24 Nisan 2024 Çarşamba

15:33   BAŞKAN YILDIZ, ÇOCUKLARIN BAYRAM SEVİNCİNİ PAYLAŞTI   15:23   DÜNYA ÇOCUKLARI 23 NİSAN’I YENİŞEHİR SOKAKLARINDA KUTLADI    12:02   BURHANETTİN BULUT`TAN KAMU HARCAMALARINDA TASARRUF ÇAĞRISI YAPAN ERDOĞAN`A: “TASARRUFU SARAY`DAN BAŞLATIN”   11:41   TCMB: KISA VADELİ DIŞ BORÇ STOKU YÜZDE 0,9 ORANINDA AZALIŞLA 173,6 MİLYAR DOLAR OLDU   11:24   MEZİTLİ, 23 NİSAN`I EMİR CAN İĞREK`LE KUTLADI    11:01   MERKEZ BANKASI: KONUT FİYAT ENDEKSİ ŞUBATTA YÜZDE 2,2 ARTTI. İSTANBUL`DA ORTALAMA METREKARE FİYATI 45 BİN 420 TL OLDU   10:05   MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI: “FIRAT KALKANI BÖLGESİNDE 4PKK/YPG`Lİ TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ"   09:14   MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI VAHAP SEÇER ULUSLARARASI MERSİN ÇOCUK FESTİVALİNE KATILDI   22:50   CHP GENEL BAŞKANI ÖZEL: "ERKEN SEÇİMİ MİLLET İSTEMEDEN BEN İSTEMEYECEĞİM"   22:28   BAHÇELİ`NİN ``DEM PARTİ KAPATILSIN`` AÇIKLAMASI.. ADALET BAKANI TUNÇ: “DEM PARTİ DE TERÖRÜ DESTEKLEYEN FAALİYETLERDE BULUNURSA KAÇINILMAZ OLUR``   22:14   FATİH ERBAKAN: "AKP`YE BİZ KAYBETTİRMEDİK, BAZI YERLERDE MHP KAYBETTİRDİ"   21:55   ERDOĞAN İLE ÖZGÜR ÖZEL`İN BAŞ BAŞA GÖRÜŞME ÖNCESİ İLK TEMASI... CHP GRUP BAŞKAN VEKİLİ EMİR: "SICAK BİR SOHBETTİ"   20:14   TAKSİM`DE 1 MAYIS KUTLAMALARINA İZİN VERİLMEMESİ... BAKAN YERLİKAYA: "YASAK YOK, KISITLAMA VAR"   19:21   ÖZGÜR ÖZEL`DEN, 10. CUMHURBAŞKANI AHMET NECDET SEZER`E `TEŞEKKÜR" ZİYARETİ   18:45   ERDOĞAN, HASAN KILIÇ`IN CENAZE TÖRENİNE KATILDI   18:14   İSTANBUL VALİSİ GÜL`ÜN YASAK KARARINI AÇIKLADIĞI TAKSİM`DE 1 MAYIS KUTLAMASINA MAKAMINA OTURAN ÇOCUK İZİN VERDİ   17:23   ALMANYA CUMHURBAŞKANI STEİNMEİER, GAZİANTEP`TE GAZİKENT İLKOKULU`NU ZİYARET ETTİ   16:48   TBMM GENEL KURULU ÖZEL GÜNDEMLE TOPLANDI... CEMAL ENGİNYURT: "ATATÜRK`ÜN YOLUNDA GİTMEKTEN ONUR DUYACAĞIZ``   16:42   TBMM, ÖZEL GÜNDEMLE TOPLANDI... ERHAN USTA: PARLAMENTER SİSTEME DÖNÜŞÜN YENİ ANAYASA İÇİN ÖNEMLİ BİR BAŞLANGIÇ OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ. BU YÖNDE ATILACAK ADIMLARA DESTEK OLACAĞIZ   16:33   ÖZEL`DEN ERDOĞAN`IN ANAYASA ÇAĞRISINA YANIT: "BİR ŞEYİ DEĞİŞTİRMEK İSTİYORSANIZ ÖNCE MEVCUDUNA UYUN DA ONU GÖRELİM``  
 
     
   

AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI GÜLTAK; “HERKESİN BELEDİYE BAŞKANI OLMAYI BAŞARDIM”


Başkan Gültak; Mersin’de doğup büyümüş biri olarak Akdeniz’in sorun ve sıkıntılarını çok iyi bildiğinin altını çizerek, “Tabi 2019 yılında seçilir seçilmez ilk işimiz Akdeniz’de öncelikle kardeşliği, barış ve huzuru yeniden tesis etmek oldu. Halkımız arasında da asla hiçbir ayırım yapmadım. Ne Kürt, ne Zaza, ne Yörük, ne de Alevi veya Hıristiyan kardeşim; ‘Ya sen bizi ittin, bize ulaşmadın, yanımıza gelmedin’ diyemez. Beş yıl boyunca herkesin belediye başkanı olmayı başardığımı düşünüyorum.” dedi.

 

Tarih : 29 Şubat 2024 Perşembe 15:34   Okunma : 291

Seçim kampanyasına devam eden Akdeniz Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Akdeniz Belediye Başkan Adayı M. Mustafa Gültak halk buluşmalarına hız verdi. Sivil toplum örgütleri, esnaf ve vatandaş buluşmalarına hız veren Başkan Gültak, gittiği her yerde yoğun bir ilgiyle karşılanıyor. Gün içinde Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK) üzerinde faaliyet esnafı ziyaret eden Başkan Gültak, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde hem Akdeniz hem de Büyükşehir Belediyesi için destek istedi. Başkan Gültak, ayrıca Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Serdar Soydan, Toroslar Belediyesi Başkan Adayı Ali Öz ve AK Parti Akdeniz İlçe Başkanı Mehmet Ali Can ile birlikte Mersin Halciler Derneği, Yaş Sebze ve Meyve Tüccarları Derneği, Hal Kompleksi’nde çalışan emekçiler ile Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen İl Başkanı Abdulla Çelik ve sendika üyeleriyle bir araya geldi.

 

“GÜLTAK BAŞKAN MERSİN İÇİN ŞANSTIR”

Ziyaretleri dolayısıyla teşekkür eden Mersin Yaş Meyve ve Sebze Tüccarları Derneği Başkanı Hüseyin Timurtaş; “Başkanımız Sayın Gültak bizden biridir, daima yanımızda olmuştur. Akdeniz’e yaptığı hizmetleri, getirdiği huzur ve refahı hepimiz görüyoruz. Sayın Başkanımıza dernek olarak dilediğimiz zaman ulaşabilmişizdir. Kendisi de her zaman destek ve yardımcı olmuştur. Mersin ve Akdeniz için Başkanımıza destek vermemiz gerekiyor. Çünkü Sayın Mustafa Gültak, bu kent için bir şanstır. Bugün ideolojik düşünmek değil, hizmet ve refaha bakmak lazımdır.” ifadelerini kullandı.

 

“HERKESE EŞİT DAVRANDIK, HİÇBİR AYIRIM YAPMADIK”

“İnanmak yolun yarısı, gerisi de çalışmaktır.” diyerek sözlerine başlayan Başkan Gültak ise, “Hem inandım, hem çalıştım. Mersin’de doğup büyümüş biri olarak kentimizin ve ilçelerimizin hangi sorunları ve sıkıntıları var onu da biliyoruz. Tabi seçilir seçilmez ilk işimiz, Akdeniz’de kardeşliği, barışı ve huzuru yeniden tesis etmek oldu. Halkımız arasında asla hiçbir ayırım yapmadım, Ne Kürt, ne Zaza, ne Yörük, ne de Alevi veya Hıristiyan kardeşim; ‘Ya sen bizi ittin, bize ulaşmadın, yanımıza gelmedin’ diyemez. Beş yıl boyunca herkesin belediye başkanı olmayı başardığımı düşünüyorum. Akdeniz’de geçmişte yaşanan olayları ve huzursuzluğu ortadan kaldırdık. Biz herkese eşit davrandık, oy almışız almamışız buna hiç bakmadık. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti kimliği taşıyan herkes eşittir.” ifadelerini kullandı. Geleneksel Karaduvar Balık Festivali, Esenli Üzüm Şenliği ve daha birçok hizmet ve proje ile Akdeniz’in adını tüm dünyaya tanıttıklarını; kentsel dönüşüm projeleri ile Çay Mahallesi’ni değiştirdiklerini vurgulayan Başkan Gültak, gittiği mahallelerde karşılaştığı kadınların en çok talep ettiği hizmetin kentsel dönüşüm olduğunun altını çizdi.

 

ÇİLEK MAHALLESİ’NDE AÇIK HAVA HALK TOPLANTISI

Her gittiği yerde büyük bir ilgiyle karşılanan Başkan Gültak, ayrıca MHP Mersin Milletvekili Levent Uysal’ın da katılımıyla, Mersin Astsubaylar Derneği Başkanı Halil Kur ve yönetiminin yanı sıra; Muharip Gaziler Derneği’ni ziyaret ederek Dernek Başkanı Kemal Gülbeyaz ve yönetimi ile sohbet etti.

Halk buluşmalarına da hız veren Başkan Gültak, akşam saatlerinde de Çilek Mahallesi’nde açık havada düzenlenen halk toplantısında mahalle sakinleri ile buluştu. Akdeniz’i 5 yılda değiştirip dönüştüren hayatın farklı alanlarındaki hizmet ve projeleri anlatan Başkan Mustafa Gültak, gerek değişimin kesintisiz sürmesi; gerekse barış, huzur ve kardeşlik ikliminin devamı için 31 Mart 2024’te kurulacak sandıklarda vatandaşlardan destek talep etti.

Yoğun bir ilgi altında gerçekleşen buluşmanın ardından Başkan Gültak, kendisini yalnız bırakmayan mahalle sakinleriyle sohbet etti, sıraya giren vatandaşlarla hatıra fotoğrafları çektirdi. Halkın sıcak ilgisi ve samimi karşılamasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Mustafa Gültak, sadece 5 yılda gerçekleştirdikleri hizmet, proje ve yatırımların karşılığını mutlaka alacaklarını söyledi, 31 Mart’ta büyük bir teveccühle yeniden göreve geleceklerine olan inancını vurguladı.

 

“KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİYLE AKDENİZ VE MERSİN DEĞİŞECEK”

Başkan Gültak, yeni dönemde özellikle kentsel dönüşüme kararlılıkla devam edeceklerinin altını çizerek; “Mersin’in ve Akdeniz’in tek ve en güçlü tedavisi kentsel dönüşümdür. Yeni dönemde de kentsel dönüşüme devam edeceğiz. Kentsel dönüşüm bizim için çok önemli. Çünkü 6 Şubat gibi tarihi bir ders çıkarmamız gereken büyük bir acımız var. Dolayısıyla bizim de insanlarımızın yaşam alanları, park alanları, sosyal donatı alanları ve daha çok yeşil için Akdeniz için mutlaka kentsel dönüşüme devam etmemiz gerekiyor.

Çay Mahallesi’nde insanlarımız mutlu. Barış Mahallemizde de proje bitmek üzere, o evleri de teslim edeceğiz. Yeni dönemde 5-6 mahallemizde en az bin konut daha yapmayı hedefliyoruz. Umarım bu, başka yerlere de örnek olur. Diliyorum ki bunlar diğer herkese de örnek olur. Böylelikle Mersin, daha konforlu, daha yaşanılabilir, daha yeşil bir şehir haline gelir.” şeklinde konuştu.

Paylaş :
Etiketler :  Akdeniz Belediyesi, Mustafa Gültak, Mersin

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2024 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA