21 Haziran 2024 Cuma

11:48   CHP, ÖZGÜR ÖZEL`IN KATıLıMıYLA `YURT DıŞı ÖRGÜTLENME ÇALıŞTAYı` DÜZENLIYOR   10:01   HAVA SıCAKLıKLARı 13 ILDE 40 DERECENIN ÜSTÜNE ÇıKACAK   09:38   YEŞIL GELECEK IÇIN KLAIPEDA`DA `YOL HARITASı` HAZıRLANDı   09:14   VAHAP SEÇER, BAYRAMıN 4. GÜNÜNÜ MEZITLI HALKıYLA GEÇIRDI   01:16   ÖZGÜR ÖZEL: “MEHMET ŞIMŞEK ILE GÖRÜŞME FIKRI CUMHURBAŞKANı ERDOĞAN`DAN ÇıKTı. BIZIM KEMER SıKMA VEYA ÖRTÜLÜ IMF POLITIKALARıNA DESTEK VERME GIBI BIR ŞEYIMIZ SÖZ KONUSU OLAMAZ”   12:03   LGS SıNAVı SONUÇLARı HAFTAYA AÇıKLANıYOR   11:53   YOL KENARıNDA 8 LIRAYA SÜT MıSıR SATAN OSMANIYELI KADıN ÜRETICI: "GEÇEN SENE ITIRAZ EDEN YOKTU BU SENE ITIRAZ EDIYORLAR"   10:51   HAVA SıCAKLıKLARı DAHA DA ARTıYOR... MEVSIM NORMALLERININ 7-10 DERECE ÜSTÜNDE SEYREDECEK HAVA SıCAKLıKLARı 9 ILDE 40 DERECENIN ÜSTÜNE ÇıKACAK   09:56   ÇANAKKALE`DE TARIHI YARıMADADAKI ORMAN YANGıNı 18 SAATTIR SÖNDÜRÜLEMEDI   09:51   6 ŞUBAT DEPREMLERININ ÜZERINDEN 500 GÜN GEÇTI... ANKA`YA KONUŞAN AILELER: "EYLEM TOK VE OĞLU ABD`DE YAKALANDıLAR, DEMEK KI KıRMıZı BÜLTEN IŞE YARıYORMUŞ”   09:49   HAVA SıCAKLıKLARı DAHA DA ARTıYOR... YURT GENELINDE HAVA SıCAKLıKLARı MEVSIM NORMALLERININ 7-10 DERECE ÜSTÜNDE SEYREDECEK   09:36   VAHAP SEÇER, TOROSLAR`DA YAŞAYAN YURTTAŞLARLA BAYRAMLAŞTı   09:25   MERSIN BÜYÜKŞEHIR`IN KURSIYERLERI, ‘BEN KADıNıM` OYUNU ILE SEYIRCI KARŞıSıNA ÇıKTı   12:12   İSRAIL BAŞBAKANı NETANYAHU, SAVAŞ KABINESINI FESHETTI   11:03   SIYASI PARTILER ARASı BAYRAMLAŞMA... MHP`LI KARAKAYA: "MISAFIR IKRAM EDILENI YEMIYORSA, GIDERKEN KENDISINE ÇıKıN YAPıLıR"   10:31   SIYASI PARTILERDE BAYRAMLAŞMA ZIYARETI... DENIZ YÜCEL: "TÜRKIYE BÜYÜK MILLET MECLISI`NIN GEÇMIŞTEKI IŞLEVINI NE YAZıK KI KAYBETTIĞINI GÖRÜYORUZ"   10:26   TEMA VAKFı: “ÜLKEMIZDE 2012-2023 YıLLARı ARASıNDA YAKLAŞıK 410 BIN HEKTAR ORMAN ALANı KAYBEDILDI”   09:46   MERSIN BÜYÜKŞEHIR, ``MERTUSENG TURIZM ÇALıŞTAYı`` ILE SEKTÖRÜN ÖNDE GELENLERINI VE GENÇLERI BULUŞTURDU   19:05   ÖZGÜR ÖZEL, ÖNCEKI GENEL BAŞKANLARıN BAYRAMıNı KUTLADı   17:34   ÖZGÜR ÖZEL`DEN CUMHURBAŞKANı ERDOĞAN ILE SIYASI PARTILILERIN GENEL BAŞKANLARı VE GRUP BAŞKANLARıNA BAYRAM TELEFONU  
 
     
   

DAVUTOĞLU: "TÜRKİYE CUMHURİYETİ CUMHURBAŞKANI`NA, BİR DAHA BAŞKA ÜLKELERİN DEVLET BAŞKANLARI, ‘APTAL OLMA` DİYE HİTAP EDEMEYECEK"


Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Konya`daki iftar programında; “Devletimizin itibarı daha güçlü olacak. Kurumlarımız daha güçlü olacak. Türkiye`nin uluslararası itibarı bugün olduğu gibi asla çiğnenmeyecek. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı`na bir daha başka ülkelerin devlet başkanları ‘Aptal olma` diye hitap edemeyecek” dedi.

 

Tarih : 28 Mart 2023 Salı 20:38   Okunma : 1332

Haber: EMRE SERCAN İKE – Kamera: ÜNAL AYDIN

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Konya`daki iftar programında; “Devletimizin itibarı daha güçlü olacak. Kurumlarımız daha güçlü olacak. Türkiye`nin uluslararası itibarı bugün olduğu gibi asla çiğnenmeyecek. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı`na bir daha başka ülkelerin devlet başkanları ‘Aptal olma` diye hitap edemeyecek” dedi.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün Konya ziyareti kapsamında Konyalılar ile iftarda bir araya geldi.

“GELİN ARINALIM”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu şunları söyledi:

“Bizim inancımıza göre zamanın ve mekanın ruhu vardır. Her şeyin yaratılışında bir hikmet vardır. Zamanın ruhu Ramazan ayıyla tecelli ediyor ve mekan Konya. Devlet geleneğimizin kartal şehrindeyiz. Selçuklu`nun merkezinde. Hem inanç hem devlet bütün kültürümüz burada. Arınma ayında Ramazan ayında Konya`mızdan ülkemizin her bir köşesine. Her bir siyasi partiye, her bir siyasiye aydına sivil toplum temsilcisine çağrımız var. Geliniz arınalım. Neden mi? Geliniz ötekileştirmeden kutuplaştırmadan arınalım. İnsanları kardeş bilelim. Hazreti Mevlâna gibi gel diyelim git demeyelim. Kucaklayalım, ötekileştirmeyelim. Hacı Bektaş-i Veli gibi soframızı, kapımızı, alnımızı açık tutalım. Yunus Emre gibi sevgi diyarı ilan edelim bu toprakları.

“HİÇBİR GÜÇ VE KUDRET BU TOPRAKLARIN MANEVİ DEĞERLERİNE ZARAR VEREMEYECEK”

Uzun zamandır milletimiz yorgun düştü. Yukarıdan gelen üstenci bir dil, buyurgan bir dil toplumumuzu kutuplara böldü. Bizden ve onlardan dediler. Siz ve biz dediler ve sürekli olarak toplum içindeki farklılaşmadan siyasi kutuplaştırmalar çıkardılar. Buradan, Konya`dan çağrıda bulunuyoruz gelin barışalım. Yine Konya`dan. Sayın cumhurbaşkanı adayımızın huzurunda ve bütün cumhurbaşkanı yardımcılarımızla bütün siyasi erkanla birlikte biz Hazreti Mevlânâ`nın, Seyyid Mahmud Hayrani`nin ve daha nice büyük Horasan erenlerinin torunlarının olarak söz veriyoruz. Hiçbir güç ve kudret bu toprakların manevi değerlerine zarar veremeyecek. Kimse Konyalılara ve milletimizin yüreğine korku salmaya kalkmasın. Kimse bir daha bu topraklarda din ve vicdan özgürlüğünü asla kısıtlayamayacak.

“HAYAT TARZINIZ NE OLURSA OLSUN. SİZLER ONURUNA SAYGI DUYMAK ZORUNDA OLDUĞUMUZ İNSANLARSINIZ”

Başörtüsünü yasal çerçeveye kavuşturmak başta olmak üzere şu ana kadar din ve vicdan konusunda elde edilmiş bütün kazanımlarımız korunacak daha da güçlendirilecek. Sayın cumhurbaşkanı adayımızla ve diğer siyasi genel başkanlarla birlikte altına imza attığımız temel ilkeler ve hedefler metnini bugün iktidardakiler okusunlar ve milletimiz, hepimizin altında imzası olan o metinde bütün bir millete şu teminatı verdiğimizi görecekler. Din ve vicdan özgürlüğündeki kazanımlar korunacak ve daha da gelişilecek. Kimse korku salmasın. Buradan bütün 85 milyonun her birine sesleniyoruz. Düşünceniz, inancınız, felsefeniz hayat tarzınız ne olursa olsun. Sizler bizim için onuruna saygı duymak zorunda olduğumuz insanlarsınız.

“TÜRKİYE`NİN ULUSLARARASI İTİBARI BUGÜN OLDUĞU GİBİ ASLA ÇİĞNENMEYECEK”

Anadolu da devlet geleneğimizin kurulduğu bu mekândan sesleniyorum. Konya`da mekanın ruhu manevi derinlik ve tarihi derinliğin buluştuğu bir yerdir. Kimse Türkiye`nin geleceğinde herhangi bir şekilde milli beka ya da devlet yapımızla ilgili kaygı duymasın. Aksine bu sözü Selçuklunun merkezinden gür sesle veriyoruz. Devletimizin itibarı daha güçlü olacak. Kurumlarımız daha güçlü olacak. Türkiye`nin uluslararası itibarı bugün olduğu gibi asla çiğnenmeyecek. Türkiye Cumhuriyeti cumhurbaşkanına bir daha başka ülkelerin devlet başkanları ‘Aptal olma` diye hitap edemeyecek. Kimse Türkiye Cumhuriyeti`ne yönelik tehditler karşısında atıl kalacağımızı beklemesin, düşünmesin. İşte buradan tarihteki en kararlı terörle mücadeleleri vermiş bir başbakan olarak ifade ediyorum. Türkiye`ye hangi terör örgütünden hangi dış mihraktan gelirse gelsin devlet yapımıza zarar verecek her türlü gelişmenin karşısında dimdik ayakta duracağız.

“KİMSE TOPLUMUN YARISINA DOĞRU DÖNEREK, TERÖR SUÇLAMASINDA, HAİN SUÇLAMASINDA BULUNAMAYACAK”

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu cumhuriyet fikrinin Türkiye`deki kökleşmesine katkıda bulunmuş bütün büyük demokrasi kahramanlarına Adnan Menderes`e, Necmettin Erbakan`a ve bütün büyüklere Süleyman Demirel`e, Bülent Ecevit`e hepsini rahmetle anarak ifade ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti devleti itibarını tekrar kazanacak. Kimse toplumun yarısına doğru dönerek, terör suçlamasında, hain suçlamasında bulunamayacak.”

 

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2024 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA