23 Şubat 2024 Cuma

01:25   ATAMA KARARLARI RESMİ GAZETE`DE... ADALET BAKAN YARDIMCILIĞI`NA HURŞİT YILDIRIM ATANDI   22:21   SAADET PARTİSİ İSTANBUL ADAYI BİROL AYDIN, PROJELERİNİ ANLATTI   19:37   DEM PARTİ 6 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYINI AÇIKLADI...   19:35   MERAL AKŞENER, İZMİR`DE ADAY TANITIM VE PROJE LANSMAN TOPLANTISI`NDA KONUŞTU:“BİRİNE GÖRE GAVUR İZMİR`SİN, ÖBÜRÜNE GÖRE MECBUR İZMİR`SİN… İKİSİNE DE ‘HADİ ORADAN BE!` DİYORUZ!”   19:29   VAHAP SEÇER`İN BOZYAZI SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZİ AÇILDI   19:15   ÖZGÜR ÖZEL: MURAT KURUM`UN İSTANBUL`UN FELAKETİ OLMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ   19:06   İYİ PARTİ İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ÜMİT ÖZLALE: İZMİR`İ TEKRARDAN ATATÜRK`ÜN VİZYONUNA GERİ DÖNÜŞTÜRECEĞİZ   19:06   SULTANGAZİ HALK BULUŞMASINDA KONUŞAN İMAMOĞLU: “2024 - 2025 EĞİTİM DÖNEMİNDE 100 BİN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİMİZE VERDİĞİMİZ BURSU 7 BİN 500 LİRADAN 15 BİN LİRAYA ÇIKARACAĞIZ”   18:51   ÖZGÜR ÖZEL`DEN ZEKERİYA YAPICIOĞLU`NA: “AYETİ HATIRLATINCA AĞIRLARINA GİDİYOR. NASIL BÜYÜK ÇÜRÜMÜŞLÜĞÜN İÇİNDELERSE BİZİM BUNLARI İFADE ETMEMİZDEN BİLE RAHATSIZ OLUYORLAR”   18:41   İYİ PARTİ SORGUN İLÇE TEŞKİLATI`NDA YÖNETİM KURULU VE PARTİ ÜYELERİ İSTİFA ETTİ   18:29   GÜLCAN KIŞ: "8 BAKAN ESKİTEN, 3 TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇUKUROVA HAVALİMANI 13 YILDIR BİTİRİLEMEDİ. HÜKÜMET İÇİN BU, TEK KELİMEYLE BİR UTANÇ PROJESİDİR   18:14   (1) ÖZGÜR ÖZEL: MURAT KURUM`UN İSTANBUL`UN FELAKETİ OLMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ   18:06   CHP EDİRNE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ŞÜKRÜ CİRAVOĞLU ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ, YENİ ADAY FİLİZ GENCAN AKIN   17:36   YALÇIN KARATEPE: "MERKEZ BANKASI YEREL SEÇİMLER GEÇENE KADAR FAİZ ARTIŞLARINA ARA VERMİŞ. HELE ŞU SEÇİMLER BİR BİTSİN"   17:20   ELAZIĞ`DA DEPREMZEDENİN TEPKİSİNİ GÖRÜNTÜLEYEN GAZETECİYİ DARP EDEN KORUMA POLİSİNİN SANIK OLARAK DOSYAYA EKLENMESİNİ MAHKEME REDDETTİ   17:17   CUMHUR UZUN`DAN `8. YARGI PAKETİ` DEĞERLENDİRMESİ: “20 LİRA OLAN CEZA 100 LİRAYA ÇIKARILIRKEN BAYRAM İKRAMİYELERİ 2 BİN LİRADAN 3 BİN LİRAYA ÇIKARILDI. BU AÇIK BİR ÇELİŞKİDİR”   17:06   VAHAP SEÇER: “BÜYÜKŞEHİR`İ TARİHİ BİR FARKLI KAZANACAĞIZ. ÇÜNKÜ 24 SAATİMİZ MERSİN, 24 SAATİMİZ BELEDİYE HİZMETLERİ”   16:57   TÜLAY HATİMOĞLULLARI: "AKP `BİZ EKONOMİYİ UÇURDUK` DİYOR AMA HİÇBİR ADAYI PAZAR YERİNİ, ESNAFI GEZEMİYOR. ÇÜNKÜ PROTESTOLARLA KARŞILAŞIYORLAR"   16:52   ERDOĞAN: YIL SONUNA DOĞRU ENFLASYONUN HIZLA DÜŞMEYE BAŞLAMASIYLA DAHA RAHAT NEFES ALACAĞIZ   16:19   ÖZGÜR ÖZEL, YARIN İSPANYA`YA GİDİYOR  
 
     
   

AYYÜCE TÜRKEŞ: "İTTİFAK DEĞİL DE BELKİ BELLİ YERLERDE GALİBA İŞ BİRLİĞİ TEKLİFİNDE BULUNDU SAYIN ÖZEL. ONUN DEĞERLENDİRMESİ PAZARTESİ GÜNÜ NETLEŞECEK"


İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayyüce Türkeş Taş, Yozgat`ta; CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener`in görüşmesiyle ilgili "İttifak değil de belki belli yerlerde galiba iş birliği teklifinde bulundu Sayın Özel, belli şehirlerde ya da belli bölgelerde. Karar organlarımız ne diyecek, ne yapacak? Ona göre yolumuza ya aynı kararla devam edeceğiz ya da bilmiyorum böyle lokal iş birlikleri ya da neyse ben şu anda tam bilmiyorum. Onun değerlendirmesi pazartesi günü netleşecek" dedi.

 

Tarih : 30 Kasım 2023 Perşembe 16:51   Okunma : 151

SEYFİ ÇELİKKAYA

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayyüce Türkeş Taş, Yozgat`ta; CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener`in görüşmesiyle ilgili "İttifak değil de belki belli yerlerde galiba iş birliği teklifinde bulundu Sayın Özel, belli şehirlerde ya da belli bölgelerde. Karar organlarımız ne diyecek, ne yapacak? Ona göre yolumuza ya aynı kararla devam edeceğiz ya da bilmiyorum böyle lokal iş birlikleri ya da neyse ben şu anda tam bilmiyorum. Onun değerlendirmesi pazartesi günü netleşecek" dedi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayyüce Türkeş Taş, Yozgat`ın Yerköy ilçesinde Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz`ı makamında ziyaret ettikten sonra partisinin Yozgat İl Teşkilatı`nda partililerle bir araya geldi. Taş, burada düzenlediği basın toplantısında yerel seçimleri değerlendirdi. Babası Alpaslan Türkeş`in son olarak Yozgat`tan milletvekili seçildiğini hatırlatan Taş, Yozgat`ın kendisi içinde önemli illerden birisi olduğunu söyledi. Türkeş Taş, şunları söyledi:

"YUFKA YÜREKLİLERLE ÇETİN YOLLAR AÇILMAZ"

"Biz eğer burada birlik olamazsak aynı tek yumruk gibi hareket edemezsek seçmene de kendimizi öyle lanse ettiremezsek maalesef yine istediğimiz sonuçları almamız mümkün olmaz. Babam hep söylüyordu, ‘yufka yüreklilerle çetin yollar açılmaz` diye. Maalesef ülkücülere Türk milliyetçilerine, bu Türkiye Cumhuriyeti Devleti`nin büyümesi gelişmesi için yola çıkan herkes için yollar çetin olmuştur çünkü Türkiye Cumhuriyeti Devleti`nin bulunduğu jeopolitik konumdan dolayı da manevi konumdan dolayı da Allah`ın bize verdiği misyondan dolayı da bizim düşmanımız etrafımızda çok. Bizim her zaman uyanık ve akıllı olmamız lazım. Bizim kendimizi çok iyi bilmemiz lazım. Biz çok büyük bir devletin evlatlarıyız, milletin evlatlarıyız. Çok güzel bir dine sahibiz. Dinimizde Türk milletinin kültürü de birleştirici olmuş. Bizde hiçbir zaman ayrıştırıcı söylem olmamış, hep kucaklayıcı olmuş. Son zamanlarda olan bu ayrık duruşa, bu Türk milletinin de İslam dininin de şeyine aykırı. Yani biz bunların çok farkında olmalıyız, kendimize sahip çıkmalıyız. Fitneyi örtmek zaten sünnettir. Fitnenin olduğu yerden kaçmalıyız. Bu hassas değerlere gerçekten önem vermemiz gerekiyor. Hem kendi birliğimiz için hem Türkiye için hem de Türkiye`yi gerçekten yönetmek için.”

"SONUNDA KALANLAR HEP İYİ OLANLAR, BU MİLLETE FAYDALI OLANLAR OLACAK"

"Önce kendimizi ayağa kaldırmamız lazım ve inanın ki bu gidilen yolda yanlış insan varsa kendiliğinden o insanlar da ayıklanıyor” diyen Taş, konuşmasına şöyle devam etti:

"Bunda hiçbir problem yok. Sonunda kalanlar hep iyi olanlar, hep güçlü olanlar, hep bu millete faydalı olanlar olacak. Ben ona da çok eminim. Siyasi partiler, ‘ben bu millete bu en iyi bu tüzüğümle, elimdeki bu tüzüğümle, bu millete, bu devlete en iyi ben hizmet edeceğim` diye halkın karşısına çıkar. Biz de kendi tüzüğümüze, kendi kişiliğimize, kendi projelerimizle, kendi adaylarımızla biz sizi en iyi yöneteceğiz diye seçmenin karşısına çıkacağız. Onları ikna etmeye çalışacağız. Seçim bittikten sonra herkes herkese hizmet eder, çünkü artık yarış bitmiştir. O seçilen vekil, o seçilen belediye başkanı, o seçilen cumhurbaşkanı, her neyse, başbakan yok artık ama işte milletvekili neyse o bölgenindir artık, o ülkenindir, o ilindir, o ilçenindir. O yüzden bütün insanlara eşit davranmalı, hizmet etmelidir. Yani asıl amaç hizmettir, siyasi partiler araçtır. Bunun bilincinde olup birleştirici, güçlü, kendimize sahip çıkarak hızlı bir şekilde ayağa kalkmanın yollarını aramalıyız."

"GALİBA İŞBİRLİĞİ TEKLİFİNDE BULUNDU SAYIN ÖZEL"

Bir soru üzerine, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener`in yaptığı yerel seçimlerde ittifak görüşmesini değerlendiren Türkeş Taş, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Anladığım kadarıyla genel başkanla birebir konuşmadım ama ittifak değil de belki belli yerlerde galiba iş birliği teklifinde bulundu Sayın Özel, belli şehirlerde ya da belli bölgelerde. Şu anda tam bilmiyorum, tekrar tekrar ediyorum, yanlış anlaşılmasın ama tabii ki bizim partide şöyle bir işleyiş var; Genel Başkan kendi karar vermiyor. Partinin yetkili organlarını topluyor. Bu da öncelikle divan ve milletvekilleri, sabah toplanacağız. 3`te de Genel İdari Kurulu toplanacak. Halihazırda bildiğiniz üzere Genel İdare Kurulumuz hür ve müstakil girme konusunda bir karar aldı. 81 ilde, her ilçede ve beldede İYİ Parti kendi adayını çıkaracaktı ve çıkarmaya da devam ediyoruz. Dört şehirde toplam 46 tane ilçe, şehir, bir tanesi büyükşehir kendi adaylarımızı açıkladık zaten. Açıklamaya da devam ediyoruz. Çarşambaları grup toplantımızda ilçe adaylarını açıyor. İl ve büyükşehir adaylarının Genel Başkanımız illeri ziyaret ederek açıklıyor. Özel`in ne dediğini orada ben de bizatihi duyacağım. Ve karar organlarımız ne diyecek, ne yapacak? Ona göre yolumuza ya aynı kararla devam edeceğiz ya da bilmiyorum böyle lokal iş birlikleri ya da neyse ben şu anda tam bilmiyorum. Onun değerlendirmesi pazartesi günü netleşecek."

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2024 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA