28 Eylül 2022 Çarşamba

21:40   MSB: GÖLCÜK TERSANE KOMUTANLIĞIMIZDA MEYDANA GELEN İŞ KAZASINDA SÖZLEŞMELİ ER ENES BIYIK ŞEHİT OLDU   21:11   CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU, DAVUTOĞLU`NU ZİYARET ETTİ   21:06   KILIÇDAROĞLU: “AH ERDOĞAN AH… KAFANDAKİ TİLKİLER KAÇINILMAZ OLARAK DİLİNE VURUYOR. KADIN HAKLARINA İNANMAYAN SEN, BUNU SADECE OY ALMAK İÇİN BİR İŞ GİBİ GÖRÜRSÜN”   19:19   TGC BAŞKANI OLCAYTO: SANSÜR, SADECE HABERİ, KİTABI, SİNEMAYI, SANATI ETKİLEMİYOR. GİYİMİMİZE, YAŞAM BİÇİMİMİZE KADAR DAYATILAN BİR SANSÜR SÖZ KONUSU   18:50   ŞANLIURFA`NIN ULUAĞAÇ KÖYÜNDE ÖĞRENCİLER, KOMŞU KÖYDEKİ OKULA YÜRÜYEREK GİDİP GELİYOR: “İKİ YILDIR SERVİSİMİZ YOK. KIŞIN ÇOK ZORLANIYORUZ. YETKİLİLERDEN SERVİS İSTİYORUZ”   18:49   ERDOĞAN: YILBAŞINDA TÜM KESİMLERİN GELİRLERİNİ CİDDİ ŞEKİLDE YÜKSELTEREK REFAH KAYBINI GİDERMEKTE KARARLIYIZ   18:37   GENEL İŞ`TEN KEMAL KILIÇDAROĞLU`NA ZİYARET   18:27   EGM: MERSİN`DEKİ TERÖR SALDIRISIYLA İLGİLİ PAYLAŞIM YAPAN 22 SOSYAL MEDYA KULLANICISI HAKKINDA ADLİ İŞLEM BAŞLATILDI   18:10   RİZE`DE GAZETECİ GENÇAĞA KARAFAZLI`NIN YARGILANDIĞI DAVANIN DURUŞMASI 20 ARALIK`A ERTELENDİ   18:02   ABDURRAHMAN TUTDERE, SİNCİKLİ DEPREMZEDELERİN MAĞDURİYETİNE DİKKAT ÇEKTİ: "NEDEN MUHAMMED MUSTAFA`YI KIŞIN SOĞUĞUNDA KONTEYNERE MECBUR BIRAKIYORSUNUZ?"   17:50   KILIÇDAROĞLU: GÖLE`DE MEYDANA GELEN DEPREM NEDENİYLE BÖLGEDEKİ TÜM VATANDAŞLARIMIZA GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİ İLETİYORUM   17:50   TBB BAŞKANI SAĞKAN: "TAHİR ELÇİ CİNAYETİNİN GÜNLÜK SİYASİ HESAPLARA ALET EDİLMESİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”   17:42   VELİ AĞBABA: "SEN DEVLETSİN, TERÖRİSTSE NİYE SERBEST BIRAKTIN, NİYE TAKİP ETMEDİN? BU TERÖRİST, PKK İLE ÇÖZÜM SÜRECİ YÜRÜTÜLÜRKEN SERBEST BIRAKILMIŞ"   17:31   OYA ERSOY: "MAHSA AMİNİ`NİN ÖLDÜRÜLMESİNİN PROTESTO EDİLMESİ ESKİŞEHİR EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ`NÜ NEDEN RAHATSIZ ETMİŞTİR?”   17:30   MSB: SURİYE`NİN KUZEYİNDE SALDIRI HAZIRLIĞINDA OLDUĞU TESPİT EDİLEN VE TACİZ ATEŞİ AÇAN 13 PKK/YPG`Lİ TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ   17:18   ÜRETİCİLERDEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN`A "ELEKTRİK" TEPKİSİ: "ÇİFTÇİLER ELEKTRİK DESTEĞİ İSTİYOR"   17:15   SES MALATYA ŞUBESİ`NDEN `PROMOSYON` EYLEMİ: “ÜCRETLERİMİZ ÜZERİNDEN BANKALARIN ELDE ETTİĞİ KÂRDAN PAYIMIZI İSTİYORUZ"   16:53   KILIÇDAROĞLU İLE UYSAL BİR ARAYA GELDİ. KILIÇDAROĞLU MERSİN`DEKİ SALDIRIYI KINADI: "İNSANLIK SUÇUNA KARŞI ORTAK TAVIR TAKINMAK DA SİYASETÇİ OLARAK BİZİM GÖREVİMİZ"   16:36   MUSTAFA SARIGÜL: TARAFSIZ CUMHURBAŞKANI , GÜÇLÜ BİR MECLİS VE BAĞIMSIZ YARGIDAN YANAYIZ   16:35   OKTAY VURAL: "BİRİLERİNİN EGOLARI, İDEOLOJİK HEDEFLERİ ÜLKENİN HEDEFİ HALİNE GELİYOR. BEDELİNİ DE MAALESEF BU MİLLET ÖDÜYOR"  
 
     
   

EREN ERDEM`DEN MERKEZ BANKASI`NA ‘FAİZ` TEPKİSİ: “SİZİN TOPLANTI FALAN YAPTIĞINIZ YOK. ZANNIMCA ÇEKİRDEK ÇİTLİYORSUNUZ. EKONOMİ TARTIŞILAN BİR MASADAN BÖYLE KARARLAR ÇIKMAZ”


CHP Parti Meclis (PM) Üyesi Eren Erdem, Merkez Bankası`nın politika faizini yüzde 12`ye düşürmesine ilişkin, “Para Politikaları Kurulu üyeleri, Merkez Bankası üyeleri, sizin bir toplantı falan yaptığınız da yok. Zannımca çekirdek çitliyorsunuz. Saraydan gelen talimatları okuyup, ‘Arkadaşlar, yazalım bir bildiri geçelim` diyorsunuz. Ekonomi tartışılan bir masadan böyle kararlar çıkmaz” dedi.

 

Tarih : 23 Eylül 2022 Cuma 13:01   Okunma : 370

CHP Parti Meclis (PM) Üyesi Eren Erdem, Merkez Bankası`nın politika faizini yüzde 12`ye düşürmesine ilişkin, “Para Politikaları Kurulu üyeleri, Merkez Bankası üyeleri, sizin bir toplantı falan yaptığınız da yok. Zannımca çekirdek çitliyorsunuz. Saraydan gelen talimatları okuyup, ‘Arkadaşlar, yazalım bir bildiri geçelim` diyorsunuz. Ekonomi tartışılan bir masadan böyle kararlar çıkmaz” dedi.

Eren Erdem, bugün yaptığı açıklamada, Merkez Bankası Para Politikası Kurulu`nun politika faizini yüzde 12`ye düşürmesini ve AKP iktidarının ekonomi politikalarını eleştirdi. Erdem, şunları söyledi:

“HÜKÜMET ŞU AN HEPİMİZE TUZAK KURUYOR: İnsanlık tarihinde nadir görülebilecek hadiselerden birini yaşıyoruz. Nedir o? Bir hükümet düşünün, bir ekonomi yönetimi düşünün, kendi vatandaşına tuzak kuruyor. Gerçekten de yaşadığımız şey o. Hükümet, şu an hepimize tuzak kuruyor. Hatta bu tuzak, yer yer sonuca ulaşıyor.

BÜTÜN VATANDAŞLARI, KUR KORUMALI MEVDUAT ADI ALTINDA BİRİLERİNE FAİZ ÖDEMEK ZORUNDA BIRAKTILAR: Geçtiğimiz günlerde, borsa manipülasyonu üzerinden batırılan küçük yatırımcıları gördük. Bugün de politika faizi bir puan daha indirildi. Nureddin Nebati`nin yönettiği ekonomi politikalarıyla geldiğimiz durum bu. Avrupa, Amerika faiz artırırken bir puan daha indirdik. Peki bu gerçekten faizleri düşürdü mü? Hayır. Bankaların, yüzde 12 ile borçlanmasına rağmen minimum yüzde 28 ile vatandaşa kredi verdiği bir ortamda yaşıyoruz. Bu da yetmedi. Bütün vatandaşları, kur korumalı mevduat adı altında birilerine faiz ödemek zorunda bıraktılar.

ARTIK 81 MİLYON SU ALSA, ONUN VERGİSİ BİRİLERİNE FAİZ OLARAK ÖDENİYOR: Parasının harama gittiğine inanarak tekelden ciklet bile almayan mütedeyyin muhafazakar vatandaşlarımız var. Bu vatandaşlarımız, kur korumalı mevduat üzerinden şu anda faiz ödüyorlar. Bugüne kadar yoktu böyle bir şey. Faizi banka, kendi kârından ödüyordu. Artık 81 milyon su alsa, onun vergisi birilerine faiz olarak ödeniyor. Şimdi geldiğimiz nokta bu.

SEN ASLINDA YOKSUN SEVGİLİ NEBATİ: Nureddin Nebati, sen aslında yoksun. Hani bir komedi dizisi vardı. Burhan karakteri, ‘Ben aslında yokum` derdi. Sen aslında yoksun sevgili Nebati. Gözlerinde ışık falan yok. Büyük bir karanlıksın sen. Bu ülkeye yaptıklarını hiçbir zaman unutmayacağız. Yine enflasyon patlayacak, yine arka kapıdan dolar satarak, döviz satarak kuru tutmaya çalışacaksınız. Yine insanlar fakirleşecek, yine zam gelecek, yine pahalılık gelecek, yine milletin vergileriyle birilerine kur korumalı mevduat kur farkı ödenmeye devam edecek. Yine banka faizleri artacak. Bankalar kâr edecek, yancılar kâr edecek, çeteler kâr edecek ve tefeciler kâr edecek. Kim zarar edecek? Millet zarar edecek. İşte bu hükümetin ekonomi modeli budur. Dolayısıyla bu modeli biz değiştireceğiz.

BİZ YENİ BİR EKONOMİK MODELLE TÜRKİYE`Yİ DÜZLÜĞE ÇIKARTACAĞIZ: Biz, üretime dayanan, bu milleti savunan, bu milletin menfaatlerini koruyan bir yeni ekonomik modelle Türkiye`yi düzlüğe çıkartacağız. Ama kara kış kapıda, tekrar çağrı yapıyorum. Hükümet derhal ‘Kara Kış Fonu` kurmalıdır. Aksi takdirde bu kış, gerçekten çok soğuk geçecek.

EKONOMİ TARTIŞILAN BİR MASADAN BÖYLE KARARLAR ÇIKMAZ: Nureddin Nebati, biliyorum senin hiçbir yetkin, hiçbir gücün yok. Sen, aslında yoksun. Sen, televizyonlara çıkıp konuşan, ama hiçbir icraat yapamayacak bir kişisin. Para Politikaları Kurulu üyeleri, Merkez Bankası üyeleri, sizin bir toplantı falan yaptığınız da yok. Zannımca çekirdek çitliyorsunuz. Saraydan gelen talimatları okuyup, ‘Arkadaşlar, yazalım bir bildiri geçelim` diyorsunuz. Ekonomi tartışılan bir masadan böyle kararlar çıkmaz. Dolayısıyla siz, zannımca herhalde oturup dizi izliyor. Birbirinize o dizi üzerine yorumlar yapıp çekirdek çitliyor ve saraydan gelen bildirileri basına gönderiyorsunuz. Bunu, bunun dışında yapacağınız hiçbir şey yok.

DEVLET KURUMLARINI BAĞIMSIZ MÜESSESELER HALİNE GETİRECEĞİZ: Bu ülkenin bütün kurumlarını yeniden ayağa kaldıracağız. Herkesin yaşam tarzına saygılı bir şekilde bu ülkenin devlet kurumlarını yeniden güçlendirip onları bağımsız müesseseler haline getireceğiz. Para Politikaları Kurulu kendi işini yapacak. Ekonomi yönetimi kendi işini yapacak. Türkiye nefes alacak. Az kaldı. Sayılı gün çabuk geçer.”

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA