23 Temmuz 2024 Salı

16:59   AYLIN NAZLıAKA: "SOYADı DAYATMASı 9. YARGı PAKETINDEN ÇıKARTıLDı"   16:26   TBMM`DE SOKAK HAYVANLARı ILE ILGILI KANUN TEKLIFI GÖRÜŞMELERINDE "TELEVIZYON" TARTıŞMASı...   15:55   CHP`LI BELEDIYELERDE "EMEKLI HALK KART" UYGULAMASı IÇIN TARIH BELLI OLDU...   15:04   MILLI YÜZÜCÜ ALPER SUNAÇOĞLU, HAYVANLARA "ÖTANAZI" TEKLIFINI PROTESTO ETMEK IÇIN AÇLıK GREVINE BAŞLAYACAĞıNı AÇıKLADı   13:49   CHP IL BELEDIYE BAŞKANLARı TOPLANTıSı, 1-3 AĞUSTOS`TA BURDUR`DA YAPıLACAK   13:21   SILIFKE BELEDIYE BAŞKANı TURGUT: "ASFALTSıZ YOL, HIZMET ALMADıK MAHALLE BıRAKMAYACAĞıZ"   13:05   MESKİ`DEN DIJITAL DÖNÜŞÜM ATAĞı   12:30   YENIŞEHIR BELEDIYE BAŞKANı ÖZYIĞIT, AŞURE ETKINLIĞINE KATıLDı   10:58   MERSIN BÜYÜKŞEHIR BELEDIYE BAŞKANı SEÇER, AŞURE ETKINLIĞINE KATıLDı   09:26   MERSIN BÜYÜKŞEHIR KENT ORTESTRASı`NıN KONSERLERI DEVAM EDIYOR   01:49   BIDEN`ıN ADAYLıKTAN ÇEKILMESI, BERABERINDE BIRÇOK YENI SORU VE TARTıŞMA GETIRDI...   01:17   ÖZGÜR ÖZEL ERKEN SEÇIM ÇAĞRıSıNı YINELEDI   01:11   CHP`LI BAŞARıR`DAN, PERINÇEK`E SERT TEPKI: "KANDIL PÜSKÜLÜ, ÇENENI KES"   01:08   AKBELEN NÖBETI`NIN 3`ÜNCÜ YıLı... İKIZKÖY MUHTARı IŞıK: “AKBELEN`I YOK ETTILER AMA NIYETLERI SADECE AKBELEN DEĞIL. DAHA YOK EDILECEK 30 KÖY VAR”   20:03   CHP LIDERI ÖZEL`DEN SURUÇ KATLIAMı`NDA YAŞAMıNı YITIRENLER IÇIN ANMA MESAJı   18:12   MERSIN BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI, KıBRıS BARıŞ HAREKATı`NıN 50`NCI YıLı DOLAYıSıYLA YEMEK PROGRAMı DÜZENLEDI   17:59   VAHAP SEÇER, CHP MERSIN KADıN KOLLARı İL KONGRESI`NE KATıLDı   09:24   MERSIN BÜYÜKŞEHIR`IN YAZ DÖNEMI VOLEYBOL KURSLARıNA YOĞUN ILDI   16:12   FURKAN APARTMANı DAVASıNDA KARAR VERILDI   16:01   VELI AĞBABA`DAN AK PARTI`YE: ``SEÇIM VAATLERINIZIN HIÇBIRI BU YASADA YOK``  
 
     
   

TGS: “72 yıllık tarihi mücadelelerle geçen TGS, hâlâ gazetecilerin en büyük ve örgütlü umudu olmaya devam ediyor"


Türkiye Gazeteciler Sendikası, (TGS), kuruluşunun 72. yıl dönümü nedeniyle açıklama yaptı. Açıklamada, “72 yıllık tarihi grev, direniş, müzakere, mücadele ve basın özgürlüğü mücadelesi ile geçen TGS, hâlâ medya sektöründe gazetecilerin en büyük ve örgütlü umudu olmaya devam ediyor” denildi.

 

Tarih : 10 Temmuz 2024 Çarşamba 16:18   Okunma : 470

İstanbul Gazeteciler Sendikası (İGS) adıyla 10 Temmuz 1952`de kurulan TGS, kuruluşunun 72. yılı nedeniyle açıklama yayınladı. Açıklamada, 1952`den günümüze kadar olan süreçte hükümet ve medya patronlarının baskılarına karşı verilen mücadeleye vurgu yapıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“72. yaşımıza girdiğimiz bugün, Gazete Duvar, Bianet, Evrensel, Reuters, Refinitiv, 9 Eylül, İz Gazete, The Associated Press, Agence France Presse, Dokuz8, Podfresh, BBC, Medya AŞ, Artı Gerçek, EPA, Diken, Anka Haber Ajansı ve Yenigün Gazetesi`nde imzaladığımız toplu iş sözleşmeleri devam ediyor.  

Örgütlenme çalışmalarının başarıyla sonuçlandığı ancak yetkimize itiraz edilen Hürriyet gazetesi, Halk TV, Discovery Channel işyerlerinde hukuki mücadelemiz ise sürüyor. 

Sabah-ATV grevinden uzun bir süre sonra 2022`de 15 günlük BBC grevini ve 2023`te dokuz günlük AFP grevini başarıyla sonuçlandırdık. Ağustos 2023`te başlayan Sputnik grevi ise hâlâ sürüyor. 72 yıllık tarihi grev, direniş, müzakere, mücadele ve basın özgürlüğü mücadelesi ile geçen TGS, hâlâ medya sektöründe gazetecilerin en büyük ve örgütlü umudu olmaya devam ediyor. 

Tarihindeki inişli çıkışlı yıllara rağmen ilke ve politikalarından ödün vermeyen, gazetecilerin alın terini satmayan, kalemlerini özgürce kullanabilmeleri için mücadele eden Sendikamız, bundan sonraki yıllarda da pusulasından şaşmadan yoluna devam edecek. 

Nabza göre şerbet vermeden, hükümette kimin olduğuna göre konum almadan, omurgalı bir şekilde basın özgürlüğü mücadelesini yürütmeye devam edecek. Patronların kâr hırsına gazetecileri ve haber alma özgürlüğünü kurban vermeden meslektaşlarımızın hak ve hukukunu korumaya devam edecek. 

Gazetecilerin gücünü birlikte büyütmeye, yönetmeye ve örgütlemeye devam edeceğiz. Çünkü birlikte güçlüyüz.” 

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2024 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA