23 Şubat 2024 Cuma

01:25   ATAMA KARARLARI RESMİ GAZETE`DE... ADALET BAKAN YARDIMCILIĞI`NA HURŞİT YILDIRIM ATANDI   22:21   SAADET PARTİSİ İSTANBUL ADAYI BİROL AYDIN, PROJELERİNİ ANLATTI   19:37   DEM PARTİ 6 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYINI AÇIKLADI...   19:35   MERAL AKŞENER, İZMİR`DE ADAY TANITIM VE PROJE LANSMAN TOPLANTISI`NDA KONUŞTU:“BİRİNE GÖRE GAVUR İZMİR`SİN, ÖBÜRÜNE GÖRE MECBUR İZMİR`SİN… İKİSİNE DE ‘HADİ ORADAN BE!` DİYORUZ!”   19:29   VAHAP SEÇER`İN BOZYAZI SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZİ AÇILDI   19:15   ÖZGÜR ÖZEL: MURAT KURUM`UN İSTANBUL`UN FELAKETİ OLMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ   19:06   İYİ PARTİ İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ÜMİT ÖZLALE: İZMİR`İ TEKRARDAN ATATÜRK`ÜN VİZYONUNA GERİ DÖNÜŞTÜRECEĞİZ   19:06   SULTANGAZİ HALK BULUŞMASINDA KONUŞAN İMAMOĞLU: “2024 - 2025 EĞİTİM DÖNEMİNDE 100 BİN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİMİZE VERDİĞİMİZ BURSU 7 BİN 500 LİRADAN 15 BİN LİRAYA ÇIKARACAĞIZ”   18:51   ÖZGÜR ÖZEL`DEN ZEKERİYA YAPICIOĞLU`NA: “AYETİ HATIRLATINCA AĞIRLARINA GİDİYOR. NASIL BÜYÜK ÇÜRÜMÜŞLÜĞÜN İÇİNDELERSE BİZİM BUNLARI İFADE ETMEMİZDEN BİLE RAHATSIZ OLUYORLAR”   18:41   İYİ PARTİ SORGUN İLÇE TEŞKİLATI`NDA YÖNETİM KURULU VE PARTİ ÜYELERİ İSTİFA ETTİ   18:29   GÜLCAN KIŞ: "8 BAKAN ESKİTEN, 3 TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇUKUROVA HAVALİMANI 13 YILDIR BİTİRİLEMEDİ. HÜKÜMET İÇİN BU, TEK KELİMEYLE BİR UTANÇ PROJESİDİR   18:14   (1) ÖZGÜR ÖZEL: MURAT KURUM`UN İSTANBUL`UN FELAKETİ OLMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ   18:06   CHP EDİRNE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ŞÜKRÜ CİRAVOĞLU ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ, YENİ ADAY FİLİZ GENCAN AKIN   17:36   YALÇIN KARATEPE: "MERKEZ BANKASI YEREL SEÇİMLER GEÇENE KADAR FAİZ ARTIŞLARINA ARA VERMİŞ. HELE ŞU SEÇİMLER BİR BİTSİN"   17:20   ELAZIĞ`DA DEPREMZEDENİN TEPKİSİNİ GÖRÜNTÜLEYEN GAZETECİYİ DARP EDEN KORUMA POLİSİNİN SANIK OLARAK DOSYAYA EKLENMESİNİ MAHKEME REDDETTİ   17:17   CUMHUR UZUN`DAN `8. YARGI PAKETİ` DEĞERLENDİRMESİ: “20 LİRA OLAN CEZA 100 LİRAYA ÇIKARILIRKEN BAYRAM İKRAMİYELERİ 2 BİN LİRADAN 3 BİN LİRAYA ÇIKARILDI. BU AÇIK BİR ÇELİŞKİDİR”   17:06   VAHAP SEÇER: “BÜYÜKŞEHİR`İ TARİHİ BİR FARKLI KAZANACAĞIZ. ÇÜNKÜ 24 SAATİMİZ MERSİN, 24 SAATİMİZ BELEDİYE HİZMETLERİ”   16:57   TÜLAY HATİMOĞLULLARI: "AKP `BİZ EKONOMİYİ UÇURDUK` DİYOR AMA HİÇBİR ADAYI PAZAR YERİNİ, ESNAFI GEZEMİYOR. ÇÜNKÜ PROTESTOLARLA KARŞILAŞIYORLAR"   16:52   ERDOĞAN: YIL SONUNA DOĞRU ENFLASYONUN HIZLA DÜŞMEYE BAŞLAMASIYLA DAHA RAHAT NEFES ALACAĞIZ   16:19   ÖZGÜR ÖZEL, YARIN İSPANYA`YA GİDİYOR  
 
     
   

BÜLENT KAYA: “İSRAİL BURADAN GİDEN GEMİLERLE FİLİSTİNLİLERİ KATLETMEYE DEVAM EDİYORSA, BUNA CEVAZ VEREN İKTİDAR SAHİPLERİ ZALİMDİR”


Saadet Partisi Grup Başkanvekili Bülent Kaya, TBMM Genel Kurulu`nda; “Bugün eğer İsrail; buradan giden akaryakıtla kendi uçaklarının akaryakıtını dolduruyorsa, buradan giden demir çelikleri bomba ve silah yapımında kullanıyorsa, buradan giden gemilerle Filistinlileri katletmeye, şehit etmeye, öldürmeye devam ediyorsa; emin olun, bunu yapan ister özel bir şirket olsun ister bunları limanlarından kaldıran liman sahipleri olsun isterse buna cevaz veren, devleti yöneten iktidar sahipleri olsun, zalimdir, zalimdir, zalimdir” dedi.

 

Tarih : 30 Kasım 2023 Perşembe 16:36   Okunma : 147

Saadet Partisi Grup Başkanvekili Bülent Kaya, TBMM Genel Kurulu`nda; “Bugün eğer İsrail; buradan giden akaryakıtla kendi uçaklarının akaryakıtını dolduruyorsa, buradan giden demir çelikleri bomba ve silah yapımında kullanıyorsa, buradan giden gemilerle Filistinlileri katletmeye, şehit etmeye, öldürmeye devam ediyorsa; emin olun, bunu yapan ister özel bir şirket olsun ister bunları limanlarından kaldıran liman sahipleri olsun isterse buna cevaz veren, devleti yöneten iktidar sahipleri olsun, zalimdir, zalimdir, zalimdir” dedi.

Saadet Partisi Grup Başkanvekili Bülent Kaya, dün, TBMM Genel Kurulu`nda, İsrail`in Gazze`ye yönelik saldırılarını değerlendirdi. Kaya, şunları söyledi:

“Yetmiş beş yıldır süren bir işgal, 17 yıldır Gazze`ye uygulanan bir ambargo ve 54 günden bu yana son aşaması devam eden kanlı bir vahşeti yaşadığımız günlerden geçiyoruz. Özellikle, bu son 54 günlük İsrail terör devletinin sergilediği vahşet, insanlığın Filistin meselesiyle ilgili duyarlılığını da artırmıştır. Her ülkede iktidarların acziyetine rağmen milletler, halklar meydanlara akmış, boykot çağrılarıyla Filistin`in yanında İsrail`e karşı saf tuttuklarını ifade etmeye başlamışlardır.

Bizim, bugün, bu Meclis`te konuştuğumuz konu milletlerin, halkların ne yapması gerektiği değildir. Bizim, bugün, bu Meclis`te konuştuğumuz konu sivil toplumun ne yapması gerektiği değildir. Bizim, bugün, bu Meclis`te konuştuğumuz şey kendileri de insan olması hasebiyle iktidar sahiplerinin zalimlere karşı şifahi olarak okuduğu meydan okumalar ya da sözler değildir.

Bizim, bugün, tam da konuştuğumuz şey iktidar sahiplerinin iktidar olmanın gereği olarak yapması gereken işleri yapıp yapmadığı, yapmıyorsa bunun sebeplerini araştırma konusudur. Dolayısıyla hiç kimse ‘Ortada kuyu var, yandan geç` muamelesi yapmasın; bugün burada hepimiz iktidarın yapması gerekenleri ve yapamadıklarını konuşarak bu konuyu değerlendirmek durumundayız.

“BU GAZ, KAN BULAŞMIŞ BİR GAZDIR”

Seçimlerden hemen sonra ‘İsrail`le normalleşme` adı altında bir süreç iktidar tarafından başlatıldı. Temmuzdaki Körfez turunun, eylüldeki Birleşmiş Milletlerin tek bir konusu vardı: ‘En sağlıklı yol Türkiye, Avrupa`yı biz gazlayacağız, Berat Bey döneminde ilk adım atılmıştı, şimdi Netanyahu`yla başlayacağız.` İsrail`in işgal ettiği topraklardaki doğal gazı Türkiye Cumhuriyeti olarak İsrail`le birlikte Avrupa`ya pazarlayacaktık. Ekim ayına kadar açın iktidara yakın medyanın gündemini herkes bunun ne kadar büyük bir proje olduğunu, ülkemize neler kazandıracağından bahsediyordu ve bu stratejik adımları övüyordu.

Oysa bu gaz, kan bulaşmış bir gazdır, bu gaz Filistinlilerin ana sütü kadar hakkı olan bir gazdır ama İsrail devleti tarafından el konulmuş bir gazdır. Şayet bu gazı siz İsrail`le beraber Avrupa`ya dolar karşılığında pazarlama gibi bir gaflete girerseniz emin olun zalimlerle bir arada olursunuz.

Hani meşhur İstanbul ulemasının verdiği bir fetva vardır; Haçlı orduları Anadolu`yu işgal ederken o askerlerin elbiselerine düğme diken kişinin sorduğu bir fetva var, der ki: ‘Ben o üniformaların düğmelerini dikiyorum, acaba zalim ilan ettiğiniz bu Haçlıların zulmüne ortak olur muyum?` diye. Fetvayı veren şahıs der ki: ‘Hayır, sen ortak olmazsın. Sana iğne ve ipliği satan, o zulmün ortağı olur ama sen onların bu düğmelerini diktiğin için bizzat zalimin ta kendisi olursun.`

Dolayısıyla bugün eğer İsrail buradan giden akaryakıtla kendi uçaklarının akaryakıtını dolduruyorsa, buradan giden demir çelikleri bomba ve silah yapımında kullanıyorsa, buradan giden gemilerle Filistinlileri katletmeye, şehit etmeye, öldürmeye devam ediyorsa, emin olun, bunu yapan ister özel bir şirket olsun ister bunları limanlarından kaldıran liman sahipleri olsun isterse buna cevaz veren, devleti yöneten iktidar sahipleri olsun, zalimdir, zalimdir, zalimdir.”

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2024 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA