi dokuz yüz altmış dört mahallesine ilişkin çalışmalarımızı tamamladık. İstanbullu vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için hangi çalışmalarımızı yapacağımızı planladık. İstanbul`un nüfusunu arttıracak her projenin İstanbul`a ve Türkiye`ye ihanet olduğu bir gerçektir. Biz İstanbul`un nüfusunu azaltacak tedbirleri alacak, teşvikleri, kararlılıkla uygulayacağız. Uygun olan vatandaşlarımızın başka bir şehirde yaşamalarını teşvik edeceğiz. Bu kapsamda büyükşehirin iştiraki Kiptaş`ın Anadolu ve Trakya`da vereceği nitelikli konutlarla bu projelere dahil olmak isteyen vatandaşlarımızın İstanbul`daki konutlarını takas etme imkanı tanıyacağız. İstanbul`da Kiptaş`a geçecek konutlarla, şehir içinde kentsel dönüşümü kolaylaştırmak için bir araç olarak kullanacağız. İstanbul`dan Anadolu`ya kalkınma merkezleri projesi gerçekleştireceğiz. Anadolu ve Trakya`daki belediyelerle iş birliği yaparak inşa edeceğimiz kamp şeklinde kalkınma merkezleriyle özellikle genç girişimcilerimizin hayatlarını bu illerde kurmalarına teşvik edeceğiz. Belirli bir süreyle bu girişimcilerimize ücretsiz ofis, lojman, kreş, yabancı merkezi, finansal hukuki danışmanlık, ihracat danışmanlığı ve tanıtım destekleri vereceğiz. İstanbul tarım merkezi projemiz ile öncelikle İstanbul`a yakın illerde tarımsal üretimi teşvik edeceğiz. Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Yalova gibi illerin nüfusuna kayıtlı vatandaşlarımızın kendi memleketlerinde tarımsal üretim yapmaları için teşvikler sağlayacağız. Bu merkezlerde üretilen tarım ürünlerine alım garantisi verecek, bu ürünleri marketlerle buluşturacağız. 

“İŞSİZ VATANDAŞLARIMIZ İÇİN ÜCRETSİZ ULAŞIM İMKANI SAĞLAYACAĞIZ”

Başıboş köpeklerin takip edilebilir barınaklarda toplanmasını temin edeceğiz. Rehabilitasyon süreçlerini titizlikle yerine getirip sahiplendirilmelerini sağlayacağız. İstanbulluların evlerinde, mutfaklarında akan suyu içebilecekleri altyapı operasyonlarını süratle tamamlayacağız. Vatandaşlarımız içme suyuna ayrıca para ödemek zorunda kalmayacak. Engelli vatandaşlarımıza, kadınlara ve 65 yaş üstü vatandaşlarımıza hizmet verecek bir Pembe Metrobüs projesini hayata geçireceğiz. Ayrıca engelli vatandaşlarımızı istihdam eden iş yerlerine yönelik teşvik programları uygulayacağız. Binlerce engelli vatandaşımızı istihdama kazandırarak engelsiz bir yaşamı mümkün hale getireceğiz. İşsiz vatandaşlarımız için ücretsiz ulaşım imkanı sağlayacağız."

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2024 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA