21 Haziran 2024 Cuma

11:48   CHP, ÖZGÜR ÖZEL`IN KATıLıMıYLA `YURT DıŞı ÖRGÜTLENME ÇALıŞTAYı` DÜZENLIYOR   10:01   HAVA SıCAKLıKLARı 13 ILDE 40 DERECENIN ÜSTÜNE ÇıKACAK   09:38   YEŞIL GELECEK IÇIN KLAIPEDA`DA `YOL HARITASı` HAZıRLANDı   09:14   VAHAP SEÇER, BAYRAMıN 4. GÜNÜNÜ MEZITLI HALKıYLA GEÇIRDI   01:16   ÖZGÜR ÖZEL: “MEHMET ŞIMŞEK ILE GÖRÜŞME FIKRI CUMHURBAŞKANı ERDOĞAN`DAN ÇıKTı. BIZIM KEMER SıKMA VEYA ÖRTÜLÜ IMF POLITIKALARıNA DESTEK VERME GIBI BIR ŞEYIMIZ SÖZ KONUSU OLAMAZ”   12:03   LGS SıNAVı SONUÇLARı HAFTAYA AÇıKLANıYOR   11:53   YOL KENARıNDA 8 LIRAYA SÜT MıSıR SATAN OSMANIYELI KADıN ÜRETICI: "GEÇEN SENE ITIRAZ EDEN YOKTU BU SENE ITIRAZ EDIYORLAR"   10:51   HAVA SıCAKLıKLARı DAHA DA ARTıYOR... MEVSIM NORMALLERININ 7-10 DERECE ÜSTÜNDE SEYREDECEK HAVA SıCAKLıKLARı 9 ILDE 40 DERECENIN ÜSTÜNE ÇıKACAK   09:56   ÇANAKKALE`DE TARIHI YARıMADADAKI ORMAN YANGıNı 18 SAATTIR SÖNDÜRÜLEMEDI   09:51   6 ŞUBAT DEPREMLERININ ÜZERINDEN 500 GÜN GEÇTI... ANKA`YA KONUŞAN AILELER: "EYLEM TOK VE OĞLU ABD`DE YAKALANDıLAR, DEMEK KI KıRMıZı BÜLTEN IŞE YARıYORMUŞ”   09:49   HAVA SıCAKLıKLARı DAHA DA ARTıYOR... YURT GENELINDE HAVA SıCAKLıKLARı MEVSIM NORMALLERININ 7-10 DERECE ÜSTÜNDE SEYREDECEK   09:36   VAHAP SEÇER, TOROSLAR`DA YAŞAYAN YURTTAŞLARLA BAYRAMLAŞTı   09:25   MERSIN BÜYÜKŞEHIR`IN KURSIYERLERI, ‘BEN KADıNıM` OYUNU ILE SEYIRCI KARŞıSıNA ÇıKTı   12:12   İSRAIL BAŞBAKANı NETANYAHU, SAVAŞ KABINESINI FESHETTI   11:03   SIYASI PARTILER ARASı BAYRAMLAŞMA... MHP`LI KARAKAYA: "MISAFIR IKRAM EDILENI YEMIYORSA, GIDERKEN KENDISINE ÇıKıN YAPıLıR"   10:31   SIYASI PARTILERDE BAYRAMLAŞMA ZIYARETI... DENIZ YÜCEL: "TÜRKIYE BÜYÜK MILLET MECLISI`NIN GEÇMIŞTEKI IŞLEVINI NE YAZıK KI KAYBETTIĞINI GÖRÜYORUZ"   10:26   TEMA VAKFı: “ÜLKEMIZDE 2012-2023 YıLLARı ARASıNDA YAKLAŞıK 410 BIN HEKTAR ORMAN ALANı KAYBEDILDI”   09:46   MERSIN BÜYÜKŞEHIR, ``MERTUSENG TURIZM ÇALıŞTAYı`` ILE SEKTÖRÜN ÖNDE GELENLERINI VE GENÇLERI BULUŞTURDU   19:05   ÖZGÜR ÖZEL, ÖNCEKI GENEL BAŞKANLARıN BAYRAMıNı KUTLADı   17:34   ÖZGÜR ÖZEL`DEN CUMHURBAŞKANı ERDOĞAN ILE SIYASI PARTILILERIN GENEL BAŞKANLARı VE GRUP BAŞKANLARıNA BAYRAM TELEFONU  
 
     
   

TOROSLAR BELEDİYESİ’NDE, KADIN VE AİLE HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ KURULDU


“Yüzü Gülen, Nefes Alan Toroslar” hedefiyle çalışan Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, Toroslar’da kadına ve aileye verdiği değeri ortaya koydu.

 

Tarih : 21 Mayıs 2024 Salı 13:55   Okunma : 420

Toroslar Belediyesinin Teşkilat Şeması yenilenirken, belediye bünyesinde Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü kuruldu. Yapılan görevlendirmeyle eski nikah memuru Ayşe Bulat, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü oldu.

Başkan Yıldız, Yunus Emre Kültür Merkezi’nde hizmet veren Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, birim müdürü Ayşe Bulat’tan hayata geçirilecek çalışmalar ve projeler ile ilgili bilgiler aldı.

“TOROSLARIMIZDA, KADINLARIMIZ İÇİN YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR”

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, burada yaptığı konuşmada kadınların kendi ayakları üzerinde durabilmeleri, kendi yaşamlarını organize edebilmeleri için Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nü kurduklarını söyleyerek; “Bu müdürlüğümüzün altında Kadın Danışma ve Çocuk Danışma birimleri de oluşturacağız. Dayanışma ilişkileri ile Toroslar Belediyesinde yeni bir dönem başlatacağız.” dedi.

“GÜÇ BİRLİĞİYLE ÇALIŞACAĞIZ”

Başkan Yıldız; “Bugüne kadar Toroslar Belediyesinde böyle bir müdürlük ihdas edilmemişti. Bizden önceki dönemde kadınlar ile ilgili bir kısım çalışmalar yapılıyordu ancak bu çalışmalar daha çok Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı alt birimlerde gerçekleştiriliyordu. Bunun sosyal dayanışma destekleriyle yürütülmesi yeterli değil. Biz, kampanya dönemimizde de söylemiştik. Kadınlar her anlamda ve her alanda bizim için önemli. Buna ilişkin verdiğimiz sözlerimiz de vardı. Özellikle mahallelerimiz içerisinde kadınlarımızın yaşamlarını kolaylaştıracak ve onların sosyalleşmelerini sağlayacak, çocuklarını belli bir saat bırakıp kendi işlerini görebilecekleri alanlar yaratmak ve kreşlere de değinmiştik. İhtisas Sanayi Sitelerimizi tartışırken, aynı zamanda Kadın Sanayi Sitesi de oluşturalım demiştik. Bu dünyada erkeklerin yaptığı hangi iş varsa mutlaka kadınlarımız yapıyor ve bunu en üst düzeyde başarıyorlar. Kadınlarımız,  kendileri ve çocukları için Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüze gelip her açıdan faydalanabilirler. Projelerimize destek ve ortak olabilirler. Belediyemizin kadın çalışmalarına ilişkin bütün önerilerin ve tekliflerin arkasında olacağız. Buradaki üretimlerimizin tamamına da kadınlarımız ortak edilecek, güç birliğinin sağlanması gerçekleştirilecek.” diye konuştu.

“Toroslarımızda kadınlarımız için başka bir hayat, başka bir gün başlıyor ve başka bir güneş başlıyor” diyen Başkan Yıldız; “Toroslarımızdaki yaşamı kadınlar için daha yaşanabilir, daha konforlu ve daha kaliteli hale getirmek için Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüzü kurduk. Geçen meclisimizde bunu karar altına aldık, teşkilat şemamıza ekledik ve müdürümüzü tayin ettik. Bu çalışmaların önünü açan her işin içerisinde bizzat ben olacağım ve destek vereceğim."  dedi.

BULAT; “KADIN OLAN HER YERDEYİZ”

Toroslar Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Ayşe Bulat da Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız’ın talimatları doğrultusunda kadınlarımızın hayatın her alanında önemli bir konumda bulunması için çalışmalar gerçekleştireceklerini söyledi.

Bulat; “Korucuyu ve önleyici hizmetlerimizi geliştirmek ve yürütmek başlıca amaçlarımız arasındadır. Kadınlara ve çocuklara yönelik uygun projelerimiz ile sağlık, eğitim, kültür gibi birçok alanda kadınlarımızı söz sahibi yaparak ailelerimizin, çocuklarımızın yanında olacağız. Mutlu kadın, mutlu aile ve mutlu toplum şeklinde oluşan zincirin her halkasını kadının eliyle güçlendirip geliştireceğiz. Başta çocuklarımız olmak üzere sevgi, dayanışma ve hoşgörü içerisinde daha güzel yarınları birlikte başaracağız. Kadın olan her yerdeyiz.” şeklinde konuştu.

Paylaş :
Etiketler :  Toroslar Belediyesi, Mersin, Abdurrahman Yıldız

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2024 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA